Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İş seçiminde Ücret/Eyalet Ayrımı?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart İş seçiminde Ücret/Eyalet Ayrımı?

Arkadaşlar, 2009 wat için 2 arkadaşımla beraber şirketimiz ile önkayıt yaptık, ciee sponsor şirket. yalnız iş seçiminde kararsızız. ayrıca okuldan dolayı 30 hazirandan önce işe başlıyamıyoruz. ve 2.işi bulup bayağı çalışmayı düşünüyoruz. travel kısmı en son diyebiliriz.

sormak istediğim şey şu:
    örneğin elimizde 2 iş var.
    biri vail/colorado da; diğeri avalon/new jersey'de...
    işler aynı ancak saatlik ücretler arasında 3$ fark var.
    ikisi de çok farklı yerler, vail dağ ve kış turizmi ile ünlü, avalon tam tersi. avalon doğuda olduğundan daha çağdaş, daha elverişli olduğunu düşünüyoruz. 2. iş için vailde pek yer yok gibi görünüyor. ancak new jersey çoğu yere yakındır heralde. 2.işi bulabileceğimize insanıyorum, sonuçta daha kalabalık bir yer.

acaba hangisini seçmeliyiz.

para mı?, iş potansiyeli mi?
    Konu kadqqq tarafından (05-02-2009 Saat 04:39 AM ) değiştirilmiştir.
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Slm... İşin verdiği saatlik ücretten çok haftada ne kadar saat verdiği önemli... birde overtime olayı var mı yok mu o daha çok önemli... overtime olayı varsa ztn hiç 2. iş bulmana gerek yok...
    eger ilk defa gidiyorsan 2. iş olayın çok zor olur brz da geç gidiyosun.. çünki SSN number alman 15 gun ile 1 ay kadar sürcek...asıl işin SSN olmadan çalıştırıyor cünki sözleşmen var ama 2. işinde SSN kesinlikle istenir...
    şimdi saat arasındakı 3 dolar lık fark a gelince ....sanırım avalon olayında daha fazla olsa gerek saatlik ücreti, onun sebebi ise ya o yerleşim yeri buyuk ve kalcak yer fln pahalı ya da az saat veriyo olabilir...
    bana sorarsanız eger çalışmayı ve para biriktirmek ön plan da ise ve işlinzde gerçekten kaliteli bir iş ise Vail derim.. kalma ücreti azdır, yapcagınız seyler sınırlı oldugu için fazla parada harcamassınız , artı çalışcagınız için pek bos vaktınız de olmaz... ama Vail gezme açısından brz zor olur.. tam ortada kalıyo, ünlü ve büyük şehirlere brz uzak...
    ama new Jersey de ise işler yolunda olmaz ise başka işler bulma ve başka yerlere transfer olma şansınız buyuk... yanlız o yerlerde kiralar ve hayat standartı nedir bilmem..pahalı olablir... craigslist ten bi girin bakın derim... ama Avolon gezme açısından çogu yere yakın.. NYC, Philedelpia, Washıngton vb....
    karar senin iyi düşün derim...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

benim anladigim colorado daki daha yuksek ucrete dahil eger haftalik calisma saati yuksekse ve ben calisirken pek gezmesemde olur sonra gezerim diyorsan colorado daha mantikli hem cok daha ucuz bi yerdir hem de yuksek calisma saati varsa cok iyi para biriktirirsin hem de denver gibi bi sehir var sonucta ne ihtiyaciniz varsa ordan karsilayabilirsiniz orda gezebilirsiniz ha is bittikten sonrada atlarsin ucaga gidersin nereyi gezmek istersin los angeles new york bileti 160 dolardi hem de 2 gun sonrasinin bileti yani pek de pahali olmaz ucakla ulasimin..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Vail daha çok para veriyor, okuduğum şeylere görede turistik bir yer olduğu için pahalı olabilirmiş...

iş saati konusunu işverenle konuşmak gerekiyor heralde. geçen sene ne kadar çalışıldı, overtime olabilir mi felan diye...
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

inan bana nj den daha pahali degildir ve dedigim gibi denver a yakinligi nasil bilmiyorum ama eger off gunlerinde rahatlikla gidebilirseniz her ihtiyacinizi muhtemelen ucuza alabilirsiniz denver nj ye kiyasla inanilmaz ucuz kalir... ama esas sorun kac saat calisacaksin onemli olan bu...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

@ozgursum ASPEN hakkında bir bilgin var mı?forumdakiler hariç..genel olarak zengin kesim ve hayat şartları pahalı ancak alınan ücretler iyi ama

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

acikcasi benim bildigim denver sehri disindaki bu yerler pahaliymis malum amerikali zengin turistleri cekiyolar . ama eger konaklama cok ucuk fiyatlarda degilse ve calisma saatleri yuksekse ki saatlik ucretler cok oluyo bence tercih edilebilir yer diye solemislerdi bana aslinda. ama gezmek icin ideal yer degilmis colorado daki bu turistlik yerler yani solemek istedigim iste sehir merkezlerinde gezip iste haftada bir gece club a gitmek ne bileyim iste alisveris merkezleri falan filan genelde sehir merkezlerinde oluyo ve ben genelde bole bir yaz gecirmek istedigim icin pek tercih etmiyorum. ama iste calisma saatleri fazlaysa yani is cikisinda bi seyler yapmaya pek zamanin olmazsa off gunlerinde de etrafta gezerim kucuk yerlerde derseniz ki pahali yerler ideal olabilir.yani aspen de vail de denver a oldukca uzakmis 2 2 bucuk saat suruyomus yol gidecekleri uyarayim dedim benim arkadasim denver da moverlik yapmisti sehir merkezinde yasiyodu ogrenebildiklerim bu kadar aslinda

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)