Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: j1 vizesi ile kaç ay kalınabilir 4 mü 5 mi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart j1 vizesi ile kaç ay kalınabilir 4 mü 5 mi

sakurek´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Arkadaşım biraz mantıksız olmuyor mu 1 ay önce giriş yapabiliyorum demişsin. O zaman 3 ay verilen vize 4 aya çıkar + 1 ay da seyehat için süre veriyolar etti 5 ay.. Kaç aydır araştırıyorum böyle bişey duymamıştım :S

Yani 28 mayıs ta girer, 1 kasımda çıkablirm mi diyosun??
    evet aynen ole diyorum pasaportla konsolosluğun yolladığı birkaç aydınlatıcı bilgi kaynağı belgede yazanı aynen yazıyorum.

ds 2019 formunda belirtilen başlama tarihinden en erken otuz gün önce veya sonra giriş yapabileceklerdir. örneğin; programın başlangıç tarihi 1 haziran ise amerikaya 02 mayısta veya daha sonra giriş yapabilirsiniz.

aynen bunlar yazıyor...

Alıntı:
    anyhow´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    evet aynen ole diyorum pasaportla konsolosluğun yolladığı birkaç aydınlatıcı bilgi kaynağı belgede yazanı aynen yazıyorum.

Ds 2019 formunda belirtilen başlama tarihinden en erken otuz gün önce veya sonra giriş yapabileceklerdir. örneğin; programın başlangıç tarihi 1 haziran ise amerikaya 02 mayısta veya daha sonra giriş yapabilirsiniz.

Aynen bunlar yazıyor...
    alla alla geçen yıl havaalanından içeri alınmayan birkaç arkadaş vardı ve terminal filmi gibi 1 haftalarını havaalanında geçirmişlerdi.. Bence çok güvenmemek lazım orada yazanlara..

AMA BAK SÖYLE BİRŞEYDE OLABİLİR Mİ ACABA? MESELA 1 HAZİRAN NORMAL BAŞLANGIÇ.. 2 MAYISTA GİRDİN O ZAMAN VİZEN 2 AĞUSTOSTA MI BİTİYOR, YOKSA 1 HAZİRANDA BAŞLAMIŞSIN GİBİ 1 EYLÜLDE Mİ BİTİYOR?? (ÇALIŞMA VİZESİ İÇİN DÜŞÜNYÜORUM)

fazla düzenleme yapamadım şimdilik bu kadar toplayabildim.kısacası sorumuz şu

ds belgesinde yazan tarihten 1 ay önce girebiliyoruz amerikaya vizemiz bitince 1 ay geezme hakkımız var eğer 1 ay erken gidersek iş bitimindeki gezme hakkımızdanmı kullanmış oluyoruz? eğer ole değilse 1 ay önceden giriyoruz 3 ay çalışıyoruz 1 ay geziyoruz 5 ay amerikada kalıyoruz doğrumudur?
    bilen arkadaşlardan yardım istiyoruz....

sakurek'e teşekkürler konuyu derinlemesine o açtı aslında....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

evet tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyoruz.. @anyhow belgelerle konuşuyor, ben de mantık yürütmeye çalıştım konu derinleşti. Son nokta aranıyor =)
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

DS–2019 Formu

J-1 Ziyaretçi Değişim Programı farklı ülkelerde farklı isimler ile tanınır; Amerikan Hükümeti’ndeki resmi ismi “Ziyaretçi Değişim Programı”dır. Programa kabulünüz ile birlikte CIEE tarafından sizin adınıza DS-2019 formu düzenlenecektir. Bu form sizi J1 vizesi ile katılımcı olarak, CIEE’i de yasal program sponsorunuz olarak tanımlar, programın amacını açıklar ve çalışmanıza izin verilen zaman aralığını gösterir. DS-2019 formu olmadan vize için başvuru yapamaz; Amerika’ya giriş yapamazsınız.
    Pasaport ve J-1 Vizesi

