Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 67 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kıbrıs konsolosluğu vize görüşmeleri -2009-

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart kıbrıs konsolosluğu vize görüşmeleri -2009-

Vize görüşmesine kıbrıs konsolosluğunda girmeyi düşünenler var mı aramızda ? Konsolosluğa telefon açtığımda bu yıl work and travel için yapılacak vize başvurularının mayıs ayında başlayacağını söylediler.Eğer benim gibi görüşmeye kıbrıs konsolosluğunda girmeyi düşünen arkadaşlar varsa bu başlık altında tanışabilir; bilgi alışverişinde bulunabiliriz...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşım mrb bende daha önceden senin gibi vize görüşmesine kıbrısta girmeyi düşünüyordum fakat bunun iyi bir fikir olmadıgını konsolosluktan gelen maille anladım e-maili paylaşıyorum seninle

Her basvuru sahibinin vatandasi oldugu ulkede vize basvurusunda bulunmasi tavsiye edilir. Ancak, ogrencilik nedeniyle ikamet edilen yerlerde de vize basvurusu yapilabilir. Ancak vize basvurularinda kisilerin kendi ulkelerine olan baglari degerlendirildigi icin vatandasi olunan ulkede gorevli konsoloslarin olumlu bir degerlendirme yapma ihtimali daha guclu olmaktadir. Kibris’ta vize basvurulari Lefkosa ABD Buyukelciligi’ne yapilmaktadir. Lefkosa ABD Buyukelciligi’nin irtibat bilgilerini www.state.gov web sitesinden bulabilirsiniz.

Saygilarimizla,

Non-Immigrant Visa Section

U.S. Consulate General in Istanbul

benim kanaatim türkiyede vize görüşmesine git en sağlıklısı olur senin için...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende KIBRISTA gircem,gecen sene bizim bolumden arkadasımda kıbrısta girdi ve cok rahat aldı bu konuda bos yere endiselenme seninde bildigin gibi bizim okul yarı okul-yarı vakıf die gecio bu yusden vize gorevlisi;"bunlar zaten vakıf uni.desinde okuo egıtım dilide ingilizce"diyerek rahat davranıo bi de Tr'ye giderek hic masraf yapamam rahat ol yeter..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim george ve ambassador.george kıbrıs'la bağlantın ne ölçüde bilmiyorum.ama bazı kişiler sadece konsolosluk görüşmelerine girmek için kıbrıs'a geliyorlar (gerek amerika gerekse ingiltere vizeleri için) konsolosluğun bu duruma sıcak bakmaması bence gayet yerinde bir davranış.size atılan mailde de durum kibar bir şekilde dile getirilmiş.yine de teşekkür ederim düşüncelerini paylaştığın için...
    geçtiğimiz aylarda konsoloslukla yaptığım telefon görüşmesinde kaç yıldır kıbrıs'ta yaşadığım vb. bilgiler soruldu.görüşmeye burda girebileceğimi söyledi telefondaki yetkili.o konuda bir pürüz yok kısacası...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Anlıyorum bende kıbrısta okuyorum daü de ilk başlarda benimde düşüncem bu yöndeydi fakat şirketim beni bu konuda uyardı bende konsoloslukla görüştüm ve bana bu maili attılar ilk defa gidecegim için sorun olmasın diye istinyede giricem vize görüşmesinine ama umarım kıbrısta giren arkadaşlar içinde hayırlısı olur.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bende geçen sene İstanbul'da girmiştim vizeyi alamadım kendimle alakalı durumdan dolayı hazrlıktaydım..Geçen sene Kıbrıs da alım oranı çok yüksekti onu biliyorum.Ancak bu sene Kıbrıs'ın mayıs ayında yapma nedeni diger vizeleri bitirip yani ondan önce yapmaya çalıştıklarını ardından wat a geçmeleridir.birde herkesin transkriptini görmek istemeleridir bir diger sebep ise mayıs ayında girenlerden 2.dönem için belirlenen notların varsa istemeleridir(eger 1.dönem notlarım kötü bu dönem düzelttim diosak bunu kanıtlamamızı isticeklermiş yani) oradaki görevlilerle sene başından beri konuşuorum erken başlama ihtimali olurmu diye..
    benim bu sene burda girme sebebim sadece birde burda deniyim gibi düşünceydi yani türkiyeye gidiorum geliyorum ancak burda girmek istiyorum bu sene.benim düşüncem hiçbiyer farketmiyo egerki kritik durumdaysan olacak belli deilsek gideriz zaten şirketler bazen istekleri yönünde konuşuyolar.ben kıbrıs genelinde şirket temsilciligi yapıyorum ve bu tür şeylerle elimden gildigince bilglenmeye çalışıorum.şirketten bi hafta önce arandım o gün istanbul amerikan konsolsluundan gelen mail dogrultusunda okuyan her kişi kendi ülkesinde girmelidir gibi bir yazı çıkmış tabi şu andan itibaren demek oluyo o.yani randevu almış ve girmiş olanları ilgilendirmiyor bu azerbaycan kıbrıs vb yerler için ülke olarak kastediolar bununda sebebi heryönden konsolosları rahatlatmak ve ülkelerindeki konsoloslara yönelmeleriymiş..umarım gircek olan hepimiz alıp gideriz..ama geçen senelerden anladıgım geç olsun güç olmasın o yüzden bu sene biraz daha rahat olmaya çalışıyorum=)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar dün (4 mayıs) itibariyle kktc konsolosluğu randevu tarihi vermeye başladı.midterm'üm dolayısla başvuramadım.telefonda görüştüğüm yetkili pazartesi (11 mayıs) gelebileceğimi söyledi.bilginize...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba şu kıbrıs konsoloslugu hakkında biraz bilgi verirmisin nasıl oluyo burasının çalışma sistemi vize ücreti türkiyeyle aynı fiyat mı tam olarak nerede kalıyo lefkoşada irtibat bilgilerini verirsen sevinirim eger vizeden red yersem kıbrısta birdaha girmeyi düşünüyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

