Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alaska Tekne İşi !!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Alaska Tekne İşi !!

Merhaba arkadaşlar ,alaskada ben fabrikada değilde tekneyle okyanusa açılıp teknede çalışacağım.3 ay boyunca full ,fabrika değiştirme durumu yok .Bilgisi yada deneyimi olan varsa paylaşabilirmi ...

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı tezcalitpoka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ,alaskada ben fabrikada değilde tekneyle okyanusa açılıp teknede çalışacağım.3 ay boyunca full ,fabrika değiştirme durumu yok .Bilgisi yada deneyimi olan varsa paylaşabilirmi ...
    1)Tekne isi deneyim ister kolay degildir .
    2)Tekneler baliga ciktigi zaman 2-3 saatte geri donmezler . Birkac gunu bulabilir . Yeme , icme , tuvalet , banyo ihtiyaclari sorun olabilir .
    3)Alaska bildiginiz uzere soguk yer . O soguk okyanusta 5 dk. icinde sudan cikamazsaniz kalbiniz durabilir .
    4)Tekne sallantidayken is yapma kosullari olabilir daha once bu isi yapmamissaniz zorlanabilirsiniz .
    5)Forumda daha once tekne isini yapan kimseye rastlamadim .
    6)Para icin bu riske girilmese gerek .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Her şeyin bir ilki vardır. Giderken kesinlikle bir kamera götür. Gelir-gider tablonu da iyi düzenlersen foruma süper katkın olur. Belki seneye ben de giderim.
    Ama beni deniz tutuyor :S

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

aman dikkatli ol arkadaşım.. bu tür işler @break inde dediği gibi tecrübe ister. Saatlik ücreti ne kadar çok merak ettim bu işin?
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Tecrübe Puanı
    10

Gemi isinde saatlik icret yoktur . Toplam hasilati paylasma vardir . Az once yazdiklarimi degistiriyorum . Dediginiz gibi tehlikelidir .
    Konu break tarafından (27-03-2009 Saat 12:41 PM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

yaw gece vakti, karanlıkta yağmurlu havada, etrafı göremediğinizi, geminin eski olduğunu, dalgaların gemiyi iyice salladığını düşünün.
    Hani kablolu tv'deki national, discovery gibi kanallarda bunlar için hep kurtarma operasyonları olur. sallantıdan ayakta zor durduğunuzu, tamam bu küçük gemi ama ( uzun yol gemilerinde milliyetçiliğin had sayfada olduğundan bahsedilir) ekiple aranızın iyi olması lazım falan. Sağlam risk var.
    Her şey çok güzel de olabilir...
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Valla arkadaşlar bende tırsmıyo degılım.ılk gorusmeye gıttıgım fırmada alaska ıcın 2 tane ıs vardı.1. si fabrıka ısı.2. tekne ısı dendı.Tekne dıyınce hemen dıscovery dekı muhabbet aklıma geldı.TIrstım bıraz ama super ıs falan moduna gırdım.detayları sordugumda lımanda demır almıs tekne dendı yanı fanrıkadan farkı yok.orda balık processı yapıosn.Gıdecegm kesınlestıkten sora baska x frmasına yazldm ve gece telefon geldı gecenlerde(normalde naknek yada ketchıkan a fabrıkaya gıdecektım)Balıkcı teknesı ısı var dendı.seattledan ucak yada helıkopterle alıcaklar senı (helıkopterın ınebılecegı buyuk bı gemı oldugu soylendı)okyanusa balık avına cıkacaksın dedıler.2. 3. fabrıka arama derdın yok 3 ay boyunca sabıt calıscksn dendı.Daha detayları tam olarak almadım ama tek kısılk kontenjan oldugu ıcın kaydımı yaptırdm ve teknede calısacagım.Internette arastırdm ama hıcbır bılgı bulamadım tekne ısı hakkında.Ilk defa ben mı yapıcagım yoksa var ınsanlar mı tercıh etmıyor bılmıyorum .Tırsmaya basladım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Güzel para yaparsın ama, ama, ama ... bana göre "ama"ları daha fazla olan bi macera başlangıcı gibi görünüyor..
    Electricity Paralyses..!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

sirf macera olsun diye bende giderdim. helikopter falan
    ama 3 ay teknede dayana bilirmiyim, orasi biraz zor
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ama ları bılmıyorum ama
    macera olacagı kesın
    full adrenalın thıs summer ın alaska comıng soon .p

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

valla rastgele ne diyim macera falan güzeldir ama discoverydeki birkac belgesel geldi aklımada bu teknelerle falan o dalgalarda zor benim yemez Allah yardımcın olsun insallah gonlunce olur hersey

