Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yüksek Lisans ogrencileri.. ( formasyon )

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Lisansta wat, Y. Lisansta wat, wat forever :)

merhaba arkadaşlar hazır burada başlık varken deva edelim,
    yüksek lisans öğrencilerinden wat a katılanlar tecrübelerini paylaşabilirler mi acaba?
    kaçıncı sınıfta veya dönemde gittiniz?
    veya yukarıda bahsi geçen arkadaşı olan arkadaşlar bu arkadaşlarınız vize aldı mı?
    teşekkürler.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar hazır burada başlık varken deva edelim,
    yüksek lisans öğrencilerinden wat a katılanlar tecrübelerini paylaşabilirler mi acaba?
    kaçıncı sınıfta veya dönemde gittiniz?
    veya yukarıda bahsi geçen arkadaşı olan arkadaşlar bu arkadaşlarınız vize aldı mı?
    teşekkürler.
    Geçtiğimiz yıl danısmanlığımı yapan şirketin wat ile amerikaya göndermiş olduğu öğrencilerden master yapan ve bu durumda vize basvurusu yapıp, vize alabilen birkaç öğrenciden biriydim.

Elçilikte yuksek lisans öğrencilerininde wat programına katılabileceği konusunda bir bilgi mevcut fakat vize alıp alamama konusu sıkıntılı tabiki..En önemli konu sizin not ortalamanız ve masterda bulunduğunuz dönem.
    Yani, eğer tez donemine geçtiyseniz vize almanız çok zor deniliyor..Ben ders doneminde basvurmustum. hatta bilinçli olarak 1 dersi bıraktım desem doğru olur.
    Sonuc itibariyle ders doneminde basvuru yapacaksan ve not ortalaman iyiyse vize alma olasılığın yuksek..

Benim sınavlar acıından bir sorunum olmadığı için cok erken bir tarihte gitme sansınıda yakalamıstım. 21 mayısta amerikaya giriş yaptım. ve 28 eylule kadar kaldım..

Vize mülakatında standart soruları sordular banada, not ortalaması iyi olduğu için cok zorlamadılar. görüşme öncsinde bir çok resmi belge hazırladım ne olur ne olamz diye. Örneğin çalıştığım iş yerinden noter onaylı ingilizce resmi bir yazı çıkarttım fakat yuzune bile bakmadılar...

sonuc olarak kesin vize alırsın diyemem ama almaman içinde bir sebep yok, yukarıda belirtilen şartları sağlıyorsan (not ortalaması, ders donemi, yaş vb...) gerisi biraz şansa kalıyor ve birazda mülakata....

bol şans...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@aalpinistt ayrıntılı cevabın için çok teşekkürler,
    diğer cvp veren arkadaşlara da teşekkürler

ben bu dönem y. lisansa başvurucam yani vizeye gittiğimde sadece 1 dönem okumuş olacağım, ve de ders döneminde başvurmuş olacağım doğal olarak.
    Lisans eğitimi üzerine aynı branşta da master a başlayacağım için sanırım normal karşılarlar.

Anlaşılan bir sıkıntı olmayacak, umarım bu yaz watçılarından olurum, gençlere katılmış oluruz haha, yaşlı hissediyorum artık

tek sıkıntı okulun transkripti erken hazırlayabilmesi gerçi baktım akademik takvime 5-6 haziran dönem sonu notların teslim tarihi, sorun olmayacak gibi.
    Aslında vizeye dönem ortası okulun verdiği transkriptle (muhtemelen boş olur) gitmek daha güzel olurdu erkenden ama o da kumar olur sanırım vermezler

Tabi not ortalamsını da iyi tutmam lazım, telafisi olmayacak wat için.
    lisansta ilk dönem GPA 0,80 le başlangıç yapmıştık, inş. burada daha iyi olur
    Konu neo-kimyager tarafından (27-11-2009 Saat 01:19 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: klavyede aşırı sürat:)
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)