Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Naknek ; AK

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Lightbulb Naknek ; AK

Evet arkadaslar Naknek 'e gidecekler merak ettikleriniz , soru ve sorunlarinizi bu baslik altina yazabilirisiniz .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Naknek mi Kodiak mı yoksa ... mı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşım ben karar veremedim naknek veya dillingham hangisine gideyim birinii seçtikten sonra hangi fabrikayı öneririsiniz

Tecrübe Puanı
    10

2 'si de fena degildir . Daha sonra Ketchikan 'e gidebilirsin , Trident Seafoods ya da E.C. Philips & Son Fabrikalarini secebilirsin .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum ben şeyi merak ediyorum. mesela benim iş sözleşmeme göre ben 10 haziranda kodiak ta işe baslayacagım. öle yapmasamda anchorage ten direk naknek e gecsem orda iş bulabilirmiyim. sora global seafood a dondugumde sorun cıkarmı.bunları cok merak ediorum bilgilendirirseniz seviniriz. şimdiden teşşekurler..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dostum nakneke gitsen is bulamazsin cunku naknekteki fabrikalarin alcagi adamlar belli kalcak yer sayisi belli caliscak adam sayisi bellidir ondan oraya basibuyruk gidersen is bulamazsin.
    Ancak kodiak oyle degildir oraya biz temmuz sonunda gittik naknekten sonra direk bi fabrikada is bulduk yani bi fabrika almazsa oteki alir oteki almazsa baska biri muhakkak alir cok sayida fabrika var is yonunden sikinti olmaz ancak erken gitmenin tek faydasi kalcak yer bulabilirsin agustos basi oldumu kodiak isci kaynar kalcak yer bulmak imkansiz gibi bisidir.Orda turk arkadaslarin kimsesizler evinde gunlerce,o yagmurda sogukta cadirda haftalarca kaldiklarini bilirim yani..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkdaşlar. bende bu sene alaskaya gideceğim. fazla bilgim olmadığı için şehir tercihini şirkete bıraktım ve onlarda nakneki önerdiler. Ocean Beauty Seafood diye bi fabrikaya gitcem. bu fabrika hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi. yemek barınma, transfer ve çalışma süresi hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. cevap verenlere şimdiden teşekkürler

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı aktüer07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkdaşlar. bende bu sene alaskaya gideceğim. fazla bilgim olmadığı için şehir tercihini şirkete bıraktım ve onlarda nakneki önerdiler. Ocean Beauty Seafood diye bi fabrikaya gitcem. bu fabrika hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi. yemek barınma, transfer ve çalışma süresi hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. cevap verenlere şimdiden teşekkürler
    Alaska 'nın en çok balık işleyen fabrıkalarından biridir . Sakı kaçırma derim ben . Burada yemek , konaklama ücretsiz diye biliyorum . Sen yinede araştır tam olarak . Transfer olarakta şirketine ayarlattırmaya çalış derim . Çalışma süreleri iyi olur .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende nak nak neke gidiyorum sanırım burada sezon digerlerine göre daha erken baslıyormus!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı aktüer07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende o fabrikaya gideceğim break in de dediği gibi konaklama yemek onlardan transfer olayını da ocean beauty ayarlıyor galıba anchorge dan naknek e ben öyle duydum gerçi firman sana söyler neyin ne olacağını

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende o fabrikaya gideceğim break in de dediği gibi konaklama yemek onlardan transfer olayını da ocean beauty ayarlıyor galıba anchorge dan naknek e ben öyle duydum gerçi firman sana söyler neyin ne olacağını
    inşallah bol şiftli, ii bi yaz geçiririz. uçak biletini aldınmı. ne zaman gideceksin.?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Daha almadim ama firmamla beraber bakıyoruz haziran ortasında gidecegim 15-16sı falan

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Wink slmlarr bende gidiyorummm

arkadaşlar ben geçen yaz Alaska da çalışmıştım bu yaz tekrar gitmek istiyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim sozlesmeme gore 20 temmuzda is bitiyoo! daha sonra baska bir yere nasıl transfer olacagız???