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Bence en mükemmel wat seninki olacak. Bol fırtınalı günler diliyorum sana. Heyecanlı olur

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Böyle birşeye imkan veremiyorum. Çünkü bu iş wat katılımcıları için uygun bir iş değil ayrıca yasak olarak biliyorum. Emin misin böyle bir iş yapacağından? Ayrıntıları iyice öğren bence.
    admin (at) turkishwat.net

Tecrübe Puanı
    10

Alaska Balıkçılık

Tecrübe Puanı
    10

Bu da ikinci video:

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Evet öyle bir iş varmış gidenler anlattı da cidden alaskadaki en can sıkıcı işlerden biriymiş.bazen 2 3 gün karaya ayak basmadığın oluyormuş.ranzalarda üstte kalan adam çoğu teknede uyuyamıyormuş, hemen yüzünün üstündeki tavan yüzünden dönemiyormuş filan..senin gideceğin kesinse kendini hazırla bunlara dostum en kötüsünden.gidince depresyona girmeyesin.inşallah güzel olur ama her şey yolunda gider bu kadar karamsar bi tablo olmaz
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

İlk video çok ürkütücü

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Valla bu videoları ızleyınce denız korkuttu benı.AMa gemının cok buyuk oldugu soylendı.2. vıdeodakı gıbı bısı olsa gerek herhal.Farkeden bısı yok tabı onunda govedısının buyuk bır kısmı denıze gırıp cıkıo.Para olayını cok merak edıorm 3 ayda ne kadar kazanılır acaba

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Bu işte kazandığın parayla beni bile doyurursun. Dönüşte NY'a bekliyorum

Tecrübe Puanı
    10

çok iyi kazandıkları bilinen birşey ama bir watçının böyle bir işe kabulü şaşırtıcı

Tecrübe Puanı
    10

Benim bildiğim kadarı ile toplam hasıla paylaşılır tabi anlaşmana göre bu durum farklı da olabilir . Eğer benim dediğim şekilde olursa ne kadar balık tutarsanız o kadar para yapar ... İyi para ile dönme şansın var .

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

break senin deiğin gibi olması pek mümkün değil. LAz balıkçı olacaksın ki böyle işlere giresin. Arkadaş az para alacak ama saat yapacak.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hasılatı paylaşma durumu yok.Saatim 7 kusur $ anca dedıgınız gıbı saatten kazanıcam 18 saate varan mesaı olacak.Benle bırlıkte 2 tane de turkmen var.Baskada kımse yok ...
    seattledan helıkopter yada ucakla gemıye gıdecegım ve 3 ay boyunca kara gormeycekmısım..
    Umarım basıma bısı gelmeden ıyı para kazanarak gelırım

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Hasılatı paylaşma durumu yok.Saatim 7 kusur $ anca dedıgınız gıbı saatten kazanıcam 18 saate varan mesaı olacak.Benle bırlıkte 2 tane de turkmen var.Baskada kımse yok ...
    seattledan helıkopter yada ucakla gemıye gıdecegım ve 3 ay boyunca kara gormeycekmısım..
    onu bunu bilmem süper bi macera olur senin için
    sakın fikrini değiştirme git vallahi harika bir iş bence

(lan herife verdik bu kadar gazı sonra kulaklarımı çınlatmasın yazın benim )

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

O nasıl bi gemiymiş çok merak ettim açıkçası... Yani 3 ay kara görmeyecem diyorsun bunlar 3 ay boyunca balık tutuyolar napıolar o balıkları başka bi tekne mi gelip alıyor.. Ve gemiye uçakla nasıl gideceksin orası da ayrı muamma [eğer ABD askeri uçak gemilerine gitmiyorsan ]
    Electricity Paralyses..!

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

sen olayı kaçırmısın baba
    adamı ucaktan mantar tipi paraşütle gemiye atacaklar
    cok gizli bir tekne işi bu

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

denıze ınen tek motorlu ucaklar var onlar olur dıye dusunuyorum.Buyuk fabrıkaların gemılerıymıs.Gemı buyuk oldugu ıcın.Icınde depolanıyor .Sezon ıcın fabrıka zaten calısıyor ayrıca bu gemıde sezon boyunca sureklı av yapıp balıkları topluyor ıcınde sezon sonu fabrıkanın calısması ıcın gereken balıkları saglıyor.Dongu ve mantık boyle olsa gerek sadece soylenenler boyle baska bır fantazı kuramadım ben
    Crab hunter lar gıbı olmayalım baska bısı ıstemıorm .son yazılarım olur yoksa bunlar

benım aksıyon ıstanbulda baslıyor zaten
    hayatımda daha ne ucaga ne helıkoptere bindim,nede herhangı bır kusun ustunde seyahat
    hıc gıtmedıgım bır ulkeye gıdıcem
    uzun denız yolculugu tecrubem yok (pasııfık okyanusunda balıkcılık )
    ....
    ...
    ...
    gıdene kadar kalpten gıtmezsem sorun olmaz heralde.Umarım ıyı bı ıs cıkar seneye beraber gıderız .p

