Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 144 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eğlence Parkı - Moreys Piers

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Eğlence Parkı - Moreys Piers

Arkadaşlar ben NJ / Wildwood 'da Moreys Piers eğlence parkında çalıştım. Tough sormuş, ayrıntıyla anlatayım. Moreys Pier o şehirdeki en büyük ekmek kapısı Yüzlerce öğrenci çalışır. Çalışanların neredeyse tamamının yabancı öğrencilerden oluşuyor olması çok büyük bir avantaj. Bunun yanında wildwood okyanus kıyısında küçük bir tatil şehri. Daha çok Kanadalılar ve yerli turistler gelir buraya.
    Gelirler ve giderler konusuna gelince, Moreys çok yormaz ama çok para da vermez. Geçen sene son aldığımız bonusla beraber saat ücretimiz 6$'a falan gelmişti. Ama moreyste en büyük avantaj çalışma saatlerini kendin beleirleyebilirsin. Yani moreysin yanında 2. bir işte çalışabilir -ki wildwood'ta ararsan 2. iş bulursun- ya da 2. iş olarak ta yine moreyste çalışabilirsin. istersen farklı bir departmanda yada kendi işini sabah-aksam "duble shift" olarak yapabilirsin.
    Konaklama konusuna gelince ya ev tutarsınız ya da motel odası. Ev kiraları çok değişkendir o yüzden şu an hiç bir şey diyemem. şansın varsa 80-300$'a (kişi başı,haftalık) bile bulabilirsiniz. otel odası dersen, ki bunlar da fiyat ve içindeki eşyalar konusunda çok değişiklik gösterir. Fiyat olarakta 50-150$ arası değişir.
    Kesinlikle kalma diyeceğim yer olarak Craig House ve Kesinlikle kal diyebileceğim yer ise Arlington House. Arlingtonun sahibi Yunan iki kardeş. Ama zannedildiği gibi Türk düşmanı değil tam bir Türk dostudurlar. Sizinle saatlerce Türkiye muhabbetleri yapar ve benim gördüğüm Türk parasının geçtiği tek yerdir Arlington. Dino paranın üstünde Atatürk resmini görünce gözleri ışıldar, ve şuurunu yitirmişcesine Ataturk, Ataturk diye sayiklar Çok güzel pazarlık yapar 2 kişilik odayı 50şer $ a kapatabilirsiniz. Bu fiyatı da değil wildwoodda amerikanın herhangi bir yerinde çok zor bulursunuz, hatta bulamazsınız. Pazarlıktan önce Mr.Dino'ya (Constantino'dur da herkes Dino der) Hati bizi yolladı derseniz emin olun pazarlık daha da kolay geçer.
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

peki ne kadar kar ile döndün dostum?yani net olarak karın neydi?sadece moreys piersten.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Ooo bu güzel oldu iste eyw kardesim

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

hatinin pek kar'ı olmadı moreysten. o parayı bir ara moreyse gitmediği 3 haftalık dönemde restaurant tarzı bir yerde vurdu. sonra moreys buna mail çekti niye gelmiyosun diye bu da hastaydım geleceğim dedi sonra moreyse gitti kendi anlattı.

o mr dino gözlüklü bir yunan. constantino diye başka bir ismi olduğunu ya da lakabı olduğunu ilk defa duyuyorum. pansiyonu ilk gittiğimizde pislik içindeydi hatta ilk gecemizi arkadaşlarla üzerimie battaniye örtmeden geçirdik. o kadar yoldan sonra dehşet kötü birşeydi ama ertesi sabah dimdik ayağa kalktık
    admin (at) turkishwat.net

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Cool Morey's Piers. Nasıl bilirsiniz?

