Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 46 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Global Vizyon

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bu iste tecrubenden ,fazla ogrenci gondermekten daha cok sponsor secimi ve ogrenci memnuniyeti yuksek olan sirket onemlidir .Buyuk sponsorlar ile gidin arkadaslar .Garanti isler secmeye calisin .Is sectikten sonra isveren ile iletisime gecin mail atin .Bos birakmayin ortami ABD 'de iken sirketinizi unutun sizin tek yardimciniz sponsorlariniz olacak !
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Yeri gelmişken yazalım,
    Global vizyon dolayısıyla ben herşeyi tam ve istedikleri gibi yapmışken sorunlar yaşadım. Mesela, bana pasaport çıkar ilgili sayfaları gönder maille falan dediler, gönderdim bekliyorum randevu alınacak, ardından 25 gün 1 ay sonra bi telefon senin durumun tamam ama pasaport sayfalarını göndermemişsin.
    Daha başka da var, yazmaya gerek yok, tabi tamamen onlardan kaynaklanan bu sebeple vize görüşmesine 1 ay geç git, uçak bileti daha pahalı olsun, görüşmeye geç gittiğin dolayısıyla usa ya geç gittiğin için 3 ay yerine 2,5 ay çalışma hakkın olsun.

Şimdi g.vizyon hakkında bunları söylerken, başka şirketlerde bunlar başınıza gelmez anlaşılmasın. Sadece işte büyük şirket, milyonları watla gönderiyoruz, bilmem Isa'dan önceden beri bu işin içindeyiz demeleri gözünüzü boyamasın))
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Hellguard,hangi ildekinden bAHsediyorsun ve danışmanının adı neydi ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun nediyelim

2008 yazinda calistigim yerde uc turkle birlikte kaliyorduk ucude bu sirkettendi.calistigimiz yerle ilgili bir sorun yoktu allaha sukur ama adamlar biletlerini degistirmek icin mail atiyorlardi bu sirkete cvp yoktu allahtan adamlar birbucuk aydan once mail atmaya baslamislardi.yoksa turkiyeye donunce cvp alirlardi herhalde...

hayirli olsun ne diyelimm arkadaslarin dedigi gibi oraya varinca turkiyeyle ilisiginiz kesiliyor ...
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hellguard,hangi ildekinden bAHsediyorsun ve danışmanının adı neydi ?
    "aslıhan pasajı" = İstanbul taksimdeki g.vizyon
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ist.-danışmanım da haleydi ama burada önemli olan ne danışman ne de hangi il olduğu
    önemli olan global vizyon markası ve birlikte çalıştığı sponsorlar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

şimdiden geçmiş olsun diyebilirim.Amerikada beni 25 gün kaderime terkettiler.Problem çıkarsa çözemezler.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Amerikada kaderine terkedilen Türk öğrenciler başlığını okursan ne demeye çalıştığımı anlayacaksın?Wat ın 3.gününde yastığımın altında tabancayla yatıyodum.Can korkusundan.Amerikalı bi aile sahip çıkmasa evine almasa telef olmuştuk.Ölsek kimsenin haberi bile olmazdı.Danışmanlarıda işe yaramaz.Sponsorlarına dediklerini yaptıramayan basiretsiz bi firma.Sana alternatif iş bulurlar yedek işleri amerikanın en pislik yerinde TEXAStadır.Uçak biletini ve masraflarını karşılaman koşuluyla.Güneydeki tüccarlarımız gibi bi kere kazıklayalım bi daha gelmezler felsefesi hakimdir bu şirkette.Aklınızı başınıza devşirin bu şirketle gitmeyin.Alternatif bi şirkette söyleyemiyorum bunlar politikacı gibi çünkü hayatları yalan.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende global vizyonla gittim fakat ds in geç gelmesi dısında bir sorunm yasamadım arkadaslar. hatta isteyen arkadaslar kasım ayından buyana yasanılanları okumak için forumdaki ilgili kısımlara bakabilirler..hatta ds yuzunden şirketle kaç defa kavga ettim...ama sonuc olarak diğer şirketlerle giden arkadasların yasadıklarını duyunca aslında ds dısıda bir sorun olmamasını gormezden geliyorum...

