Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Global Vizyon

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arrow Global Vizyon

arkadaslar global vizyonda Global Vizyon Kesintisiz WAT İadesi denılen bır olay var bunun ıcın ortalamanın 2nın ustunde olması sartımı var bu konuda fıkrı olan varmı ...sırket herhangı bır ortalamadan bahsetmedı (bahsetmemelerı normal) bır kısıden duydum iade sozlesmesını okuyan varsa soyleyebılır mı?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

imzaladığın sözleşmede yazıyor zaten ama bana danışmanım söyledi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

daha paranın tamamını vermediğim için sozlesmeyı okuyamıyorum sozlesmesı olan varsa yazabılırmı ortalama hakkında bır maddde varmı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ortalaman 2 ve 2 nin üstündeyse seninle yeni bir sözleşme imzalıyorlarmış, kesintisiz ödenmesi için.bende bunu danışmanımdan duydum. fakat sanırım 250 $ olan kayıt ücretini geri ödemiyolar (bu konuda emin değilim.) ve ücreti 15 kasım 2009 - 15 aralık 2009 tarihleri arasında ödüyolar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

250 dolar beklentım yok zatende onemlı olan 1300 dolar gıderse cok sacma olur elınde sozlesme olan yokmu hıc

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende var işte oraya bakarak yazdım tarihleri

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yanı ortalama 2 olcak en az oylemı kımse bugune kadar soylememıstı oyle bırsey

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yanı benım merak ettiğim olay şu ben 1.89 ortalamayla vıze reddı yersem ne olacak ortalaman zaten dusukmus nıye katıldın deyıp parayı ıade etmeyeceklermı sonucta benım o sırketı secme nedenım para ıadesi boyle bırsey basından gecen bırı varsa yardımcı olabılırmı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet 2 olucak ama 1.89 a verirler sanırım ingilizcen iyiyse eğer...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

o zaman anlaş danışmanınla ben bunu bilmiyordum siz de söylemediniz de
    ben parayı vermeden vize görüşmesine gireyim eğer alırsam vizeyi hepsini öderim alamazsam da iptal ettiririm olur mu de
    olmaz derlerse zorla

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

neyse yarın bı konusayımda oyle yazıcam buraya sımdı onyargılı olmasın ama eğer oyle bırsey varsa danısman bıle bıle bana soylemedı cunku ortalamamı soyledım 2nın altında olduğunu ve sırf para ıade garantısı olduğu ıcın globalı sectığımı artık bakıcaz ona gore yazarım olanları

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ama bir yanlışlık olmuştur çünkü ben imza atmadan önce defalarca gittim ve nerdeyse her defasında söylediler.. kız arkadaşımla gittim,kendim gittim,kız arkadaşımın ailesiyle gittim hepsinde söylediler bir arkadaş da sonradan kayıt olmak istedi ona da söylemişler.
    bu arada benim danışmanım hale hanım
    önemli bir konu çünkü atlanmaması gerekirdi ama keşke imzalarken tamamını okusaydın metnin
    neyse sen yine de rahat ol eğer şubat ayı içinde vizeye gidersen alırsın
    bu arada bölümün mühendislik falansa 1.85e kadar iniyormuş

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bolumum muhendıslık fakultesı asıl olay su onkayıt formunda ımzalama sırasında oyle bırsey yazmıyor ama paranın tamamını yatırdığında ımzalattıkları kesintisiz iade sozlesmesınde yazıyormus... yanı onlar soylemeden bılme ıhtımalım yok benım danısmanım hale hanım değil ıkı kere gıttım oyle bırsey soylemedıler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benım en cok merak ettığım o kesıntısız ıade sozlesmesınde acık acık 2 ortalama dıye yazıyormu??

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

2009 Global Vizyon Work and Travel programına katılan arkadaşlarımızın Vize Reddi dolayısı ile oluşabilecek maddi kayıplara karşı ''Global Vizyon Kesintisiz WAT İadesi '' sözleşmesi imzalamaktadırlar.

Bu sözleşme Vize görüşmesinden 1 hafta - 10 gün önce öğrenci ve Global Vizyon Yurtdışı eğitim danışmanlığı arasında imzalanmaktadır. Lütfen siz de 2009 yılında Wat programlarına kayıt yaptırmadan vize reddi dolayısı ile uğrayabileceğiniz ekonomik kayba dikkat edin.

diye bir yazı var sitede

ama şöyle de bir yazı var

Work and Travel Programına Kimler Katılabilir?
    sorusuna cevap olarak

Not ortalaması 2.00 ve üzerinde olan öğrenciler diye yazılmış.

sözleşmem yanımda yok şimdi o istanbulda kaldı ama 2.00 ortalama konusu kesinlikle geçiyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

onu bende gordum 2.00 konsolosluğun ıstediği bırsey ınternette yaklasık 6 7 saattır bakıyorum kesınlıkle sozlesmede not ortalaması hakkında bılgı yok sonucta neden rıske atayımkı kendımı 1500 dolar yazı tura gıbı bırsey bu vıze vermeyebılırler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

neyse sorucam artık danısmana adı ustunde danısman bence bırkısmını keserler 250 dolar gibi buraya yazarım sonucunu

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benm bildiğim vize reddi durumu olduğunda eğer not ortalaman 2 nin üstündeyse paranı iade ediyorlar. Bazı firmalar tamamını iade ediyo bazıları ise ön kayıt ücreti düşüp kalanını iade ediyo

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Work and Travel 2009 sezonunda geçen yılda olduğu gibi vize reddinde o ana kadar ödemiş olduğunuz program ücretini %100 iade ediyoruz.

Program sözleşmemizde de bu konuya yer vererek bu hakkınızı karşılıklı tanıdığımız ve koruduğumuzu belirtmek isteriz.

Bu fırsattan yararlanmak için aşağıdaki şartları sağlamış olmanız gerekmektedir;
    - Not ortalamanız 2.00’ın üzerinde olmalı
    - Henüz DS-2019 formunuz basılmamış olmalı

Yukarıdaki iki şartı sağladığınız takdirde paranız size %100 iade edilir.

Bu iki şartı sağlamış olmasanız dahi ödemiş olduğunuz miktardan sadece DS-2019 formunun ücreti kesinti yapılır ve geriye kalan miktar size tamamıyla iade edilir. experience usa da boyle mesela tamamını kesmelerı zor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hiçbir firma tamamını kesmez yaa öyle bi hakları olmaz olmamalı da en azından

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evt bence de tamamını kesemez sadece başvuru ücretini keserler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

öğrenci kayıt olduktan sonra iş seçimi yapılır iş seçildikten firmalar ds formu için ödeme yaparlar. kesilecek fiyatta firmanın kendisi tarafından kafasına göre belirlenen bir fiyat değildir yani burda firmanın herhangi bir karı yoktur
    Konu bahaya tarafından (26-01-2009 Saat 12:14 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

orası oylede ortalama 2nın ustunde olunca form ıcın para vermıyorlarmı sonucta ?? 2nın ustune kesmıyorlar altına kesıyorlar..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eğer ortalaman 2nin üzerindeyse vize reddi alman çok düşük bi ihtimal

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Global Vizyon

arkadaslar 2 hafta once global vızyona kaydoldum onceden tecrbesı olanlar yada yenı kayı olanlar birşey söyleyebilir mi nasıl fırma?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı g((i))z((e))m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 2 hafta once global vızyona kaydoldum onceden tecrbesı olanlar yada yenı kayı olanlar birşey söyleyebilir mi nasıl fırma?

hayırlı olsun nediyelim
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Erkek arkadaşımla birlikte biz de bu şirkete kayıt yaptırdık.Şimdilik kötü bir izlenimimiz olmadı-hoş gerçi daha yolun çook başındayız =) Bu şirketle gidenler ya da giden tanıdıkları olanlar varsa deneyimlerini yazarlarsa güzel olr.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hangi ildekine kayit oldunuz bende bu sirketle gittim memnun kaldigim bi sirkettir kendileri. bu senede arkadasim basladi calismaya orda

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

öncelikle geçmiş olsun
    size erken jobfairlerle gözboyama yapacaklar
    siz new england bölgesinde hotel işi isterken ve kesinlikle restaurant istemezken ve de herşeyinizi hazırladıktan sonra(tüm biletler) işinizin iptal oldugunu öğrenirsiniz
    ardından 2hafta iş beklersiniz ve bu sizin finallerinize denk gelir bir güzel bocalama yaşarsınız
    sonra kalkıp amerikanın güneyinde hiç istemediğiniz bir lokasyonda hiç istemediğiniz bir işte iş bulurlar. başka seçenek yok mu dediğinizde ya bunu seçersiniz ya da işlemlerinizi iptal ederiz gibi bir zorunlulukla karşıya karşıya kaldıgınızda o kadar para döktük laf ettik gidecez napalım dersiniz ve kendinizi yeniden umutlandırmaya başlarsınız.
    en güzel umutlarla geldiğiniz yerden mail attıgınızda cevap bile vermezler ama haklılar demişlerdi ki abdde oldugunuzda sizinle ordaki sponsorla irtibata geçin ve siz de öyle yaparsınız ama onlar da cevap vermez.
    kız arkadasınla gitmişsindir aynı yerde çalışıp aynı yerde kalmak istersin seni 5tayvanlıyla onu 5tayvanlıyla bir odaya sıkıştırırlar haftalık 100er dolar kira alırlar ama kazandıgın 175dolardır konaklama hariç...
    çalıştığın yerlerse 25miles uzaklıktadır.

paranı çaldırırsın mail atarsın cevap vermezler
    yanlış anlamadan dolayı polislik bir durum olur danışırsın cevap vermezler
    işten iğrenirsin değiştiremez miyiz dersin cevap vermezler
    en çok öğrenci gonderen şirket olmakla övünürler bizim o kadar büyük şirketsiniz yedekte hiç mi işiniz yok sorusuna da cevap vermezler...
    ama birşeyi hiç düşünmezler
    biz amerikaya kalıcı gelmedik 1ay sonra aslıhan pasajında olacakların sorumlusu kim onu allah bilir ama bensem de hiç sorun değil

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben gecen sene global vizyonla gittim..ilgeleniyorlar,herhangi bir sorunla karsılasmadım sirketle alakalı...ama wat için herkesin 3 kez düşünmesini tavsiye ediyorum..wat herkesin yapabilecegi iş degil!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)