J-1 Ziyaretçi Değişim Vizesi için başvurduğunuzda, ülkenizdeki Amerikan Elçiliğine/Konsolosluğuna, DS-2019 formunuz ile birlikte, pasaportunuz ve diğer vize başvuru formlarınızı da sunacaksınız. İşi önceden ayarlanmış öğrenciler J-1 vizesine başvururken VE Amerika’ya giriş yaparken minimum 475 dolarlık bir garanti sunmak durumundadırlar. Amerikan Konsolosluğundaki yetkili ile birebir görüşme için randevu ayarlamanız gerekiyor. Yoğunluktan dolayı Elçilikte / Konsoloslukta randevu için beklemeniz gerekebilir, bu yüzden vize için mümkün olduğu kadar erken başvurmanız gereklidir. Unutmayın ki J-1 vizesi için Amerika’ya gittikten sonra başvuramazsınız, bu işlemi mutlaka gitmeden önce yapmanız gereklidir.

Elçilikteki / Konsolosluktaki görüşmenizi gerçekleştirdikten ve vizenizi aldıktan sonra J-1 vizesi, program numarası ile birlikte, pasaportunuza basılacaktır. J-1 vizesi, geçerli bir DS-2019 formu ile birlikte, Amerika’ya Work&Travel Amerika katılımcısı olarak girmenizi sağlayacaktır. J-1 vizeniz 4 aylık bir süre için geçerlidir ve uzatılması mümkün değildir.

Amerika’ya girişiniz sırasında DS-2019 formunuz, pasaportunuz ve J-1 vizeniz geçerli olmalıdır. Lütfen tüm belgelerinizden ikişer kopya alınız. Belgelerin 1 kopyasını evde bırakın, diğer kopyasını da bagajınıza, orijinallerinden ayrı bir yere koyun. Bu belgeleri yolculuğunuız süresince yanınızda taşıyın. Unutmayın ki DS-2019 formunuzdaki program başlangıç tarihinden en erken 5 gün önce Amerika’ya giriş yapabilirsiniz; J-1 vizenizdeki başlangıç tarihinden bağımsız olarak.
    Vize ve DS-2019’un Farkı

* Vize ülkeye girmenizi sağlayan belgedir. Amerika’ya ne zaman girerseniz girin, geçerli olması gerekir.
    * DS–2019 yasal olarak Amerika’da çalışmanızı sağlayan belgedir.
    * Sadece DS–2019 formunuzun 3. kutucuğunda belirtilen zaman aralığında çalışabilirsiniz. 3. kutucukta belirtilen bitiş tarihinden sonra Amerika’da 25 gün seyahat edebilirsiniz, ancak bu dönemde çalışamazsınız.
    * 25 günden fazla kalan katılımcılar tutuklanır ve sınır dışı edilirler. Ek olarak Göçmen Yasalarını ihlal etmeniz durumunda gelecekte de Amerika için vize almanız mümkün olmayacaktır.
    * Eğer DS–2019 belgesi ile ilgili sorularınız varsa bunları 1-8... no’lu telefondan CIEE’ye sorabilirsiniz.
    * Vizeniz ile ilgili sorularınız varsa, Amerika’ya gitmeden önce Amerikan Konsolosluğu’na ya da Konsolosluğuna sorabilirsiniz
    * CIEE, vizenizi uzatmak, değiştirmek veya düzeltmek ile ilgili herhangi bir yetkiye sahip değildir.
    Work and Travel Program Süresi

Katılımcılar programa yaz tatillerini tanımlayan tarihlerde katılım sağlayabilir. Kuzey Yarımküre ülke öğrencileri programa Haziran 1 den Ekim 15’e, Güney Yarımküre ülke öğrencileri ise programa Kasım 1 ile Mart 15 tarihlerinde katılım sağlayabilirler. Programda minimum 2 ay çalışma şartı bulunmaktadır. Katılımcılar programa maksimum 4 ay çalışma ve 30 günlük isteğe bağlı seyahat süresi ile sınırlı katılım sağlayabilirler. Katılımcı programa katılım süresini başvuru aşamasında belirtmelidir. Başvuru için son tarih ve varış tarihleri her yıl önceden açıklanır.
    kırmızı kısım dikkat çekici...
    Electricity Paralyses..!