vize ücretleri aynı yanılmıyorsam.konsolosluk her gün başvuru almıyor bildiğim kadarıyla.sınavım dolayısıyla 4'ünde gidemedim; bana 11'inde gel dedi görevli.randevu tarihi için de tahmini 13 mayıs civarı olur dedi.yoğunluk olmazsa.anlayacağın burda süreç daha hızlı işliyor.ve kıbrıs'ın kozmopolit bir yer olmasından dolayı ingilizce yeterliliği görüşmenin ana gündem maddesini oluşturmuyor anladığım kadarıyla.çünkü burdaki herkes ingilizce konuşabiliyor iyi kötü.daha önce hiç gitmediğim için yerini tam olarak bilmiyorum.ama arkadaşımın dediğine göre ledra palace'a yakın bir yerde.pazartesiyi beklerseniz daha detaylı bilgi verebilirim...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bilgilendirmen için çok saol devil's advocate inş. iyi haberlerini duyarız.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kıbrısta name checke takıldım ins ruyalarım suya dusmez (

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

düşmeyecek ambassador alacaksın vizeyi hiç merak etme

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

saol advacate ins yaa bildigim kdryla sende lefkosada girdin sen naptın vizeyi kaptın mı =)) ya vizedeki adam cok sıcak kanlı aslında cok ii iletisim kuruo ama bide sorusturma olmasaydı iste daha gusel olcaktı..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ali ben kaan

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

off kaaan off sorusturmaya takıldım kaan bi dünya oldu walla sorusturma en erken 10 gun en gec 3 ay icinde acıklancak dedi kıbrıstaki konsolos ins hemen acıklanır

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar vize aldınızmı gecen sene noldu
    bende bu sene başvurcam ama ortalama sıkıntım var
    bende kıbrısta girmeyi dusunuyorum
    çok zorluyorlarmı ne sordular size

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar vize aldınızmı gecen sene noldu
    bende bu sene başvurcam ama ortalama sıkıntım var
    bende kıbrısta girmeyi dusunuyorum
    çok zorluyorlarmı ne sordular size

