Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 99 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pacific Park, Santa Monica,LAngeles,CA

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

çarpışan otolar fenaymış ya orda eğlenmek isteyenler için 1950 model hepsi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Çok büyük bir terslik olmazsa ben de bu yaz bu parkta çalışıyor olacağım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bende bu sene pacifik parkta çalışıcam ve benım amacımda gittiğim parayla en azından geri dönmek.bide kalacağım otel hotel 6 diye bir yer gidecek arkadaşlarla tanışalım.ben 11 haziranda gidecem.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bugun kesinlesen bilgilere gore ben ve bir arkadasim pacific parkta calisacagiz .. gidenlerden yazilar bekliyoruz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

o bir arkadaş benim giden var mı ya? dikkat etmedim ona. evet, biraz bilgi iyi olur. yabancı kaldık buraya ah denny's vah denny's
    Moda o kadar çirkin bir şeydir ki, altı ayda bir değiştirmek zorunda kalırlar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

valla biz red yedik bakalim tekrar giricez alirsak bizde 2 kisi ordayiz 25 haziranda

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

epey bi giden var sanırım bu prka geçen gelen mail de en az 40 kişinin mail adresi vardı.. Sanırım sığmayacağız Gerçi red yedik ama alırsak diye..
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı pier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugun kesinlesen bilgilere gore ben ve bir arkadasim pacific parkta calisacagiz .. gidenlerden yazilar bekliyoruz
    pier sizin denny's restaurant değil miydi o işte mi iptal oldu??
    Electricity Paralyses..!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dennys iptal oldu kardes biz de los angeled bileti almistik o yuzden bu isi sectik hayirlisi olur insallah .. ewt bu parka 40 kisi gidiyormus bizim sirketten toplam calisan sayisi 110 bunlardan 40'i bizden olcak . gelen mail derken ne mailiydi o?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

eee herkesi buraya aktariyolar ama biz yeni arkadasimizi yazdirirken kontenjan doldu diyolardi.. umarim acikta kalmaz millet

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı gala Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o bir arkadaş benim giden var mı ya? dikkat etmedim ona. evet, biraz bilgi iyi olur. yabancı kaldık buraya ah denny's vah denny's

Ben baya bi araştırmıştım seçmeden önce, parkın yeri gayet güzel.. Sonuçta los angeles yani. kalacak yerde motel6 temiz bi yere benziyor. Sizin tarihler neler ne zaman gidiosunuz??

pier senin ne zaman yolculuk??

Ben bugun gorusmeden cıktım pasaport haftaiçine yetişirse perşembe veya cumaya bilet alacağım tabi onaylanmış ise
    Electricity Paralyses..!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

motel 6 sitesinde güzel görünüyordu ama google earth'de pek iyi yorumlar yoktu. yine de beklentileri ve elde ettikleri ile ilgili. bize kalacak yer olsun yeter

santa monica pier zaten çok ünlü bir yer. özellikle pamela anderson ablamızı bol bol anacağımız bir mekan sahil güvenlikten tabi... ilk işimi seçerken niye görmemişim bilmem.

ben 21'inde çıkıyorum yola. 22 haziran'da los angeles'ta olacağım. pier yola 22 haziran'da çıkacak. 2 gün new york'ta kalacaktı. değiştirmemiştir planını sanırım.

sen erkencisin diyeceğim ama burada beklemenin de bir anlamı yok. görüşmen iyi geçmiştir umarım.
    Konu gala tarafından (16-06-2009 Saat 11:22 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: yalan yanlış yazmışım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

zaten motel 6 dediğimiz yeri bence geçici konaklayacağımız bi yer olarak düşünün.. Santa monica'da bir ev bulup bikaç kişi birleşip tutarız bi yer.. Benim pasaport vizeli geldiği günün ertesi güne alırım bileti giderim tabi cumadan önce gelirse.. haftaya kalırsa belki aynı güne denk gelir
    Electricity Paralyses..!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar sadece experience USA ile giden yaklaşık 35 öğrenci vardı en başta sanırım Denny's ten aktarılanlarla 50yi bulur ama bazı arkadaşlarında belittiği gibi çok büyük bi park değil umarım sorunsuz sorunsuz ve eğlenceli bi yaz olur

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Evet başta da zaten dediğin gibi 35 40 kişiydik.. Daha sonra aktarılanlarla bilmem kaç kişi olduk. Ve bildiğim kadarıyla bu parka bi şirket daha öğrenci gönderiyor. Yani allah sonumuzu hayır etsin )
    Electricity Paralyses..!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yabancılık çekmeyeceğiz demek yine de ingilizce açısından bana kötü etki eder çünkü dayanamam türkçe konuşurum. bu durumda lütfen beni kaale almayınız, gerekirse kafama vura vura ingilizce konuşturunuz