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Beyler merhabalar gecen sene bu konuyu acmistim. Gecen yaz ben teknede calistim. tam 49 gun is gunu yaptim elime 2958$ gecti. Bu arada o videoldaki tekneler ufak tekneler onlar avci. O tekneler benim calistigim tarz fabrika gemilere balik getiriyorlar. Gemi bir yere kiyiya sabitleniyor (Sabitlenen yerler lost adasi gibi ve hatta bazen o kadar kuzeydeydikki sadece 1 - 2 saat falan hava karariyordu.) sonra normal fabrika gibi calisiyor millet. He sonra balik mi bitti gemi demiri aliyo nerde balik bol oraya cekiyo tekneler yine getiriyo. Balik yokken temizlik yapiyorum diye vakit gecirim 6 saate kadar para kazanabiliyosun gemi giderken day off veriliyor. en fazla 3 bilemedin 4 gun day off olmustur. Cok sıkıcı ama is bittikten sonra diger wat arkadaslarin kazanclarindan fazla yapinca insanin morali geliyo (sebep sadece 49 is gunu=2958$ 2008yazi alaska icin iyi idi benim gordugum elemanlara gore ) Gemiye ulasim once seattle dan sirket sizi alaskaya yolluyo ucakla sonra ya ufak tekneyle ya helikopterle yada yuzen kucuk ucaklarla transfer ediliyosunuz. Ara sira adam geliyodu gonderiliyodu (kavga edenler, rahatsizlananlar) Yalniz en kotu durum gemide gecirdigin buyuk zaman icinde telefon yok bezen bazi demir attigi yerlerde calisyor telefon fakat size bir email veriyorlar onunla iletisim saglayabiliyosunuz. Ama illaki de konusmam lazim diyosaniz Iridiyum cihazi var istediginiz yeri arayin 1 dakika 1$ idi bu yuzden ben 10 - 12 gunde bir iridyum cihazina basvurdum geri kalan gunler email yetti. Gemide meksikali bir ahci vardi adamin yaptigi yemekler bizim turk yemeklerine yakin. hatta yemeklerde soluyodu ozelikle bunda domuz eti bunda dana eti falan die. Gemide doktor var. Adam zamaninda amerikan ordusunda doktorluk yapmis profesyonel bi adam. adamin bana onerisi elma su kraker ye diyodu ara sira gemi giderken deniz tutmasi olabiliyo 2 kere basima geldi. Tv odasi var yuzlerce degisik dvd falan var yeni eski. zaman geciyodu zaten surekli calistigin icin en iyi degerlendirilcek sey uyumak oluyodu. Balik olmadigi zamanlar 6 saat clean up verilirdi bize. Fabriklarda calisanlara day off. Bole avantaj vardi. Bu arada gemide calismaktan korkmayin olmezsiniz. Hatta okyanusa bile girdim tatbikat icin ozel bir tulum veriyolar vucut isisini koruyor sicacik ici ve icine su girmiyor seni suyun uzerinde tutuyo bide yuzen çadır ve icinde saglik cantasi ve beslenme araci ozel telsizler falan var. Ben tek parca halinde dondum cok sukur. Gecen seneye gore fabrikadan kazancliydi. Arti birde gemide kontrati tamamlarsaniz kazandiginiz paranin %10 fazlasindan bide kar veriliyor. Kaptan la aranizi iyi tutarsaniz gunluk gazete falan geliyo okuyabilirsiniz. Ozel siparisiniz varsa yada mektup paket falan helikopterle size getiriyorlar. Aslinda o gemide en iyi verilecek siparis PS3 idi ama gec ogrendik siparis verebilecegimizi Onumuzdeeki yaz yine gemiye gitmeyi planliyorum bakalim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tezcalitpoka bende gemideyim bu yaz senle aynı yerde olabiliriz anlattıkların benle uyuşuyor msn adresimi ekle konuşalm Forumda MSN paylaşımı yasaktır.
    Konu break tarafından (24-05-2009 Saat 07:10 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hocam bu işi hangi şirketle yaptınız nerden buldunuz bu işi yazamıyorsnz pm atarmısnz ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks