Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Williamsburg' a gitmek için en uygun havaalanı hangisi?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Williamsburg' a gitmek için en uygun havaalanı hangisi?

Arkadaşlar, virgina williamsburg'a en kısa en uygun en rahat ulaşabilmemiz için istanbuldan hangi havaalanına uçmalıyız?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende buschs gardens'a gidiyorum ve bu sorunun cevabının merakla bekliyorum doğukaan

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sanirim norfolk havaalani en uygunu olur.cunku norfolktan arabayla 20 dk fln suruyor williamsburg.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben Yorktown'a gidiyorum ama NY'e uçmayı düşünüyorum. Wat macerayla başlasın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

norfolk, elde var bir, başka alternatifleri beklıyorum..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

baska kolay yolu olamazki.Istersen newyorktan 11 saatlik greyhound yolculugunu dene tabi o da norfolka kadar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

washington dc den gidiyorum ben. ordan da gidilebilir ve ordan norfolk galiba 2.5-3 saat sürüyor amtrakla...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Her türlü gidersiniz ama optimum yolculuk/maliyet oranını tutturmanız lazım.
    Amtrak bileti Manhattan'dan $100, otobüs bileti $70 ama 7 saat sürüyor. Aynı fiyata JFK'den Norfolk $80 ve birkaç saat içinde oradasınız. Shuttle servise veya taksiye atlayarak istediğiniz yere gidersiniz.

Sonuç : expedia.com'dan bilet fiyatlarını takip ederek JFK'e varış saatinizden 4-5 saat sonrasına Norfolk bileti alın. 4-5 saat aralık bırakmanın amacı rötar ihtimali, vize kontrol ve bagaj teslim süresidir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her türlü gidersiniz ama optimum yolculuk/maliyet oranını tutturmanız lazım.
    Amtrak bileti Manhattan'dan $100, otobüs bileti $70 ama 7 saat sürüyor. Aynı fiyata JFK'den Norfolk $80 ve birkaç saat içinde oradasınız. Shuttle servise veya taksiye atlayarak istediğiniz yere gidersiniz.

Sonuç : expedia.com'dan bilet fiyatlarını takip ederek JFK'e varış saatinizden 4-5 saat sonrasına Norfolk bileti alın. 4-5 saat aralık bırakmanın amacı rötar ihtimali, vize kontrol ve bagaj teslim süresidir.
    yani faruk, biz buran JFK ya bilet alsak JFK dan norfolk a otobus aracılıgıyla gidip oradan da taksiyle busch gardens (williamsburg) a mı gitmemiz gerekecek

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba ben de williamsburg'a gideceğim ve oraya en yakın havaalanlarını merak ediyordum .Suan anlaşılan bir norfolk var , bunun dışında nasıl gidilebilir.Ayrıca mesela norfolk ile İstanbul mu daha yakın olur yoksa New york mu daha yakın.Yani dönüşte new yorktan dönmeyi düşünüyorum da ordan daha ucuz ise uçak bileti direk oraya gitmişken ordan istanbula dönerim diyorum.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gidisini norfolka al donusun de newyorktan olsun..Newyork norfolk arasi yaklasik 6-7 saat suruo otobusune gore.Ayrica norfolktan da 30dk kadar bir yol var williamsburg tarafina..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı dogukaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani faruk, biz buran JFK ya bilet alsak JFK dan norfolk a otobus aracılıgıyla gidip oradan da taksiyle busch gardens (williamsburg) a mı gitmemiz gerekecek
    İster otobüsle git, ister uçakla git. Chinese Bus yazıp aratırsan görürsün. $50'a otobüsler var. İstersen 70-80 verip uçakla gidersin. Tercih senin.
    Norfolk'dan sonra parka gitmek sorun olmaz. Her türlü vasıtayı bulursun orda.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar, biz arkadaşımla NEW YORK bileti almaya karar verdik. New york JFK'dan Williamsburg a gitmenin yolları nelerdir? Lütfen Cevap bekliyorum... =)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Arkadaşım senin katlin vacip vallaha.
    Engelledin mi beni? Yazdıklarımı görmüyor musun?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım senin katlin vacip vallaha.
    Engelledin mi beni? Yazdıklarımı görmüyor musun?
    abi ,nan şuan gördum bu uyarıyı yapmasaydın yine farketmeyecektim=) sağolasın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

net bi cevap bulamadık mı bu soruya

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bussch gardens yolcuları biletleriniz aldınız mı nasıl gideceksiniz bi yardım edin bana

