Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Obama Türkiye' de

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Smile Obama Türkiye' de

ABD Başkanı Obama'nın Türkiye temasları başladı. Obama, ilk olarak Anıtkabir'i ziyaret etti. Obama, Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Gül tarafından resmi törenle karşılandı.

ABD Başkanı Barack Obama, ziyaretinin ilk durağı olan Ankara'daki temaslarına sabah Anıtkabir'i ziyaret ederek başladı. ABD Başkanı Obama'nın önünde askerler üzerinde ABD Başkanı yazan kırmızı-beyaz bir çelenk taşıdı.

Atatürk'ün mozelesine çelenk koyan Obama, saygı duruşunda bulundu. Obama'ya Anıtkabir ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Gül'ün korumaları da eşlik etti.

Obama daha sonra Misak'i Milli kulesine gelerek Anıtkabir özel defterini imzaladı.

'YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ' İLKESİNİ GERÇEKLEŞTİRMEYİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM"

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'in eşlik ettiği Obama, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek, Anıtkabir Özel Defterini imzaladı.

ABD Başkanı deftere şu satırları yazdı:

"Vizyonu, kararlılığı ve cesaretiyle Türkiye Cumhuriyeti'ni demokrasiye yönelten ve mirası tüm dünyaya kuşaklar boyunca ilham vermeye devam eden Mustafa Kemal Atatürk'e saygılarımı sunmak, benim için bir onurdur.

ABD'nin 44. Başkanı olarak, Türk-Amerikan ilişkilerini güçlendirmeyi, Atatürk'ün, halkına umut veren modern ve müreffeh bir demokrasi olarak Türkiye vizyonunu desteklemeyi ve 'Yurtta barış, dünyada barış' ilkesini gerçekleştirmeyi sabırsızlıkla bekliyorum."

ABD Başkanı daha sonra, Çankaya Köşkü'ne gitmek üzere Anıtkabir'den ayrıldı.

Bu arada, yoğun ve özel güvenlik önlemlerinin alındığı Anıtkabir'de, basın mensupları Obama'nın Anıtkabir ziyaretini belirlenen dört ayrı noktadan takip edebildi.

Türk basın mensupları, otobüslerle içeriye alındı ve basın mensuplarının ekipmanları polis köpekleri tarafından arandı.

Bekleme sırasında, Anıtkabir özel kafeteryası gazetecilere açıldı ve Anıtkabir görevlileri tarafından simit ve şeker ikram edildi. Ayrıca, Obama ile birlikte ABD'den Ankara'ya gelen basın mensuplarına ziyaret sırasında dikkat etmeleri gereken protokol hususları hakkında kısa brifing verildi.

Obama ve beraberindekiler gelmeden önce, Misak-ı Milli kulesinin içerisine oda parfümü sıkıldığı gözlemlendi.

Gençlik Cadesi ve Akadeniz Cadesi güvenlik gerekçesiyle trafiğe kapatıldı. Yolun her 50 metresinde 1 polis konuşlandırıldı...

ÖNCE KÖŞK'E SONRA MECLİS'E

kullanAnıtkabir ziyaretinin ardından Obama, Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından resmi törenle karşılandı. Obama'nın onuruna Köşk'te top atışı yapıldı. Obama önce cumhurbaşkanlığı sancağını selamladı. Obama kendisine selam duran Türk askerlerini selamladı. Obama daha sonra Köşk'ün önündeki protokolle tek tek el sıkıştı. Protokolde TBMM Başkanı Köksal Toptan, Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Mustafa İsen ve Amerikalı yetkililer bulundu.

İki lider ikili görüşmelerin ardından birlikte ortak basın toplantısı düzenleyecek.

MECLİS'TEKİ PROGRAM

Temasları çerçevesinde TBMM'yi de ziyaret edecek olan Obama, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve TBMM'de grubu bulunan siyasi partilerin liderleriyle görüşerek, TBMM Genel Kurulu'na hitap edecek.

Türkiye'ye ziyaretinin 1,5 saatini Mecliste geçirecek olan Obama, Köksal Toptan ile 15 dakika baş başa görüşecek.