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ben gecen sene wat için kıbrıstan girmiştim ve almıştım vizeyi adam iyimser geldi bana değiştimi bilmiorum bu sene ama ingilizce iki lafı bir araya getirebilyorsanız rahat alırsınız diye düşÃ¼nüyorum sonucta öğrencisiniz ben basvurdugumda mezun durumundaydım ve aldım sorun olmadı sadece onu döneceğime dair ikna ettim bu senede önümüzdeki günlerde turist vizesi için basvuracam bu sefer iş daha zor tabi bakalım neler olacak ama kıbrıstan almak zor falan diyenlere inanmayın çok sıkı bir olay yok heryerde ne yapıyolarsa burdada aynısı hatta belki burda dahada rahattır diye düşÃ¼nüyorum ...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

slm arkadaslar duydugum kadariyla 2010 j1 vize basvurularinda turk vatandaslari trden yapmak zorundaymis bole birsey duydunuz muu aklima takildida

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kktcden yapabiliyosun, bende kktcden yapıcam, mayıs ayında başlıyor

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

http://www.turkishwat.net/work-trave...bilgileri.html

arkadaşlar KKTC deki temsilciliğin burada iletişim bilgieri var buradan ulaşıp sorabilirsiniz aklınıza takılanları !

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

sincili kardes saolasin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben gecen sene wat için kıbrıstan girmiştim ve almıştım vizeyi adam iyimser geldi bana değiştimi bilmiorum bu sene ama ingilizce iki lafı bir araya getirebilyorsanız rahat alırsınız diye düşünüyorum sonucta öğrencisiniz ben basvurdugumda mezun durumundaydım ve aldım sorun olmadı sadece onu döneceğime dair ikna ettim bu senede önümüzdeki günlerde turist vizesi için basvuracam bu sefer iş daha zor tabi bakalım neler olacak ama kıbrıstan almak zor falan diyenlere inanmayın çok sıkı bir olay yok heryerde ne yapıyolarsa burdada aynısı hatta belki burda dahada rahattır diye düşünüyorum ...
    hocam az önce kktc amerıkan konsoloslugunu aradım. mayısta baslıcakmıs dedginiz gibi ama. bana hazırlık ve son senesı olan ogrencılere vermıyoruz fln dedi. sen nasıl aldın. acaba bende gözu karartıp gırsemmı orda? benımde son senem.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaslar mayis ayida geldi vize gorusmesi icin tarih alan arkadaslar var mi?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaslar bn vize tarihini aldim 17 mayis

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaslar bnden baska kibrista vize gorusme tarihi alan yok mu

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

vize tarihini nasıl aldın?

ben aradığımda adam bana evraklarını tamamla çık gel dedi. randevu almana gerek yok demişti..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ilker kibrista isler oyle donmuyor randevu yok dedigi oraya gitmek icin randevuya ihtiyacin yok demek.Gidiyosun belgelerinin hepsiyle kontrol ediyo belglerini sonra randevu veriyor ozamanda gorusmeye gidiosun..Bu sene Kibrista girmiyecegim icin vizeye kesin olmamakla bilgi boyle diyebilirim zaten arkadaslar yazar burda..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı FirsTeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ilker kibrista isler oyle donmuyor randevu yok dedigi oraya gitmek icin randevuya ihtiyacin yok demek.Gidiyosun belgelerinin hepsiyle kontrol ediyo belglerini sonra randevu veriyor ozamanda gorusmeye gidiosun..Bu sene Kibrista girmiyecegim icin vizeye kesin olmamakla bilgi boyle diyebilirim zaten arkadaslar yazar burda..
    çok teşekkür ederim bende o adamlara kanıp direk görüşmeye gidecem die rahat davranıyordum :S

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaslar yarın vıze gorusmemız var kıbrısta vıze almak konusunda bılgısı olan yada gecen senlerde olan arkadaslar bıraz yardımcı olabılırmı sanırım carsamba gunlerı ogleden sonra calısyolarmıs

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)