Doğrusunu soylemek gerekirse, yasanan çirkinlikler güzellikleri ort bas etmemeli,, ve bunun tam terside gecerli elbette.......

fakat hangi şirket olursa olsun, içinde sorunsuz work and travel öğrencim var diyemz, illaki bir tane olacaktır...fakat genel manada global vizyon diğerlerine gore biraz daha iyi durumda diyebilirm.....yasanan sorunlar elbette var ve buyuk talihsizlik,, fakat bazen bu sorunların sebebi öğrenci kaynaklıda olabiliyor....ve bazende % 100 şirket kaynaklı....tamamen küfürü hak ediyorlar...fakat gercek su ki,, suan piyasada bulunan bütün danısmanlık şirketleri bu sorunları az cok yasatıyor sizlere..malesef her nasıl olursa olsun bir tanesini secmek zorundasınız...bu global olmaz,, baskası olur.....ama globalden ben sahsen memnun kaldım....

sunuda soylemem gerekir ,, giderken bilinçli gitmekte sizi yasanılan bu sorunlardan biraz olsun uzak tutabilir.....gitmeden once gerek forum aracılığı ile ve gereksede kendi imkanlarınla gercekten wat programı hakkında biraz arastırma yapmakta fayda var....bu sayede iplerin hepsini danısman şirkete vermemiş olursnuz,, aklınıza takılan herseyi adamlara sorun derim ,, bunu yaparak sizi istediklerini yonlendirmelerine engel olmakla birlikte, sınırlarınızı ve onların sınırlarını belirlemiş olursunz.....

son olarak sunu eklemek isterim,, bu yıl wat programı için ciddi riskler aldım, işimi bıraktım, mastera ara verdim ve ekonomik açıdan sınırları zorladım....bna değermiydi evet değerdi,,, fakat giderken almıs olduğum ve usa de yasama ihtimalim olan riskleri hiç bir zaman unutmadım....bu riskler gerek bana bağlıydı , gereksede şirkete bağlıydı...

fakat hangi şirket olursa olsun,, yasanılacak bu sorunlara ait riskleri herzaman barındıracaktır......Sunu unutmamak lazım, tamamıyle gözü kapalı olarak, herseyimizi şirketlere emanet edip gitmiyorz, elimizde sozleşmemiz var, gerçi bu sozleşmede nekadar tüm haklar şirketlerden yana olsada,,, sunu unutmamak gerekirki nerde nasıl calıscaağımızı bizler belirliyoruz,, gittikten sonra yada gitmeden once yasanılan sorunlarla ilgili olarak sirketlerin bizlere yardımı olması sart....gidmeden once sözleşme iptali vb...konularda mağdur olan arkadaslara şirketlerinin yeni iş bulma garantileri herzaman olmalı...fakat boyle bir durumda yeni işi sevip sevmeme sansınız olmuyor malsef......

benim gittiğim yerde bulunan farklı şirketlerden wat katılımcıları arkadasların yasadığı bir sorunu anlatayım kısaca...şirketin verdiği sozleşmede haftalık en az 32 saat calısacksın yazıyor, fakat şirket bunu 20 saat calıstırıyor, işler yavas diyor,, cocukda malesef işten ayrılıyor ve farklı bir iş arıyor....1 ay kadar bosta geziyor....şimdi boyle bir durumda danısman şirketede soz soylemek cok doğru olmaz sanıyrm cunku yasanılan durum birazda calıstığı şirketin yasamıs olduğu durumla ilgili ve yasattığı bir durumla ilgili...

malesef türkiyedeki şirketlerin bulunduğu konumlar ve sözleşmeleri, bizleri usa e goturmekle sınırlı anladığım kadarıyla...bunun dısında yapılanlar biraz onların ozverilerine ve müsteri memnuniyeti anlayıslarına kalıyor......bukonuda ben globalden memnun ayrılan kesimdenim.....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bekara karı boşamak kolay.Neden bu kadar iyi olduklarını açıklama gereği duydun anlamadım.İyiydi iyi bir yaz geçirdim dersin biter.Burada Globalvizyonun yaptıklarını neden mazur görmemiz gerektiğini yazmışsın.Kimse hiçbişeyi mazur görmek zorunda değil.Buradaki arkadaşlarda bilsin aynı şeylerin kendi başına da gelebileceğini.Firma büyük olunca biraz fazla öğrenci gönderince arkadaşlar zannediyorki bunlar bu işi iyi kotarır bize sorunsuz bir wat yaşatır.Alakası bile yok.Sadece marka için Globalvizyona gitmeyiniz.Riskleri falan göze aldım diyosun ya.Ben riskin kralını göze aldım bide firma yanıma 2 tane ingilizce bilmeyen adam yamadı onların bütün işlerini ben hallettim.Ben büyük şirketim falan diye geçiniyolar fasa fiso.Bir sorun çıktı mı ekonomik kriz var derleri.admin izin verirse burada mail trafiğini yayınlayacağım.Sanki biz suçluyuz da onlar haklı.Herkes kendini bilir.Biz oraya 5 yıldızlı otel hayal ederek gitmedik.En kötüsünü hesaplayıp gittim.Macdonaldsta da çalıştım ve ilk gittiğim yer macdonaldstan bin beter bir yerdi.Eğer birileri macdonalds a fena diyorsa.İş veren ülkene küfür ederse sende bunu yutarsan o senin şerefsizliğin olur.Ben bu derece iğrenç koşullara üstüne üstlük ülkeme edilen hakarete 1400 dolar vermem.Şirketin görevi seni rahat ettirmek.Temiz bir oda bir yatak.Hafta 30 saat çalışılan bir iş bulmak bu kadar zor değil.Tabi sponsorlar bunlara sövünce onu da yuttukları için bizim böyle vatansever yaklaşımlarımız onlara komik gelmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşım,

sen kötü bir wat sezonu geçirmişsin basından gecenleri anlatıyorsun,, haklı olarak şirketi kötülüyorsun...bende iyi bir sezon geçirdim sans eseri...şirkete tesekkur ediyorum....sanırım bukadarı anlayacak kapasitedesin, yani üniversite oğrencisisin değil mi...

sen kötü bir wat geçirdin diye,, bütün global vizyon oğrencilerinide mi oyle sanıyorsun...

ne adamsınız arkadas ya.....biraz gercekleri,, mantık cercevesi içinde, insan gibi, dürüstce , adil bir sekılde konusmayı ve yazmayı öğrenin arkadasım...

bak burası forum.....adı üzerinde değilmi....iyi seyler yazılır kötü seyler yzılır.....afferin bak sende basından gecenleri yzmıssın...bravo...bende aynınısı yapıyorum....sana ne arkadasım....

hani benim daha onceden global vizyon hakkında yazdıklarımı bilmese bu foruma bakanlar, diyecekler kii haaa bu cocuk globalin adamı,, kaldıki sen bunu kesin soyluyorsundur...sanada hak veriyorum....

ama yazık bak,, bukadar insan var su forumda, gercektende basarılı bir site....sen fikirlerini yazarsın bende yazarım, herkes yazar...

anlastık mı....

hadi sana bir dahaki wat sezonunda basarılar ....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

...zaten foruma girenlerin buyuk coğunluğu daha 10. 20. mesajda şikayet etmeye baslıyor...

yaz arkadasım,, bir kez de suraya faydan olsun değilmi...nak eskisehirde okuyorsun ne güzel, bravo,, keske eskisehirde bulunan diğer wat şirketlerini secseydin...sanki diğerleri gb den farklı.....GV den wat a giden 50 ye yakın arkadasım var ve hepside problemsiz ayrıldı....problem yasayan yok mu var diğerleri arasında....

diğer wat şirketleri arasından giden arkadaslarımda var, onlarda gercekten guzel bir sezon geçirdiler, ama kötü tecrübeleri yasayan insanlarda var...

ee.....sorun kimde.....demekki her sirketin bu tarz problem ysatma ihtimali var değilmi...

o halde,, sen bu sorunu yasadın diye neden şirketini yada şirketleri kötülüyorsun,, anlat derdini,, çekil kenara...

bak ben 1 yıl once girdim bu foruma,, internette wat şirketleri ile ilgili yazılara baktım,, en az şikayeti bulunan şirketlere baktım ona göre seçim yaptım....globalin şikayeti yokmuydu,, elbette vardı dostum,, ama diğer şirketlerinde vardı....bir tanesini sectik en sonunda...neyapalım.....

...bu boyle devam eder gider sanırım.....yazılan yazılarda hakaret vb. kötü söz olmadığı sürece saygıyla karsılarım herkesin yazdıklarını fakat olaylara gercekçi ve sonuca ulasmak adına ve fayda sağlamak adına yaklasım lütfen....kimsenin kimseye kötü bir dusuncesi olamz burada,, ...değil mi?

bol şans herkese

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar 2010 wat ı için global e kaydolan ist.dan arkadaşlar varsa görüşelim konuşalım =)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Öncelikle Alpinist o üslubuna dikkat et.Karşında asker arkadaşın yok.Maksadını aşan ifadelerde bulunma.Neyi nasıl konuşcağımı sana sormadım.Kaçıncı mesajda şikayet edeceğimi sen düşünme kafanı bunlara yorma sen.

