Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234
Toplam 99 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 99 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pacific Park, Santa Monica,LAngeles,CA

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Herkese merabalar. Bende 2011 yazında Pacific Park'da çalışıcam. Orda çalışıcak arkadaşlar mail ile bağlantı kurabilirlerse tanışmış oluruz, bilgiler süper oldu hepsi çok yararlı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bayadır giremiyorduk, muhtemelen 2012 yazı için bu siteye bakan muhakkak olacaktır. arkadaşlar sakın buraya gelmeyin! bu kadar söylüyorum, hayat inanılmaz pahalı, aylık 1 oda ev kiraları 1500 dolardan başlıyor, ve kiralıyorlar evleri. halil diye biri var, muhtemelen sizi bulacaktır. ali ismini kullanıyor, belki size başka bir isimle gelir, 70 yaşlarında biri, sakın ona inanmayın. kansızın önde gideni, ne kadar türk varsa dolandırmış. eğer illa da buraya gelicem diyen varsa sakın ozman'la gelmesin, buldukları oteli polis kapattı. sokakta yattım. he illa da gelicem diyorsanız 15th rose diye bir yer var, 3 aylık kontratla 300 dolara burada kalabilirsiniz. ama dediğim gibi gelmeyin buralara. he bne las vegas'a, grand canyon'a gidicem diyeniniz varsa utah'a, arizona'ya gitsin çalışmaya.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar merhaba,

Forumda Santa Monica'da çalışmak isteyen bir arkadaş sayesinde bu başlığa yıllar sonra yeniden girdim. Nostalji yaptım

Pacific Park ve Santa Monica hakkında genelde olumsuz izlenimler yansıtılmış. Hak vermiyor değilim. Bahsedilen adam tarafından olmasa da ben de çok dolandırıldım. Los Angeles gibi bir yerde dolandırılmamanız mucize olur diyebilirim. Sırf bu dolandılrılmalar yüzünden travel kısmı yalan oldu diyebilirim. Detayına pek girmek istemiyorum. Bunun yanı sıra, Work and Travel maceram bittikten sonra dahi vergi iademi alabilmek için danışacağım bir şirket bile yoktu. Tüm bu olanlara rağmen bu sorunların bir şekilde üstesinden geldim. Work and Travel tamamen şans işi. Bense 2012 ve daha sonraki senelerde burada çalışacak olan arkadaşlar için mağduriyet yaşamamaları adına kısa ipuçları vermek istiyorum:

Barınma: Arkadaşlar.. Çok güvendiğiniz WAT firmanız büyük ihtimalle LAX yakınlarında bir motel ayarlayacaktır. Buradan en kısa zamanda maksimum arkadaş grubu edinerek ayrılmaya bakın. Bu edindiğiniz arkadaş grubu ile UCLA (Westwood) yakınlarındaki 1+1 öğrenci evlerinde kalabilirsiniz. Evet, 1500 dolar kira olduğu doğru ama ev sahipleri en azından evde kaç kişi kaldığınıza o kadar önem vermiyorlar ki yöneticilerin amaçları da bekar öğrencilere geçici süreli ev verip rotasyon yapmak (Örneğin biz 8 kişi kalmıştık ) Emin olun gala ve ben ev bulmak için gitmediğimiz yer kalmadı. Los Angeles'ın merkezinde dalga geçercesine kira telaffuz ediyorlar. Hiç gerek yok.

Ulaşım: Bu konu ile ilgili de genel görüş olumsuz yönde. Eğer yukarda bahsettiğim yerde bir ev bulursanız. Şehir merkezine inmenize gerek kalmaz. Tüm kafe, bar, alışveriş vb. ihtiyaçlarınızı yürüyüş mesafesi uzaklığında karşılayabilirsiniz. Santa Monica için Wilshire bulvarından hatırladığım kadarıyla Big Blue Bus otobüs firmasının 1 ve 2 numaralı hattıyla ya da Metro firmasının 720 numaralı hattıyla Santa Monica'ya 20-30 dk da ulaşabilirsiniz. Otobüs ücretleri 75 cent (big blue bus) ve 1,25 dolar (metro) idi hatırladığım kadarıyla. Metro firmasının gece geç saatlerde servisleri seyrek de olsa oluyor. Travel kısmına gelince yine maliyeti düşürmek adına 5-6 arkadaş toplanıp bir SUV (jeep gibi olan arabalar) kirayayıp Las Vegas, San Diego, San Fransisco gibi şehirleri gezebilirsiniz.

Yemek, giyim, eğlence vs. : Yukarıda bahsettiğim gibi pek çok şey yürüme mesafesinde. Fast food zincirleri ganimet gibi... Kendiniz evde yemek yapmak isterseniz 24 saat açık marketi var. Ciddi anlamda ekonomi yapmak istiyorsanız şehir merkezinde 99cents denilen bir market var. Ne alırsanız 1 dolar Üstelik kaliteli ürünler var. Acil giyim kuşam ihtiyacınız içinse Ross (Dress For Less) denilen mağazaya göz atmanızı tavsiye ederim. Yine Los Angeles'ta birkaç yerde var.