Obama, Toptan'ın makam odasında ayrıca sırasıyla CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile görüş alışverişinde bulunacak. Görüşmelerde Toptan, bulunmayacak.

TBMM Genel Kurulu, saat 15.00'te, TBMM Başkanvekili Eyyüp Cenap Gülpınar başkanlığında özel gündemle toplanacak.

Obama, parti liderleriyle başbaşa yapacağı görüşmenin ardından, Genel Kurul'a geçerek 45 dakika olarak planlanan konuşmasını yapacak

Cumhurbaşkanı Gül'ün de ABD Başkanı Obama'yı dinlemek üzere, TBMM'ye gelmesi bekleniyor.

Obama'nın konuşmasını 165 yabancı basın mensubu ile TBMM'de görev yapan 200'e yakın Türk basın mensubu, basın locasından izleyecek. Obama'nın TBMM ziyareti nedeniyle Meclise ziyaretçi alınmayacak.

Barack Obama, daha sonra Başbakanlık binasına geçerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelecek. Obama ve Erdoğan'ın da görüşmelerinin ardından basına hitap etmeleri öngörülüyor.

İSTANBUL'DAKİ TEMASLARI

ABD Başkanı Obama ve Başbakan Erdoğan'ın akşam saatlerinde birlikte İstanbul'a geçmesi bekleniyor.

ABD Başkanı, Medeniyetler İttifakı Forumu’nun Dolmabahçe Sarayı’ndaki yemeğine katılacak.

Barack Obama, Türkiye ziyaretinin ikinci gününde, Ayasofya ve Sultanahmet Cami'ni ziyaret edecek.

GENÇLERLE BULUŞMA

Obama, İslam Eserleri Müzesi'nde öğrencilerle bir araya geldikten sonra öğle saatlerinde Türkiye’den ayrılacak.

Haber 7-Ajanslar

work and travel
    Konu aek tarafından (25-11-2010 Saat 02:50 PM ) değiştirilmiştir.
    AEK

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

ds ler gelmedi, biletler pahalı, konaklama pahalı, saatlik ücretler düşük , duy sesimizi obama kardeş..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Obama severim seni su WAT olayınada bi el at yavv...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hoşgeldi bakalım şirkette pasaportla ds formumu gondermiş bugun ayagı ugurlu gelir insallah

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Neden bilmiyorum ama bu adama büyük sempati duymaya başladım..Bush'dan aşırı derecede nefret ediyordum ama bu adamı çok sevdim..İnşallah dediklerini yerine getirir..

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Turkishwat zamanında Obama'yı desteklemişti.

Turkishwat'tan Obama'ya selamlar
    admin (at) turkishwat.net

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı adros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hoşgeldi bakalım şirkette pasaportla ds formumu gondermiş bugun ayagı ugurlu gelir insallah
    Adros, ds formu geldikten sonra hemen yolluyorlar mı pasaportu,, şirket vize basma işlemi ve kargonun eline ulaşması konusunda bir tarih soyledimi acaba...bende ds i bekliyorum halende....en azından süreç acısından senden biraz bilgi alalım...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adros, ds formu geldikten sonra hemen yolluyorlar mı pasaportu,, şirket vize basma işlemi ve kargonun eline ulaşması konusunda bir tarih soyledimi acaba...bende ds i bekliyorum halende....en azından süreç acısından senden biraz bilgi alalım...
    sehirdısında okudugum ıcın ımza atmaya gıttım ıstanbula ıstersen sanırım kargoylada gonderıyorlar ama ıstanbula zaten ugramam gerektıgı ıcın bır problem olmadı.Gecen sene arkadas ımza atmamıstı sırkette ımza atmıslardı onun yerıne gondermıslerdı Vize basılma islemi 3-4 gunde gerceklesen olay genelde sırkette aynısını soyledı sordum obama gelıyor gecıkme olurmu en fazla 1-2 gun dedıler.Baklım hayırlısıyla gelsin artık

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

anlıyorum...çok saol....

hayırlısıyla gelsin ozaman hepimize...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

obama türk -islam camiyasında hayırlı olur inşallah o adam kesin müslüman yaww

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

obamanın ayağı uğurlu gelir inşallah

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)