Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SSN Kaç Günde Çıkar?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart SSN Kaç Günde Çıkar?

Arkadaşlar merhaba,

Bir çoğunuzun bildiği gibi self gidiyorum..İş hazır job offer falan ancak işveren ABD'ye varınca K-Mart'ın web sayfasından iş başvurusu yapmam gerektiğini söylüyor..Bu sadece bir prosedür..Başvuruyu hemen onaylayıp işe girişimi yapacak..Ancak sorun SSN'de..

Sistem SSN olmadan başvuru yapmama izin vermiyor..Bazı yerlerde SSN'nin çıkmasının 8 haftayı bulabileceği yazıyor ancak gideceğim yer gerçekten küçük bir yer..Bildiğim kadarıyla o bölgeye WAT ile giden benden başka kimse de yok..Utah'a gidenler genelde Salt Lake veya Moab bölgelerine gidiyor..

Böyle küçük bir yerde SSN'nin çıkması ne kadar sürer sizce?Gideceğim yer küçük ama SSN ofisi de var..Direk orada başvuru yapabileceğim yani..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

benim bildigim direk kendin basvurursan bu sure bi kac haftaya iner alman. ayrica tam emin olmamakla birlikte basvuru yaptiginda gecici olarak sana numara veriyolar diye biliyorum...kartinin gelmesi uzun suruyor.ama arastirmak lazim bunu

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bildigim direk kendin basvurursan bu sure bi kac haftaya iner alman. ayrica tam emin olmamakla birlikte basvuru yaptiginda gecici olarak sana numara veriyolar diye biliyorum...kartinin gelmesi uzun suruyor.ama arastirmak lazim bunu
    Büyük yerlerde öyle olduğunu biliyorum..Çünkü birden WAT öğrencileri başvuru yapıyor ve yığılma oluyor..Ancak gideceğim ofisteki amcaların beni görünce sonunda biri geldi diyip sevineceklerini düşündüğüm bir yere gidiyorum

O nedenle biraz erken olma ihtimalini araştırıyorum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Başvuruda numara vermez. Human Resources ile görüşürsen ve başvuru yaptığını belgelersen işe girersin.
    Küçük yerlerde en geç 2 hafta içinde gelir kartın. Gerçi bu işin küçüğü, büyüğü yok. NY'da bile 2 haftada geliyor ama küçük yerlerde işlemler daha hızlı olur.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Geçen sene Ocean City,Atlantic City,NJ gibi şehirlerin başvurusunu kabul eden ofise 12 haziranda gittim,19 haziranda kart işyerime gelmişti.Başvuru sırasında 1saat kadar da sıra beklemiştim.Yoğundu yani.Gittiğin yer göçmenlerin ve wat öğrencilerinin az olduğu bir yerse 1haftadan da kısa sürebilir belki bilmiyorum.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı kthy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sene Ocean City,Atlantic City,NJ gibi şehirlerin başvurusunu kabul eden ofise 12 haziranda gittim,19 haziranda kart işyerime gelmişti.Başvuru sırasında 1saat kadar da sıra beklemiştim.Yoğundu yani.Gittiğin yer göçmenlerin ve wat öğrencilerinin az olduğu bir yerse 1haftadan da kısa sürebilir belki bilmiyorum.
    Ben de öyle düşünüyorum..Ama bakacaz artık..

Bu arada faruk,

Daha beni kabul eden müdürle görüşemedik..Bugün görüşecez ancak bu başvuru olayını önceden söylemişti ve kafamıza takıldı..Bugün belki dediğin gibi ssn gelene kadar başlamama izin verecek ama olumsuz cevaba karşı hazırlamaya çalışıyorum kendimi..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadasim ssn icin basvurdugun gun sana bir kagit verecekler basvuru yaptigina dair. Ertesi gun o kagitla giderek uzerinde SSN in oldugu bir kagit alabilmen mumkun. Yani kartinin sana gelmesini beklemeden numarani aliyor ve isine ya da ikinci isine hemen bsvurabiliyorsun. Ertesi gun gitme sansin oldugunu varsayarak ve bulundugun bolgede de SSN Office nin oldugunu goz onune alirsak en fazla 2 ya da 3 gun sonra numarani almis olursun.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı tough Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim ssn icin basvurdugun gun sana bir kagit verecekler basvuru yaptigina dair. Ertesi gun o kagitla giderek uzerinde SSN in oldugu bir kagit alabilmen mumkun. Yani kartinin sana gelmesini beklemeden numarani aliyor ve isine ya da ikinci isine hemen bsvurabiliyorsun. Ertesi gun gitme sansin oldugunu varsayarak ve bulundugun bolgede de SSN Office nin oldugunu goz onune alirsak en fazla 2 ya da 3 gun sonra numarani almis olursun.
    Bu gerçekten böyleyse 2. iş aramak için haftalarca bekleme derdide ortadan kalkmış oluyor....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Bu durumdan ne kadar eminsin tough? Her SSN ofisinde bu geçerli mi?

Kartın gelmesi önemli değil..Numara belli olsun yeter benim için

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

tough, bahsettiğin şeyi tecrübe ettin mi?
    Başvurunun ertesi gününde numara belli oluyor mu?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Kesin bilgi. Gecen sene Wat ogrencilerini pozisyonum geregi ben SSN ofislerine goturup basvurularini yaptirmistim. Hepsi ertesi gun goturebilmem icin deyim yerindeyse yalvardilar ama tabi arada goturemediklerim oldu maalesef. Ama herkes SSN lerini aldi ve hemen ikinci is arayislarina basladilar. Icin rahat olsun. Tabi bu soyledigim SSN ye kendileri basvuracak olanlar ya da yakinlarinda SSN ofisi bulunan arkadaslarim icin gecerli. Sirketlerin sizin adina yapmis oldugu basvurularda ne yazik ki kartinizi beklemeniz gerekiyor.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Kesin bilgi. Gecen sene Wat ogrencilerini pozisyonum geregi ben SSN ofislerine goturup basvurularini yaptirmistim. Hepsi ertesi gun goturebilmem icin deyim yerindeyse yalvardilar ama tabi arada goturemediklerim oldu maalesef. Ama herkes SSN lerini aldi ve hemen ikinci is arayislarina basladilar. Icin rahat olsun. Tabi bu soyledigim SSN ye kendileri basvuracak olanlar ya da yakinlarinda SSN ofisi bulunan arkadaslarim icin gecerli. Sirketlerin sizin adina yapmis oldugu basvurularda ne yazik ki kartinizi beklemeniz gerekiyor.
    Bizzat ben kendim şahsen başvuru yapacağım ve ofis bulunacağım şehirde..Ama bu bahsettiğin tüm ofisler için geçerli mi acaba?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaslar SSN ofisleri farkli uygulamalarla calismazlar. Senin o ofiste doldurdugun kagittaki bilgileri sisteme girer girmez sistem sana otomatikman bir numara veriyor zaten. Fakat sistemin vermis oldugu numara senin vizenin gercekligini, turunu ve DS tarihlerini onaylayana kadar basvuru yaptigin ofise bu numara bildirilmiyor. Dogrulamanin ardindan ertesi gun(ya da cok yogun oldugu durumlarda 2-3 gun) icerisinde ofise senin bilgileerin ve numaran gonderilip SSN kartinin basim islemleri basliyor. Eger kartini beklemek istemiyor isen adamlar zaten basvurunun sonunda sana ertesi gun gelebilecegini bildiriyorlar ve numaran ile adresinin yazili oldugu beyaz bir kagidi imzalayarak sana veriyorlar. Kartiniz gelene kadar o kagidi kullanabiliyorsunuz.

Asagida da dolduracaginiz formun bir kopyasini veriyorum. Formu print etmenize gerek yok basvuracaginiz ofiste mutlaka oluyorlar. Sadecebir fikriniz olsun istedim.

http://www.ssa.gov/online/ss-5.pdf

Formun doldurulmasi ile ilgili sorulariniz olursa cevaplayabilirim. Kolay gelsin.
    Konu tough tarafından (09-04-2009 Saat 06:09 PM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

boylece bir problem daha cozulmus oldu

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boylece bir problem daha cozulmus oldu
    Hem de ne problem.. tough bu sene beklerim Utah'a gel sana tantuni yapayım

Çok çok sağol bilgiler için

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Eyvallah kardesim. Biraz zor gorunuyor ama neden olmasin. Benzin sirketten nasilsa. Umarim guzel bir yaz gecirir herkes tantuniyi burda da yeriz nasilsa.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)