Arkadaslar Morey's Piers da ride operator olarak olarak calısacam. Saatlik 7.15$. 75$ konaklama(haftalık). Hersey yurume mesafesinde. Bana minimum calısma saatini soz verdiler. Ne kadar istersem o kadar calısabilirmisim. Ama saaatlik ucretten overtime ucreti diye bise yok. Eger istersem 2. is icinde yardımcı olacaklarını soylediler. Sizce nasıl? Daha once gitmis gormus olanların fikirleri onemli. Bana uygun gorunuyo. Saatlik ucreti biraz az ama istedigim kadar calısabilecegim sonucta dediklerine gore

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

istediğin kadar çalışma garantisini nasıl veriyolar anlamadım. geçen senelerde oraya gidenlerin yazılarını okumanı tavsiye ederim. mesela tanıdıklarım var game operator ride operator gibi onlar yağmurlu havalarda çalışmıyordu

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı lost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istediğin kadar çalışma garantisini nasıl veriyolar anlamadım. geçen senelerde oraya gidenlerin yazılarını okumanı tavsiye ederim. mesela tanıdıklarım var game operator ride operator gibi onlar yağmurlu havalarda çalışmıyordu
    Yani mesela 8 saatlik minumum sure veriyolar diyelim gunluk. Ben diorum ki ise baslamadan once ben gunluk 12 saat calısmak istiyorum. Ona gore bir program hazırlıyorlar. Ve o programa uymam isteniyor. 12 dediysen gunluk 12 saat calısacan. Bana denilen ve is profilinde yazan bu.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

burak159 mrb bnde bu yaz moreys piers te çalışcam tanışalım derim
    mail adresim yeapdude gmail.com
    grşrz mail atarsan msn adresimi veririm orda grişrz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Morey's Piers Hakkında!!!!!

Arkadaslar cesitli forumlarda okudum, eglence parkları (benim icin Morey's Piers) cok eglenceli imis ama parası iyi degilmis. Bende oturup hesapladım. Haftada 6 gun calısılacak ve saati 7,15$. Yaklasık 12 hafta calısacam ve gunde 12 saate kadar calısabiliyorum. Simdi bu durumda hepsini carparsak 6177,6$ ediyor. Yanımda 1000$ gotursem. Gunluk 10$ yemege versem. Konaklama ve yemege yaklasık 1800$ veriyorum. Ee bu durumda elimde 5292$ civarı bi para kalıyor. Bence bu iyi bir miktar. Simdi bu hesapta bi yanlıs var mı? Varsa uyarın ona gore planımızı yapalım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Haaa eklemeyi unuttum vergi var bide. Onu da dussek yine iyi bir miktar kalıyor

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Haftada 6 gün , günde 8 saat çalıştığını düşünmelisin ( 12 saate kadar çalışabiliyorsun ama her zaman overtime vermezler)

8 x 7.15$ = 57.2 (günlük)
    6 x 57.2$ = 343.2 (Haftalık)
    343.2 x 12 = 4118 ( sezon boyu)

Konaklama ve yemek masraflarını bu miktardan çık.Sana kalacak para ortaya çıkar ( Overtime ve tip hariç! )

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haftada 6 gün , günde 8 saat çalıştığını düşünmelisin ( 12 saate kadar çalışabiliyorsun ama her zaman overtime vermezler)

8 x 7.15$ = 57.2 (günlük)
    6 x 57.2$ = 343.2 (Haftalık)
    343.2 x 12 = 4118 ( sezon boyu)

Konaklama ve yemek masraflarını bu miktardan çık.Sana kalacak para ortaya çıkar ( Overtime ve tip hariç! )
    Overtime yok zaten. Profilde max calısma saati icin No limit yazıyor. Ben gene 12 dedim. Yane ben solicem arkadas 12 saat calısacam die onalrda buna uygun bir schedule hazırlayacaklar. Yazan bu. Bende de bu programam uymamı bakleyecekler. Onun dısında hesap dogru mu?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Sezon boyu full 12 saat çalışırtırırlarsa seni ve tabi haftada 6 gün ; 2019$ daha ekle toplam miktara.yani düz hesap 6100 ama konaklama ve yemeği çıkarman lazım.Bu şartlarda çalışacağına garanti veriyorlarsa hiç kaçırma hemen git derim.Çünkü bu tür işlerde bu kadar para çıkmıyor genelde.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sezon boyu full 12 saat çalışırtırırlarsa seni ve tabi haftada 6 gün ; 2019$ daha ekle toplam miktara.yani düz hesap 6100 ama konaklama ve yemeği çıkarman lazım.Bu şartlarda çalışacağına garanti veriyorlarsa hiç kaçırma hemen git derim.Çünkü bu tür işlerde bu kadar para çıkmıyor genelde.
    Tmm kardes saol. Ben gene de bi daha sorayim. Biliyom ama tedbir olsun

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart moreys piers 2009?

