Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize görüşmesinde istenen esrarengiz belge :)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question Vize görüşmesinde istenen esrarengiz belge :)

Selam millet başlıktanda anladığınız gibi. geçen hafta vize görüşmesine ankarada girmiş bulunmaktayım. Görüşmede transkriptimi inceleyen memur bana okuldan ne zaman mezun olacağımı sordu. Bende mezuniyet için 1 senem var dedim. Fakat kağıdımda 4. sınıf olarak gözüküyorum . yani sene tekrarı yaptığım için deil proje dersimden kaldığım için okulumu uzatmak zorunda kaldım.Bizde proje dersleri çok fazla kredisi vardır ve alttan 2 proje dersini aynı anda alamazsın yani hertürlü tek dersten dolayı okulun uzamış olur. Memur da haklı olaraka bunun sebebini sordu.bende kendimce anlatmaya çalıştım sonrada bana seneye de okula devam etmek zorunda olduğumu gösterebileceğim bir belgem olup olmadığını sordu. Ben de olmadığını söyleyince, sonradan bana vereceği beyaz kağıda el yazısıyla bu belgeyi de ekledi.Ayrıca hangi sınıflardan hangi dersleri almam gerektiği de yazmadı gerekiyormuş. Diğer eksik olan belgelerimle birlikte bunu da göndermemi istedi.Sonra muhabbet ettik okul hakkında, projeler hakkında not ortalamamın biraz düşük (64) olduğunu ama yeterli olduğunu söyledi bu arada. son olarak da Amerika ya gittiğimde Chicago ya gitmeyi denememi mimari açıdan güzel olduğundan felan bahsetti.Sonra da Amerikada iyi şanslar dileyip görüşmeyi bitirdi.

Fakat sorun şurdaki okulumuz böyle bir belgeyi bırakın buna yakın bir belge bile vermiyor.Hele ingilizce hiç vermiyor.En fazla öğrenci belgesinin altına bu öğrencinin mezun olabilmesi için 1 senesi daha vardır gibi saçma bir not düşebiliyorlar. O da tabiki türkçe. Daha önce konsolosluktan böyle bir belge talep edilmiş olanınız varmı ? Bu konuda ne yapabileceğim hakkında bir fikriniz varsa, paylaşırsanız sevinirim..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

O sacma dedigin cumle vizeyi almani saglayabilir . Turkce olsa da gotur . Okulu bitirmene 1 yil var yaziyor ... Amerika 'da iyi sanslar demesi bence olumlu bir yaklasimdir .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@jigg bencede o cümle hicte sacma degil sonucta istedigi kagıtta, ogrenci belgesinin altına not dusulerek hazırlanan kagıt gibi birsey olacak zaten hepsi türkçe biliyor bence yeterli olacaktır...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