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

soyle baya arastirdim simdi sonuc olarak buldugum sunlar. birinci olarak ds belgesinde yazan en erken basla tarihinden en erken 2 hafta once ulkeye giris yapilabiliniyor.ikinici olarak ds belgesi degisik olarak 2.5-4 ay arasinda degisiyor.benimki gecen sene 3 bucuk aydi. son olarak da ds belgesinde yazan son calisma gununden 30 gun sonraya kadar gezebilirsiniz amerikada ama bu 30 gunluk sure amerika sinirlarindan cikarsaniz bir daha giremezsiniz. ornegin meksika veya kanada ya giderseniz ds belgesinde yazan son tarihten sonra geri donemezsiniz abd ye...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hmmm ilginçmiş ya.. Demek farklı olabiliyo tarihler.. Hele bi gelsin bakalım bizimkiler ne çıkacak bahtımıza
    Electricity Paralyses..!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı sakurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kırmızı kısım dikkat çekici...

evet yazılanda da görüldüğü gibi 5 ay olabiliyor fakat 4 ay çalışıcaksınız deniyor
    valla daha önce giden arkadaşlar bize yardımcı olursa daha iyi olucak sanırım belgelerle olmayacak bu iş yokmu bole bi drum yaşamış veya benzer bi olay yaşamış.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    soyle baya arastirdim simdi sonuc olarak buldugum sunlar. birinci olarak ds belgesinde yazan en erken basla tarihinden en erken 2 hafta once ulkeye giris yapilabiliniyor.ikinici olarak ds belgesi degisik olarak 2.5-4 ay arasinda degisiyor.benimki gecen sene 3 bucuk aydi. son olarak da ds belgesinde yazan son calisma gununden 30 gun sonraya kadar gezebilirsiniz amerikada ama bu 30 gunluk sure amerika sinirlarindan cikarsaniz bir daha giremezsiniz. ornegin meksika veya kanada ya giderseniz ds belgesinde yazan son tarihten sonra geri donemezsiniz abd ye...

şimdi 2 hafta demişsin büyük ihtimalle doğrudur ama konsolosluktakilerin yolladığı belgede 30 gün önce girebiliyorsun demiş benim kafamı burası karıştırdı aslında
    senin yazdığında işimiz bittikten sonraki 30 günlük hakkımız sabit gözüküyor nekadar erken girersek girelim. tek sorun nekadar erken girebiliyoruz olayı kalıyor 30 günmü 2 haftamı

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yani aslinda benbiraktim belgeyi cunku butun wat sirketlerinin sitelerinde farkli seyler yaziyo ama sunu soyleyebilirim bu kesin benim ds baslangic tarihim 10 haziran di ve bitis ise 30 eylul du bu da 3 ay 20 gun eder. bu yasal calisma suremdi. bu suer bittikten sonra 25-30 arasi gezme imkanin var ki bu konuda butun sirketler farkli bir gun sayisi vermis ama en az 25 son olarak da ben gecen sene ulkeye 3 haziran da giris yapmistim, yani 1 hafta onceden girebiliyorsunuz bu da kesin

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yani aslinda benbiraktim belgeyi cunku butun wat sirketlerinin sitelerinde farkli seyler yaziyo ama sunu soyleyebilirim bu kesin benim ds baslangic tarihim 10 haziran di ve bitis ise 30 eylul du bu da 3 ay 20 gun eder. bu yasal calisma suremdi. bu suer bittikten sonra 25-30 arasi gezme imkanin var ki bu konuda butun sirketler farkli bir gun sayisi vermis ama en az 25 son olarak da ben gecen sene ulkeye 3 haziran da giris yapmistim, yani 1 hafta onceden girebiliyorsunuz bu da kesin
    teşekkürler bilgiler için
    varmı 1 haftadan erken giriş yapan amerikaya

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

senin ds ne zaman basliyor ve okul ne zaman kapaniyor ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

senin ds ne zaman basliyor ve okul ne zaman kapaniyor ?
    benim ds 28inde başlıyo işim 20 haziranda başlıyo okul 15inde kapanıyo 18inde uçağa binerim diyorum

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bu arada eger isverenin ds belgesine sadik kalirsa 28 inden evvel calisamazsin bunu da biliyorsundur sanirim...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu arada eger isverenin ds belgesine sadik kalirsa 28 inden evvel calisamazsin bunu da biliyorsundur sanirim...
    evet biliyorum ama ozaman zarfında iş eğitimi alırım 10 günlük bir iş eğitim alıcağımız yazılı yanlış tarihlerle gelen bir ds aslında ama düzelttirmeye gitmedim problem çıkmaz diye inşallah çıkmaz sen gidiyormusun bu sene tekrar

bu arada geçen gün fiorex' e benzer bir soru sormuştum en erkene nezaman girebilirim diye bu cevabı vermişti kendisine tekrar teşekkürlerimi iletiyorum

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı
    Şimdi net bilgi aldım. DS formunda yazan tarihten 1 ay once girebiliyorsun abd ye..yani 28 mayıs
    Konu anyhow tarafından (07-04-2009 Saat 03:10 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim bildiğim kadarıyla ve sizlerin yazmış olduğu bilgilere paralel olarak,

1-DS belgesinde yazan tarihler bizlerin resmi olarak çalışma hakkımız olan tarih aralıklarıdır.
    En az 2 ay çalışma zorunluluğumuz, en fazla 4 ay çalışma hakkımız bulunmaktadır.

2-DS te yazan yasal çalışma süresinden sonra 25 gün gezme hakkımız bulunuyor.

3-Benim bildiğim kadarıyla DS te yazan başlangıç tarihinden önce 1 hafta erken ülkeye giriş yapabiliriz. Fakat DS te belirtilen resmi çalışma tarihi gelene kadar çalışamayız..

(Peki, DS te belirtilen bu resmi çalışma başlangıç tarihi, sözleşmede belirtilen en erken işe başlama tarihimi yoksa bizim sözleşmeye yazdığımız ve gelebilecek olduğumuz tarihe göremi verilmiş acaba? )

4-UYARI: DS te yazan başlangıç tarihi ile vizede yazan vize başlangıç tarihine dikkat etmek gerekebilir. Normal olarak vize başlangın tarihi DS başlangın tarihinden önce olması gerekir normal olarak. FAKAT Forumda okudğum kadarıyla ve sizinde bahsetmiş olduğunuz yaşanmış olaylar, terminalde kalma durumları vb... eğer DS formunuzda yazan başlangıç tarihinden 1 haftayı aşan bir süre öncesinde girmeye kalkarsanız olabilir..
    Yani DS başlangıç tarihinle senin uçak biletini aldığın tarih arasında diyelimki 15 gün var....böyle oluncada kapıdan girmeye çalışrıken "hmeland security " hoooooppp nereyee bölee napacann bu kadar erken giripp gocumm ))

diyebilir....

Daha doğrusu forumda yazanlara göre demişler.....

Umarım fazla kafa karıştırmadan faydalı bir özetleme yapılmıştır. Eğer hatalı yada eksik yerler varsa lütfen uyarın arkadaşlar, önemli bir konu çünkü....

