Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: USA de AVEA TCELL ??

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Question USA de AVEA TCELL ??

iyigunler arkadaslar.. giden kisiler veya bilenler varmi usa de avea veya tcell hattimiz cekiyormu yani yanimizda goturebilirmiyiz en azindan cagri atmak icin falan.. avrupada tcellin cektigini biliorum aveadan haberim yok ama msj atmak yaklasik 16kontur avrupa icin ama cagri atabiliyoruz heralde.. USA icinde gecerlimi bu?? yardim ederseniz sevinirim

ASIL DEMEK ISTEDIGIM 4 AY BOYUNCA HATLAR KAPALIMI KALICAK GOTURSEK CAGRI ATANLARI GORUP BIZDE SADECE CAGRI ATABILIRMIYIZ.. ARAMA VEYA MSJ ATMAK DEGIL NIYETIM SADECE HATTIM ACIK KALSIN
    Konu gorkem35 tarafından (24-02-2009 Saat 03:52 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ikisi de ceker ama telefon cihazın three-band teknolojisine sahip olmalı.three band ne demek diye sorma ben de bilmiyorumson birkac yıldır cıkan telefnlar genelde bu teknolojiye sahip.gsm'nin çağrı merkezini arayarak ayrıntıları ogrenbilirsin.ama turk gsm ler cok pahalı benim sana tavsiyem git orda bir amerikan gsm al cok cok daha ucuza geliyor.foruda bu konu cok tartısıldı ayrıntılar için bi arastırma yap ogrenirsin.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Avea çekmiyor ama türkcell çekiyor...

eğer illa aveamı kullanacam diyorsan ve gittiğin eyalette aveanın anlaşmalı olduğu hatlardan birisi varsa kredi kartı numaranı aveaya veriyorsun ve uluslararası dolaşım ücresi ve yabancı hat sistem kullanma ücretini kartından alıyorlar kullandığın süre içinde...

Ama her iki hattı da kullanmak kabul edilemeyecek kadar pahalı amerikada... İlla cep teelfonu kullanmak istiyorum diyorsanız at&t yada benzeri bir şirketin kontorlü hattını öneririm... konuşmanın dakikası 1 dolar ve mesajlar da 25 cent...

tabii en mantıklısı arama kartları ya da voip ama cep telefonu da özellikle mesajları için işe yarıyor...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

abim şuan amerikada dakikası 4 kontor msj 3 kontor olan bi hat kullanıyor. türk hatları turkcell fln 1 dakikası 80 kontor gibi uçuk bi sayı duymuştum.. en iyisi amerikan hatti alıp onu kullanmak

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yok benim demek istedigim 4 ay boyunca telefonumuz kapalimi olucak yani.. ne biliim millet bizi mefta olmus falan sanmasin oraya gotursek avea tcell en azindan kimin cagri attigini gorebilirmiyiz diyeydi sorum

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Turkcell'in ABD'deki tarifeleri şöyle:

Sen arama yapıp konuşma yapıyorsan dakikası 5.70 lira

Aranıyorsan sana yazan bedel dakikası 1.50 lira

Mesajın tanesi 60 kuruş.

İlk üç mesaj bedava...
    admin (at) turkishwat.net

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ufak bir araştırma sonucu...
    vergilerle birlikte avea kullanım ücretleri

arama (dk): 4.24tl

karşıdan arama(dk):1.82tl

sms: 0.73.
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tcell biraz daha pahalı...

arama (dk): 4.77tl

aranma(dk):1.82

sms:0.635

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar şöyle bilgide ekleyeyim :tcell için..

Yurtdışında yapılan ve alınan aramalarda ücretlendirme faturalı hatlar için 60 saniye üzerinden, Hazır Kart'lar için 6 saniye üzerinden gerçekleşmektedir. Tabloda dakika fiyatları yer almaktadır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar benim arama ypmak gibi bi niyetim yok.. sadece cagri atanlari gormek ve cagri atmak icin yani.. amacim 4 ay telefonumun kapali kalmamasi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

telefonu yurtdışına actıgın için bile sabit bi ücret alındıgını biliyorum... operatörlerin sitelerine gir bak detaylıca orda hersey yazıyor... işine yarar umarım..

http://www.avea.com.tr/tr/sta/kapsam...rtdisindaarama

http://www.turkcell.com.tr/yurtdisi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ben giderken kapattırıp döndüğümde açtırırım sanırım her ay sbt 25 lira boşuna niye vereyim
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben gecen yil tcell goturmustum nolur nolmaz diye..gayet guzel cekiyordu bi kere kullanmaya calistim ona da pisman oldum..Cok acil bi durum icin turkiyeden abdye yeni gelen arkadasimi aramak zorundaydim ama o da telefonunu sekretere baglamis.sekreter cikinca hemen kapamama ragmen 89 kontorum gitti bidaha da arama tusuna basmadim zaten

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Avea kontorlu hatlar icin kredi karti numarasi istiyor , Turkcell kontorlu hatlar ise sadece mesajla halloluyor . Bilginize ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Peki oradan Amerikan hattı alsak, buradaki Turkcell' i, veya diğer operatörleri de arayabilecek miyiz?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arayabiliyormusuz onu duymustum.. cok fazlada tutmuyodu yanlis hatirlamiyorsam

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

turkcell yada avea hattınız yurt dışı kullanımına açıksa eğer aramayı heryerden yapabilirsiniz..Ben türkiyeden amerikaya mesej çekersem karşı taraftanda kontor dusuyor..

telefon görüşmesi yaptığım zaman dakikası 4 kontorden görüşme yapabiliyorum..
    Fakat amerikadaki iletişim konusunun türkiyeye göre daha ucuz olduğunu biliyorum. Fakat ordan türkiyeyi cep telf. dan aramak konusunun fiyatı ile ilgili emin değilim..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı simsekesu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki oradan Amerikan hattı alsak, buradaki Turkcell' i, veya diğer operatörleri de arayabilecek miyiz?

Evet arayabilirsin , 20$ telefon + hat veriyorlar . Ben gecen sene voip raider adli programi kullanmistim . Sabit hatlar bedava 90 gun boyunca . Cep telefonlari ise 0,1 Euro = 0,15$ olmasi lazim su anda . Internet olan heryerde kullanabilirsin .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benim arkadas avea dan mesaj atiordu turkiyedeki hatlara 3 kontor diyordu dogru yalan bilmem.chicago daydik

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

turkcel den turkiyeyi aramak cok pahali yanlis hatirlamiyorsam aramak 90 kontor ,turkiyeden arandigin zaman 24 kontor mesaj 10 kontor gercekten cok pahaliydi...at&t hatti kullanmistim att ler arasi konusmak ucretsizdi at&t turkiye ile konusmak icin digerlerine gore pahaliydi en ucuzu verizon die bilioyrum.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı simsekesu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes bi arkadasimiz sana cevabinda voip kullandigini soylemis bende kullandim rahatlikla tr yi arayabiliyorsun tabi bunun icin laptop (yada pocket pc) ve internet baglantisi gerekli . bu durumda cok rahat edersin .

ha eger ben bilgisayarsiz gitcem orda bi sure calisip kanadiktan sonra bir laptop alirim diyorsan yine benim bizzat kullandigim ve tavsie edebilecegim yontem . burdan telefonunu gotur hatsiz olarak . orda at&t hat al bitane ve dunya telekom a kayit ol // sanirim minimum 10$ yatirabiliyosun dunya telekoma ve dk 7cent gibi bir fiyatla tr den sabit telefonlari arayabiliyosun tavsiye ederim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks