Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vize sorunum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart vize sorunum

Arkadaşlar iyi günler biraz önce kayıt oldun bir arkadaşın tavsiyesiyle benim vize hakkında şöyle bir sorunum var:
    Arkadaşlarla work and travel yapmak istiyoruz fakat ekşisözlükte okuduğuma göre 2.00 not ortalamasının altındakilerini vize görüşmesinden geçemediği yazıyor. Ben dönem başı derslerime kayıt yaptırmama rağmen sağlık ve ailesel sorunlar yüzünden üniye gidemedim not ortalamam haliyle 0.00 Amerika'ya gidip gelmişliğim var 2 kere tatil olarak acaba bunun bir artısı olur mu? Bana vize vermezler mi ya?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Senin şuan ki not ortalaman kaç?

Ayrıca ekşi sözlük ne oluyor ki burda vize konusunda hayatın gerçekleri var, gerçek ve yaşanmış hikayeler, aramıza hoş geldin...

Öncelikle not ortalaması 2 nin altında olupda vize alan arkadaslar mevcut, hatta bir tanesinin haberini dün aldık , 1.6 ortalamyla vize aldı.

Daha önceden amerikaya gidip gelmiş olman elbette senin için artı bir durumdur.

Fakat ortalaman 0.00 yazmıssın, doğru mu gördüm
    Konu aalpinistt tarafından (21-04-2009 Saat 11:59 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

doğrudur transcriptte kocaman 3 tane 0 yanyana var maalesef gidemedim üniye hiç söylediğim sorunlar yüzünden

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ewet 0.00 yazmış muhtemelen 1. sınıf ve ilk dönem hiçbir sınava girmemiş. Muhtemelen alma ihtimalin çook düşük..
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Not ortalamanın düşük olma sebebini sağlık soruların sebebiyle olduğunu anlatırsan ve belki sağlık sorunu için okuldan ayrıldığını belgeleyebilirsen, birazda olsa şansın olabilir bence...

fakat mümkün gibi gelmiyor bana, yalnız daha önceden gitmiş olman belki işe yarayabilir, bence şansını dene derim....

bu elçilikteki görevlilerin ne yapacağı belli olmuyor çünkü....

ben olsam sansımı denerdim...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ingilizcen iyiyse gidip deridini anlat hersey kosolosluk gorevlisinnin kanatinde cunku 2 ortalam sadece bir standart adami ikna edersen alirsin benim dusunceme gore...
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşım dost acı söylermiş..Alamazsın demiyorum ama 0 ortlamayla alma şansın imkansızdan bir önceye tekabül ediyor.

Ben senin yerinde olsam bu sene unutur,gelecek sene sıkı çalışır, ilk dönem sonunda 2.00 üstü yapar ve başvururdum.

Zaten bu sene başvuru için biraz da geç kaldın.Mayıs ayına yaklaştık iyice..Fazla iş seçeneği de kalmadı..En uygunu gelecek seneyi beklemen bence..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bence de yapacağın masrafa yazık..
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

denemeden vazgeçmek istemiyorum ingilizcem gayet iyi derdimi anlatırsam belki birşey olabilir

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı drama Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    denemeden vazgeçmek istemiyorum ingilizcem gayet iyi derdimi anlatırsam belki birşey olabilir
    kesinlikle dostum eger gitmek istiyosan mutlaka sansini dene tek yapman gereken adami ikna etmek alamayabilirsin ama aladabilirsin sonucta bu ordaki gorusmeye bagli...
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Birisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım dost acı söylermiş..Alamazsın demiyorum ama 0 ortlamayla alma şansın imkansızdan bir önceye tekabül ediyor.

Ben senin yerinde olsam bu sene unutur,gelecek sene sıkı çalışır, ilk dönem sonunda 2.00 üstü yapar ve başvururdum.

Zaten bu sene başvuru için biraz da geç kaldın.Mayıs ayına yaklaştık iyice..Fazla iş seçeneği de kalmadı..En uygunu gelecek seneyi beklemen bence..
    teşekkür ederim yorumların için iş konusuna gelirse o pek de umrumda değil çok sıkıldım burdan birazcık olsun uzaklaşmak hem çalışıp hem de kafamı dinlemek istiyorum arkadaşlarla cankurtaranlık düşünüyoruz seçenkeler arasında, 8 senelik yüzücüyüm işe yararım heralde o konuda

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Ayrıca şu başlığa da bakmanda fayda var..

http://www.turkishwat.net/vize-hakki...isi-t4019.html

Özellikle 10. madde seninle ilgili..

Umarım alabilirsin vizeni..Ama kesin olan bir şey var..Eğer alabilirsen cidden tarihe geçeceksin

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

hastanede olduğunu kanıtlayabilirsen, ve üniversitede ilk senen olması dolayısıyla alma şansın bence imkansızdan çok dha yüksek, dene bencede, alabilirsin...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hocam öncelikle hoşgeldin aramıza Geçen gün şirkette konuştuk yine bu konu üzerinde,Vize olayında 2x2=4 diye bir kaide yok,tamamen oradaki,o andaki duruma bağlı ama sen demişsin hiç derslere giremedim 0.00 ortalamam var,Eğer sende bu şekilde alırsan gerçektende tarihe geçersin ama arkadaşlarımın da söylediği gibi iş açısından pek güzel işler bulamayabilirsin,önümüzdeki sene için düşünmek bence daha mantıklı hem iş hem şirketleri araştıman hemde notların vsvs açısındantabi tercih senin,denemek istiyorum dersen dene hiç çekinme...ama işin en kötüsüne hazırla kendini

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şimdi yoldan mesaj atıyorum önce beşiktaş ta sonra da taksimdeki advis le görüşeceğiz herşeyin başı vize ama gene de görüşmekte fayda vardır

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)