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kennesaw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim sozlesmeme gore 20 temmuzda is bitiyoo! daha sonra baska bir yere nasıl transfer olacagız???
    kardeş ben sozlesme tarıhıne bakmadım ama ocean beauty benım bıldıgım kadarıyla baska bı yere transfer edıyor tam emın degılım ama sırketıne sor bence

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı kennesaw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genellikle ogrenciler kendileri is buluyorlar . Bu durumu sirketinle konusmadin mi daha once ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sirketten oyle bi sey duymadım ama herkes bir yere transfer oluyomus!!! sen biletini aldın mı ben 15 inde gidiyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eger sozlesmende transfer maddesi yoksa o tamamen fabrikanin insiyatifine kalmis bisi.genelde fabrikalar soz vermesine ragmen transfer pek yapmiyolar.kendi isini kendin buluosun.ocean beauty buyuk bi fabrika oldugu icin transfer sagliyo ama o da sinirli sayida.o yuzden tavsiyem simdiden kodiak'a gitcek olan ya da baska yerlere gitcek olan arkadaslarin varsa onlarla iletisime gec bence.cunku bize de fabrika soz vermisti ama transfer yapmadi.biz kendimiz kodiak'a gittik orda is aradik bulduk.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaslar Naknek 'e gidecekler merak ettikleriniz , soru ve sorunlarinizi bu baslik altina yazabilirisiniz .
    ben naknek de çaLışmak istiyorum. çünkü sezon orada erken ßaşLıyormuş... size ßazı soruLarım oLacak...
    1. Naknek için hangi fabrikayı önerirsiniz?
    2. Nakneke nasıL ulaşırım?
    3. her maaşımızda ne kadar vergi kesintisi oLuyor?
    verdiğiniz cevapLardan doLayı şimdiden size teşekkür ederim...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benmde bi sorum var.Peter Pan ve Ocean beauty sirketlerinin ikiside naknekte sanırım.eger giden varsa sizce hangisini tercih etmeliyim??
    Whence I Would Like?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı seytandereli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben naknek de çaLışmak istiyorum. çünkü sezon orada erken ßaşLıyormuş... size ßazı soruLarım oLacak...
    1. Naknek için hangi fabrikayı önerirsiniz?
    2. Nakneke nasıL ulaşırım?
    3. her maaşımızda ne kadar vergi kesintisi oLuyor?
    verdiğiniz cevapLardan doLayı şimdiden size teşekkür ederim...
    Merhaba arkadaşım ben cevaplamaya calışayım soruarını
    Naknek de en geç haziran 10 gibi olmaya bak erken gitmenin fazdası var zararı yok.
    1. Naknekde direk fabrika önermek yerine ben yazayım sen kararını ver. Naknek de iki fabrika her zaman ön planda olmuştur trident ve ocean beauty .

Bunlardan hangisi seni transfer etmeyi garantiliyosa o fabrikaya git derim ben. Çünkü ortalama naknek deki fabrikalar 3 500 dolar kazandırır naknekdeki sezon süresince. (balık olma faktörü çok önemli tabi)

2. Nakneke Anchorage a kadar biletini kendin alırsın sonrasınıda fabrika karşılar belkide seattledan karşılar onu iyce bi araştır danışman şirketleri bir işe yarasın. Neyse bu konuda bayağı bir zorla fazladan seattle varken bide anchorage a bilet alma. Çünkü geçen yıl seattle varken arkadaşlara anchorage kadar bilet aldırmışklardı (cordova için geçerli)

3. Çalıştığın kadar para alırsın yani sana bir kart veriler işe başlamadan çekersin kartı makinadan, başlarsın işe ,iş biter kartı çeker çıkarsın
    Belli bir maaş söz konusu değil yani alaskada genel olarak saatlik çalışma ücreti 7.15 dir overtime ı da buna yarısını eklersen oda overtime olur ama sekiz saat sonrası overtime.

