Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 166 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TR-ABD Para transferi ( Ana Başlık )

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

ölçtüm biçtim money gram diyorum 500$ a 33 $ kesiyor

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

western union ayni.hatta daha ucuz.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı profosör Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 numara ya helal olsun sana...
    bence orda banka hesabı açacağımıza ailemize düzenli gönderelim sonrada toplu olarak bize son 15 günde göndersinler harcayalım nasıl??

ama debit kart meselesini daha tam olarak öğrenemedim, belki o daha iyidir.. .
    MoneyGram zengin olsun istiyosun. Anlıyorum

Debit kart kredi kartı gibi senin olmayan parayı değil, hesabındaki parayı kullanmanı sağlar. Burdaki banka kartları da aynı işlevi görüyor ama pek kullanılmıyor. Paranı banka hesabına yatır ve debit kartını istediğin yerde kullan.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

amerika daki bankalar hesap açılış ücreti alıyor mu?
    Türkiye de citibank alıyormuş sanırım birisi 50$ yazmış :S

ayrıca gittiğimizde 1-2 hafta içerisinde hemen açtırabiliyormuyuz hesapları?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Merhaba arkadaşlar az önce İş Bankasına bu konu hakkında mail atmıştım ve cevabını sizlere iletiyorum umarım faydalı olur

Bankamıza göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

Bankamatik kartlarımız aracılığıyla, yurt dışında Elektron bankamatik ve Ticari Bankamatik kartlarımız ile üzerinde Visa ve/veya Elektron etiketi bulunan ATM lerden, Maestro Bankamatik kartlarımız ile üzerinde Cirrus ve/veya Maestro etiketi bulunan ATM' lerden bankamatik kartının bağlı bulunduğu Vadesiz YTL hesabı kullanılarak para çekilebilmektedir ve işlem başına 2 A.B.D. Doları ve işlem tutarının %1 olarak belirlenen nakit çekme işlem komisyonu tutarının mevduat hesabına borç kaydedileceği gündeki bankamız döviz satış kurundan hesaplanacak YTL. karşılığı herbir işlemde mevduat hesabınıza nakit çekme işlem komisyonu olarak borç kaydedilecektir.

Bununla birilikte "www.isbank.com.tr" adresinden " Yurt Dışında İş Bankası" menüsünden yurt dışı şubelerimizin ve muhabirlerimizin bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Diğer taraftan, kredi kartınızın limitinin arttırılabilmesinin değerlendirilmesi için Şubenize başvurmanız gerekmektedir. İnteraktif hizmetlerden yararlanmak üzere başvurunuzun bulunması halinde talebinizi Çağrı Merkezimize ileterek ya da İnternet Şubemiz aracılığı ile de limit artış talebinde bulunabilirsiniz.

Esenlikler dileriz.

Saygılarımızla,

TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş.
    ŞUBE DIŞI BANKACILIK MÜDÜRLÜĞÜ
    Müşteri İlişkileri Grubu

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

citibanktan hesap açtıran var mı en iyi yol bu mu acaba para transferi için
    onur

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bugun aldıgım habere gore academix öğrencileri citi baktan ücretsiz
    hesap açtırıp bedawaya para transferi yapabilecekler
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dün citibank'da hesap açtırdım..ABD de üniversiteye transfer olduğum için şubata kadar tr 'ye gelemeyeceğim..Öğrenciler için bireysel USD vadesiz opsiyonlu bir hesap modelleri var, $75 lık bir açılış transfer ücreti alıyorlar (Bir kereye Mahsus)..Sonra aynı banka şubesine yatırılan paradan transfer ücreti alınmıyor.Size verilen Bankamatik ile de amerikada her yerde para çekebiliyorsunuz..Zaten Citibank ın her tarafta şubesi var, ayrıca anlaşmalı ortak noktalardan da extra ücret kesilmeden para çekebiliyorsunuz..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Faruk adlı arkadaşa boyle bir konuyu actıgı ve verdigi bilgiler için cok teşkurler.
    Benim sormak istediğimse Bank of America ile ilgili,wells fargo dan actıracagımız hesap için 6 aylık kesintinin söz konusu olmadığını okudum arkadaşların yazılarında fakat Bank of America 'da bu kesinti var mı,bilen bir arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

süper bi konu olmuş çok sağol

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

peki türkiyedeki bir citibanka para yatırıp orda kullanmak nasıl olur ??? :S

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı destingirl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki türkiyedeki bir citibanka para yatırıp orda kullanmak nasıl olur ??? :S
    $ hesabi actirmak icin basta 75$ kesinti yapiyorlardi gecen sene . Yinede ayrintilara bakiniz .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

süper bi konu olmuşş ..çok işe yarar valla eline sağlık faruk

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar gereksiz bir konu gibi gelebilir ama New Jerseydeki bir akrabam soyleyince ister istemez bu konuya takıldım...

Benim soyadımda ingilizcede kullanılmayan Ç harfi bulunuyor...WESTERN UNION veya MONEY GRAM ile para transferi yaparken, yada herhangi bir belgede örneğin UÇAK BİLETİ üzerinde yada A.B.D sınırları içinde soyismimi kullanacağım herhangi bir belgede yada yazışmada Ç olmadığı için C harfini kullanıyorlar.

Bu sorun teşkil eder mi??

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kredi kartlarından alışveriş yapabiliyoruz da.direk para cekemiyoruz değil mi?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kredi kartından ve Bankamatik kartlarından VISA, MAESTRO logosu olan tüm kartlarından parada çekebilirisn.

Hesabında bulunan TL, o günkü kura göre DOLAR cinsinden ödenecek tabi

Ayrıva, Kredi kartından çektiğin Nakit Avans olacak biliyorsun .

Şunu soylemekte fayda var, Kredi kartından yaptığın Dolar Harcamasının ödemesinin malesef tamamını yapman gerekli, yani asgari ödeme gibi bir seceneği yok.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kredi kartından ve Bankamatik kartlarından VISA, MAESTRO logosu olan tüm kartlarından parada çekebilirisn.

Hesabında bulunan TL, o günkü kura göre DOLAR cinsinden ödenecek tabi

Ayrıva, Kredi kartından çektiğin Nakit Avans olacak biliyorsun .

Şunu soylemekte fayda var, Kredi kartından yaptığın Dolar Harcamasının ödemesinin malesef tamamını yapman gerekli, yani asgari ödeme gibi bir seceneği yok.
    kredi kartının kullanılabileceğini okumuştum ama banka kartı olayını ilk defa duyuyorum.sizin dediğinize göre meastro kartımla yurt dışına gittiğimde sorunsuz para çekebilmem lazım.kesinti falan olmadan.bu bana pek mümkün gözükmüyor.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı realbrutal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kredi kartının kullanılabileceğini okumuştum ama banka kartı olayını ilk defa duyuyorum.sizin dediğinize göre meastro kartımla yurt dışına gittiğimde sorunsuz para çekebilmem lazım.kesinti falan olmadan.bu bana pek mümkün gözükmüyor.

Hayır olmuyor demedim, kesinti oluyor tabiki.....Örneğin ben türkiyeden Bankamatik kartıma belli bir miktar yatırıpta gideceğim, sonrasında nakit ihtiyacım olursa bankamatikten gidip çekeceğim veya alış verişlerde kullanacağım..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ek bilgi olarak fikir vermesi açısından, Yurt dışında yapılan işlemlerde ve harcamalarda, bankadan bankaya değişebilen fakat yaklaşık bir oranda komisyon ücreti alınmakta,

Bu değer yaklaşık HARCAMANIZIN % 2.5 + 2.5 DOLAR diyebilirim
    Konu aalpinistt tarafından (07-05-2009 Saat 04:50 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ayrıntılı Bilgi İçin;

Aşağıdaki sitelere Bakabilirsiniz....

http://www.garanti.com.tr/hakli_must...c01/c0103.html

http://www.dilokulu.com/ulkeler_ic.asp?id=91

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben bir şey merak ediyorum. Benim kardeşim bana para göndermek istediğinde Garanti bankasındaki hesabından bana internet üzerinden EFT ile para gönderiyor ve bunun için HİÇBİR ücret ödemiyor. Ben oradayken forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine Bank Of America da hesap açacak olsam ve bu hesabımdan varsa ve ben yapmasını becerebilirsem eğer EFT yaparsam yine ücretsiz yapma gibi bir ihtimal söz konusu olur mu? EFT yapılacak hesap dolar hesabı da olabilir. Umarım bu konuda bilgisi olan biri bu mesajı cevaplar...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Yok mu WAT çılardan Bank of America'da hesabı olan ve EFT yapan?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Neyzen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok mu WAT çılardan Bank of America'da hesabı olan ve EFT yapan?
    Bnm de bank of amerika var ve dönüste pending islemlerden dolayı yeteri kadar para bırakıp kapatmadan dönmüstüm. Eve gelince netten kontrol ettigimde -75$ a dusmusum, hemen bankadaki bankere mail attım ve durumu sordum nasıl öderim diye. Onu odemeyi düsünüyorum, tekrar dönmeyi düsündügüm icin borclu kalmak istemem. Bakalım nolucak...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

pending işlemleri nedir? bir de benim EFT EFT diye ısrarımın altında hesaptan çekeceğim parayı cebime koyup güven içinde memlekete getireceğimden şüphe duymam yatıyor. Sen sıkıntısız getirebildin mi paranı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

o hesap 3 ay icinde kapatilacaktir ve belirli bir faiz yiyecektir...
    eger tekrar gitmeyi dusunuyorsaniz tekrar hesap acamazsiniz o ucreti odemeden... bildigim kadariyla o parayi burdan odemeniz icin hesabiniza para gondermeniz lazim ve bunu acilen yapin... yoksa hesabiniz kapatilir ve onu odeyemezsiniz...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar benim şöyle bir sorum olacak şimdi benim garantide hesabım var ben amerikada kazandıgım paraları en kısa ve en ucuz yoldan kendı hesabıma nasıl yatırabilirim....?

mesela oradan bir hesap açtırsam bank of america dan o bankanın internet şubesinden kendi hesabıma garantiye yani para transferi yapmam cok pahallıya mal olur mu komisyon alırlarmı bunu daha önce denemiş arkadaşlar varmı acaba ???

yada buradan citibank tan hesap actırsam acaaba oradakı bır cıtıbanktan buradakı tr dekı hesabıma kesıntısız para yatırabılırmıyım acaba ???

yada oradaki citibankta hesap actırsam buraya gelınce buradan cekebılırmıyım parayı ????

tabı bunların dısında moneygram yada western unıon gıbı secenekler var ama mebla artıkca aldıkları ucret te artıoo bosuna para vermek ıstemıyorum onlara sonucta o parayı kazanana kadar neler cekıyoruz orada hem acıl bır durum olur allah korusun aklımızda bulunsun !!!

kafam karısık bu konuda yardımcı olursanız sevınırımm...!!!

saygılar...!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim şöyle bir sorum olacak şimdi benim garantide hesabım var ben amerikada kazandıgım paraları en kısa ve en ucuz yoldan kendı hesabıma nasıl yatırabilirim....?

mesela oradan bir hesap açtırsam bank of america dan o bankanın internet şubesinden kendi hesabıma garantiye yani para transferi yapmam cok pahallıya mal olur mu komisyon alırlarmı bunu daha önce denemiş arkadaşlar varmı acaba ???

yada buradan citibank tan hesap actırsam acaaba oradakı bır cıtıbanktan buradakı tr dekı hesabıma kesıntısız para yatırabılırmıyım acaba ???

yada oradaki citibankta hesap actırsam buraya gelınce buradan cekebılırmıyım parayı ????

tabı bunların dısında moneygram yada western unıon gıbı secenekler var ama mebla artıkca aldıkları ucret te artıoo bosuna para vermek ıstemıyorum onlara sonucta o parayı kazanana kadar neler cekıyoruz orada hem acıl bır durum olur allah korusun aklımızda bulunsun !!!

kafam karısık bu konuda yardımcı olursanız sevınırımm...!!!

saygılar...!
    Para transferi konusunda geçtiğimiz yıl neredeyse konuyla ilgili 2. master ı yaptım desem yeridir..bu yüzden sorularını zevkle yanıtlıyorum ) epey bir arastırma yapmıstım gitmeden, malum gittiğim donemde birkaç problem vardı basımda kredi kartımla ilgili..türkiyeye donuncede icralık olmamak için birraz arastırma geliştirme üzerine yoğunlasmıstım )

1-Benimde garantiden hesabım vardı ve internet bankacılığını kullanıyordum. Ayrıca 2 tane daha kredi kartım vardı giderken ve onların taksitlerinide amerikada odedim birkaç ay...
    Bunun için en ucuz yol, MONEY GRAM diyebilirim....Amerikada alısveris merkezlerinde ve ozellıklede wal martta bu merkezler var..türkiyede de yapı kredi bankalarında var..

