Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1.51 ile vizeye girmelimiyim?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 1.51 ile vizeye girmelimiyim?

arkadaslar biliiyorum bu konuda çok baslık açıldı ama herkesin durumu farklı ve açılan konularda çok karısmıs lutfen tecrubelerinizden bana yardım edin şimdi ben birinci sınıfım geçen sene hazırlıktım yani onu geçtim 1 senede bu senede bölümde ilk dönemim ve ortalamam 1.51 geldi birde yalnızca bir dersim f gerisi hep c- faln buna bakarlarmı yani tek dersten basarısızım aslında faln desem? napcam arkadaslar lutfen bi yol gosterin 2 subat gibi vizeye gircem az kaldı bişeler yapıyım hazır zaman varken + bişeler gosteriyim neler yapabilrim?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bir dersin f'li diğerleri c'li ise ortalaman 1.51 olmaması lazım öncelikle

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şu şekilde bu arada W yani dersi iptal etme anlamında :S arkadaslar çok moralim bozuldu bu şekilde alma olasılıgm nedir?

ENG 101 English and Composition I W 3 0.0
    FA 101 Basic Design I C- 6 10.2
    FA 103 Drawing I C- 3 5.1
    FA 131 Technical Drawing and Lettering I D+ 3 3.9
    FA 171 Introduction to Art and Culture I F 3 0.0
    GE 100 Orientation A 1 4.0
    TURK 101 Turkish I C 2 4.0
    GPA 1.51
    CUMGPA 1.51
    STANDING UNSATISFACTORY
    Semester Totals
    Previous Totals
    Grand Totals

18 27.2
    0 0.0
    18 27.2

Curriculum Semester: Registration Semester: 1

2007-2008 SpringEnglish Preparatory School

2007-2008 FallEnglish Preparatory School

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hocam bu transkript beni aşar ama 1.51 benim bildğim 1.51 ise işin zor. Bayağı bi döktürmen lazım vize memurunun karşısında.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bence dene sansini iste ek belgelere onem ver . ingilizcen iyidir zaten senin iste maddi durumu gosteren tum belgeler arti ne bilim referans mektubu filana da onem ver bunlari gostererek bi de iste bilkent zor bi okul ilk seneki derslere alisamadim ilk donemden filan dersin olmadiysa artik haziranin baslarina bir vize gorusmesi daha alirsin ikinci donem yukseltir ole girersin vize gorusmesine

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

refarans mektubu alamadım hocalar veririm dedi vermedi :S birde iç mimarlık okuorum teknik bölümlerin öle bi artısı varmı sizce :s bide bu halde vize alan varmı çevrenizde?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

cok zor aliyosun bu ortalamayla ama denemekten bi sey kaybetmezsin ingilizcen iyi bi sekilde ikna edebilirsin memuru. kaybin su olacak 150 dolar tekrar yatirman gerekecek

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

inş sonunda alıyımda giden 150 olsun peki sevgilimden ayrıldım falan tarzı bi yalan uydursam mı en geçerlisi nedir?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

inandirici seyler bul soylenebilecek en mantikli yalan bolume adapte olamadim olur yani 1. siniflarda genelde bole durumlar gercekten olur..veya illa kiz arkadasini katacaksan ayrildim degil de bi kizarkadasim oldu onla takilmaktan derslere pek zaman ayirmadim diyebilirsin hem de donmen icin yeni bir neden cikar ortaya.. sevgili

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eet mantıklı bak bunu sevdim baska aklınıza gelirse yazın bahaneleri derleme yapıp hepsini diycem

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence saglik sorunlarim nedeniyle sinavlara hazirlanamadim gibisinden biseyler dersin hocalari da ayarla ona gore biseyler yazsinlar bide biraz ikna kabiliyetinin guclu olmasi lazim..ancak yine de cok fazla umut vermek istemem buyuk ihtimalle red vermezler ancak ikinci donem notlarinin yukseldigini gostermen icin tekrar bi transkript isteyebilirler ilerisi icin..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hazırlık okurken ki hocalarından referans iste; ayrıca referans a sağlık sorunlarından dolayı hazırlık okurken de kimi sıkıntılar çektiğinden bahsetsinler; senin sözcüklerle anlattığın bir gerekçeyi genelde ciddiye almazlar.
    ayrıca hangi amaçla gittiğini çok iyi açıklaman lazım; senin bir amerika hayranı ve orayı öğrenmeye filan gittiğin gibi anlamsız şeylere inandırırsan alırsın.Ozaman not ortalamasının anlamı olmaz..
    ayrıca okulunun da ismi var neticede zor bir okul olduğundan dolayı insaflı da olabilirler..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Kolum bacağım kırıldı hikayesi daha sağlam bi hikaye bence. Hatta sahte rapor filan ayarlayabilirsen tam süper olur. öbür türlü adepte olamadım, manitamdan ayrıldım laflarıyla vize almak zor.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar birde ilk sınıfın ilk dönemi oldugu için sadece f olan dersleri bastan alıorum yani başarısız olmuosun hepsinden ama STANDING=UNSATISFACTORY yazıo yani ama ben desem inanırlarmı? yada napmak lazım :S

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya su saglik sorununu sakin bahane olarak gosterme adamlar salak degil sen bunu solediginde senin yalan soledigini anlicak ve adamlarin aklina bosu bosuna soru isareti koyacaksin. bu soledigim eger bir rapor ayarlayamiyorsan gecrli ki ayarlamak imkansiz gibi bisey. ondan adam gibi derslerin zor oldugunu okulunun cok zor oldugunu ilk donemin oldugu icin derslere alisamadigini filan sole gitsin.. surda bakiyorum da herkes saglik sorunu bahane edicem diyor ortalama dusukse..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki ilk dönem oldugu için başarısz sayılmıorum bu butun genel bi kural mı? eger sadece bizim okulda böleyse bunu ıspat için ugrasıyım okuldan belge faln alabilrsim :S

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya valla ilk donemi filan yok bunun sana ortalamayi soracak sonucta ama iste sende o zaman ilk once niye kaldigini soleyeceksin sonra da iste senin okulundaki bu kurali anlatacaksin iste ikinci donem alabiliyorum basarisiz sayilmiyorum filan diye

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benım ortalamam da dusuk vıze gorusmesınde artık sansımı denıcem bu ısı baya kısıye sordum anladığım su : ortalaman dusuk olmasının gecerı sebebını karsındakı ınsanı ınandıracak sekılde acıkla, ıkıncısı ek belgelerın hıcbır onemı yok bakmıyorlarmıs bıle bana soylenenler bunlar artık bu saatten sonra ıkna kabılıyetı onem kazanıyor..tabıykı program bıtınce gerı donucem ama onemlı olan karsımdakı ınsana bunu ınandırabılmek.....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

" ıkıncısı ek belgelerın hıcbır onemı yok bakmıyorlarmıs bıle " bu bahsettiğin ek belgeler tapu vs faln mı yoksa refarans mektubu flan mı?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ikisi de ama cok nadir de olsa bazi kisilerden istiyorlar sonucta her sey tam gitmek lazim vize gorusmesine

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya beyler benimde not ortalamam 1.50.Geçen sene de katıldım work and travela. Ama geçen sene geç tarihte uçak bileti bulamadığımdan dolayı bütünleme sınavlarına giremedim , bu da etkiledi ortalamamı.Sizce şansımı denemelimiyim vize için

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben vize mulakatına girdiginde ordakileri geri donecegin konusunda ikna edersen sorun olacagını sanmıyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

haklısın kardeşim.Ortalamadan kasıt zaten bu bence.Notları düşük olanların türkiyede işi olmadığını ve amerikaya kalmak için gitmek istediklerini düşünüolar.Ama ben yinede bi tereddüt içindeyim.Acaba geçen sene uçak bileti bulamadım ve bu yüzden bütünleme sınavlarına giremedim mi desem biraz da şans işi ya bu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

yalana basvurma derim illa yapıcam diyorsan belgeli bi yalan olması inandırıcılık acısından iyidir hastalık olabilir mesela daha onceki arkadaslarda soylemiş zaten, ama bence yalana en son basvur derim, yinede karar senin, ama bence alırsın, istanbul değilde izmirde girmen mulakata faydana olabilir , istanbuldakiler baya kıl diye duymustum ama sadece duyum tabiki...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

geçen sene de 1.95 le vize aldım ankaradan. O zaman bile zordu.Vize memuru hello how are you filan sonra direk soru . Are you happy with your GPA di..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

umutsuzluga kapılma bu soruya mantıklı bi acıklama yapabilirsen sıkıntı cıkarmazlar bence ama onları geri donecegin konusunda ikna etmeye calıs bide bolumune gorede muamele yaparlar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

artık dikkat etmiyorlar diye duydum...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bölüm veterinerlik kardeş.2. sınıfım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)