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben new york'tan norfolk'a gideceğim.en uygunu bu...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben henüz nasıl gideceğimi karar veremedim..4 temmuz'da öğlen 1 gibi newyorkta olacağım...sonrası meçhul o gece orada kalıp sabah erken saatte otobüsle gitmeyi düşünüyorum..yada iner inmez uygun bir norfolk ve richmon bileti bulursam atlar giderim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaslar eger 8 saatlik bir yolculuk cekerim diyorsaniz bence en mantiklisi amtrak ile gitmek. Ozellikle JFK uzerinden gidecek olanlar icin. Ucaklar o kadar sacma sapan saatlerde variyor ki ya o saatlerde Richmond veya Norfolk'a ucak yok ya da gece yarisi var. Hepsini arastirdim. Gece yarisi ucakla gitmek ordan da bir shuttle veya taxi bulup williamsburga gitmek orda da gece kalacak bir yer bulmak bence hayli zahmetli olacak.

Benim ucak 8 gibi jfk de olacak. Pasaport islemleri kontroller derken bir sure gecer. JFK'de Mcdonalds'ta yemek yer sonra da airtrain-metro derken penn station'a varir gece 3te trene atlar saat 11 gibi cok makul bir saatte williamsburga varirim. Yani insallah )

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Daha önce 3 defa Williamsburg'a üç farklı şekilde gitmiş birisi olarak ve gelecek hafa yine gidecek birisi olarak söylüyorum. Williamsburg'a gitmenin optimum fiyat/zaman/konfor içinde gitmenin en iyi yolu şudur.

Delta Havayollarından IST-JFK-ORF (Norfolk Havalanı) bileti alın. Norfolk, Williamsburg arası yaklaşık 44 mil. Başka havayollarından bilet alırsanız, JFK-ORF bağlantısı için uçağı kendiniz ayarlamanız gerekecektir. Bu hem daha pahalıya mal olur hem de uçak rötar yaparsa diğer uçağı kaçırdığınız zaman zor durumda kalabilirsiniz. Ama bu şekilde Delta'dan aldığınız zaman, diğer aktarma da Delta'dan olacağından dolayı bir problem yaşamazsınız. Yaşasanız bile havayolu size yardımcı olmak ve daha iyi bir ihtimal sunmak zorunda. Bir de Delta dışındaki havayolları, JFK'dan diğer havayollarına bağlantıyı tam olarak göremediklerini tahmin ediyorum. O yüzden, bu, bir sürü aktarmaya neden oluyor. Ve havalanında çok bekliyorsunuz.

Ek olarak JFK-ORF bağlantısını JFK'da bir uçak bileti alarak kendiniz sağlamak isterseniz, bu daha pahalıya mal olacaktır.

Şunu da belirteyim. Williamsburg'a en yakın büyük şehir Newport News (26 mil uzaklıkta) ve burada da bir havaalanı var. Ama bu havaalanı nispeten küçük olduğundan dolayı uçak bileti daha pahalıya mal oluyor ve JFK'dan Newport News'e direkt uçak bulamayabilirsiniz ve bu ekstradan bir aktarmaya daha mal olabilir ve netice itibariyle daha pahalıdır. Tavsiye etmem.

Ayrıca Virginia eyaletinin başkenti Richmond'dır. Burada da büyük bir havaalanı var. Richmond-Williamsburg arası 50 mil. Bir arabanız olursa iyi olur veya birisinin karşılaması gerekir.

Bilginiz olması için diğer ihtimalleri de söyleyeyim ama yaşamış birisi olarak HİÇ TAVSİYE ETMEM!

JFK'da inerseniz, bir taksiye binersiniz (30 dolar civarı) veya metroya binip (metro biraz karışık, bizimkisi gibi değil) Central station'a gelip Greyhound'dan otobüs bileti alırsınız. Ama otobüsleri bizim 302 ler gibi. Eski, pis, arka taraflarında tuvalet var, kokuyor. Bir de ben otobüse bindiğimde zaman 40 kişi içerisinde tek beyaz bendim. Diğerleri hep zenci. Şoför de zenci. Otobüste koltuk numarası diye bir şey yok. İlk gelen kapıyor. Bizimki gibi muavin, ikram falan yok. Amerika içi otobüs, eğer macera yaşamak istemiyorsanız ve 5 - 10 doların hesabını yapmıyorsanız ve/veya bilimsel amaçlı bir gözlem yapmayı planlamıyorsanız , çok kötü bir alternatif. Zaten hiçbir beyaz Amerikalı kolay kolay otobüsü tercih etmez.

Şunu da belirteyim, Newyork'tan Williasmburg'a kadar otobüs var evet. Ama otobüs yolda bilmem kaç defa (3 diye aklımda kalmış) aktarma yapıyor, aynen uçak gibi. Yani terminale geliyorsunuz, bavullarınızı alıyorsunuz, orada 1, 2 saat bekliyorsunuz, sonra başka otobüse biniyorsunuz. Çok iğrenç bir şey. Zaten etraftaki herkes zenci. Bunu aşağılamak için söylemiyorum ama eğitim seviyeleri çok düşük. Anonsları yapanlar da zenci olduğundan ilk başta ben anlamak için pür dikkat anonsları dinliyordum ( O zamanlar İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisiydim)

Diğer bir ihtimal de JFK dan Central Station'a gidip, Amtrak'tan Williamsburg'a bilet almak. Bu nispeten otobüse göre daha iyi ama yine de yolculuk uzun sürüyor. Otobüsten 2 saat daha kısaydı diye hatırlıyorum. Ve trenler, öyle Almanya'daki gibi çok hızlı tren değil. Bizim trenlerden biraz daha hızlı ve öyle lüks değil. Koltuklar nispeten rahat.

Şunu da bilmenizde fayda var. Tren ile Otobüs bileti arasındaki fark en fazla 20 dolar olur diye tahmin ediyorum. Tren ile uçak arasındaki farkta 10 dolar civarı olabilir. Ben gittiğim zaman, Newyork - Williamsburg arası otobüs 55 dolar idi, tren 60, uçak ise 65 dolar. Yani çektiğiniz rezilliğe değmez.

Ben uçak biletimi bu salı aldım Delta'dan. Şu şekilde:

Delta 73 Istanbul, Turkey (IST)
    Gate: N/A 12:30pm
    13 Jun 2009 New York-Kennedy, NY (JFK)
    Terminal 3
    Gate: N/A 4:55pm
    13 Jun 2009 Coach (L) Confirmed
    Delta 64371 New York-Kennedy, NY (JFK)
    Terminal 3
    Gate: N/A 9:45pm
    13 Jun 2009 Norfolk, VA (ORF)
    Gate: N/A 11:44pm
    13 Jun 2009 Coach (L) Confirmed
    Delta 66561 Norfolk, VA (ORF)
    Gate: N/A 10:16am
    31 Aug 2009 New York-Kennedy, NY (JFK)
    Terminal 3
    Gate: N/A 11:40am
    31 Aug 2009 Coach (L) Confirmed
    Delta 72 New York-Kennedy, NY (JFK)
    Terminal 3
    Gate: N/A 4:30pm
    31 Aug 2009 Istanbul, Turkey (IST)
    Gate: N/A 9:55am
    1 Sep 2009 Coach (L) Confirmed

Son bir not: eğer norfolk'a gelen arkadaşların williamsburg'a ulaşmaları problem olacaksa, ve illa birileri beni karşılasın, yoksa ben kendimi rahat hissetmem diyorlarsa, ben karşılayabilirim diye tahmin ediyorum. Bu ayın 13'ü yola çıkıyorum inşallah ve 2,5 ay kalacağım.

