Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 17 Nisan Vize Görüşmesi(Ankara)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 17 Nisan Vize Görüşmesi(Ankara)

Merhaba arkadaşlar vize görüşmesine gidecek arkadaşları uyarmak boynumun borcu oldu,görüşme beklediğimden çok daha stresli geçti neyse uzatmadan konuya gireyim.
    İçeri nasıl girdiğimizi fln anlatmaya gerek yok orda zaten görevliler ilgileniyorlar önemli olan görüşmede neler olduğu.
    Biz 3 arkadaş gittik görüşmeye Japon bayan bize gelmesin diye düşünürken peş peşe 3ümüzü de görüşmeye o bayan aldı.Ben ve bir arkadaşım son sınıf olduğumuz için bizi zorlayacaklarını biliyorduk zaten ama bu kadarını beklemiyoduk.Numaram yandığında güler yüzle gittim merhaba dedi bayan bende merhaba nasılsınız dedim sadece teşekkür etti sen nasılsın fln yok direk hangi okulda okuyosun dedi,okulumu ve bölümü söyledim.Neden bu bölümü seçtin dedi.Ben işletme okuyorum bunun cevabını türkçe bile zor veririm ama baktım olcak gibi değil uzun uzun cümleler kurdum o da bi şey demedi.Döndüğüm zaman nerede çalışacağımı sordu.(işte burası dönüm noktası oluyor bir çok insan için.) Benim kuzenim tr'nin sayılı şirketlerinden birisinin CEO su dedim ve bunun belgesini sundum.(yalnız burda sakın bir şeyler sallamayın benim görüşmemden 2 saat sonra şirketi arayıp sormuşlar).Zaten bunu söyledikten sonra kadın gülümsedi.Nereye gideceksin Usa de diye sordu.Gideceğim yeri söyledim.İyi bir yaz geçirirsin umarım dedi.Ds2019 um olmadığı için bu belgeyi en yakın zamanda göndermemi istedi.
    Benim görüşmem iyiydi fakat diğer arkadaşım aile şirketleri olmasına ramen kadın şirketin ismini daha önceden duymadığı için arkadaşı çok sıkıştırdı hatta şirketten aldığı iş sözleşmesine bile bakmak istemedi.Şirketin vergi kayıtlarını,istihdam ettiği kişilerin belgelerini fln göndermesini istedi.
    Yani arkadaşlar eğer 4.sınıfsanız ve ilk kez Wat a katılacaksanız döndüğünüzde iyi bir yerde çalışacağınıza dair belgeler götürmeniz gerekiyor.Herhangi bir şirketten aldığınız döndüğünde bizimle çalışacaktır yazısı yeterli olmuyor.
    Ama 4.sınıf değilseniz Japon bayan bile çat pat ingilizce konuşsanız da veriyor vizeyi.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlı olsun

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hadi g.olsun...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

herkese merhaba bu forumda ki ilk mesajım olacak
    hadi hayırlı olsun darısı başımıza inşallah..
    bu konuda ankara baya sıkıntı çıkarıyor maalesef , beraber gideceğimiz bi arkadaş 15 nisanda red yedi gerekçesi ise okulu altıncı seneye uzadı ve geçmiş dönem notları bayaa kötü ama gpası ikinin üzerinde.. neyse görüşmesini anlatmam gerekirse çok sıkıntılı geçti açıklama yapmasına bile izin vermedi çekik gözlü kadın.. arkadaş bi daha deneyecek şansını ama düşük başarı ihtimali düşük görünüo yani destekleyici belge vize sınav sonuçları falan götürmesi gerekio..
    bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar var mı??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı eksen03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba bu forumda ki ilk mesajım olacak
    hadi hayırlı olsun darısı başımıza inşallah..
    bu konuda ankara baya sıkıntı çıkarıyor maalesef , beraber gideceğimiz bi arkadaş 15 nisanda red yedi gerekçesi ise okulu altıncı seneye uzadı ve geçmiş dönem notları bayaa kötü ama gpası ikinin üzerinde.. neyse görüşmesini anlatmam gerekirse çok sıkıntılı geçti açıklama yapmasına bile izin vermedi çekik gözlü kadın.. arkadaş bi daha deneyecek şansını ama düşük başarı ihtimali düşük görünüo yani destekleyici belge vize sınav sonuçları falan götürmesi gerekio..
    bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar var mı??
    aha hapı yuttuk aynı durumdayım
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı sakurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aha hapı yuttuk aynı durumdayım
    hee bnde mezun oluyom bakalım cekik gozlü abüye DS yollayınca verecekmi vizeyi iyice heyacanli olmaya basladı bu vie işi son gunlerde...

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Eğer üst kademelede tanıdığınız yoksa veya öylesine bir belge ile girmeyecekseniz ALES 'e girip sonucunu da götüreblirsiniz . İşe yarayacaktır . Bana 4. sınıfta kısmet olursa öyle yapmayı düşünüyorum
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

evet beyler son sınıflara notu kötü olanlara garezleri var...belgelerle desteklemenizi istiyorlar her türlü...
    Wat

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de aynı gün görüşmeye gittim hatta koreliyle ilk ben konuştum gerçekten çok kötü bir görüşme oldu ( notlarımla ilgili, ort. 2,04 olmasına rağmen ) ama sonunda beyaz kağıt verdi ds,sevis,pasaportu yolla dedi. sizce verir mi vizeyi çok merak ediyorum, daha önceden beyaz kağıt alıp red yemiş olan var mı ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı trk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de aynı gün görüşmeye gittim hatta koreliyle ilk ben konuştum gerçekten çok kötü bir görüşme oldu ( notlarımla ilgili, ort. 2,04 olmasına rağmen ) ama sonunda beyaz kağıt verdi ds,sevis,pasaportu yolla dedi. sizce verir mi vizeyi çok merak ediyorum, daha önceden beyaz kağıt alıp red yemiş olan var mı ?
    çekik gözlü kadın(ann kim) vize verdiyse görüşmenin sonunda bunu belli eden şeyler söylüyor(amerika'da ii eğlenceler, iyi bir yaz geçirmen dileğiyle vb). görüşmeye gittiğimde ordaki hemen hemen bütün watçılarla o görüşmüştü ve çoğuna bu tip cümleler kurmuştu. size de böyle şeyler söylediyse hiç korkmayın bence.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu not tartışmasından sonra amerikaya gidince ne yapacaksın diye sordu cevap verdim sonra kağıdı verirken o sırada bişeyler söyledi onu tam algılayamadım hiç bilemiyorum nasıl olacak acaba

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

inş alırsın vizeyi, içini rahat tut...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

=) herkes o kadından tırsmış bulunmakta ama 4.cü sınıfları her türlü zorluyorlar ya
    Wat

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aga 3.sınıfım bide, bari 4. sınıf olsaydıkta bu muameleyi görseydik :S

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

walla diğer görewliler 3-4 kişiyle görüşne kadar japon bir kişiyle görüşyor we ısrarla soru üstüne soru soruyor

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

gorusmen gayet guzel gecmıs rahat ol arkadasım almıssın sen vızenı Allahın ıznı ıle

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben 4. sınıfım ancak okul haziran a değil bir sonraki ocak döneminde bitecek. yine de çok zorlarlar mı acaba? bir de ben devlet sektöründe çalışmak istiyorum ne tür bir belge götürebilirm ki koreli ablamıza

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)