Bu yaz Moreys Piers'ta çalışmayı düşünüyoruz ama geçen sene giden arkadaşlar yorumda bulunurlarsa ona göre karar verelim diyoruz. Sizce doğru bir seçenek mi? Ne gibi zorluklarla karşılaşırız ya da olumlu tarafı nedir?
    pamela

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Kaç arkadaşsınız, öncelikle onu öğrenelim
    Turkishwat - WildWood / New Jersey Şubesi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

istediğin herşeyi sorabilirsin geçen sene Moreys teydim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Question

Alıntı federer7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istediğin herşeyi sorabilirsin geçen sene Moreys teydim
    moreys pier hakkinda braz bilgi verirmisn
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Morey's Piers diğerleriyle karşılaştırınca ufak çaplı bir eğlence parkı.
    Bulunduğu yer gayet güzel plajın üstünde, şehrin içinde.

Problem:
    1-Ufacık bir yağmur yağsa park direk kapanıyor.Tabi çalışmadığınız için o süre para da alamıyorsunuz.
    2-Hernekadar benimkiler iyi de olsa "Supervisor"larının uyuzluğundan şikayet eden çok arkadaş vardı.

3-Wildwood'da gezecek yer, yapacak çok bir şey yok."Denize girerim" diyorsanız unutun.
    Haziran 20'den Temmuz 4'e kadar ordaydım okyanusun hem çok dalgalı olmasından hem de çok soğuk olmasından dolayı giremedik bütün hayallerimiz suya düştü.

4-Ev fiyatları haftalık 100 dolarda fiks gibi birşey.Çok aradık ama heryer anlaşmış gibi aynı fiyattı.

5-Yiyecek çok pahalı. Düzgün doyabilmek için günde en az 10 dolar harcamanız lazım.Evde yapsanız bile pahalıya geliyor.

6-İkinci iş derseniz unutun.O kadar çok WAT öğrencisi var ki en geç gelen Türklere hiçbirşey kalmıyor.Haziran 1'i geç sayıyorum.Mesela Bulgarlar Mayıs 10-15'de geliyorlar.Bütün işleri kapıyorlar.

7-İş çıkarılma ihtimali çok yüksek çünkü hakikaten çok öğrenci var.Birşey şekilde başlarından savmaya çalışıyorlar fazlalığı.İşten çıkarılsanız da iş bulmak hayal.
    İşten çıkarılıp iş bulamadığı için vizesi iptal edilip Türkiye gelen Türk kızları vardı.
    8-Öğrenci çok o yüzden az saat veriyorlar.Benim haftada 36 saatdi bana şanslısın diyordu bazı arkadaşlar.

İyi tarafları:
    1-Diğer eyaletlere göre New York'a daha yakın.İki otobüs aktarmayla 3.5-4 saatte gidiyorsunuz.
    2-Yakında Atlantic City var.Oraya gezmeye gidebilirsiniz.
    3-Arkadaş ortamı çok geniş.Belki Amerikalıdan çok WAT öğrencisi var.Muhabbet edecek insan çok.

Sonuç: Ben iki hafta çalşıtıktan sonra ne para kazanabileceğimi ne de bir yer gezebileceğimi anlayıp Morey's Piers'den ayrıldım. Kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmiyorum.Nadiren de olsa bazı arkadaşlar memnun olabiliyor. Sakın gaza gelmeyin. Çoğunluk sürünüyor.

Yok para önemli değil diyorsanız en azından denize girebileceğiniz daha güneyde bir yer seçin derim.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

tecrubelerını paylastıgın icin tesekkurler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

thanks for eveything

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

millet moreys deişik bi yerdi
    gokcekin dedigi şeyleri hepsiii dogru!!!wildwoodun en gusel yanı arkadas
    ortamı herkes ogrenci ufak yer
    bızım ruslar maria olesya vova natalia elena bulgar bi kaç arkadas çalıstı
    çalışanları aç kalmıyor!!ama doymuorda ama erken gidip ikinci işi de ayarlarsanız güsel şeyler yapabilirsiniz..ama wildwood köy gibi kardesim yaw
    ondan ufak bi yerr..pek bir eglence beklemeyın
    yukarı moreysteki ismini unuttum o havaya fırlattıkları topa binin facia dehşet bişeee
    biraz ...... istior ama superr
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

vay be gercekten NJ hakında daha dogrusu wildwood hakında iyi bilgi.cok tskr ederız.zaten su an ıcın kafamdakı 2-3 eyaletten bırısı.
    tek sorun saat ucretı 6 dolar az gıbı sankı ama bılmıyorum yanı :S

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Kafandaki mi ? :S
    Kimse onermiyorki Wildwood ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı dark Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hatinin pek kar'ı olmadı moreysten. o parayı bir ara moreyse gitmediği 3 haftalık dönemde restaurant tarzı bir yerde vurdu. sonra moreys buna mail çekti niye gelmiyosun diye bu da hastaydım geleceğim dedi sonra moreyse gitti kendi anlattı.

o mr dino gözlüklü bir yunan. constantino diye başka bir ismi olduğunu ya da lakabı olduğunu ilk defa duyuyorum. pansiyonu ilk gittiğimizde pislik içindeydi hatta ilk gecemizi arkadaşlarla üzerimie battaniye örtmeden geçirdik. o kadar yoldan sonra dehşet kötü birşeydi ama ertesi sabah dimdik ayağa kalktık
    Zaten shinoda yazmış orda yapmadı o parayı diye.

Yanlış anlaşılmasın ama anlayana sivri sinek saz....yeter.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

amaç illa para kazanmaksa morey's olmaz tabi.
    daha yaratıcı işlerde çalışın. kimsenin çalışmadığını çalışın.
    farklılık yaratın. hehe :P
    Turkishwat - WildWood / New Jersey Şubesi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arlinghton house da 3gece kaldık dinonun yanında!
    dostum gusel diildi pek baya pisti tuwalet duş ortak!!
    wildwood cresttt wildwoooda en gusel ewler orada
    ciddi güsel ewler..bızımkıde fena diildi rio grandede..wildwooda para yapabilcein bi adam war o da SANY
    benım hintli patron süper kafa adamdı ben kumarhaneden cıktıktan sora orada çalıstım haftalık 400dolar alıyordum..gunluk 8saat haftada 6gun çalıstıgın zaman..wildwodda gore iyi paraydı..ama lida die bi rus kız wardı bızım patronun yanında 3.yazı 600dolar alıordu haftalık...
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sevgili pamela,ilgimi iki sey çekti..2007 yazında bende cedar pointteydim,ve bu sene moreys piers a gitmek istiorum..sen 2008 yazında sanrıım gıttın..cedar poınte gore karsılastırmasını yaparmısın?benım ıcın cok onemlı de.cunku farklı bı yer olsun dıe moreys pıers ı ıstıorum ama cedar poıntten de gayet memnundum..degıstırmesem mı ısımı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı yelist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili pamela,ilgimi iki sey çekti..2007 yazında bende cedar pointteydim,ve bu sene moreys piers a gitmek istiorum..sen 2008 yazında sanrıım gıttın..cedar poınte gore karsılastırmasını yaparmısın?benım ıcın cok onemlı de.cunku farklı bı yer olsun dıe moreys pıers ı ıstıorum ama cedar poıntten de gayet memnundum..degıstırmesem mı ısımı?
    Parayı çok sallamıyorsan başka biryer istiyorsan içerisinde daha çok "ride" ve etkinlik olan Six Flagsları seçebilirsin.

Virginia Bush Gardens diyen arkadaşlar var mesela.

Ama sakın Moreys Pier's a gitme....Emin ol pişman olursun.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

moreys'te cankurtaranlık yapan var mı arkadaşlar?biz grup olarak gidicez,eğlence parkı istiyoruz.cedar point,six flags ya da moreys arasında bi karar vericez.ne dersiniz?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks