Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 70 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika Banka Borcu - YARDIM -

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öyle olsa herkez yapardı herhalde ama vardır bunun bir kataküllesi... sanmıyorum amerıkanlar yaş yere yatsın..
    millet 1000-2000$ odemeden donduk birsey olmadi diyor. Limit ne kadarsa her bankadan hesap acip ayni islem yapilir

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

yapılır 8000 doalr kredı borcunu odemeden donen arkadaşım var birşey olmadı.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    millet 1000-2000$ odemeden donduk birsey olmadi diyor. Limit ne kadarsa her bankadan hesap acip ayni islem yapilir

walla ben yufka yürekliyim yapamam bu dolandırıcılıgı amerikanlara karşı
    Peki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bende 2 sene önce gitmiştim ve yaklaşık 15-20 $ borcum vardı,bu borç birike birike 200 $ a yakın oldu ve daha sonra hesabımı iptal ettiler..internet şubesine giriş yapamadım...zaten türkiyeye döndügümde borcu burdaki bankalardan ödemeye çalıştım ama yapamadılar...boa ya mail attım durumla ilgili call center ı aramamı söylediler aradım....ama ordakilerle anlaşamadım çünkü ingilizcem sınırlı...

üstünden 2 yıl geçti çoktan unutmuştum ama bu başlıga denk gelince birden korku saldı tekrar..

şu an ne yapmam konusunda yardımcı olmanızı istiyorum dostlar...ayrıca ingilizcesi iyi olan biri varsa call center ı aramada bana yardmcı olablir mi???
    Mail adresi paylasmak yasak mail veya msn yoluyla benimle irtibata geçerseniz çok sevinirim..yardımlarınızı bekliyorum...
    Konu break tarafından (09-12-2009 Saat 11:24 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar aynı problemi yaşıyorum döndüğümden beri online olarak hesabıma bağlanamıyorum borcum varmı yokmu bilmek istiyorum.inanılmaz derecede mail attım bankaya ama hala bir cevap alamadım.call centerı arayan varmı?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cino_cool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende 2 sene önce gitmiştim ve yaklaşık 15-20 $ borcum vardı,bu borç birike birike 200 $ a yakın oldu ve daha sonra hesabımı iptal ettiler..internet şubesine giriş yapamadım...zaten türkiyeye döndügümde borcu burdaki bankalardan ödemeye çalıştım ama yapamadılar...boa ya mail attım durumla ilgili call center ı aramamı söylediler aradım....ama ordakilerle anlaşamadım çünkü ingilizcem sınırlı...

üstünden 2 yıl geçti çoktan unutmuştum ama bu başlıga denk gelince birden korku saldı tekrar..

şu an ne yapmam konusunda yardımcı olmanızı istiyorum dostlar...ayrıca ingilizcesi iyi olan biri varsa call center ı aramada bana yardmcı olablir mi???
    Mail adresi paylasmak yasak mail veya msn yoluyla benimle irtibata geçerseniz çok sevinirim..yardımlarınızı bekliyorum...
    aynı sıkıntıyı yaşadım. eksi 9 dolar idi bakiyem. Ama sebebini anlamadım. Buraya gelince farketim. Daha sonra iki tane 35 dolar cezası yemişim eksi bakiyeden çıkmadığım için. dolayısıyla -79 oldu. Bende aradım, sıkıntımı söyledim BOA'yı farklı olduğu için tercih ettiğimi ama en kısa zamanda hesabımı kapatmak istediğimi belirttim. Öğrenci hesabı (sizinde o- Campusedge) açtırdığımı ve başta eksiye düşmek istemediğimi belirttiğii söyledim. Gereğini yapacağımıda belirtip biraz çıkıştıktan sonra 70 dolar ceza kısmını kestiler. Bende amerikalı bi arkadaşımdan hesabıma 10 dolar yatırmasını söyledim. Kapandı borcum.
    Kesinlikle Aramalısınız. Başka türlü halledebileceğinizi düşünmüyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

borcum varmı yokmu bi öğrenebilsem kesinlikle hemen yatırtırım ama kullanamıyorum online ID mı yada passcode mu resetlemiyor anlamadım gitti((((((

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benimde 20 dolarlık bir borcum wardı nekadar olmuştur acaba,enazından borcumuzu nerden öğrenebliriz,bide burdan bi banka aracılığı ile yatırsak olmazmı

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı cinobili01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde 20 dolarlık bir borcum wardı nekadar olmuştur acaba,enazından borcumuzu nerden öğrenebliriz,bide burdan bi banka aracılığı ile yatırsak olmazmı
    Telefon araciligi ile ogrenebilirsin, gonderme konusunda bir fikrim yok fakat onuda sorabilirsin
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Kahretsin aynı olay bende de var. Su Amerikan bankalarındaki Pending islemlerden nefret ediyorum. Hala gerceklesmemis islemlerimden dolayı hesabı kapatamadan döndüm ve yeterli para bıraktım hesapta sanıyordum. Pendingler isleme gecince 60$ lık borc 35$ lık overdraftlarla birlikte 350$ olmus tabi. Kavga ettim geri aldılar ama hala para göndermenin bir yolunu bulamadım o ayrı mesele. Ziraatin döviz islemleri parayı transfer edebilecegini söyledi ama BOA ve Amerikadaki bankalar IBAN kullanmayınca is biraz zorlasıyor tabi, ve 50 tl gibi bir islem ücreti olur falan dediler :S Western Unionla falan göndereyim bankaya dedim kabul etmiyorlar. Ordaki arkadasları da rahatsız etmek istemiyorum ama son care olarak onlara basvurucam galiba. Geri dönmeye niyeti olanlar veya vicdanlı arkadaslara bu konuda kolay gelsin. Cözüm bulanlardan cevap bekliyoruz, iyi aksamlar...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Bir de sunu anlamıyorum bir türlü. Bu Amerikan bankaları cok mu saf veya salak da ülke dısına cıkabilecek ve bir sürü borc takabilecek kisilere kart veriyorlar. Okudugum kadarıyla binlerce $ takıp gelenler de olmus. Nasıl bir acık kapı bırakırlar anlasılır gibi degil. Binlerce $ ı gectim her geri dönen 20-30$ taksa bir sürü para eder. Acaba bunu sadece bizim millet mi suistimal ediyor sorusu da gelmiyor degil aklıma. Fikri olan ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

bazi kisiler amerikada BOA cardini en son gun de kullaniyor,sonrada gidip havaalaninda tum parayi cekiyor. islemlerin surmesi en az 2 gun suruyor. o yuzden overdraft oluyor.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

mesela ben BOA hesabimda 45 $ biraktim amerikani terk etmeden once.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

amerikali bankalar saf felan degildir,onlarinda kendilerine gore,paralarina ait bir sigortasi felan vardir birseyleri..o kadar aptal bir banka olsa boa,dunyanin bankasi olurlarmi
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bende yazdıklarınızdan kıllanım aradım müşteri hizmetlerini ilk adam 100 dolar tarzı bi borcunuz var dedi. Ben gelirken 11 küsür dolar vardı hesapta 10 dolarını havaalanında harcadım 1küsür dolar kalmıştı hesapta. Online olarak giriş yapamadım sonra arayınca hesabınız kapanmış dediler. Ama biz şu an borcunuz faln var mı diye bakamıyoruz dedi sonra bağlandığım bi adam başka numara verdi yarın mesai saatinde açacaklarmış. Adama sordum peki benim borcum olabilme gibi bi ihtimal var mı çünkü ben kullanmıyorum 3 aydır falan, adam kapatırken bi miktar para kesiyolar falan dedi. Yarın tekrar arayıp sorcaz artık :S

bu arada banka: wachovia

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı banu_k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    borcum varmı yokmu bi öğrenebilsem kesinlikle hemen yatırtırım ama kullanamıyorum online ID mı yada passcode mu resetlemiyor anlamadım gitti((((((
    muhtemelen hesabın kapanmıştır banu, hesap kapanınca giriş yapamıyormuşsun online olarak, öyle dediler bana.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar az önce amerikada bir bankada müşteri temsilcisi olarak çalışan akrabamı aradım. Dediği şey o borcun problem yaratmayacağı. Bankaların o miktarda paralar için müşterilerin peşine düşmediğini söyledi.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yahu arkadaşlar ben genede kıllandım bu işten 2 sene geçti çünkü üstünden..en son faiziyle birlikte 300-350 $ civarı borç vardı sonra kapandı...

ingilizcesi iyi olan bi arkadaş yardımcı olailbir mi bana? telefon açınca anlatamıyorum derdimi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben bıraktım araştırmayı bu msjından sonra bişe olursa ayhnı buluruz artık

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

peşine düşmez düşmesine de tekrardan abdye gitmek isteyenler için sorun büyük olur

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu arada benim de bır sıkıntım var maddi hasarlı bir kazaya sebep olup kaçtığımdan dolayı bir sıkıntım olacak tekrar gitmem durumunda ama bilmiyorum tam olarak ne olacağını

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

benim bir arkadasim borcu vardi ve girdi.amerikan devleti onu bilemez kapida.buyuk meblag olacak ki bildirilecek.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cinobili01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bıraktım araştırmayı bu msjından sonra bişe olursa ayhnı buluruz artık
    Dostum ben elçiyim, elçiye zeval olmaz Konuştuğum kişi new yorkda bir bankada müşteri temsilcisi olarak çalışıyor. Benim olayım için; bankada 1 dolar bırakmıştım, eğer hesabın aylık ücret kesilen bir hesapsa bakiye bir sonraki ay -ye düşeceği için 35 dolarlık faizleri var dedi. Free accountsa zaten problem olmuyor dedi.

Ayrıca bir daha vize falan alırken hiç problem çıkmaz sen tatlı canını sıkma dedi. Heee ama illa da rahat edemezsen net olarak konuş borcun neyse ben burdan ödeyeyim dedi O kadar küçük paraları önemsemiyorlar dedi ki hatta 10k dolarlada bir mebla bile olsa yine de problem çıkmayabilir dedi.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hicbirsey olmaz.o borcu olan arkads dedigimde bendim.girdim kimse bilmedi bilemez border patrol nereden bilsin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı metilfenidat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8000 doları odemeden gıden arkadasım var hıcbırsey olmadı.ınterpolu yazan arkadas esprı yapmıs.yoksa mantıgı olan kısı bunun olmayacagını bılır
    arkadaşın baya şanslıymış

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Overdraft konusuna gercekten dikkat etmeli. Banka ile konusursan borcun yani faizin bir kismini indirebilirsin ama odemeni tavsiye ederim vize konusunda bir sorun cikmaz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hesaap açtırıp dönerken kapattırmanın maliyeti nedir ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim regions bankta hesabım vardı. hesap öğrenciler için olduğu için açılması paralı değildi ve aylık hesaptan birşey de düşmüyordu. türkiye dönerken hesabımda 0.06 kalmıştı ve ben bunu aylarca internet hesabımdan kontrol ettim, hiçbir değişiklik olmadı. geçen aylardan birinde hesabım kendiliğinden kapanmış bunu da internet bankacılığını kullanarak (yani hesabıma girip kontrol ederek) farkettim. endişelenmeli miyim?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aynısı benimde başıma geldi bu pending işlemleri yüzünden. newyorkta hostel rezerve etmiştim . hostele girişte kartımı verdim ve parayı çektikler, ama meğersemki işlem beklemedeymiş. bende parayı çektiklerini düşünerek ertesi günü bankaya gidip bütün paramı çekerek hesabımı kapadım. türkiyeye gelince bana mail geldi 204 dolar para çeklecek ama hesabınızda para yok diye , ve benden 5 gün içinde bu parayı yatırmamı istediler , ben amerikaya bir daha gitmek istiyorum ama bu borcu isteyerk yapmadım , gitmemede bi sıkıntı yaratırmı ? konsolosluk bu borcu görebiilirmi ? birde tax backte sıkıntı yasarmıyım ne de olsa ssn numarımı bilmiyorlar ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar, ABD'deki bankalar borç tahsilatı için firmalar ile çalışır. Borcunuzdan dolayı hesabınızın kapanması demek bu firmaya bilgilerinizin verilmesi demek. Firma o hesabın geçmiş girişini inceler, eğer maaş kartı ise çalıştığınız yer ile iletişime geçer. Kısa sürede sizi bulamazsa ve borcunuz düşük bir miktar ise hesabı tamamen kapatır geçer.

Rahat olun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)