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

her ne kadar çok iyi konuşamasam da ben kararlıyım kimseyle türkçe konuşmamaya hiç arkadaşım kalmayabilir 1 hafta içnde
    Electricity Paralyses..!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

selam millet,

ben bu akşam yola çıkıyorum. yarın (perşembe) 1 gün ny ta konaklayacağız. ertesi gün (cuma) los angeles'ta motel 6 e yerleşmiş olacağım inşallah oradaki deneyimlerimi burada sizlere aktarmayı düşünüyorum. orada görüşmek üzere!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ngn new york'u da anlat. ben de aynı senin programın gibi gideceğim 21 haziran'da. mümkünse ulaşım, özellikle havaalanından motele hangi vasıtayla ulaşacaksan onu yazarsan sevinirim. taksiyse özellikle fiyatıyla ilgileniyorum. nasıl hissettiğini de ekle. kendimizi hazırlayalım
    sakurek ben senin arkadaşın olurum zaten eeee.... ııııı.... hımm... gibi ifadelerle ne demek istediğimizi anlar duruma geliriz bir süre sonra şahsen düşünürken sessiz kalmak yerine sonu gelmeyen bir ııııı... sesi bende bol miktarda mevcut

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ngn new york'u da anlat. ben de aynı senin programın gibi gideceğim 21 haziran'da. mümkünse ulaşım, özellikle havaalanından motele hangi vasıtayla ulaşacaksan onu yazarsan sevinirim. taksiyse özellikle fiyatıyla ilgileniyorum. nasıl hissettiğini de ekle. kendimizi hazırlayalım
    sakurek ben senin arkadaşın olurum zaten eeee.... ııııı.... hımm... gibi ifadelerle ne demek istediğimizi anlar duruma geliriz bir süre sonra şahsen düşünürken sessiz kalmak yerine sonu gelmeyen bir ııııı... sesi bende bol miktarda mevcut
    kem küm birbirimizle konuşursak ingilizcemiz hiç gelişmez ama en azından ego tatmini olabilir ne süper konuşuyomuşuz falan diye Bende 23 haziran'da geliyorum yerleri ayarlayın Bu arada NY konaklaması için ücret talep ediyolar mı?? Ben giderken değil de dönüşte 10 günlüğüne gitmeyi düşünüyorum...
    Electricity Paralyses..!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

karşılama günlerinde kaldığında ücreti yok. sadece hosteldan havaalanına gitmek için para ödüyorsun ama yok, ben tek başıma bulurum bir yolunu dersen o ayrı.
    dönüşte 10 gün için kalma işini şirkete söylersen belki ayarladıkları hostel'ı uygun fiyata sana ayarlarlar ya da en azından bilgi alırsın.
    bir ben gezi planı yapmamışım anlaşılan yapmadığım halde iş bitiminden 6 gün sonrasına yine los angeles'tan bilet aldım. o arada nerelere gidilir yakın bilemedim şimdi.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

öğreniriz gittiğimizde nerelere gidilir ne edilir şimdiden araştırmaya gerek yok Araba kiralayıp las vegasa, san francisco ya, grand canyona, san diegoya falan gideriz hiç araştırmaya gerek yok
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Sigara kullanmayıp da benim için 2 karton alabilecek bir arkadaş aranıyor Ödeme hemen veya gelince olabilir :P
    Electricity Paralyses..!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

motel 6 kadar berbat biryer olamaz. işe yakın olsa yine sorun değildi ama şuan tüm pacific park çalışanları bu kalacak yerden dolayı sıkıntılı. zaten amerika'ya az kalsın giriş yapamayan watçı ben olacaktım. sistem beni tanımadı. o anki stresim ile hiçbirşey ölçüşemez ama sıkıntının biri bitiyor, diğeri başlıyor. umarım bu da atlatılır bir şekilde.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Motel 6

motel 6 kadar berbat biryer olamaz. işe yakın olsa yine sorun değildi ama şuan tüm pacific park çalışanları bu kalacak yerden dolayı sıkıntılı. zaten amerika'ya az kalsın giriş yapamayan watçı ben olacaktım. sistem beni tanımadı. o anki stresim ile hiçbirşey ölçüşemez ama sıkıntının biri bitiyor, diğeri başlıyor. umarım bu da atlatılır bir şekilde.
    Merhaba gala,

Öncelikle Los Angeles'a hoşgeldin Her ne kadar Motel 6 çalıştığımız yere uzak gibi gözükse de her sabah 9.30'da Santa Monica Piere kadar götüren bir ücretsiz shuttle'ımız var. Ben 1 haftadır buradayım ve 1 hafta içerisinde dünya kadar sorunla uğraştım. Resmen ben, artık eski ben değilim :P

Her neyse,

Mesaj sayım az olduğu için özel mesaj atamadım. Çalışacağın parkla, şehirle vs. ilgili yazacak oldukça çok şey var ki şu an yazmaya kalsam vardiyamı kaçırırım heralde Yardıma ihtiyacın olursa telefon numaram: XXXXXXXX. Eğer henüz telefonun yoksa kendi odandan XXX no'lu odayı arayabilirsin (Adım Engin bu arada ). Perşembe, cuma ve haftasonu dahil vardiyalarım 5 te başlıyor. Görüşmek üzere!
    Konu ngn tarafından (13-08-2009 Saat 06:03 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benim daha haftasonu oryantasyonum var. ne zaman başlarım işe bilmem. zaten acelem varmış gibi sosyal güvenlik numarası işine giriştim. ds belgem başvurumdan sonra güncellenmiş. kısaca sanırım yanlış birşeyler yaptım.

gezdim biraz. iş yerine de gittim. keny dedi cuma gel. eyvallah dedim. günlerdir motelde daraldım.

engin ismini duydum ben. oda arkadaşlarımdan duydum. tuğçe'den duydum sanırım. bilmiyorum aldım telefon numaramı. almaz olaydım dedirttirdi şirket ama olsun. teşekkür ederim. kaydediyorum numaranı. 206'dayım ben de. grşrz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Red face Pacific Park Hakkında Genel Bilgi

Yeni gelecek arkadaşlara çok kısaca bu park hakkında bahsetmek istiyorum.

Parkta çalışabileceğiniz 4 farklı departman var: Rides, Games, Food & Beverages ve Merchandise. Hangi departmanda çalışacağınız 2 günlük oryantasyon sürecinde belirlenmiş oluyor. Bu departmanlar hakkında kısaca bilgi vereyim:

Rides:

Tahmin edebileceğiniz gibi Roller Coaster vb. çocukların içine bindiği oyuncakları çalıştırmak, bu oyuncaklara binmek isteyen insanların biletlerini kontol etmek vb. görevleri var. İnsanlarla iletişim sıklığınız Games kadar olmasa da yine de tatmin edici seviyede.

Eğer bir Ride'a atanmak istiyorsanız o Ride'ın sertifikasını almanız gerek.

Games:

İşte benim departmanım burası! Tabak kırma, şişe devirme, halkayı şişelere geçirme, dartla balon patlatma vb. ve Türkiye'de görmeye alışık olmadığınız türde oyunlardan sorumlusunuz. İnsanlarla iletişiminiz maksimum seviyede olmak zorunda. Ayrıca insanların oyununuzu gelip oynaması için onlara sürekli laf atıp onları çağırmanız gerek Parkın hedef kitlesi küçük çocuklar olduğu için genelde oyunlarda kazanılan hediyelerin bir tanesini göstermeniz çocukların ebeveynlerin koluna yapışıp onları sizin oyununuza sürüklemesine yeterli oluyor Ayrıca bu departmanda günde yaptığınız satış eğer ortalamanın üzerindeyse ücretsiz öğle/akşam yemeği kazanma imkanınız var Games departmanının supervisorları gerçekten çok eğlenceli insanlar. Eğer eğlenceli ve iletişimi seven biriyseniz burası tam size göre

Food & Beverages:

Adından da anlaşıldığı gibi yemek yapıp müşterilere satıyorsunuz. McDonald's ile aynı mantık. Ama McDonald's yerine parkta Pizza Hut, Taco Bell, Harbor Grill gibi Franchisingler var. Ben sadece para verip yemek aldığım için burası hakkında detaylı bir bilgim yok

Merchandise:

Hediyelik eşya satışlarından sorumlusunuz. Genelde 2 wat ve 1 local öğrenci olmak üzere 3 kişiyi seçiyorlar. Yani bu bölüme seçildiyseniz kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Ama yaptığınız iş sıkıcı gelebilir. Bütün gün boyunca kasa başında duruyorsunuz.

Eğer atandığınız departmandan memnun değilseniz sakın departmanımı değiştirmek istiyorum diye insan kaynaklarımız sevgili Keny Cruz'a gelmeyin işinizden olursunuz

Eğer daha detaylı bir bilgi istiyorsanız cevaplayabilirim...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben 2011 yazında bu parka gitmeyi düşÃ¼nüyorum, acaba siz burdan memnun kaldınız mı?(özellikle amerikadaki işverenlerinizle) ve nerde kaldınız?bir de hangi şirket/şirketler buraya öğrenci gönderiyo şimdiden teşekkür

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2011 yazı için burada çalışacağım. Aynı şekilde 2011 yazında burada çalışacak Diğer Türk arkadaşlar varsa tanışalım. Çünkü burada motel ya da hosteller yerine ev tutmak daha mantıklı gibi geliyor. Herkese kolay gelsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de 2011 yazı için burda çalışacağım. Bölge pahalı olduğu için ben de ev düşünüyorum fakat ilk etapta kalacak yer olarak şirketim bir hostel ayarladı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)