Sondan bir sonraki not: iki defa BuschGardens'ta çalıştım.
    Konu ThePoorWanderer tarafından (05-06-2009 Saat 01:28 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ThePoorWanderer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Son bir not: eğer norfolk'a gelen arkadaşların williamsburg'a ulaşmaları problem olacaksa, ve illa birileri beni karşılasın, yoksa ben kendimi rahat hissetmem diyorlarsa, ben karşılayabilirim diye tahmin ediyorum. Bu ayın 13'ü yola çıkıyorum inşallah ve 2,5 ay kalacağım.

Sondan bir sonraki not: iki defa BuschGardens'ta çalıştım.
    Sanırım forumdan bana en yakın sen olacaksın dostum Bende Yorktown'a gidiyorum. Newportun yanı hemen sanırım. Ben de 14 haziranda Delta'yla Richmond'a aldım uçak biletini. Burda jfk'ye British'le gidiyorum, bir gece nyc'de konakladıktan sonra Richmond'a gideceğm. Richmond Yorktown arası otobüsle geçeriz artık onu da gidince düşünürüm

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Richmond-Yorktown arası 60 mil civarı. Yaklaşık 1 saat 15 dakika sürer.

Uçak biletini kaça aldın?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

thepoorwanderer... ilk önce çokçok teşekkürler bilgiler için.Bende henüz new york'tan buschgardensa nasıl ulaşacağım karar veremedim.4 temmuz 12,35 de new yorktayım kısmetse 615 euroya swissten aldım bileti..anlattıklarından sonra otobüs yolunu sildim kafamdan tren ve ucak kaldı..sanırıl jkf dan lga'ya geçip orf bileti bakmak daha iyi olacak..orda da sen karşılarsın artık beni dostum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

JFK den neden LGA ya geçiyorsun? Gerek yok. Bir de bence uçak biletini şimdiden buradan al. Buschgardens ın kalacak yerleri güzel. Ben 2001 ve 2002 de BuschGardens da çalışmıştım. O zamanlar 400 tane yabancı öğrenci vardı ama benden başka Türk yoktu. Bir ara sayıyordum, en son 60 gün tek kelime Türkçe konuşmadığım olmuştu. (Yolda giderken söylediğim şarkıları saymazsam(

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Richmond-Yorktown arası 60 mil civarı. Yaklaşık 1 saat 15 dakika sürer.

Uçak biletini kaça aldın?
    79 dolara aldım, Da'dan. Artık Richmond'dan otostop, otobüs arası bir şeyler ayarlamamız lazım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Otostop kötü fikir. Ben olsam araba kiralardım.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Otostop kötü fikir. Ben olsam araba kiralardım.
    Araba kiralama olayı pahalıya gelmez mi 1 gün için? Ayrıca gider gitmez burdan ehliyetimle kullanıyorum değil mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Taksiden daha ucuza gelir. Günlüğü 30-40 dolar tutacağını tahmin ediyorum. Türk ehliyetin ile kiralayabilirsin. Ama 21 yaş altına biraz zor veriyorlar.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Taksiden daha ucuza gelir. Günlüğü 30-40 dolar tutacağını tahmin ediyorum. Türk ehliyetin ile kiralayabilirsin. Ama 21 yaş altına biraz zor veriyorlar.
    Ben vardığımda 21i doldurmaya 2 hafta kalmış olacak. Tabi kural varsa 1 gün 2 gün bakmaz adamlar Neyse sağlıcakla varalım da bi hal çaresini buluruz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)