Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 37 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeşil Kağıt ne anlama geliyor ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

yeşil belge çok güzeL bir belgedir ön sayfada toplam 253 kelime içermekte olup arka sayfasındaki ingişlizce bölüm 302 kelime içerir.
    Siyah font kullanılmıştır.
    gemi uçak yapımında kullanılır çok kaliteli kagıttır

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

[CENTER][CENTER][CENTER][CENTER]
    oncelikle cok tskrlerr bilgiler icin....
    forumu yeni keşfettim,
    17 kasımda gocmen olmayan vize talebinde bulunduım ist abd konsolsluguna, yeişl bir kagıt verdiler (guvenlik sorusturması)... basvurumun uzerinden 2aydan fazla zaman gecmesi uzerine tlfnla ulasamadım ve mail attım konsolosluga durumumu soran bi mail. Gelen cevapta pasaportumu sabıka kaydımla birlikte konsolosluga yollamam gerektiyi yazmaktaydı, yolladım... internet sitesinde 5-7 isgunu icinde geri yollanacı yazan pasaport 20 gun olmasına ragmen geri gelmedi, bende tekrar mail attım pasaportum henuz geri gelmedi diye...
    25 gun sonra fln pasaportum geri geldi, korktugum gibi vize basılmamıstı. Pasaportun icinde Pembe bir kagıt vardı, yeşil kagıttaki yazan metinle aynı bir metin; guvenlik sorusturması 4-6 hafta arasında surrer daha uzunda surebilir, bu sure icinde tlfnla aramayın, mail de atmayın.....
    diyen bi kagıt...
    bugun itibarıyle 100 gun oldu basvrumdan bu yana?
    guvenlik sorusturmasına kalanlar hangi renk kagıtla beklediler ve ne kadar zamanda aldılar vizelerini?
    daha cok beklermiyim?
    elim kolum baglı, bi ise de baslayamıyorum, aydınlatırsanız sevinirim...
    simdiden teskrrler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yeşil kağıt eksik belgelerin tamamlandiğinda vizen basilip yada basilmayacaiğina karar verilecek anlamina geliyor

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

haydaaa bide pembe kağıt çıktı onlarda renk çok arkadaşım bitmiyor bir türlü.
    Mantıksız geldi bana madem pembe kağıdı eline tutuşturup bekle dediler yine bunu sana neden mailinde yazmadılar ki "Bekle biraz daha 4-6 haftadan uzun sürebilir " diye
    sen şu pembe kagıdın ayrıntılarını yazsana..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aminnnn inş

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı halazkar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şuan sinirden köpürmek üzereyim gayet güzel bir görüşme yaptım ve ok dedi adam tam ups kargo nun yerini gösterirkene son saniyelerde babamın mesleğini soru şerefsiz (kusura bakmayın epey bi sinirliyim zor tutuyom kendimi ondan) sonra asker dedim hangi kısımda diye sordu jandarma dedim adam daha jandarmanın ne olduğunu bilmiyor sonra havacı mı dedi yok dedim kara kuvvetleri dedim anlamadı sonra manyak özel kuvvetler tanımına girdi düzelttim baştan başka kelimelerle anlattım sonra durdu başladı ajan muamelesi yapmaya bomba eğitimi aldın mı,nükleer silah eğitimi aldın mı? yok dedim sonra çıkardı ordan yeşil kağıt verdi hakkında araştırma yapmam gerek dedi offffffffffffffff
    seni okuduktan sonra perşembe günü ne diyeceğim diye elim ayağım bi tutuştu.. muhtemelen kimliklerdeki gibi turkish armed force dediğimizde anlayacaklardır.. yine de iç yapısı tüzük ve kurallarını inceleyim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

"Bu Haftanın Soru ve Cevabı

06.05.2010 - SORU: Ben daha önce vize başvurusunda bulunmuştum work and travel için ancak soruşturmaya alındım ama daha sonra geç kaldığım için program iptal oldu. Şimdi master için tekrar vize almam gerekecek tekrar soruşturmaya girecek miyim? Geçen seferki sonucu nasıl öğrenebilirim?

CEVAP: Vize başvuru sahipleri hakkında idari işlem yapılmasına gerek olup olmadığı yalnızca vize görüşmesinde başvuruların vize konsolosları tarafından incelenmesiyle belirlenebilmektedir.

Her vize başvurusu birbirinden bağımsız olarak incelendiğinden daha önce hakkında işlem yapılmış kişiler için bile idari işlemin tekrarlanması gerekebilir. Bu nedenle vize başvurunuzu program başlangıç tarihinden önce, I-20 belgenizin elinize ulaşmasının ardından en kısa sürede yapmanızı tavsiye ederiz.

Tamamlanan idari işlemler vize başvurusunun yapıldığı Başkonsolosluk/Büyükelçilik web sitesinden takip edilebilir. İdari işlemlerin tamamlanmasının ardından vize basılması için 120 gün süre bulunmaktadır. Bu süre içinde vize basılmayan başvurular için idari işlemlerin süresi dolar.

Eski başvurunuza ait idari işlemin sonucunu vize başvurusunda bulunduğunuz vize bölümüne telefonla ulaşarak öğrenebilirsiniz."

Kaynak:
    Yurtd??? E?itim ve Ya?am - Mezun.com

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)