Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vizede gano [not] un önemi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart vizede gano [not] un önemi

arkadaşlar notun vizede önemi ne kadar tam olarak??? yani ben 1.8i geçersem alırmıyım notum okadar onemlimi??
    work and travel
    Konu aek tarafından (25-11-2010 Saat 02:51 PM ) değiştirilmiştir.
    AEK

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aynı sorun bende de var suan 2 yapmak için baya caba sarfediyorum ve cabalarım sonuc verdi en kötü ihtimal 1.98 olcak ortalamam ee 2 ye veren 1.98 e de verir heralde

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla bu forumda 1.89 la alan görmüştümde işte bakalım insan merak ediyor..
    AEK

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ee sanırım bazı seyler sans heralde haa artık görevlinin o günkü haline vs felan kalıyor biraz... umarım heerkess alırr ...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

vize heyecanı başlıyor ya zaman ne çabuk geçiyo sanki vize görüşmesine gideli bir iki ay olmuş gibi yine aynı stres not ortalaması

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vize heyecanı başlıyor ya zaman ne çabuk geçiyo sanki vize görüşmesine gideli bir iki ay olmuş gibi yine aynı stres not ortalaması
    sen tecrübelisin heralde bu konuda biz ilk defa katılmayı düşündüğümüzden daha ganomuz belli değiken gano belli olsun bi katılmaya karar verelim sora vize
    AEK

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben geçen sene 1.95 ile aldım vizeyi bu sene bu ortalama aşagı yukarı aynı olacak yani 1.90 ile 2.00 arasında olur muhtemelen ama bu sene ben mezun oluyorum son senem hatta 5. senem okuldaki okulu uzattım da

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

3 kişi gitmeyi düşünüyoruz bu sene. bi arkadaşımın not ortalaması 1.89 fakat 1.96 fln yapacak galiba ve ingilizcesi de pek iyi diil. İnşallah alırda bu kadar hayalimiz boşuna gitmez

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

umarım herkes alır vizeyi bi yerden eksik varsa diger taraftan tamamlamak lazım sanrıım...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evt durum vahim

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

tamamen varsayımlara göre konusuyorum
    eğer referansın varsa ve güzel de bir ingilizceye sahipsen bence not o kdar da etki etmez
    çünkü sonucta biz oraya akedemik bir olay için gitmiyoruz
    tamamen orada oluşan iş gücü boşlğunu kapatmaya gidiyoruz ve
    dediğim gibi sağlam bir ingilizce varsa bence içimiz rahat olmalı...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hemen hemen her sirket ogrenci kaydi yaparken 2 ve 2 nin uzerini kabul ediyor..
    bazi sirketler 2nin altinida kabul edebiliyor..
    burda aslinda onemli olan , vizeyi alirken ikna kabiliyetiniz..
    gecmis senlerde 1.8 lerde , 1.9 larda alanlar vardi..
    dedigim gb vize alirken aslinda ikna kabiliyetiniz onemli..derslerini gecebilecegini veya baska bisekilde ikna kabiliyeti onemli olan
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2 senedir 1.7 ile vize alan arkadaşım var..hukuk tıp gibi dallarda tolerans gösteriyorlar..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

YETO''' referansla neyi kastettin acaba???

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı dingin1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YETO''' referansla neyi kastettin acaba???

okulda herhengi bir hocanızdan aldığınız inglizce referans mektubu.bu mektupta öğrenci hakkında bikaç şey yazar ve açıulması yasaktır.sadece vize memuru açıp bakabilir...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Ayni seyleri bizde yasadik referans mektubuna bakmiyorlar bile . 2008 'de vizeye giren 1 kisiye bakan konsolos gorevlisi gormedim . Sadece prosedur . Konsolosluga ilk girdiginizde ust aramasindan sonra yukariya ciktim sonra bir kisi referans , banka cuzdan fotokopileri , babamin bordrosunu , referansi , tapulari ayirdi geri kalan belgeleri ver dedi .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ama duydugum kadarıyla vizede cok gerek olmyormuş extra evraklara yani görevliler belli evrakları alıyor diger evraklar elde kalıyormuşş..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

İki kez vize görüşmesine gitmiş ve ikisinde de ortalaması 2'nin altında olan biri olarak diyebilirim ki; götüreceğiniz referans mektubu, gelir belgeleri, hatta iş sözleşmeleri bile adamların umrunda değil, bakmıyorlar... ama içinizin rahat etmesi için hepsini götürün, kafanızda soru işareti kalmasın.