Şimdi ben senin kapasitenden şüpheye düştüm.Neden?Ben zaten Eskişehirdeki firmalara güvenemedim.Wat işinde çok problemler çıkabiliyor.Bir tanıdık vasıtasıyla Globalvizyona gittim.Oranın sorumlu müdürü bana OoO!Falancıyla biz çok samimiyiz.Biz senle çok iyi ilgileniriz.Amerikada bir sorun olursada bizzat hallederim.Falancı bizim kardeşimiz sende öylesin.Sahipsiz bırakmayız dedi.Anlayabildin mı

kısa özet geçeyim mi?[COLOR="Red"]Globalvizyonun diğerlerinden daha farklı ve düzgün olduğuna inandım.Sıradan tanınmadık firmalar yarı yolda bıraksa da bunlar bırakmaz dedim.Bu siteye özellikle BREAK admine çok teşekkür ediyorum.Burada kendimi ifade etme imkanı tanıdı bana.Adam gibi ifade et kendini.Basitleşme.

Kimin dürüst olup olmadığını burada şıppadanak anlıyor arkadaşlar.Kenara menar çekil falan sen klavye delikanlılığına hiç soyunma birader.Amerikada harika 1 ay geçirdim ve USA government ocean rescue stand lifeguard oldum.Bunun için sadece 3 gün test yaptılar bana.Bilgi,birikim ve medeni cesaretimi senle tartışmam.

Burada gelip ahkam kesme kimseye.Ben şirketi falan kötülemiyorum olanları yazıyorum.İnsanları bilgilendirmek hakkım.Bilsinler gözü kapalı teslim olmasınlar.Bizim yaşadıklarımızın yarısını yaşamayanlar Türkiye geri döndü.Kötü değil Rezalet bir sezon geçirdim.Allaha binlerce şükür olsunki ne Amerikada ne başka yerde hiçbir şerefsize boyun eğmedim.İşverenimle kavga ettikten sonra Amerikalı ve Türk arkadaşlarım HELAL OLSUN!Onurlu adamsın ülkenin onurunu ayaklar altına aldırmadın.Seninle gurur duyuyoruz dediler.Amerikaya gitsem çalacak 35-40 kapım oldu.Amerikada üniversite sınavına da girdim.Orda okumaya ve vize değiştirmeye hak kazandım.O yüzden kimle muhattapsın bi bak tamam mı?

Bunların hepsi benim iyi niyetli,mert,mücadeleci,disiplinli,pratik zeka sahibi,yapıcı,dürüst biri olmamdan kaynaklanıyor.Şu an hiçbi şirkete muhtaç değilim USA hükümetine çalıştım vergi bile kesmediler trink yattı hesabıma para.Seneyede davet edildim.We love to have you şeklinde bir ifade kullandılar.

Hiç tanımadığımız Amerikalı aile benim işverenle kavgamdan sora bizi evlerine aldılar ve 7 gün orada ikamet ettim.Mertliğine,Dürüstlüğüne inanmadığın adamları evinde 7 gün barındırır mısın?Allahıma bin şükürler olsun.Tarihin en şerefli milletinin evladıyım.Allahıma şükürler olsun beni bu vasıflarla donatmış.Baştan sona WAT maceramda Allahın yardımı ve eli üzerimizdeydi.İşlerimiz hep rastgitti.Bizim yaptıklarımızı bazıları sadece hayal eder.Sen bu forumlarda falan kendini ispatla olur mu ben bu topiğe bir sefer daha bakacak değilim.
    Sende haklısın seninde ayrı bir dünyan var.
    Sen bir daha wat a gidersin ben RWTF Aachenda eğitimimi tamamlarım.Olur böyle şeyler üzme kendini herkes ben gibi olamıyo.Allah vergisi...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Bu arada uçak biletleri için ekstradan 40-80 euro arası para ayarlayın.
    Bu sene bu şirketten giden 'istisnasız' bütün arkadaşlarım bilet tarihini değiştirmek için para ödediler.
    1 ay önceden mail atmaya başladılar o ayrı

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ne için istediler paraları mı bitmiş

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)