Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 SonuncuSonuncu
Toplam 181 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 500 dolar British airways son gun!!!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    715 $ hangi firma? nerden baktın ve neresi için?
    air france. ny ve nj için de aynı fiyat...
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani senin icin kotu tercih olur benim de gorusmem 28 inde ondan almiyorum ama baska bir cok kisi baya avantajli bir bilet diye dusunuyorum...
    eğer siteden biri iade vs koşullarını öğrenmişse, paylaşırsa herkes için güzel olur. yoksa ay sonuna kadar bilet bekleyeceğiz gibi kalırsa alırız artık
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı kadqqq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer siteden biri iade vs koşullarını öğrenmişse, paylaşırsa herkes için güzel olur. yoksa ay sonuna kadar bilet bekleyeceğiz gibi kalırsa alırız artık
    yazıyor ki zaten 125€ tarih değişimi ve iptalde cezası var

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    British Airways'in sitesinde garip bir uygulama ile daha karşılaştım..

Fuel surcharge

British Airways has introduced a fuel surcharge on all flights to reflect the continuing rise in worldwide oil prices.
    The surcharge applies, as detailed below, to all tickets issued on or after 18 December 2008, based on the flight duration and where the ticket was purchased1. The flight duration is based on the flight time from London. The surcharge applies to all passengers, including children and infants, on international and domestic flights.

For tickets
    purchased in - Surcharge per BA sector per person

Europe Less than 9 hrs More than 9 hrs
    USA/Canada5 Economy4 USD 25.00 USD 107.00 USD 141.00

This surcharge is only applicable on British Airways mainline operated services.

Kısacası yakıt fiyatlarına gelen zamlardan sonra BA yolculardan bu parayı alma yoluna gidiyor ve bunun sadece BA ana kontuarlarında uygulanabileceğini belirtiyor.. Yukarıdaki hesaba göre Londra'da 107 dolarlık ekstra bir ödeme yapabilme ihtimaliniz var.. Bunu da dikkate almanızda fayda var..
    İlk defa duydum çok saçma bir uygulama..18 kasımda yürürlüğe girmiş yani anlaşılan ilk denekler bizler olacaz

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

18 Aralık 2008'den sonra yürürlüğe girdiği için muhtemelen hiçbir watçının bilgisi yoktur bu konuda...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

bence koskoca havayolu şirketi bu tarz fiyat yükseltme gibi uygulamlara gitmez, giderse bi kaç sene içerisinde kiliti vurur kapıya, bu uyarılar diğer şirketlerdede mevcut, çünkü çok büyük değişikliklerde adamlar kendilerini garantiye alıyorlar, bence buda çok normal, ne yani petrol varil fiyatı şimdi 46 dolar civarı, 100 doları gördü geçen sene, bu tarz bi yükselişi tekrar yaşarsa diye bu tarz yaptrımlar uyguluyorlar, yada extra vergiler koyuyorlar, ancak düşündüğünüz gibi 100 dolar para isteme gibi bi durum sözkonusu bile olmaz, bunu neye dayandırıp istiyecekler? biyerlerinden vergimi uyduracakalr? unutmayalım bu şirketi sadee wat öğrencileri değil, ingilterye uçan, yada ingilteren uçan çoğu insan kullanıyor, ve gayet büyük bir müşteri potansiyeline sahipler, kendi kendimize , havayolu şirketinin iç tüzüğünden , bikaç yazı bulup korkmayalım, onların hakları varsa unutmayalım bizimde haklarımız var, bu kadar eminim çünkü bugün gayet yakın arkadaşım olan acenta görevlisi ile konuştum, british in tek dezavantajının değiştirme veya iptal etmedeki 125€ luk cezası olduğunu söyledi, lütfen rahat olalaım, kasmayalım kendimizi...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence koskova havayolu şirketi bu tarz fiyat yükseltme gibi uygulamlara gitmez, giderse bi kaç sene içerisinde kiliti vurur kapıya, bu uyarılar diğer şirketlerdede mevcut, çünkü çok büyük değişikliklerde adamlar kendilerini garantiye alıyorlar, bence buda çok normal, ne yani petrol varil fiyatı şimdi 46 dolar civarı, 100 doları gördü geçen sene, bu tarz bi yükselişi tekrar yaşarsa diye bu tarz yaptrımlar uyguluyorlar, yada extra vergiler koyuyorlar, ancak düşündüğünüz gibi 100 dolar para isteme gibi bi durum sözkonusu bile olmaz, bunu neye dayandırıp istiyecekler? biyerlerinden vergimi uyduracakalr? unutmayalım bu şirketi sadee wat öğrencileri değil, ingilterye uçan, yada ingilteren uçan çoğu insan kullanıyor, ve gayet büyük bir müşteri potansiyeline sahipler, kendi kendimize , havayolu şirketinin iç tüzüğünden , bikaç yazı bulup korkmayalım, onların hakları varsa unutmayalım bizimde haklarımız var, bu kadar eminim çünkü bugün gayet yakın arkadaşım olan acenta görevlisi ile konuştum, british in tek dezavantajının değiştirme veya iptal etmedeki 125€ luk cezası olduğunu söyledi, lütfen rahat olalaım, kasmayalım kendimizi...
    "Bir kaç yazı bulup korkmayalım".. Okuduğunuz yazı british airways in kendi sitesinde yapılan açıklamadır. Linkte koydum oraya.. Odenecek bedel Havalimanı vergisi adı altında tahsil edilecektir... Muhtemelen senin arkadaşının da haberi yok.. Google'da biraz araştırma yaparsan bu konudaki yorumları ve şikayetlere ulaşabilirsin... Ayrıca bu bir iç tüzük değildir. 18 Aralık'ta yürürlüğe giren bir uygulama ile ilgili bilgilendirme yazısıdır..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

yaaa, allah aşkına, istersen diğer havayolu şirketleri hakkındada bisürü yazılan çizilen şeyler var, ki burdada aynı şeyler mevcut, yani insanlar tecrübelerini aktarıyor, en azından şikayet kadar övgüde aldığı olmuştur, siteden aldığının farkındayım bende okudum fakat anlatamadığım bu tarz uyarıları yapmak zorundalar zaten, yoksa olağan üstü fiyat artışlarında ellerinde yasal bi dayank olmak zorunda, ama benim söylediğim kendimizi bukadar kasmaya gerek olmadığı, sence allah göstermesin türkiyede develüasyon olsa mesela, havayolu şirketleri bundan etkilenmeyecekmi?? ve fiyat ne olursa olsun hepsi havaalanı vergisini artttıracaklar, o yazıda anlatılmak istene bu şekilde olacak fiyat artışalrı, en azından ben bu şekilde değerlendiriyorum, bu arada arkadaşım bu konularda gayet tecrübelidir, o konuda bi tereddütün olmasın....

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Elbetteki bir çok firma ile ilgili olumlu olumsuz yorum var fakat burada irdelemek istediğimiz ne havayolu şirketinin kendisi, ne servis kalitesi ne de aktarması vs.. İrdelemeye çalıştığımız az önce de dediğim gibi yürürlüğe giren bu mantıksız uygulama.. Geçen sene böyle bir uygulama yoktu. Watken'in yeni açtığı başlıkta da yapılan yorumlar yine BA odaklı değil, yürürlüğe koyduğu bu uygulama ile ilgili.. Sana THY'den bir örnek vereyim durumu anlarsın umarım..

Geçen sene İST-NY uçuşuna toplamda 377 lira vergi ödeniyordu... Bu sene 500 liraya çıktı bu vergi ve bilet fiyatına dahil edildi.. BA da durum tam tersi..Yakıt ücretlerinin pahalılanması sonucu ortaya çıkan bu durum karşısında bilet fiyatına eklemek yerine böyle bir uygulamaya gitmişler.. Şimdi sence hangisi daha mantıklı?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

