Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 70 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika Banka Borcu - YARDIM -

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Amerika Banka Borcu - YARDIM -

Arkadaslar Amerikadayken Debit kart cikartmistim.Ve Turkiyeye donerken kapattirmadim, icinde 1 dolar birakip kapatma ucretinden muaf olmak icin. (cok cin akilliyiz ya) Neyse dondukten bir sure sonra bankamatikden deneyeyim dedim belki icine eski calistigim yerden para yatirmislardir diye..Denedim ve 150$'a yakin para cektim hic sorgulamadim parayi..

Gercekle sonradan yuzlestim 1 ay gectikten sonra sans eseri internetten hesabi kontrol ettim ve borcun 500$ i gectigini gordum gun basina 5$ faiz bindrmisler Suanda ebelek gibi kalmis durumdayim call centerdan aradim bankayi calindi diye kapattirdim hesabi...

Ama suanda ne yapicam bu borcu nasil kapaticam hicbir fikrim yok?? Fikri yardimi olanlar varsa ne kadar ihtiyacim oldugunu fark etmissinizdir

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben de hemen hemen aynı seyi yasadım.turkiyeye gelmeden hesabımı kapattımadım cunku işveren hesabıma 100 dolar yatıracaktı.birkac masrafımdan dolayı işverenim hesabıma 97 dolar yatırmıstı.bi kac bankaya gitim ama kimse benm bankayı tanımıyordu diye parayı bi turlu cekemedm....neyse sonra teb bankasının atm sinden cekebileceğimi ogrendim hem de 0 komisyon ile.fakat bi sorun wardı,atm 97 dolar vermiyordu.ben de oylesine 100 dolar secenegine bastım ''zaten vermez ki'' diye dusunerek ama bi de baktım işlem yapılıyor.haydaaaa,o anda uzulsem mi sevinsem mi bilemedim ve cok pişman oldum cunku faiz gelecegini biliyordum.

neyse eve geldim internet hesabımdan bi baktım ne goreyim 22 $ borcum war.cektiğim 3$ fazla para birden 22 olmustubian oncee borcu bişekilde gonderem dedim ama hangi bankaya gittiysem ya transfer yapamayız bu bankaya dediler yada 50-60 ytl masraf cıkardılar.en son bir amerikalı arkadasımdan rica ettim borcumu odemesi için ve parayı mektupla gonderdim

o yuzden bu tarz seylere dikkat edin

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Valla sen kaşınmışsın arkadaşım. O parayı ödeyeceksin yoksa Amerika'da sana banka hesabı falan açmazlar hatta prosedürü kesin bilmiyorum ama SSN numaran yoluyla credit history'nde görünür bu borç. Geçmiş olsun.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Çektiğin para hesabındakinden 1 cent fazla bile olsa çat diye 20 dolar cezayı koyuyolar. (debit card türü hesaplarda)

500 dolarlık ceza için de geçmiş olsun. Ödeyeceksin artık. Yapacak bişe kalmamış gibi. Yine de bir konuş.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Eger ararsan durmunu anlatirsan borcunun bir kismini sildirebilirsin . Work & Travel ile gelmistim de 1$ birakmistim ama farkinda olmadan isveren parami gondermis diye 150$ cektim dersin . Belki bi kismini sildirebilirsin sakin geciktirme eger ki gideceksen ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

WAT' la alakası olmayan birisi şu konuyu görse.

"Aaa manyaklara bak. Biz Türkiye'de ki banka borçlarımızı ödeyemiyoruz. Adamlar ABD'deki borçlarını ödemeye çalışıyorlar" diyecek

Şaka bir yana bu overdraft konusuna giden/gidecek arkadaşlar mutlaka dikkat etsin. Akıl almaz derecede faiz bindiriyorlar.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

peki bişey sorcam birdaha gitmicek bi adam bu karttan çekebildiği kadar para çekse nolur ki nasıl alırlar geri
    AEK

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ben usa dan yurtdısına cıkıcamı soyleyınce banka personelı jauğar ğıbı uzerıme atladı ve kartı alıp makasla bı Hamlede bertaraf ettı.Hanı belkı onlarda senın sorunu kendılerıne sormus olabılırler.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

2 senedir hesabın kapanmaması için centleri bırakıp bütün paramı çekiyorum. Bankadan bazı güvenlik soruları haricinde bir tepki gelmiyor. Ayrıca Türkiye'de yaşadığımı da biliyorlar. Garip bankalarla çalışıyorsunuz vesselam

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Call Center'ida aradigimda bana tatmin edici cevaplar veremiyorlar ki...Suanda hesabi dondurdum 10 gun sonra tekrar ara diyorlar Cektigim parayi odemeye amenna diyorum da ustune binen %200 faiz nasil bir insafsizliktir aklim ermiyor
    Amerikadakilerle de irtibatimi kesmistim.Buda gideceklere iyi bir ders olsun oradakilerle irtibatlarinizi koparmayin illa ki isinize yarayacaktir

Fakat ben bu borcu nasil oderim nasil kapattiririm inanin bilmiyorum...Tam bir muamma, konu hakkinda yorumlari fikirleri olanlar lutfen paylassinlar.
    Simdiden cok tesekkurler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gecmis olsun kardiss..
    pasa pasa oduceksin o parayi dert etme.. bi ise girmeye bak

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

bende benzin almistim hesabimda 10 dolar vardi,benzini kendimiz aldigimiz icin ayarlayamadim 12 dolara attio -2 dolar 4 aydir -33 dolar oldu artik odesem diyorumvizede sorun cikaracaklar sanirim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Pazarliklar sonucu ucret yarilayacak sekilde indi...Basina boyle bir is gelen arkadaslarin, kesinlikle pazarlik yapmasini ve elindeki kozu kullanmasini oneriyorum...
    Ve telefonda isin isinden cikamayacak sviyede ingilizceniz varsa, cevirmen talebinde bulunun kesinlikle yardimci olacaklardir...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

bugun amerikadaki bir arkadasimla konustum borc hakkinda hic dert etme 3 un 5 in hesabini yapmazlar dedi ama yaparlar bu yuzden ya hesabi kapatip geri donun yada icinde 2-3 dolar birakip donun arkadaslar,akliniz geride kalmasin bunun tekrar gitmesi var

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bende bu mevzuyu duyunca tekrardan baktım. 0.01$ görünüyor bir kıllık yapıp bana da geçirmesinler şimdi bunlar.

Canı yanan arkadaşlara sabır diliyorum.

Öneri: Bunların online bankacılık sistemleri kesin vardır. Sen biraz ajite çek, biraz ağla, indirebildigin kadar indir derim.

Kolay Gelsin
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Efsane Watçı chipmunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı Beholder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bu mevzuyu duyunca tekrardan baktım. 0.01$ görünüyor bir kıllık yapıp bana da geçirmesinler şimdi bunlar.

Canı yanan arkadaşlara sabır diliyorum.

Öneri: Bunların online bankacılık sistemleri kesin vardır. Sen biraz ajite çek, biraz ağla, indirebildigin kadar indir derim.

Kolay Gelsin
    Beholder, ufak bir olay anlatacağım sonunda da yardımını isteyeceğim. Benim de Citybank'tan hesabım vardı. Ben Türkiye'ye döndükten sonra, Amerika'da yanında kaldığım aileye son paycheckim geldi. Aileye paychecki hesabıma yatırmalarını rica ettim. Adım X Y Z olsun. Paycheckte adım X olarak gözüküyordu. İlk ismimi yazmışlar Amerikal'lılar haklı olarak, ama ben Y kullanıyorum. Hesabımı da Y Z olarak actırdım. Dolayısı ile çek hesabıma yatamadı. Hesabımı açan bankacıya mail attım, çeki bana postalasınlar ben yatırırım dedi. Hakikaten de yaptı sağolsun. Ben burdan parayı çektim. 250 dolar kadar. Bu yazılanları okuyunca da içime kurt düştü benim de borcum var mı acaba diye. Sen nasıl öğrendin borcun olup olmadığını? Citybank'a mail attım ama müşteri hizmetlerini aramam gerektiği yönünde bir cevap geldi. Aramadan öğrenmenin bir yolu var mıdır acep?

Efsane Watçı chipmunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Yok mu bu soruma cevap verebilcek olan?

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

bankanin 0800 lu numarasi olmasi lazim.call center i arayip durumu anlatip sormalisin!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

İnternet hesabı açıyor bütün bankalar otomatik olarak. ORadan takip edebilirsin. Eğer açık değilse skype kur ve bankanın 1 800 lü ücretsiz hattını arayıp internet bankacılığına açtır.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

borcu ödemediğimz takdirde ne olur gerçekten merak ediorum.sonuçta türkiyedeyiz peşimize düşerler mi?en fazla bi daha vize mi alamayız amerikaya gidemez miyiz bu mu olur yani?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

interpole düşersen şansın yok
    Konu azuhazu tarafından (18-09-2009 Saat 02:38 AM ) değiştirilmiştir.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ödemezsen hiçbir şey olmaz.ben olsam odemem.ben ödemeden çıktım birşey olmadı.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende bank of america hesabim vardi....ebaydan birsey almistim aba aldigim mali satici gondermedi bende hemen bankaya dispute actim... velhasıl kelam banka bana bir kac salak seyden dolayi dispute mi geri cevirmis ama ben o arada zaten gecici olarak yatirdiklari parayi geri cekmmistim 700 dolar... sonra odemeden geri geldim tr ye....calistigim yere haciz kagiti gelmis collecter office diye paralari tahsil icin calisan yerler varmis, kagitta onlardan gelmis..... bende dedim arkadasa, adama cavap yaz arkadasim memleketine gitmis orda vahim bir akza sonucunu hayatini kaybetmis, eleman yazdi gonderdi sonrada 2-3 ay oldu daha hic bir sescikmadi.......birsey olacaginida sanmam...bu arada 700 dolarlik borc icin 860 dolar fatura gondermisler

birde bunun yaninda tr ye donunce size hic bir sey yapammazlar,arkadaslarin bazilari atmis interpole felan diye, oyle seyler olmaz amerikada para yuzunden insani hurriyetinden ali koyma olmaz ki artik tr dede para yuzunden olmuyor.....bir kac orneklede birsey olmiyacagini pekistirelim: bir arkadas bundan iki yil once wat donusu hava alninda 1000 dolar cekmis atm den simdiye kadar hic birsey olmadi...ikincisi yine iki once arkadasin yaninda calistigi turk partonu 8-10 bankadan kredi karti almis, yine turkiyeye kesin donus yapmadan hepsinin son limitine kadar posaltip trye donmus,elamana birsey olup olmadigini bilmiyorum ama arkadasin dedigine gore kesin donus yapan turklerin cogu boyle yapiyormus...
    birde emin olmadigim bir duyuma gore belli bir limite kadar hazine guvencesi varmis bankalara o yuzden ufakteefk paralarin pesine dusmuyorlarmis.......

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

8000 doları odemeden gıden arkadasım var hıcbırsey olmadı.ınterpolu yazan arkadas esprı yapmıs.yoksa mantıgı olan kısı bunun olmayacagını bılır
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı DEXTRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8000 doları odemeden gıden arkadasım var hıcbırsey olmadı.ınterpolu yazan arkadas esprı yapmıs.yoksa mantıgı olan kısı bunun olmayacagını bılır

ewet onu espiri olarak yazmıstım ama sonuna smile eklemeyi unutmusum sımdı eklıyorum...
    ve konuya benım de bır katkım olsun... calıstıgım yerdekı amerıkalı bı kadın bankalarınızdakı hesaplarınızı kesınlıkle kapattırın demıstı gıderken.yoksa sorun cıkabılıyor demıstı bazen...bunu bankadakı musterı temsılcısıne soyledım yok dedı ıcerde bır mıktar bırakırsın dedı o oyle durur dedı taki hesapta hıc bır oynama olmayıp süre aşımına ugramadıgı surece dedı...ama ben yıne de kapatmıstım..bu overdraft denen bısı varmıs sanırım...
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Yok mu amerikada borclari tatliya baglamak gibi bi durum ya
    biz KARŞIYAKAlıyız!!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Cekme limitimiz ne kadar Banka basi 3000$ olsa , 20 bankadan hesap acsam 10 yil o para beni tr de idare eder

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cekme limitimiz ne kadar Banka basi 3000$ olsa , 20 bankadan hesap acsam 10 yil o para beni tr de idare eder

öyle olsa herkez yapardı herhalde ama vardır bunun bir kataküllesi... sanmıyorum amerıkanlar yaş yere yatsın..
    Peki.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hahahahahahaha geçmiş olsun bedne over draft fee odemiştim 1-2 doalr icin 70 doalr odedim

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hepinize geçmiş olsun ...
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)