Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bana Yardımcı Olabilecek misiniz??

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation Bana Yardımcı Olabilecek misiniz??

Merhaba Arkadaşlar,

Forumunuzu kısa bir süredir takip ediyorum. Sanırım aranızda bana yardım edebilecek arkadaşlar vardır. ben bu sene dv2009 vizemi aldım. yani green card için hak kazandım. Temmuzun ortasına doğru gitmeyi düşünüyorum. Nedeni ise haziranın sonuna doğru kıbrısdan mezun olucam. oraya gittiğimde belli süre hem ingilizcem gelişsin hemde elime biras para geçsin diye alaska da çalışmayı düşünüyorum. Wat işleri geldi ilk olarak aklıma. Ama bir kaç firma gezdim ve benden 1300 dolar gibi para istediler. Vizemin olduğunu söylememe rağmen indirim yapmadılar. neyse sizlerden isteğim yardım, acaba internet üzerinden alaska da iş bulabilirmiyim, bulursamda nasıl güvenebilirim bana yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

www.craiglist.com a bakabilirsin arkadasim. Sakin firmalara para kaptiriyim deme. Sonucta orada istedigin isi bulabilirsin. Verdigim siteden is ve ev ayarlayabilirsin. Green Card icin de tebrikler.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkur ederim arkadaşım. ama craiglist e güvenilir mi peki ?? sirket beni kabul ederse doğruluğunu nasıl bileceğim peki???

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadasim zaten oradaki firmalar ile temasa gecip kendilerinden bir is sozlesmesi alacaksin. Eger sozlesmeli calistirmayi istemeyen firmalar olursa ne kadar sure calistiracaklari konusunda bir teminatin olamaz. Ama temmuz ayinda Alaska'da fazla bir is imkani bulabilecegini zannetmiyorum. Cunku WAT ile gelenlerin bile issiz bekledigi donemler oluyor. Ama onun disinda craiglist amerika'nin en guvenilir is bulma sitesidir. Bizatihi Amerikalilar da kullanmaktadir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Spineless Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Forumunuzu kısa bir süredir takip ediyorum. Sanırım aranızda bana yardım edebilecek arkadaşlar vardır. ben bu sene dv2009 vizemi aldım. yani green card için hak kazandım. Temmuzun ortasına doğru gitmeyi düşünüyorum. Nedeni ise haziranın sonuna doğru kıbrısdan mezun olucam. oraya gittiğimde belli süre hem ingilizcem gelişsin hemde elime biras para geçsin diye alaska da çalışmayı düşünüyorum. Wat işleri geldi ilk olarak aklıma. Ama bir kaç firma gezdim ve benden 1300 dolar gibi para istediler. Vizemin olduğunu söylememe rağmen indirim yapmadılar. neyse sizlerden isteğim yardım, acaba internet üzerinden alaska da iş bulabilirmiyim, bulursamda nasıl güvenebilirim bana yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler..
    oncelikle tebrik ederim arkadasım.. cok sanslı oldugunu elindeki vizeye sahip olmanın bi cok kisinin hayali oldugunu soyleyeyim once.
    senin isini burdan bulmana gerek yok. sen once bi git americaya yerles. sonra orda isini ararsın. senin yerinde olsam ucuz ve sakin eyaletlere giderim. hem americaya alısma acısından hemde kolay is bulma acısından daha iyi. unutmaki sen yasal olarak gidiceksin ve her eyalette kolaylıkla is bulabilirsin.. kacakların yogun oldugu bolgelere gitme derim.. new yorka hic gelme... burası kacakların yogun oldugu bolge ve tanıdıgım bi kac greencardlı bile is bulamıyo...

bişey sormak ıstıyorum beyaz zarf ne zaman gecti eline. bende bekliyorumda.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

kardeşim senin forumun burası değil

mezun.com forumlarına gideceksin. uçak biletini alıp git işte. ne uğraşıyosun wat ile

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

aynen al bileti canin nereyi istiyorsa git yaninda biraz para gotur ise girene kadar idare etsin orda hemen is ara bulursun yaz ortasinda.. artik sonrasi sana kalmis... bol sans..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim senin forumun burası değil

mezun.com forumlarına gideceksin. uçak biletini alıp git işte. ne uğraşıyosun wat ile
    allahta seni guldursun faruk. resmen kovmaktan beter ettin adamı

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

adam sinirlendi abi ahaha
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

geçen haziranda elime ulaştı mülakata şubat ayında girdim ve vizeyi aldım.
    forumun burası değil diyen arkadaşa da şunu diyorum. WAT la gitmek istedim. işim hazır olsun diye. sanırım doğal hakkım..

Alıntı stephen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oncelikle tebrik ederim arkadasım.. cok sanslı oldugunu elindeki vizeye sahip olmanın bi cok kisinin hayali oldugunu soyleyeyim once.
    senin isini burdan bulmana gerek yok. sen once bi git americaya yerles. sonra orda isini ararsın. senin yerinde olsam ucuz ve sakin eyaletlere giderim. hem americaya alısma acısından hemde kolay is bulma acısından daha iyi. unutmaki sen yasal olarak gidiceksin ve her eyalette kolaylıkla is bulabilirsin.. kacakların yogun oldugu bolgelere gitme derim.. new yorka hic gelme... burası kacakların yogun oldugu bolge ve tanıdıgım bi kac greencardlı bile is bulamıyo...

bişey sormak ıstıyorum beyaz zarf ne zaman gecti eline. bende bekliyorumda.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bak dostum eger yaz sezonunda Alaska 'nin neresine gidersen git is bulursun . Fakat sen garanti olsun diyorsan eger verecegim linkteki fabrikalarin google 'dan internet adreslerini bul . Oradan irtibata gec .

LINK = http://www.turkishwat.net/fabrikalar-f67.html
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Arkadaşım ben senin iyiliğin için konuşuyorum. Ortalama 750$ masrafla yani sadece uçak bileti ödeyerek gidersin Amerika'ya.
    WAT için ödenen vize almak içindir. Sen zaten bunu almışsın.
    Yabancı bi ülke olduğu için çekiniyorsun, anladım ama Alaska'ya gidicem falan diyorsun. Bu çok yanlış ve saçma.

amerikadaki türklerin kurduğu siteler var. buralardan ilanları takip et. mezun.com üyelerinin çoğu amerika'da ikamet ediyor. onlardan da gideceğin eyaletin ve şehrin ayrıntılarını öğrenebilirsin.
    espirileri yorumlar nedeniyle sende celallenmişsin, laf çarpmışsın bana. Forum babamın malı değil ya, istersen hiç çıkma. Banane
    Konu faruk tarafından (14-03-2009 Saat 07:06 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: İmlâ

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

break ve faruk teşekkür ederimm..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)