Hoşçakalın

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Dediklerin kesinlikle dogru. Siz siz olun DS formunda yazmasina ragmen 1 ay oncesinden fln giris yapmaya kalkmayin. belki bir hafta on gun olabilir ama daha fazlasinda orada kalabilme sansiniz var. Bir diger onemli nokta ise vize baslangic tarihi diye bir sey yok aslinda arkadaslar. Orada yazan tarih sizin vizenizin verilis tarihidir. Fakat J1 vizesi sadece bir belge ile gecerli olan bir vize oldugundan DS 2019 un uzerinde yazan tarih aslinda sizin vize baslama tarihinizdir. Benim DS im 1 Haziran-1 Ekim arasi yani 4 ay yasal calisabiliyorum. Bu surenin sonunda da 1 ay daha yasal olarak gezme hakkiniz bulunuyor. Yani toplamda 5 ay Amerika' da kalabilirsiniz. Bilgilerinize.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı tough Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediklerin kesinlikle dogru. Siz siz olun DS formunda yazmasina ragmen 1 ay oncesinden fln giris yapmaya kalkmayin. belki bir hafta on gun olabilir ama daha fazlasinda orada kalabilme sansiniz var. Bir diger onemli nokta ise vize baslangic tarihi diye bir sey yok aslinda arkadaslar. Orada yazan tarih sizin vizenizin verilis tarihidir. Fakat J1 vizesi sadece bir belge ile gecerli olan bir vize oldugundan DS 2019 un uzerinde yazan tarih aslinda sizin vize baslama tarihinizdir. """""Benim DS im 1 Haziran-1 Ekim arasi yani 4 ay yasal calisabiliyorum. Bu surenin sonunda da 1 ay daha yasal olarak gezme hakkiniz bulunuyor. Yani toplamda 5 ay Amerika' da kalabilirsiniz. Bilgilerinize.
    """""

Teşekkürler....( özelliklede tırnak işaretleri arasındaki bölüm için : ) )

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Dediklerin kesinlikle dogru. Siz siz olun DS formunda yazmasina ragmen 1 ay oncesinden fln giris yapmaya kalkmayin. belki bir hafta on gun olabilir ama daha fazlasinda orada kalabilme sansiniz var. Bir diger onemli nokta ise vize baslangic tarihi diye bir sey yok aslinda arkadaslar. Orada yazan tarih sizin vizenizin verilis tarihidir. Fakat J1 vizesi sadece bir belge ile gecerli olan bir vize oldugundan DS 2019 un uzerinde yazan tarih aslinda sizin vize baslama tarihinizdir. Benim DS im 1 Haziran-1 Ekim arasi yani 4 ay yasal calisabiliyorum. Bu surenin sonunda da 1 ay daha yasal olarak gezme hakkiniz bulunuyor. Yani toplamda 5 ay Amerika' da kalabilirsiniz. Bilgilerinize.
    işte budur bnde tam olarak sakurekle dun bu konuyu konusuyordum,
    şimdi bnde DS tarihleri olarak baslangıc 5 haziran bitiş 1 ekim dedim ve DS daha gelmediginden bu tarihler basılırmı bilmiyorum sonrasında da 1 ay gezme suremi kullanırsam krallar gibi 5 ay olur.bu arada tough senin DS 1 ekim yazıyosa max olarak verebilecekleri tarihide boylece kesinleştirmiş olduk surekli bi muamma vardı 15 eylulmu son diye boylece 1 ekim son oluyor...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Amerikan Konsolosluğunun sayfasından;

A.B.D.'DE EĞİTİM

Yaz Dönemi "Work and Travel" Programı

Yaz dönemi Work/Travel programının amacı orta öğrenimini tamamlamış, iyi niyetli yabancı öğrencilere, yaz tatili boyunca sürecek en fazla dört aylık bir dönem boyunca yapacakları seyahatler ve geçici işler aracılığıyla Amerika Birleşik Devletleri halkının günlük hayatına doğrudan dâhil olma şansı tanımaktır.
    max 4 ay çalışma ve seyehat deniyor..
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

yav valla bn onceden gitmiş yasamış olanlara guvenmeyi tercih ediyorum ve tabiki daha DS yok elimde o yuzden fazlada kasmak istemiyorum DS bi gelsinde tarihlere gore ayar cekeriz...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaslar iciniz rahat olsun gecen sene 4 ay 12 gun kaldim Amerika'da. Ds tarihinizin bitisinden itibaren bir ay yasal olarak gezebilirsiniz. Zaten DS inizi alinca da goreceksiniz. Bunun yaninda elciligin okullarin baslama tarihini goz onune alarak verdikleri son tarih 1 Ekim. Iciniz rahat olsun.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

hatta size sponsorumun yollamis oldugu w&t student handbook tan alinti yapayim da iciniz rahat etsin arkadaslar.

