Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yüksek Lisans ogrencileri.. ( formasyon )

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Yüksek Lisans ogrencileri.. ( formasyon )

bu yaz abd ye gidecegim arkadasim tezsiz yüksek lisans yapıyor fakat biliyosunuz tezsiz yuksek formasyon olarakta geciyor ve bir sene sürüyor lisans diploması alındıktan sonra..acaba boyle bi durum vize sürecinde bi problem yaratır mı yoksa son sınıf ogrencilerinden yada yüksek lisans 2. sınıf öğrencileriyle aynı mı değerlendirilir?sonucta ogrenci yani ve vize memuru bu durumu anlayabilecek mi acaba ? bilgisi olan ark.lar yardımcı olun lütfen....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bence hiçbir sorun yok.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ıcın rahat olsun sende yuksek lısans 2. sınıf ogrencısı statusunde gıdersın ama ısını tam olarak garantıye almak ıstıyorsan turkıyede bı ıs yerınden donunce orda ıse baslayacagına daır bı ıs sozlesmesı alabılırısn

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bence sorun var, neden diye sorarasaniz, 2006 senesinde wat vise gorusmesine gittigimde bir ogrenciyle tanismistim, arkadasta formasyon yapiyordu izmirde, gusel gusel konusmuslar ondan sonra eleman sormus
    gorevli:tezini hangi konu uzerine yazacaksin?
    ogrenci: tez yazmiyacam, benimki tezsiz yukseklisans
    gorevli:kusura bakmayin size vize veremiyecem, vizeyi alabilmek icin, tezli yuksek lisans yapmaniz lazim.

birde bana arkadas kendisine firmanin tessiz yuksek yapmasinin sorun olmiyacagini, icini rahat tutmasi gerektigini soylemis...
    Sunuda ekelemk isterim; bilemem iki yilda belki degisiklik olmus olabilir, bunun icin firmanin bilgisine guvenmeden ne derlerse desinler, konsoloslukla irtibata gecilmeli, yada firmayla konsolosluktankesin bilgi almasi icin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2006 senesinden bu güne bir çok değişmiş olmalı ama sonuçta 4 sınıflarda gidemiyordu o dönem sanırım..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı HECTOR50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2006 senesinden bu güne bir çok değişmiş olmalı ama sonuçta 4 sınıflarda gidemiyordu o dönem sanırım..
    iyice arastirmanin bir zarari varmi sence?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Evet 10 dk. 'nizi almaz telefon acmak ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet 10 dk. 'nizi almaz telefon acmak ...

yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkürler ama forumdaki bi çok soruyu 10dk.ni alır ara öğren diye cevaplayabiliriz ozaman..mail atmıştım zaten henüz bi cevap gelmedi sadece böyle bi durum yaşayan bilgisi olan var mı diye soruyorum ben...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadslar benım arkadaslarım yuksek lısans ıkıncı sınıftalar ve bı sırkete kayıt olmuslar bıle onlarda 4.sınıf ogrencılerı gıbı turkıyede gerı dondukten sonra baslayacakları bı ıs sozlesmesı yapıp gıdebılırlermıs

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kendi sorumu kendim cevapliyim diger ark.larda benzer bir durumla karsilasir belki formasyon ogrencileride gayet rahat bi sekilde vize alabiliyor ark.lar...hic bi problem yok yani..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Lisansta wat, Y. Lisansta wat, wat forever :)

merhaba arkadaşlar hazır burada başlık varken deva edelim,
    yüksek lisans öğrencilerinden wat a katılanlar tecrübelerini paylaşabilirler mi acaba?
    kaçıncı sınıfta veya dönemde gittiniz?
    veya yukarıda bahsi geçen arkadaşı olan arkadaşlar bu arkadaşlarınız vize aldı mı?
    teşekkürler.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim yanımda vardı mba yapan bir arkadaş. vizede falan problem olmamışki gelmişti

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar hazır burada başlık varken deva edelim,
    yüksek lisans öğrencilerinden wat a katılanlar tecrübelerini paylaşabilirler mi acaba?
    kaçıncı sınıfta veya dönemde gittiniz?
    veya yukarıda bahsi geçen arkadaşı olan arkadaşlar bu arkadaşlarınız vize aldı mı?
    teşekkürler.
    Geçtiğimiz yıl danısmanlığımı yapan şirketin wat ile amerikaya göndermiş olduğu öğrencilerden master yapan ve bu durumda vize basvurusu yapıp, vize alabilen birkaç öğrenciden biriydim.

Elçilikte yuksek lisans öğrencilerininde wat programına katılabileceği konusunda bir bilgi mevcut fakat vize alıp alamama konusu sıkıntılı tabiki..En önemli konu sizin not ortalamanız ve masterda bulunduğunuz dönem.
    Yani, eğer tez donemine geçtiyseniz vize almanız çok zor deniliyor..Ben ders doneminde basvurmustum. hatta bilinçli olarak 1 dersi bıraktım desem doğru olur.
    Sonuc itibariyle ders doneminde basvuru yapacaksan ve not ortalaman iyiyse vize alma olasılığın yuksek..

Benim sınavlar acıından bir sorunum olmadığı için cok erken bir tarihte gitme sansınıda yakalamıstım. 21 mayısta amerikaya giriş yaptım. ve 28 eylule kadar kaldım..

Vize mülakatında standart soruları sordular banada, not ortalaması iyi olduğu için cok zorlamadılar. görüşme öncsinde bir çok resmi belge hazırladım ne olur ne olamz diye. Örneğin çalıştığım iş yerinden noter onaylı ingilizce resmi bir yazı çıkarttım fakat yuzune bile bakmadılar...

sonuc olarak kesin vize alırsın diyemem ama almaman içinde bir sebep yok, yukarıda belirtilen şartları sağlıyorsan (not ortalaması, ders donemi, yaş vb...) gerisi biraz şansa kalıyor ve birazda mülakata....

bol şans...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@aalpinistt ayrıntılı cevabın için çok teşekkürler,
    diğer cvp veren arkadaşlara da teşekkürler

ben bu dönem y. lisansa başvurucam yani vizeye gittiğimde sadece 1 dönem okumuş olacağım, ve de ders döneminde başvurmuş olacağım doğal olarak.
    Lisans eğitimi üzerine aynı branşta da master a başlayacağım için sanırım normal karşılarlar.

Anlaşılan bir sıkıntı olmayacak, umarım bu yaz watçılarından olurum, gençlere katılmış oluruz haha, yaşlı hissediyorum artık

tek sıkıntı okulun transkripti erken hazırlayabilmesi gerçi baktım akademik takvime 5-6 haziran dönem sonu notların teslim tarihi, sorun olmayacak gibi.
    Aslında vizeye dönem ortası okulun verdiği transkriptle (muhtemelen boş olur) gitmek daha güzel olurdu erkenden ama o da kumar olur sanırım vermezler

Tabi not ortalamsını da iyi tutmam lazım, telafisi olmayacak wat için.
    lisansta ilk dönem GPA 0,80 le başlangıç yapmıştık, inş. burada daha iyi olur
    Konu neo-kimyager tarafından (27-11-2009 Saat 01:19 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: klavyede aşırı sürat:)
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar ben yüksek lisans 2. sınıf öğrencisiyim . Programa katılmak istiyorum. Fakat bazı şirketler vize alamayacağımı söylerken bazıları alabileceğimi söylemektedir. Bu konuda acil yardıma ihtiyacım var ? yardım edebilecek biri var mı ?

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

alıp alamayacağına vize memurları karar verir. programa katılım konusunda bir engeliniz yok ancak vize alma şansınız diğer gruplara göre daha düşük olabilir.
    admin (at) turkishwat.net

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

anladım teşekkür ederim . Peki böyle bir deneyim yaşayan oldu mu hiç çevrenizde?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yuksek lisans ikinci sinifta degil ancak 1. sinif sonunda giden birkac kisi biliyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)