Sağlıcakla Kal....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Paingod Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benmde bi sorum var.Peter Pan ve Ocean beauty sirketlerinin ikiside naknekte sanırım.eger giden varsa sizce hangisini tercih etmeliyim??
    Benim bildiğim kadarıyla ikiside ayrı şehirlerde ama yakın sayılır .
    Peter pan dillingham da ocean beauty naknek de...Google Map bu bilgiler için eşsiz bir kanaktır öneririm ....

Hamgi fabrika dersen, bu fabrikalarda kazançlar yakındır birbirine ama zonrası önemli tabi yani transfer ediyolarmı. Peter pan da transfer yapmıyo bildiğim kadarıyla bunları iyi araştır şirketlere zor tabiri caizse sizde biraz ikili oynayın bir kaç firmaya birden aynı şeyleri sorun bakalım ne cevap verecekler. Fabrika transferi karşılamazsa eğer şirket transfer garantisi veriyo mu bu çok önemli verirsede umarım sözde kalmaz ...

Sağlıcakla kal ....

Tecrübe Puanı
    10

Ocean Beauty' nin gecen sene konaklama acisindan buyuk problemli oldugunu hatta cadirlarda kalanlarin oldugunu duymustum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ilgilenen arkadaslara tesekkürler.bir kac sorum daha olacak.Gidecegim sirketten baska bir arkadas peter pana supervisor olarak gidiyor.Sizce bundan faydalanabilir miyim?Ve peter panda sezonun 28 temmuz gibi kapandigini duydum sizce peter pandan sora ne tarafa hangi sirkete gitmeliyim?tabi transfer yoksa.simdiden tesekkürler
    Whence I Would Like?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Paingod Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilgilenen arkadaslara tesekkürler.bir kac sorum daha olacak.Gidecegim sirketten baska bir arkadas peter pana supervisor olarak gidiyor.Sizce bundan faydalanabilir miyim?Ve peter panda sezonun 28 temmuz gibi kapandigini duydum sizce peter pandan sora ne tarafa hangi sirkete gitmeliyim?tabi transfer yoksa.simdiden tesekkürler
    Merhaba arkadaşım
    Anladığım kadarıyla Peter Pan a gitmeye karar vermişin. Hayırlısı olsun.
    Gidecen şirketteki o arkadaş'la konuşman gerek bu konuyu sana yardımcı olurmu olmazmı bilinmez. Sorar'sın arkadaşa belkide yardımcı olur fakat söyle birşey aklıma geliyor benim, senin gibi bu şirketle giden kaç kişi var bunlara da aynı şekilde yardımcı olacağına söz verirse arkadaş ne yapar orda bilemem çünkü herkes yadım isteyecektir bu arkadaştan. Kişisel kanaatim yinede arkadaşla konuşmam türkiyede yardımcı olabilirmi diye ama adımlarını daha dikkatli atarak karar vermendir.
    Dilingham ve naknekten sonra çoğu arkadaş kodiak ı tercih eder diye biliyorum . Fabrika transfer yaparsa gitmek istersen gidersin fabrikanın göndermek istediği fabrikaya. Yada sezonun durumuna göre diğer fabrikalardaki kişilerle iletişime geçer nerde işler iyi ise oraya geçebilirsin.
    Sağlıcakla kal.....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ocean Beauty de - Trident hangiLerinde konakLama-yeme içme ücretsiz ßiLeniniz var mı?
    naknek de sezon ne zaman ßitiyor?
    vergi kesintisi hakkında tam ßiLgi verebiLir misiniz?
    Konu seytandereli tarafından (03-02-2010 Saat 12:18 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tesekkür ederim dostum..
    alaska peter pana giden arkadaslar özel mesaj atarlarsa en azindan tanısmak ve orda görüsmek isterim.ilk senem oldugu icin alabildigim kadar yardim almam gerekte
    Arkadas sirketten ancak o sirketten alaskaya maksimum 10 kişi gidiyor.Umarim faydalanabilirim...
    Bir de sunu soracagim is saatleri sirasinda 2 saat sora mola ve ondan 4 saat sora bi mola diye duymustum.Daha önce giden arkadaslar molalar ve yemekler hakkında bilgi verebilirse iyi olur simdiden tesekkürler...
    Whence I Would Like?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)