Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vize görüşmesine götürülen evraklar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart vize görüşmesine götürülen evraklar

arkadaşlar ben de yakın zamanda vize görüşmesine gidicem ve şu anda evraklarımı hazırlama aşamasındayım. Acaba istanbulda vize görüşmesine giden arkadaşlar bana hangi evrakları hazırladıklarını söyleyebilirler mi? Aracı kurumum bana destekleyici evraklar dedikleri birsürü belge hazırlamamı söyledi. Örneğin hesabımda 500 dolar olduğunu gösteren hesap cüzdanı, referans mektubu, aileme ait banka hesap cüzdanları, aile fertlerinin çalışma belgeleri maaş bordroları, emekli iseler emeklilik belgeleri, mal varlığı belgelerinin fotokopileri vs.

bunlara gerçekten gerek var mı? beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

o soyledikleri destekleyici belgeler... eger gorusmen olumsuz giderse vize memuru bu belgeleri gormek isteyecek senin tekrar donecegine inanmak icin... ama nerdeyse hic istemiyorlar bunlari.. yinede yaninda goturebildigin kadarini goturmelisin garanti olsun...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benim lisans ortalamam 2.52, şimdi yüksek lisansa başladım. ingilizce ileri seviyede inşallah kıl birine denk gelmem de sorun çıkmaz hiçbir şekilde. izmirdeki alman konsolosluğundakiler çok kıl davranıyorlardı mesela. hiç olmayacak belgeleri istiyorlardı, amerikan konsolosluğuna ilk kez gidicem. bakalım nasıl olacak.

bir de transkriptimin ingilizcesi olmasa türkçesini götürsem birşey olur mu? ingilizce olunca götürüp bölümümde hocaya imzalatmam gerekecek o da baya zamanımı alabilecek birşey...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

amerikan konsoloslugu zorlamiyorlar ozellikle j1 vizesi icin. bi sey soracam sana sen nasil imzalatiyorsun transkripti anlamadim. transkript kapali zarfta muhurlu olmali...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sanırım transkripti alıp ilk önce bölüme gideceğim ve orada hocama imzalattıktan sonra tekrar fen bilimleri enstitüsüne gidip zarflattırıcam. bahsettiğim yol da az değil gidiş dönüş 3 saat tutuyor otobüsle o yüzden türkçe olurmu diye soruyorum yoksa benim için değişen birşey yok.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar benimde 4 martta gorusmem vardı bendende ogrenci belgesi, transkript ve konsoloslugun sitesinden alınıp doldurulan belgeler dısında birşey istemediler kafam karıştı ya bu normal bişeymi diğer belgeleri boşunamı hazırladık ?? please help me )

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

1) En az 2010 Ocak ayina kadar gecerli bi pasaport (kasim,aralik 2009`da olabilir belki)
    2) $131 yatirdiginizi gosteren dekont
    3) DS-156,157,158 (sanirim DS-157 sadece erkek adaylar tarafindan doldurulacakti)
    4)Eger gorusmeye gitmeden once DS-2019 ve Sevis odendi belgesi elinize gecmisse bu belgeler
    5)Kapali ve muhurlu bir zarfta son doneme ait transkpritiniz

Bu belgeler asil belgeleri olusturmaktadir ve wat programina katili sartlarini tam olarak sagliyorsaniz baska belgelere ihtiyaciniz olmayacaktir.

Ama icinizin rahat etmesi acisindan..tapu mapu,hisse senedi... vs
    ozellikle mezun durumdaki adaylar icinse ileri tarihli bir ise alim belgesi.Tabi bu firmanin kayda deger bi firma olmasi onemlidir...Bakkal huseyin amcanin verecegi bi belge cokta gecerli olmayacaktir kanimca...

Herkese simdiden kolay gelsin...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya ben transkripi aldım ingce,mühürlü ve imzalı ama bu kapalı zarf olayı ne onu anlamadım,bana direk transkripi werdiler,werilen transkripi götürüp zarfa koydurup zarfımı mühürleticez

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sen okuluna gidip resmi transkript istiyorum dersen verirler kapali zarfta muhurlu transkripti. eger vermiyorlarsa benim bildigim okuldan alip bunu noterde onaylatiyorsun. bunu boyle istemelerinin nedeni nerdeyse herkesin kolaylikla kendine bir transkript yapabilecegidir. 4.00 ortalamali mesela nasil ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

özgürsum bizim üniversitenin (hacettepenin) verdiği zarf öyle bir kapalı ki üzerinde hiç bir değişiklik yapamayız heralde

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cinobili01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya ben transkripi aldım ingce,mühürlü ve imzalı ama bu kapalı zarf olayı ne onu anlamadım,bana direk transkripi werdiler,werilen transkripi götürüp zarfa koydurup zarfımı mühürleticez
    sorunun cevabı evet.
    bence okuldan aldığın transkripte zaten her sayfada okulun onayı olduğu için notere gitmene hiç gerek yok, arkadaşların önerdiği gibi.
    okul zarfta vermiyorsa sen zarf al, transkripti koyup (yalayıp)kapat, okuldan
    zarfın ağzını mühürlemelerini iste, hatta imza da attır olay tamamdır.
    Noter e falan para bayılmaya hiç gerek yok, zaten dolar fırlamış, wat masrafları uçuyo...
    Bu durumda bence tek sorun yani "okulun zarfta tarnskript vermemesi" sadece okulun zarf masrafından kaçtığını gösterir bence
    bu konu forumun başka yerlerinde de tartışıldı, bakabilirsiniz
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bu soyledigin cok sacma hangi okul zarf masrafindan kacar ki... zarfta vermeyen transkripti muhur basmaz ole her seye...ki zaten bizim okul parali verdigi icin belgeleri sorun cikarmiyorlar belki baska okullarda parali veriyordur..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu soyledigin cok sacma hangi okul zarf masrafindan kacar ki... zarfta vermeyen transkripti muhur basmaz ole her seye...ki zaten bizim okul parali verdigi icin belgeleri sorun cikarmiyorlar belki baska okullarda parali veriyordur..
    saçma ise, okulun zarf içinde transkript vermemesine daha mantıklı bir açıklama bul onu kabul edelim, türkiye de bürokraside bu olay çok da sıradışı değil.. ayrıca http://www.turkishwat.net/kapali-zar...=kapal%FD+zarf , burada da aynısı var
    zaten normali okulun zarf içine transkripti vermesi ama burada arızi durumlardan bahsediyoruz.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)