" The duration of the program
    The J-1 Summer Work and Travel Visa Category is designed by the Government as a
    program that lasts for a maximum period of 4 months
    . However, the dates on the DS-2019 Form may be less than 4 months. The dates on the form are based on the dates of your
    official vacation from studies and on the job offer letter.
    Once you have reached the program end date, you are no longer eligible to work in the
    United States. However, there is an additional 30-day grace period during which you can travel, but cannot work
    . Please be aware that if you travel outside the United States during
    this time, you will not be allowed to re-enter. Also, if you stay longer than the grace period,
    you may be subject to immigration sanctions. '

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hatta size sponsorumun yollamis oldugu w&t student handbook tan alinti yapayim da iciniz rahat etsin arkadaslar.

" The duration of the program
    The J-1 Summer Work and Travel Visa Category is designed by the Government as a
    program that lasts for a maximum period of 4 months
    . However, the dates on the DS-2019 Form may be less than 4 months. The dates on the form are based on the dates of your
    official vacation from studies and on the job offer letter.
    Once you have reached the program end date, you are no longer eligible to work in the
    United States. However, there is an additional 30-day grace period during which you can travel, but cannot work
    . Please be aware that if you travel outside the United States during
    this time, you will not be allowed to re-enter. Also, if you stay longer than the grace period,
    you may be subject to immigration sanctions. '
    ohh be içim rahatladı şimdi bi DS tarihlerini gormek kaldı tabi bide vize...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar ds formlarınızın tarıhlerını danısmanlarınız hazırlar ve onlar ds formlarınızı en 5 ayı gecmeyecek sekılde ayarlaralar ds formundakı tarıhten 10 gun once amerıkaya gırıs yapabılıyorsun 5 gun oncesıne kadar da sıgorta baslangıcı olabılıyor sırketler az sıgorta odemek ıcın ds lerınızı bazen 3 bazen 4 bazende 4 ay 29 gun yaparlar 5. aya gecmezler kı fazla sıgorta odememek ıcın sızde ne zaman gıttınız onemlı degıl onemlı olan en gec 1 kasımda turkıye de olmanızdır mayısın 20 sınde gıden bır ogrencı ekım ın 19 una kadar ds ve sıgorta cıkartılır ma genede 1 kasıma kadar bekleyebılırsınız
    kısacası en gec 1 kasımda turkıyede olmak sartıyla gıdebıldıgın kadar erken gıdıp orda 5 ay kalabılırsınız mesela ben ıkı senede 1 hazıranda gıdıp 1 kasımda donmustum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

niye 1 kasımda dönmek mecburi mi? okullarla alakalı bi durum mu bu? Mesela benim tek bitirme tezim kalıyor onda da vize vs olmuyor. 24 haziranda gidip kasımın sonuna kadar kalamazmıyım 4 ay çalışma izni olsa?

Bu arada tough teşekkür ederiz sorularımıza cevap oldu
    Electricity Paralyses..!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Ne demek arkadasim yardimci olabildiysek ne mutlu. Eger J1 ile gidiyorsan Ds bitis tarihinden itibaren en fazla 30 gun daha Amerika'da kalabilirsin ve bu surede de yasal olarak calisamazsin.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

senin handbook iyiymiş
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

demekki ucak rezervasyon tarihlerini degistirmeme gerek kalmadı 6haziran-28 ekim...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)