ben gecen yil almistim boyle bir belge ama talep etmediler gorusme sirasinda.
    Belgede yukarida adi gecen ogrencimiz xxxx-xxxx yillari arasinda egitimine devam edecektir yaziyor.Mutlaka her okulun ogrenci isleri verir bu belgeyi.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Evet bölümünüzde bölüm başkan yardımcıları vardır birine gidip bu konuyla ilgili To whom may it concern tarzı bi yazıyla başlayan bi dilekçe yazdırabilirsin.. Vermekle yükümlüdürler.. Bilginize..
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de son sınıf(4.) gözüküyorum transkipte ama alttan 4.sınıf birinci döneme ait 2 adet f3üm var,yani okulum uzuyor,f3ün ne olduğunu biliyorlardır di mi?ortalamam da 2.31 ankarada vize görüşmesine girdim,beyaz kağıttan verdi yaşlı amerikalı adam,30 sn kdr konuştk,iyiydi muhabbet ama ds sevis ve pasaportunu getir ups fln dedi..
    ben de ekstradan seneye de okulum var mesaj içerikli bi belge alsam iyi olur mu yoksa çok dikkat çeker de ters mi teper??piskopata bağlattı bu vize süreci uffff =(
    Hold up... hold on... don't be scared..You'll never change what's been and gone ..May your smile... Shine on... Don't be scared..Your destiny may keep you warm..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@logic
    benden de istemedi ama yollamayı bende düşünüyorum. aynı soru benim de kafama takılmıştı iyi oldu yazdığın
    Electricity Paralyses..!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sakurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @logic
    benden de istemedi ama yollamayı bende düşünüyorum. aynı soru benim de kafama takılmıştı iyi oldu yazdığın
    Ya bana ne yapcaksın ordaki işinde dedi,bir de buraya geldiinde ne yapcaksın dedi,sora da kağıdı tikleyip elime verdi..bu sanırım iyiye işaret ama belli de olmaz..
    istemediği bir belgeyi getirmemiz ters etki yaratmasın?
    Hold up... hold on... don't be scared..You'll never change what's been and gone ..May your smile... Shine on... Don't be scared..Your destiny may keep you warm..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya merak etmeyin yollamaniza gerek yok onu gorusmede soruyolar. mesela beni gecen sene gorusme sonrasi aradilar ve okulumun ne zaman bitecegini teyit ettirdiler. ayrica benim bildigimzaten verip vermicekleri belli oluyomus sen belgeyi yolladiginda..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hadi ya o da yeni bi bakış açısı oldu şimdi.. kesin bilgi mi ?
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı logic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bana ne yapcaksın ordaki işinde dedi,bir de buraya geldiinde ne yapcaksın dedi,sora da kağıdı tikleyip elime verdi..bu sanırım iyiye işaret ama belli de olmaz..
    bana gelince napcaksın die bişey de sormadı hralde şok oldu 1buçuk sayfa transkripti görünce. bi woow yaptı ilk sayfada 0.8 civarı ortalamalar sonra arka sayfayı açtı 2.5 ları görünce great fln dedi. yollamayacam sanırım
    Electricity Paralyses..!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sakurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana gelince napcaksın die bişey de sormadı hralde şok oldu 1buçuk sayfa transkripti görünce. bi woow yaptı ilk sayfada 0.8 civarı ortalamalar sonra arka sayfayı açtı 2.5 ları görünce great fln dedi. yollamayacam sanırım
    bnm 2 sayfaydı yaz okulları sağolsun =) ya ben de yollamayım bari,2 dersi geçip diplomamı almak varken neden amerikada mülteci modda takiliim ya =) bu düşüncede yaklaşırlar umarm..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

son siniflar amma varmis forumda ya

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ya beyler bnde son sınıfım banada gelince ne yapacan falan diye sormadı ki bn yanımda iş sozlesmesi bile goturmustum ses cıkarmayınca bnde hic karıstırmadım diger belgeleri,yani bu saatten sonra hic bir extra belge gondermeye niyetim yok zaten gerekenlere gorusme esnasında DS ile su belgeyide yolla diyorlar...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı logic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba,
    Size verilen beyaz kağıtta ne yazıyorsa onu gönderin eğer transkript, iş sözleşmesi yada okul uzadı belgesi istediğine dair bişey yazmadı yada demediyse ekstradan bişey yollamayın zaten gerekenleri yolladığınızda vizeniz basılacaktır.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

onlar türkçe birşeyler yazsınlar sen de en kötü gidersin yeminli tercumanlara onu ing tercüme ettirirsin. öyle verirsin. kolay gelsin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O sacma dedigin cumle vizeyi almani saglayabilir . Turkce olsa da gotur . Okulu bitirmene 1 yil var yaziyor ... Amerika 'da iyi sanslar demesi bence olumlu bir yaklasimdir .

okuldan aldıgın türkçe olan 2009*2010 yılında kayıt yenilediğinde okula devam edecektir yazısı işime yaradı okul uztanlara duyururlur
    Wat

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı volkanaksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okuldan aldıgın türkçe olan 2009*2010 yılında kayıt yenilediğinde okula devam edecektir yazısı işime yaradı okul uztanlara duyururlur

istediler mi senden ama?
    benden istemediler,ds sevis ve passportu ups'e vermicek miyim sadece onu istediler,dediin belgeyi de katiim mi?transkriptte belli ztn uzattığımız f3lerle?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tamam belli de adam sordu bana devam edecekmi senin okul diye,açıkladım ,gelince okula devam gibi bişey dedi kagıdı gösterdim o zaman kafa salladı
    Wat

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)