Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Funtown egelence parkı hakkında bilgisi olan varmı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Funtown egelence parkı hakkında bilgisi olan varmı?

Arkadaslar 2009 wat için Maine eylati Sacoda bulunan funtown parkını dusunuorum daha önce giden varmı? nasıldır? bide genel olarak maine nasıldır gezecek yer çokmudur hayat pahlımıdır vs vs vs cevaplar için şimdiden tesekkurler

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Funtown 'u ilk kez duyuyorum acikcasi . Maine 'in ustasi Roma 'dir . Az sonra gelir
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Saco guzel bi yer, taksim'e benziyor. ama Funtown eglence parkinin nerede oldugunu bilmiyorum,acikcasi Saco merkezinde boyle bi yer gormedim...
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

http://www.funtownsplashtownusa.com/ sitesi bu arkadaslar bana buyuk bi park dedilerde mesur olmadıgna göre kotumudur :S

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sole soleyim sitesine baktim belli ki kucuk bi park buyuk filan degil hatta amerika standartlarinda cok kucuk park ama bu kotu degildir calismak icin genelde daha iyidir daha sicak bir calisma ortami olur bi de calisma saatleri daha fazla olur kucuk yerlerde. bi sikintin oldugunda daha cok yardimcim olurlar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yani kucuk olan bu parklı tercih etmeliyim sizce? yoksa daha buyuk bi yer mi araştırıyım? mainede daha önce çalısan varsa biraz bahsedebilr mi? gezecek yer çok mu vs?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı yhtalp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani kucuk olan bu parklı tercih etmeliyim sizce? yoksa daha buyuk bi yer mi araştırıyım? mainede daha önce çalısan varsa biraz bahsedebilr mi? gezecek yer çok mu vs?
    hocam bunun sizcesi yokki..senın amacın neyse ona gore secersın işini...park kucuk olsa ne olur buyuk olsa ne olur..önemlı olan sana sağladıgı imkanlar...
    bok vardı keşfettiniz şu kıtayı..şimdi uğraş dur vize ,uçak bileti vs..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ataraksia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bunun sizcesi yokki..senın amacın neyse ona gore secersın işini...park kucuk olsa ne olur buyuk olsa ne olur..önemlı olan sana sağladıgı imkanlar...
    yani "sizce" derken tecrubeli kişilerden fikir almak kotu mu? sonucta kucuk bi parkta çalısan biri çıkar su dezavantajı vardı der vs vs vs... ayrıca daha önce hiç gitmediğim için karar veremiyorum

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

valla ben six flags te calisan arkadaslarimin solediklerini hatirliyorum 30 35 saat anca calisiolarmis buyuk bi parktir six flags. ben amerika da kucuk sayilabilecek bir park da calistim ve calisma saatleri 60 70 saat civariydi. 2007 yazinda kucuk bir park da calisan arkadasim da aynisini demisti calisma saatleri cok oluyomus. ki bu genel bi seydir kucuk isletmelerde daha cok calisma imkani bulursun genelde.. ama kesin diye bi sey yok sen yine de arastimaya bak sirkete sor gecen sene yollamislar mi oraya birini. ben eglence parkinda calisilacaksa kucuk olaninin tercih edilmesinden yanayim cok buyuk parklar az calisma imkani verir. sen bi de kalacagin sehirle ilgili de arastirma yap

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dostum ben oraya calismaya deyilde ,takilmak icin gittim, sesonal pass almistim ama 2-3 kereden fazla gitme nasip olmadi....kalcagin yere sakoya gelince kocaman bir ormanin ortasinda kucuk kucuk onalrca kasabadan olusan bir yer cevresi genlede hep boyle cok gusel sahilleri var....toplu tasimacilik denen birsey yok(tam emindeyilim ama pretty sure), bilmiyorum senin beklentilerini ama ben olsam giderim....hayat cok ucuz, calistigin is cok zevli ki yazin gunesete biraz zor ama iyi esmerlesirsin....birde parkta tahminim 30-40 tane kadar wat ogrencisi olur tahminim ....birde ingilizce ogrenmak acisindan mukemmel bir yer cok gusel ingilizce,aksan ve anlasirlik olarak.... afrikan-amerikali yok, spanic hic yok....herkes saf amerikali birde kanadali fransizca konusan turistler cok.....kisacasi GIT

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cevap için tesekkurler dostum peki bu bölgede çok Türk varmıdır?? birde sıkıcı bi yer mi yani hep orman doga falansa böle 40 yas uzeri bi yer mi birde sacodan dier gezilcek yerlere ulasım kolay mı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kim kandirdi seni dostum maine e gitmen icin ozellikle funtown'a.Bide ayni okuldaniz nacizane sana tavsiyemi soyleyeyim.FUNTOWNDA CALISMA,ISINI HEMEN DEGISTIR daha fazla bisi sormak istersn gilgaladtr(at)gmail.com

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı gilgaladtr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kim kandirdi seni dostum maine e gitmen icin ozellikle funtown'a.Bide ayni okuldaniz nacizane sana tavsiyemi soyleyeyim.FUNTOWNDA CALISMA,ISINI HEMEN DEGISTIR daha fazla bisi sormak istersn gilgaladtr(at)gmail.com
    özel yerine genelden bilgi verirsek herkes faydalanır...
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

abi bu sene ben oraya gidecektim arkadaşlarla ama geri vazgeçtik.ufak bi park ama denilen gibi iş imkanı daha fazla olur.oranın supervisor u mr. Ray var.adamın skype dan söylediklerine göre eğer hakkını vererek çalışırsan overtime filan da verebiliyomuş. biraz çocuklara yönelik park.abd sitelerindeki forumlarda güzel ama six flags ın yanında sönük kalıyo diyolar. fakat çevrede çok fazla büyük parklar olmadığı için tercih edliebiliyomuş. ayrıca oraya giden bi kaç arkadaş varmış bizim şirketten iş hoşmuş.fazla kasmıyomuş ve onların verdikleri bi evde kalıyosun. fotoğraflarında biraz prefabrik eve benziyo ama 4 yatak ve salonda bi kanepesi mutfağı banyosu vardı.etrafında pek ev göremedim ben ama hatta pek değil hiç ağaçtan ottan başka bişey yoktu biraz tarla ortasına kurulmuş imajı veriyodu.bence gitmeye değer bi yer ama..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

[QUOTE=neo-kimyager;51286]özel yerine genelden bilgi verirsek herkes faydalanır...[
    herkesin aklinda milyon tane soru vardir ben de onlari buraya yazacak olursam heralde sabaha kadar klavye basinda olmam icap eder.
    mr.ray ise ayri bir olay ben heralde gecen yaz sadece maine'de 100 turkle karsilasmisimdir ve bunlarin 30-40 tanesi ile de sohbet etmisimdir.Mr.Ray kadar afedersiniz adi,duzenbaz ve paragoz(bu sifatlari rahatlikla cogaltabilirim) birini goren olmamistir ki o konustugum diger arkadaslar da bunda hemfikirdi.Mesela airfrance'in bavulunu kaybettigi bir kiz arkadasimiza,sirf kiz parasini bavulda biraktigi icin yalan soyledigini yuzune acikca soylemisti mr ray.2.is falan da hikaye cok az kisiye bulmustu mr.ray 2.isi.Herkes kendi bulsn demisti o sadece parasina bakar kalanina karismaz

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bence zaten bu vaatlere inanlar hata yapar adam isine bakar. neden watci calistiriyorki daha cok kar edebilmek icin.. sonucta amerikaya gidiyorsak ikinci isi de kendin bulacaksin ha yardim ederse ne ala. oraya misafir olmamiz icin cagirmiyolar calismamiz ve onlara daha cok para kazandirmamiz icin tercih ediyorlar...bunu unutmamak lazim giderken..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

selm arkadaslar ben funtown a gidiyorum yanı patladıkmı ve mr. ray den herkes neden cekınıo heryerde o adamla ilgili yorumlar var

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı dede truman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selm arkadaslar ben funtown a gidiyorum yanı patladıkmı ve mr. ray den herkes neden cekınıo heryerde o adamla ilgili yorumlar var
    ray a de dikkat et,air france'a da=))

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

o zaman patladık

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Sanirim gec olucak ama 1.is icin funtown a yaklasmayin bile derim
    oncelikle saco nun hawa durumlarina bakin zaten fikriniz oluczktir
    sonrada sirketlerin funtown a yigma calisan gonderdiginide ekliyeyim..
    Bide bugun sacoda security number icin basvuru esnasinda gordugum esmer kizi (yaninda mhtemelen slav kizla beraber olan) tekrar gorursem mutlaka kacirmayi dusunuyorum.. Oda muhtemelen funtownda calisiyor)
    zaten saco da 2 calisma yeri war biri funtown biride otel saniri
    daha baska yerde calisan gormedim burda)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

öncelikle şunu söylemek istiyorum,funtown'da çalışmak isteyen 2 kere düşünsün.Bir arkadaş saco taksim e çok benziyor demiş,hani taksimi görmesek neyse de ,uzaktan yakından alakası yok....Funtown da ride operator olarak çalıştım kazancı bıraktım kaybı en aza düşürmeye çalıştım.O kadar çok yağmur yağdı ki park 2009 sezonunda 19 kere kapandı.E doğal olarak para kazanamadık.Dışardan tanıtıldığı gibi değil ne yazıkki gerçekler.Bu sezon work and travel öğrencileri için çok kötü bir sezon oldu.Aynı sıkıntıları bi daha çekmemeniz için bunları yazmak istedim.Sözleşmede 35 saat ve üstü çalıima saati gösteriyor,güya overtime da var görünürde AMA ''OVERTIME'' hikayeymiş.

Overtime nedir ? Mesaiye kalmak.overtime kaldıgın sürede aldıgın saat ücretinin 1,5 katını kazanırsın.Ben hiç overtime alamadım.Kendi saatimi çalışınca şükrediyodum halime (malum yağmurlar sağolsun)...Bu sadece benle alakalı değil.Parkta yaşayan birçok arkadaşım bu problemi çekti.Türkiyedeki şirket tabi güzel bir şekilde pazarlayacak satacağı malı.Tabi ki yalan söyleyecek...Bunlara sakın kanmayın arkadaşlar...Bana çok az Türk ün oldugunu söylemişti şirket,sadece parkta çalışan 35 Türk vardı.Totalde kaldıgım yerde 100 Türk rahat vardı.Dil gelişimi yok denecek kadar az.Ancak kendi çabanızla bişeyler kapabiliosunuz...PALACE PLAYLAND (OLD ORCHARD BEACH)da da aynı durum geçerli...Haftada max 275 dolar kazanabiliyosunuz (yağmur yağmassa) bunun 80 doları haftalık ev konaklama ücreti (küçücük bir klübede 4 kişi kalıyoduk),45 dolar da haftalaık ev alışverişi...Size kalan 150 dolar.150*4= 600 dolar aylık kazanç,600*3= 1800 dolar sezonluk kazanç (Tabiki bu gezip tozmayacağınızı düşürsek)...Programın tek amacını görüorsunuz: WORK AND WORK....TRAVEL YALAN....Benim gibi amaan bi dahamı gelecez amerikaya diyip gezip tozarsanız 600 dolarla eve dönersiniz...Ayrıntılı bilgi almak isteyen bana mesaj yollayabilir...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Merhabalar arkadaşlar, öncelikle herkezin Kurban Bayramını Kutluyorum...

Forumda araştırdım fakat tam olarak bir bilgiye ulaşamadım, bazı arkadaşlar çok güzel, bazı arkadaşlar ise gitmeyin SAKIN diyorlar...

Kafama takılan acaba ne yapsam seçsemmi seçmesemmi Funtown u?

Çok yağmur var, Overtime alamıyorsunuz, yağmurdan dolayı uzun süre kapalı kaldığıda oluyormuş, diyorlar...

Giden arkadaşlar LÜTFEN;

Yorumlarınızı ve yardımlarınızı dört gözle bekliyorum. Saygılarımla...
    Konu Roma tarafından (28-11-2009 Saat 10:06 AM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

konu acmadan once "Arama" motorunu kullanin.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu acmadan once "Arama" motorunu kullanin.
    Aradım tabikide ama kesin bir cvp yok orası hakkında neyse, önemli değil.Kolay gelsin.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşım kişisel kanaat yazacağım, dikkate almayabilirsin

Ben New England'ın Vermont, New Hampshire, Maine gibi kesimlerinde çok para kazanılacağını zannetmiyorum. Ha ama nedir, burada kuzey amerikadır, temizdir, nezihtir, güvenlidir. bence harikadır. Yaşam güzeldir. İnsan ilişkileri güzeldir.
    Ama para açısından çok çok iyi olacağını zannetmiyorum. Yani masraf azdır, kazandığın para da azdır.
    Diğer taraftan kişisel olarak kimseye Mc Donalds ve Six flags tavsiye etmem. Yani para açısından.
    Araba şarttır.
    Biraz funtown a teğet geçtik ama, elhamdulillah
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2009 yazında saco maine deki funtown işinde çalışanlar bana bilgi verebilirler mi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar uzun zamandır giremiyordum.Funtown da çalışan biri olarak tecrübelerimi yazmıştım.Saco sakin bir yer.Old orchard saco ya göre daha hareketlidir eğer gece hayatı seviyorsanız.Ride operatorlerin çoğunluğu rahat işlerde çalıştı.Adult Bumper boat,grand prix de çalışmayacaksanız tabii şansınıza M3lijh ve Aykut00 arkadaşlarımı uyarmak istiyorum.eğer para kazanmak ve birikim yapmak amaçlı değil , rahat bir iş olsun diyosanız.Gidin ; ama para kazanmanız için çift ( sadece siz 2. işi arıyor olmayacaksınız,birçok insan var )iş yapmanız lazım.Bulmak çok zor.Bulursanız da oda temizlik işi ( housekeeping )yaparsınız...Overtime ancak son bir ay BELKİ yaparsınız.O da diğer öğrenciler (japonlar, çinliler, jamaikalılar vs...) evlerine döndükleri için ...Yağmur çok yağdı.Bizi gönderen ( kandıran ) firma sizin şansınıza çok yağıyor dedi ; ama ordaki amerikalılar heryıl böyle yağdığını söylemişti bana. Yağmur yağınca iş yok.gezmek için en yakın portland ve boston var.Dil pratiği yapmanız da zor.Ev arkadaşlarımın , komşularımın nerdeyse hepsi Türktü.Amaç eğlenip vakit geçirmekse güvenli sakin bir yer.Bunları söyleyebilirim.Daha fazla bilgi isteyen arkadaşlarım bana mesaj gönderebilir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı rideoperator86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uzun zamandır giremiyordum.Funtown da çalışan biri olarak tecrübelerimi yazmıştım.Saco sakin bir yer.Old orchard saco ya göre daha hareketlidir eğer gece hayatı seviyorsanız.Ride operatorlerin çoğunluğu rahat işlerde çalıştı.Adult Bumper boat,grand prix de çalışmayacaksanız tabii şansınıza M3lijh ve Aykut00 arkadaşlarımı uyarmak istiyorum.eğer para kazanmak ve birikim yapmak amaçlı değil , rahat bir iş olsun diyosanız.Gidin ; ama para kazanmanız için çift ( sadece siz 2. işi arıyor olmayacaksınız,birçok insan var )iş yapmanız lazım.Bulmak çok zor.Bulursanız da oda temizlik işi ( housekeeping )yaparsınız...Overtime ancak son bir ay BELKİ yaparsınız.O da diğer öğrenciler (japonlar, çinliler, jamaikalılar vs...) evlerine döndükleri için ...Yağmur çok yağdı.Bizi gönderen ( kandıran ) firma sizin şansınıza çok yağıyor dedi ; ama ordaki amerikalılar heryıl böyle yağdığını söylemişti bana. Yağmur yağınca iş yok.gezmek için en yakın portland ve boston var.Dil pratiği yapmanız da zor.Ev arkadaşlarımın , komşularımın nerdeyse hepsi Türktü.Amaç eğlenip vakit geçirmekse güvenli sakin bir yer.Bunları söyleyebilirim.Daha fazla bilgi isteyen arkadaşlarım bana mesaj gönderebilir.
    Teşekkür ederim bilgi için ama vazgeçtim oradan Hershey de olacak kısmetse

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hiç memnun olan yok mu bu funtown dan ben 2010 yazında fun foods bölümünde çalışacağım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Funfoods zaten funtown un içinde...supervisorları çok aksi insanlardı...bizim arkadaşlar bir patates kızartması yedi diye demediğini bırakmamışlar çocuğa ...geçen sene çalışan arkadaşlar oturamamaktan ve bütün gün kızartma kokusundan,yağdan şikayetçi oluyolardı şimdi demeyin ki niye felaket tellallığı yapıyosun diye nasıl bi yer olduğunu anlayın ona göre önleminizi alın diye...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)