Kaldığımız yerde UCLA öğrencileri sıklıkta olduğu için öğrencilere hitap eden mekanların sayısı oldukça yüksek (bar, kafe, hatta nargileci bile var )
    İnternet erişimi için öğrenci komşularınızdan yararlanabilirsiniz Olmaz diyorsanız, Santa Monica kütüphanesine ücretsiz üye olup oranın internet hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Bunun dışında Pacific Park, Santa Monica ve Los Angeles hakkında sorularınız varsa buradan ya da özelden ulaşabilirsiniz..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Herkese merhaba. Siteyi bir süredir üye olmadan takip ediyordum. Direkt olarak konuya geçeyim.

Belki epey erken; ama şimdiden 2013 yazı için abimle birlikte California'ya gitmeyi planladık. Aracı ile gittiğimiz şirket Santa Monica'da Six Flags yahut -yanlış hatırlamıyorsam- Hyatt adlı otelde çalışma olanağı olabileceğini söyledi. Buradaki yorumlara bakınca insanın gözünün korkması doğal; ancak ben istemediğim yere gitmek yerine risk almayı tercih ediyorum. Yine de kafama takılan birkaç durum var. Buraya göz atan ve tecrübesi olan biri cevap yazarsa çok makbule geçer:

- Şirketlerde geçen full-placement kavramında zaten konaklama mevcut değil mi? Burada konaklama şikayeti de var ve merak ettim. Bu şirketlerin ayarladığı konaklama yerlerindeki kiralardan mı genelde muzdarip olunuyor?

- Pacific Park ile Six Flags aynı şey olmuyor diye biliyorum. Buradaki Six Flags'in konumu ve özellikleri ile ilgili bilgisi olan var mı?

- Otel işi hakkında ne düşünüyorsunuz; yorumlarınız nelerdir?

- İstanbul'dan direkt uçuşlar sık mı? Direkt mi, yoksa aktarmalı -Amerika içi- uçuş mu daha avantajlı?

Son olarak da kendi yorumumu katarak şunu söylemeliyim ki iki yıldır ertelediğim bu yolculuğu sonucu ne olursa olsun yapmak, istediğim yerde yapmak istiyorum. Amacım para biriktirmek ya da elektronik eşya almak değil; burada çalışıp doğuya doğru giderken müze, milli park vb. yerleri gezmek. 3 ay doğuda kalıp gezmek için buraya geri gelmeye de sıcak bakmıyorum. Olmak istediğim yer kesinlikle California'da bir sahil kesimi.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

california daki six flags , watcilarin en sikayet ettigi six flags dir bence gitme baska isleri bulursun illaki california da.. ayrica her iste konaklama saglanmiyor bazi islerde konaklamayi kendin halletmek zorunadsin.. isverenin de verdigi konaklamalar oldukca pahali olabiliyor.. six flagslerde haftalik 100 dolar civari verilir ornegin cok pahlidir bu..diger otelin ya da bazi diger isler daha var californa da onlardan birini seccersen haftalik 40 saat ortalamayla haftalik 50-80 arasi bir konaklama ucretiyle cok guzel bir yaz gecirebilirsin californiada..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Bu sene bi santa monica yolcusuda benim.pacific parkta calisicam.yardimci olucak arkadas var mi konaklama icin falan.gerci konuyu okudum ama Genede yaziyim dedim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    california daki six flags , watcilarin en sikayet ettigi six flags dir bence gitme baska isleri bulursun illaki california da.. ayrica her iste konaklama saglanmiyor bazi islerde konaklamayi kendin halletmek zorunadsin.. isverenin de verdigi konaklamalar oldukca pahali olabiliyor.. six flagslerde haftalik 100 dolar civari verilir ornegin cok pahlidir bu..diger otelin ya da bazi diger isler daha var californa da onlardan birini seccersen haftalik 40 saat ortalamayla haftalik 50-80 arasi bir konaklama ucretiyle cok guzel bir yaz gecirebilirsin californiada..
    yaa bu işler neler kardeşim ben ne zamandır bakıyorum, san diegoda bi yer istiyorum bi sonuca ulaşmış değilim

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

California da pek is gelmiyor bunun da nedeni bati bolgeleri ile calisan sponsorlarin Turk firmalarla calismamalari ki bunlardan iki tanesi 2 sene oncesine kadar calisiyordu ancak firmalarin isguzarliklari ve isi cakalliga vurmalarindan dolayi artik Turkiye ye is vermiyorlar. Su an da California da ender isler cikiyor sansina denk gelirsen

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Los Angeles ve San Diego da bazi isler olur firmalarda ama cok parasi olmaz, birde sirketler fazla ilgilenemiyor California dakiler ile... Eger extra paran varsa ve fazla kazanma amacin yoksa, LA de Subway, San Diego da Air Space Museum gibi yerlerde bazi sirketlerde is olmasi gereklidir ama bu zmna kalmismidir onu bilmiyorum.

Kolay gelsin...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)