Bence asıl önemli olan ortalamanın üstünde, en azından sorulan sorulara cevap verebilecek kadar ingilizce bilip, hatta mümkünse bir iki soru da görevliye sorup sohbet havasında bir mülakat geçirip, adamlara güven sağlayarak vizeyi kapmaktır... Sonuçta bu vize ne bir oturma izni, ne bir çalışma vizesi, ne de uzun vadeli diğer bir vize çaşidi. Türkiye zaten moldova, rusya gibi gidenlerin dönmemesiyle, en azından illegal olarak kalmasıyla ünlü bir ülke olmadığı için bışınız dik, içiniz rahat girebilirsiniz.... Rahat olun, çok şeker insanlar ordakiler...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

öğretmeninin verdğiğ refreanstan bahsediyor...not ortalaması dusuk olanların inglizce ıyı ıse sansın bol.. bir de orda kalmayacaklarına karsın ek belgeler göstermenızde yarar var bunlar anne baba uzerıne tapu-tasınmaz mulk-banka dekontu-maas fln gıbı..bu da bır etken...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadşalar sınavlarım acıklanmaya başladı ve gelen notum sanırım bu dönem için 1.66 olacak fakat genel ortalamam tam 2.00 sizce bu durumda benim bi sıkıntım olur mu yane genel ortalama onların istedikleri ama bu dönemin düşük olması sizce sıkıntı yaratır mı onun dışında vizede sorulan genel sorulara cvp vermekte sıkıntı cekmem ama öle süpriz bi soru gelirse takılabilirm ne diyorsunuz acaba tecrübeli olanlar...???????

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sana soracağı kesin bir soru var neden bu dönem notu düşürdün diye bunun cevabını iyi ver sorun olmaz başka türlü

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar bu yıl ciddi bi rahatsızlık gecirdim ve hala devam ediyor tedavim.. bu derslerimi cok etkiledi ama notu düşük olanların hep sundugu bahane hastalıklar oluyor peki bende bu konuyu söledigimde sizce ne kadar etkili olur görevliler üstündee... yada başka bi önerisi olan var mı...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Birinci sınıf İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim ve ganom şu anda 2.83

Kalan sınavlarım da açıklanınca biraz düşebilir ama her halükarda 2'nin hatta 2.50'nin üzerinde olacak ortalamam..

İngilizcem de gerçekten çok iyi..Çok rahat konuşup anlayabiliyorum..Ama yine de stresteyim..Acaba bir sorun çıkar mı diye..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yahu arkadaşım sende dert ediyorsan ben ne yapayım ya ... gayet iyi durumdasın stres yapcak bişi yok yani rahat bi sekilde alırsın bırakta o konuda strese ben ve benim gibiler girsin...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı dingin1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yahu arkadaşım sende dert ediyorsan ben ne yapayım ya ... gayet iyi durumdasın stres yapcak bişi yok yani rahat bi sekilde alırsın bırakta o konuda strese ben ve benim gibiler girsin...
    İnşallah dediğin gibi olur..11 şubata randevu istedim bakalım..Pazartesi başlıyormuş galiba başvurular..Acenteye pinimi verdim..Pazartesi alacaklar randevuyu..İnşallah sorunsuzca geçer..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Sikintilar normaldir fakat gercekten sakin olun hic zor diil . Vize gunu Marmara Uni. Elektronik Muh. ogrencileri vardi 2 kisi , not ortalamalari 3.20 idi . Vizede nereye gidiceksin ve okulun ne gibi 2 kolay soru sormus . Zaten konsoloslar cok anlasilir sekilde konusuyorlar . Bildigin kolay sorular . 'Hangi universitede okuyorsun? , bolumun ne? , nereye gidiceksin ? Baban/annen ne is yapiyor ?' hepsi bukadar . Zorlanmazsiniz yani .

@dingin1
    'Notlarinda neden dusus var ?' sorusunu yoneltirse sana ona gore cevap verirsin sende .

@bturkay
    Sende endiseleniorsan vay halimize diyelim . Not ortalaman yuksek , ingilizce dili ve edebiyatinda okuduguna gore ingilizce ile ilgilisin ve seviyorsun zannedersem , sen daha rahat olmalisin .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

İnşallah dediğiniz gibi olur da sorunsuzca alırım vizeyi

Bu mesajları okudukça rahatlıyorum

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı stormhik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okulda herhengi bir hocanızdan aldığınız inglizce referans mektubu.bu mektupta öğrenci hakkında bikaç şey yazar ve açıulması yasaktır.sadece vize memuru açıp bakabilir...
    bunu kasteddim
    ama hoca bunu kapalı vermiyorlar ki
    direkt acık veriyolar...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim de 2.00'nin altındaydı ortalamam.Hem de son dönem acayip bir düşüş vardı notlarda. Sonuçta birşey olmadı.

Görüşme sırasında herşeyi unutup rahat olmak lazım ki rahat cevap verebilelim.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Açıkçası konsolosluk görevlisinin transkriptin gidişatına bakıp hangi donem ne kadar düşmüş gibi olaylara girecğini hiç zannetmiyorum..

sadece gno ya en fazla son döneme bakar o kadar..

stres yok panik yok herşey güzel olacak

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)