anladım fakat bu olabilir deniyor, olacak kesin alacağız demiyor, zaten gerekli vergiler konulup 500$ fiyat çıkarıyorlar, ben zaten 314$ vergi ödüyorum, biletin fiyatı $186, 314$ zaten 500 ytl ye fln denk gelio,ki havaalanı vergileri en pahalı olan ülke türkiye, işte film burda kopuyor, adam zaten benden vergiyi alıyor, ancak dior yakıtta veya vergilerde beklenmedik bir artış olursa bunu yansıtırım diyor, bende diyorumki, yaklaşık 100 dolarlık bir artışta , sence THY bunu yansıtmayacakmı?? cebinden vermez heralde 400 kişinin artışını, çünkü 40.000$ yapar. buda nerden baksan 50-60 bin tl para demek...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bir noktada anlaşamıyoruz seninle... Havalimanında bu bedeli ödeyen insanlar olmuş ( yorumları okumanı tavsiye ediyorum) ki zaten olabilir demiyor.. Herkes ödeyecek diyor.. Ödenecek yerinde BA ana merkezleri olduğunu söylüyor...
    *The surcharge applies to all passengers, including children and infants, on international and domestic flights.

Havalimanı vergileri her yerde aşağı yukarı aynıdır.. Tüm vergileri sende ödemiş oluyorsun. Burada hem fikiriz.. Ancak BA "Havalimanı Vergisi" adı altında ekstra "fuel surchage" bedeli alıyor.. Bunu alacaklarını, aldıklarını zaten belirtmişler.. Ödeyenler de olmuş..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladım fakat bu olabilir deniyor, olacak kesin alacağız demiyor, zaten gerekli vergiler konulup 500$ fiyat çıkarıyorlar, ben zaten 314$ vergi ödüyorum, biletin fiyatı $186, 314$ zaten 500 ytl ye fln denk gelio,ki havaalanı vergileri en pahalı olan ülke türkiye, işte film burda kopuyor, adam zaten benden vergiyi alıyor, ancak dior yakıtta veya vergilerde beklenmedik bir artış olursa bunu yansıtırım diyor, bende diyorumki, yaklaşık 100 dolarlık bir artışta , sence THY bunu yansıtmayacakmı?? cebinden vermez heralde 400 kişinin artışını, çünkü 40.000$ yapar. buda nerden baksan 50-60 bin tl para demek...
    yeni açtığım konuda bu konu ile ilgili haberleri ve yorumları bulabilirsiniz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

profil bilgilerinde temin edilen bilet fiyatı 500$ yazamıyoruz neyse 500€ da olur

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Ya ben biraz gec duydum bu isi ama simdi İST- Los Angelos baktım 500$ veriyor yine. Gözüm kapalı alırım ben bunu böyle vermeye devam ederse. 800€ nerdeee 500$ nerde. 500$ + ek vergi koysa bile süper Vize olayı da tamam sayılır DS gelince alırım. Sonucta riske girmek lazım az da olsa

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

iste burda butun arti ve eksileri yazildi bu bilet icin artik tercih senin

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Booking esnasında da kredi kartı istiyor yav bu. 300 TL limitli kendi kartımı vericem simdilik mecbur. Olur her halde. Bir de flight protector vs die bir sey koymuslar. +18$ daha ödeyip seyahatte bilet iadesi, degisimi gibi konularda seni sigortalıyor anladıgım kadarıyla. Bilgisi olan ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Booking esnasında da kredi kartı istiyor yav bu. 300 TL limitli kendi kartımı vericem simdilik mecbur. Olur her halde. Bir de flight protector vs die bir sey koymuslar. +18$ daha ödeyip seyahatte bilet iadesi, degisimi gibi konularda seni sigortalıyor anladıgım kadarıyla. Bilgisi olan ?
    Sanırım expedia dan bakıyorsun. o 18 dolar zorunlu sebeplerle yolculuğunu iptal etmen durumunda, Ölüm,Karantinaya Alınma,vs bilet ücretini 1 yıl içinde kullanman şartıyla ileri bi tarihe atıyor.[Yine de bi okumanı tavsiye ederim, ayrıntılarıyla yazıyor sitede] Ayrıca expedia için konuşuyorum bilet iadesinde çok sorun yaşayanlar olmuş.. Epey bi araştırdım ben dün. Ama yaşayanlar oldu diye sende yaşayacaksın diye bişey yok tabi ki. Karar senin..

Ayrıca 300tl limitli kredi kartına bilet bedeli - 300 lirayı yatırdığın takdirde bileti alabiliyorsun kredi kartından..
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı sakurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca 300tl limitli kredi kartına bilet bedeli - 300 lirayı yatırdığın takdirde bileti alabiliyorsun kredi kartından..
    Bilet fiyatının hepsinin yatırmadan mı alabiliyorsun ayani?vergiler hariç olanını ?gerisini sonramı ödüyorsun tam anlamadım olayı

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilet fiyatının hepsinin yatırmadan mı alabiliyorsun ayani?vergiler hariç olanını ?gerisini sonramı ödüyorsun tam anlamadım olayı
    Şimdi arkadaşın 300 tl limiti warmış ya. O yüzden diyelim bilet 900 lira yapıyo o anki kurdan. 600 lira yatırır 300 de limiti var =900 lira limiti olmuş olur onu söyledim
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Sadece rezervasyon olacagından dolayı güvence acısından her hangi bir kredi kartı numarası istiyorlar diye düsünüyordum. Ama sonucta onların da satın alım durumunda parayı cekebilecekleri bir miktar kadar limit olması gerekiyormus. Pedere bir telefonla hallettim simdilik.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Hayırlı olsun.. Ama rezervasyon olmuyor diye biliorum ya da 24 saatten fazla olmuyo da olabilir..
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Simdilik tek sorun transit vizeyi iyice arastırıp gerekirse almak + BA de yasanan valiz kaybolma olayları en cok hangi havaalanında oluyor onu arastırmak. Niyeti olan arkadaslar en azından rezervasyon yaptırsın bilet tükenmeden bence. Rezervasyon süresinde iyice arastırıp durum degerlendirilebilir, sonucta rezervasyon bu illa almak zorunda degiliz. İyi günler...
    Konu yakuza tarafından (10-04-2009 Saat 03:32 PM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simdilik tek sorun transit vizeyi iyice arastırıp gerekirse almak + BA de yasanan valiz kaybolma olayları en cok hangi havaalanında oluyor onu arastırmak. Bnmki Heatrow deil London havaalanı ona göre cok sorun olmaz umarım. Niyeti olan arkadaslar en azından rezervasyon yaptırsın bilet tükenmeden bence. Rezervasyon süresinde iyice arastırıp durum degerlendirilebilir, sonucta rezervasyon bu illa almak zorunda degiliz. İyi günler...
    tekrar soyluyorum rezervasyon expedia da 1 günden fazla olmuyor hatta hiç olmuyo da olabilir..
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

tekrar soyluyorum rezervasyon expedia da 1 günden fazla olmuyor hatta hiç olmuyo da olabilir..
    Ben de onu arastırıyorum simdi. Duruma göre riske girip satın alıcaz artık napalım. 500$ <-?> 850€

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

sonuçta aktarmalra da BA kendi uçakları arasında yapıyor bavul kaybı yaşanma riski ne kadardır Farklı havayolları arasında yapılan aktarmalara göre?

Bir fark olur mu?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@yakuza

iptal durumundaki uyarılarımı unutma..
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

evet havayolu şrketi değiştirmeyeceksen çok büyk sorun olmaz heralde..
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Ya bir de ben göremedim. Expedia da rezervasyon süresi ne kadar, kesin bilgisi olan ? Aceleyle yaptım rezervasyon ama duruma göre almam da gerekicek. Sorunsuz bir bilet organizasyonu yapabilirsem nerdeyse yarı fiyatına almıs olucam.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Max 1 gündür onu bile vereceğini sanmıyorum.. Sen yorumları okumuyosun sanırım bu 3. söyleyişim
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Max 1 gündür onu bile vereceğini sanmıyorum.. Sen yorumları okumuyosun sanırım bu 3. söyleyişim
    Ya kusura bakma okudum ama hızlı hızlı gecinde fazla dikkat etmedim. 500$ ı görünce felegim şaştı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)