Örneğin 300 dolar yolluyorsun, 11 dolar alıyorlar senden..sana bir şifre veriyorlar ve sen o şifreyi parayı çekecek olan kişiye veriyorsun...hepsi bukadar...

Sonrasında bu parayı senin garanti hesabına yatıracak birilerini bulman lazım tabi ...ben bu konuyu halletmiştim,, sonrasında internet bankacılığına giriyorsun, kart borclarını vb.. herseyi netten halletmiştim...
    Doğrudan hesabına EFT yapmanda mumkun fakat amerikadaki bankalar 300 dolar için 40-45 dolar alıyorlar..

2-Benim bank of americadan hesabım vardı, fakat sadece pay checkleri almak için kullandım..Bir defasında limitten fazla para çekmişim ve haberim yok, limit asımından 3 gün sonra bankaya gittim sans eseri ve bakiyem -180 doları gostreiyordu....Şok oldum....sonrasında bir kısmını odedim mecburen falan...
    konuyu fazla dağıtmadan,,, elbette senin bank of americadan para transferi yapman mumkun ama yine benzer miktarda para transferi ücreti alacaklardır..denemedim ama kesinlikle vardır bu ücret..

3-Aynen bende burada citi bankdan hesap açtırdım, kapıma kadar geldiler..Fakat kredi kartı hesabı actılar,, normal hesap kartı vermediler..eğer amerikada kullanmak için vadesiz tasarruf hesabı actıracaksan senden 100 dolar gibi bir para istiyorlardı hatırladığım kadarıyla...Yani dolar hesabı için bu parayı vermen şarttı...Bu para citi banka gidiyor..geri alamıyorsun...ben bu yuzden açtırmamıstım.

sana önerebileceğim en ucuz ve en güzel yol Money gram....

kolay gelsin...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Son olarak bir şey daha hatrlatmak isterim...

1- Eğer inter bankacılığını kullanıyorsan, amerikaya giderken, türkiyede internet bankacılığı guvenlik şifrenin geldiği telefon hattını yanın almayı unutma sakın. Dünyanın neresinde olursan ol, kullandığın bankadan sana o şifre geliyor..cep telefonun sms i sana ulastırmak için yerel şebekeleri kullanıyor ve herhangi bir ücret alınmıyor senden..

2-mevcut kredi kartınla alısveriş yapacaksan, kart harcamalarını dolar ve euro için açtırman gerekecektir. Genelde visa olduğu için tüm kartlar bu sisteme açıktır. yinede kontrol etmen iyi olur.

3- Bu konu çok önemli...Amerikada yaptığın dolar harcamaları senin bakiyenden , o günkü dolar kuru üzerinden çevrilerek hesabından dusuyor. Fakat hesap odeme tarihin geldiği zaman eğer türkiyeden senin yerine birisi odeme yapmazsa,, öreneğin sen parayı bankamatik hesabına yatırttırdın ve internet bankacılığı üzerinden ekstrendeki dolar borcunu odeyeceksin..İşte bunun için mevcut hesaplarında dolar hesabının açık olması lazım...Yurt dısında yapacağın farklı bir para cinsinden alısverişlerde, senin için o para cinsi üzerinden ayrı bir borc bakiyesi acılıyor...
    Bu borcu odemen için soyle bir secenek var...az once soylediğim gibi ya bir akrabana odetirsin...yada yine türkiyeye para yolarsın ve senin garanti hesabına bu parayı yatırırlar..Sonrasında, internet bankacılığını kullanıp hesabındaki türk lirası ile döviz alısverişi bölümünden dolar euro vb. alırsın, ve dolar borcunu o sekılde kapayabilirisn...

ben gitmeden once bunları dusunerek hesapta euro ve dolar için duzenleme yapmıstım...euro da nerden cıktı dersen, ucağım amsterdam da aktarma yapmıstı..internete girmem gerekti, malum hersey nerdeyse kredi kartı ile olunca 10-15 euroluk bir harcamam olmustu...Sonrasında borc odeme doneminde internet bankacılığından dovız işlemlerinden euro ve dolar alıp ayrı ayrı 3 hesba para yatırmıstım...

Umarım bilgiler işine yarar, karısık olmamıstır inşallah...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)