Sayfa 2 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 123456 ... SonuncuSonuncu
Toplam 181 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 500 dolar British airways son gun!!!!!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Yani bu fiyat düşüşünde bilet aldın mı?
    Tüm vergiler dahil fiyatı mı oluyor?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

expedia.com referansları ıcın eksı sozluge bakabılırsınız baya bi olumlu yorumlar var orda içinizi rahatlatmak amacıyla

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani bu fiyat düşüşünde bilet aldın mı?
    Tüm vergiler dahil fiyatı mı oluyor?
    Fiyat düşüşü v.s. önemli değil..Bileti alırken son aşamada ödediğiniz tutar zaten tüm vergiler,masraflar v.s. eklenmiş hali oluyor..Eğer orbitz arama sonucunda vergiler dahil 511$ diyorsa siz sigorta v.s. ekletmediğiniz sürece o fiyata alırsınız o bileti

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Sapla saman iyice birbirine girdi.
    Ben zaten hiçbir siteye dolandırıcı demiyorum. Türkiye'de alınan vergiler başka hiçbir ülkede yok bildiğiniz gibi.
    Türkiye'ye has havaalanı vergisi, uçan araçlara binme vergisi falan diye sonradan başımıza iş çıkmasın diye soruyorum. Çünkü gerek expedia, gerek orbitz "mandatory government and/or airport taxes and fees may apply." diyor ısrarla.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Sapla saman iyice birbirine girdi.
    Ben zaten hiçbir siteye dolandırıcı demiyorum. Türkiye'de alınan vergiler başka hiçbir ülkede yok bildiğiniz gibi.
    Türkiye'ye has havaalanı vergisi, uçan araçlara binme vergisi falan diye sonradan başımıza iş çıkmasın diye soruyorum. Çünkü gerek expedia, gerek orbitz "mandatory government and/or airport taxes and fees may apply." diyor ısrarla.
    Onu binlerce dolarlık business biletlerine de diyorlar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

O zaman güneş batmadan alırım ben bu bileti
    Değişim ypaınca aynı fiyata gelecek ama olsun.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

O zaman güneş batmadan alırım ben bu bileti
    Değişim ypaınca aynı fiyata gelecek ama olsun.
    degişim yapılırsa 125 euro ceza ile birlikte 665 $ a tekabül ediyor..
    Hem bugün son değilki bilet alımı için yazmışlar 31 mayısa kadar

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar 31 mayıs tarihi bu kampanya için değil..Hem expedia'da hem de orbitz'de şu anda bazı biletlerde bilet alım ücreti (booking fee) ödemeden bilet alma imkanı var..31 mayıs onun son tarihi..

Bu kampanya Biritish Airways'in bir kampanyası ve ne zaman biter bilmiyorum..

Ama gördüğüm kadarıyla süper biletler.Aktarmalar arası bekleme 2-3 saat arası ki bu çok iyi..24 saat aralıklı aktarmaları düşününce bu aktarma bile sayılmıyor

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

walla arkadaşlar ben aldım bugün 2 tane, hem kız arkadaşıma hem kendime, isterseniz biraz bilgi vereyim süreç hakkında.

turkishwat da haberi duyar duymaz hemen baktım ve doğru olduğunu gördüm. ancak önüme kredi kartı limit engeli çıktı. hemen bankaya koştum, ve kredi kartıma 1600 tl para yatırdım(HSBC bank, limit 500tl idi) . sonra eve geldim ve bileti alabiliomuyum test ettim, ve sonuçta aldım. açıklama yapmamın sebebi, limitin üstünde para yatırıp alışveriş yapamayacağımı düşündüm, fakat öyle olmadı , yani aldım bileti. daha sonrasında expedia yı aradım, bi problem warmı diye sordum, ordanda bilgileri check ettikten sonra bankaya koştum, acaba fazla para kestilermi diye, ama banka 2kişi için 1002 dolar kesildiğini, eğer dolarda çok çok büyük bir artış olursa, tl bazında %10 kur farkı kesileceğini söylediler, başka biyerde vergi alma gibi bişey söz konusu değil, eğerki biz gitmeden extra bir vergi artışı yada saçma sapan deprem vs vergisi çıkarsa ( yalova depreminde olmuştu) onları ekliyorlar, ki bu çık normal, thy de aynı şeyi yapacaktır sanırım böle bir durumda. lafın kısası güzel bir alışveriş oldu, alaaklara yada düşünenlere yardımcı olduysam ne mutlu bana...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla arkadaşlar ben aldım bugün 2 tane, hem kız arkadaşıma hem kendime, isterseniz biraz bilgi vereyim süreç hakkında.

turkishwat da haberi duyar duymaz hemen baktım ve doğru olduğunu gördüm. ancak önüme kredi kartı limit engeli çıktı. hemen bankaya koştum, ve kredi kartıma 1600 tl para yatırdım(HSBC bank, limit 500tl idi) . sonra eve geldim ve bileti alabiliomuyum test ettim, ve sonuçta aldım. açıklama yapmamın sebebi, limitin üstünde para yatırıp alışveriş yapamayacağımı düşündüm, fakat öyle olmadı , yani aldım bileti. daha sonrasında expedia yı aradım, bi problem warmı diye sordum, ordanda bilgileri check ettikten sonra bankaya koştum, acaba fazla para kestilermi diye, ama banka 2kişi için 1002 dolar kesildiğini, eğer dolarda çok çok büyük bir artış olursa, tl bazında %10 kur farkı kesileceğini söylediler, başka biyerde vergi alma gibi bişey söz konusu değil, eğerki biz gitmeden extra bir vergi artışı yada saçma sapan deprem vs vergisi çıkarsa ( yalova depreminde olmuştu) onları ekliyorlar, ki bu çık normal, thy de aynı şeyi yapacaktır sanırım böle bir durumda. lafın kısası güzel bir alışveriş oldu, alaaklara yada düşünenlere yardımcı olduysam ne mutlu bana...
    Hayırlı olsun

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

tufan hayırlı olsun bilet Aklımdaki br soruyuda cevaplamışsın..HSBC 500 limit benimde Bu kur farkı neyin nesi zaten yatırdığın miktardan düşülmedimi bu 1002$ HSBC nin dolar kuru da şu an 1580 civarı zaten

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Babaaa, gel artık eve kampanya bitmeden. Ben de almak istiyorum.

Bu arada pasaportu yeniletmeden bilet alıcam. Bu forumda adı anılacak biri olmak istiyorum bu hareketimle
    ---
    Dolar alışverişleri günlük kurdan ekstreye yansıtılıyor Türkiye Finans'da. HSBC çakallık yapıyor bence. Kur yükselirse fark alacaklarmış.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

biletlerde tarih değişimi seçeneği kesin yok değilmi?bunun hakkında bileti alırken yada uyarılar kısmında bir bilgi yazıyormu?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tufan hayırlı olsun bilet Aklımdaki br soruyuda cevaplamışsın..HSBC 500 limit benimde Bu kur farkı neyin nesi zaten yatırdığın miktardan düşülmedimi bu 1002$ HSBC nin dolar kuru da şu an 1580 civarı zaten
    Bazı bankalarda var bu özellik..Ben İşbank Maximum Master kart kullanıyorum ve sürekli Paypal ile yurtdışına ödemeler yapıyorum..Bazen mesela 100 lira düşüyor limitten alışveriş anında ama sonra ekstreye 2-3 lira eksik veya fazla yansıdığı oluyor..Ama fark büyük değil..10 lirayı bulmaz bile.. +- 5 lira diyebiliriz en fazla.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı realbrutal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biletlerde tarih değişimi seçeneği kesin yok değilmi?bunun hakkında bileti alırken yada uyarılar kısmında bir bilgi yazıyormu?
    maalesef yok 125 € cezası var..Tek sıkıntı o bence benim açımdan..daha vizeye bile girmedik ya sorun çıkarsa.. oldukça büyük bir risk ama vizeyi alacağımızda garanti değil ki alamazsak gider 125 euro

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Birisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı bankalarda var bu özellik..Ben İşbank Maximum Master kart kullanıyorum ve sürekli Paypal ile yurtdışına ödemeler yapıyorum..Bazen mesela 100 lira düşüyor limitten alışveriş anında ama sonra ekstreye 2-3 lira eksik veya fazla yansıdığı oluyor..Ama fark büyük değil..10 lirayı bulmaz bile.. +- 5 lira diyebiliriz en fazla.

evet dediğin gibi arkadaşım, ama HSBC nin muhasebe haftalık toplanıomuş(öle dedi telefondaki kadın.9 ondan fark olabiliomuş, bu arada watken benim ismim naim, tufanoğlu soyismim takıntı değilde , tanışak için söleyim dedim, bütün arkadaşalara teşekkür edrim, darısı sizin başınıza

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

maalesef yok 125 € cezası var..Tek sıkıntı o bence benim açımdan..daha vizeye bile girmedik ya sorun çıkarsa.. oldukça büyük bir risk ama vizeyi alacağımızda garanti değil ki alamazsak gider 125 euro

ama işte vizaeyi alıpta 600-700€ ya bilet almakta büyük bi risk ve zarar, ikisinden birini seçmek gerekir , karar sizin

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hadi bakalım almak üzereyim

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

isim soyisim gideceğiniz tarihler çok dikkatli doldurun. Bugün expedia hakkında çoook araştırma yaptım iade konusunda çok sıkıntılı bi firma benden söylemesi
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen de gaz ariyosan almak icin baslayalim sakurek e yaptiklarim baslatayim
    miamide 3 gece daha geçirirsin ohh
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi bakalım almak üzereyim

hadi bakalım, göreyim seni

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

2kişilik ayırdım sonunda 1000.60 $

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

nası ayırdın yaa??

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aldım yani

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tarih aralığı 3.11-5.31 arası alınması gerekiyor biletleri anladığım kadarıyla..

tarih değişikliğinde de 125 euro alıyor sanırım

Tickets are nontransferable and name changes are not allowed
    iadesiz ve isim değişikliğine izin vermiyor(burası kötü işte)
    alıpta elmizde kalma ihtimali var olurda vizede sorun çıkarsa başkasınada veremiyouz..Ancak 125 euroyu verirsek iptal ederler

alttaki yazı tüm firmaların uçuşlarında yazıyor farkettim de

25 haziran gidişi 9 ekim dönüş

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2kişilik ayırdım sonunda 1000.60 $
    ayırdım derken rezervasyon yok diye bilgi verildi bana customer supportdan??

prd şimdi gördm almşsn
    Konu logic tarafından (10-04-2009 Saat 01:15 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: biraz aceleci davrandım
    Hold up... hold on... don't be scared..You'll never change what's been and gone ..May your smile... Shine on... Don't be scared..Your destiny may keep you warm..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

715$ bilet, 45€ iade ücreti, 15$ tarih değişiklik ücreti mi?
    500$'lık bu bilet mi mantıklı. (tam iade vs. detaylarını bilmiyorum)

vize görüşmem 27 nisan'da...
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı kadqqq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    715$ bilet, 45€ iade ücreti, 15$ tarih değişiklik ücreti mi?
    500$'lık bu bilet mi mantıklı. (tam iade vs. detaylarını bilmiyorum)

vize görüşmem 27 nisan'da...
    715 $ hangi firma? nerden baktın ve neresi için?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

500 dolar gerçekten NY uçuşu için inanılmaz bir rakam. Biletin gördüğüm dezavantajları şunlar :

-125 euro tarih değişikliği ( bir kere değiştirmeniz durumunda bilet otomatik olarak 675 dolara geliyor)

- Ekstra vergilerin eklenme hakkını ellerinde bulundurmaları..

- British Airways ve Londra Aktarması olması..
    __________________________________________________ ______

British Airways'in sitesinde garip bir uygulama ile daha karşılaştım..

Fuel surcharge

British Airways has introduced a fuel surcharge on all flights to reflect the continuing rise in worldwide oil prices.
    The surcharge applies, as detailed below, to all tickets issued on or after 18 December 2008, based on the flight duration and where the ticket was purchased1. The flight duration is based on the flight time from London. The surcharge applies to all passengers, including children and infants, on international and domestic flights.

For tickets
    purchased in - Surcharge per BA sector per person

Europe Less than 9 hrs More than 9 hrs
    USA/Canada5 Economy4 USD 25.00 USD 107.00 USD 141.00

This surcharge is only applicable on British Airways mainline operated services.

http://www.britishairways.com/travel...public/en_tr#3

Kısacası yakıt fiyatlarına gelen zamlardan sonra BA yolculardan bu parayı alma yoluna gidiyor ve bunun sadece BA ana kontuarlarında uygulanabileceğini belirtiyor.. Yukarıdaki hesaba göre Londra'da 107 dolarlık ekstra bir ödeme yapabilme ihtimaliniz var.. Bunu da dikkate almanızda fayda var..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sence mantikli degilmi bu bilet??? 500 dolar farkindasin dimi rakamin!!
    evet ama vize alamazsam?.. iade ücretini bilmiyorum. 125€ dan bahsedilmiş. tam detaylı yazsa tarih değişikliği ve bilet iadesinin ücreti... yoksa her ikisi de 125€ ise değer. ancak iade yoksa risktir... 500$ dan olmak var yok yere...
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)