Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sandığımdan daha zor oldu !!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Angry Sandığımdan daha zor oldu !!!

Ardakaşlar bugün Ankara da vize görüşmesine gittim ve şimdi size başımdan geçenleri anlatacağım.Bunları anlatmamın sebebi henüz vize görüşmesine gitmemiş arkadaşlara yardımcı olabilmek.

Bu forumdan ve daha başka sitelerden de okumuş olabileceğiniz gibi vize görüşmesi sırasında soruların çok basit olduğu ve görüşmenin kısa sürdüğü söylenir.

Ben inş. müh. 3. sınıf öğrencisiyim ve ortalamam 3.04..Bana sorulan soruları da aşağıya yazıyorum, ingilizcelerini tam olarak hatırlamadığımdan türkçe olarak yazıyorum..

1-)Kaçıncı sınıftasın ?
    2-)Hangi bölümdesin ?
    Ben civil engineering deyince "civil" kelimesinin nerden geldiği ?
    3-)Yapı statiği dersinden neler öğrendiğim ?
    4-)Yüksek bir yapının güvenli olabilmesi için nelere dikkat edilmelidir ?
    5-)Beton nasıl bir malzemedir ?
    6-)Alüminyum sert midir yumuşak mıdır ?

Şu anda hatırlayamadığım ve arada geçen konuşmalar da cabası...

Ben vize görüşmesinin ingilizcemi test etmek olduğunu düşünüyordum ama yanılmışım demekki.Daha ziyade benim meslek bilgilerimi test ettiler bana göre..

Eğer siz de Ankara'dan girecekseniz umarım JAPON olduğunu düşündüğüm bayana denk gelmezsiniz.....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

inş. ben 3 gun önce sarısın bayanda gerceklestirdim görüşmeyı bıde onun solunda kıvırcık saclı vardı ıkısıde sevımlı ınsanlardı cok kısa ve öz soruolardı forumda yazılan cızılen seyler yanı bana 3 soru sordu 40 sn surdu
    senınkı sanssızlık ayrıca ing. bildigin için kendını sanslı say ıste anlamıs cevablamıssın netıcede

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

deseydin amerikaya bina dikmeye gitmiyorum evet senn talihsizliğin bnm görüşme sırasında herkes 3 4 soru ile geçti hatta bi kız açık açık ingilizce bilmiyorum dedi Türkçe sonra da belki de siyahi ablaya denk gelmesi sayesinde onla türkçe konuşarak vizeyi verdi

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

konu sabitlenmiştir
    admin (at) turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

sonuçta bence hiç de adaletli bir seçim olmuyor.İnsanların bu kadar önem verdiği bir konuda daha dikkatli davranılması gerektiğini düşünüyorum...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya sorular o kadar saçma değil ne de olsa kadın ingilizceni test etmek için bi konu açmaya çalışmış sen orada elinden gelen en iyi şekilde anlatmaya çalışacaksın, aynısını okulda biz de yaşıyoruz hocalar bazen ne sorular soruyo ingilizce anlatmak için cebelleşiyosun ama tabi bi de bu soruları ingilizce jargon kullanarak cevaplaman gerektiğinden durum bazen baya zor olabiliyor ne diyelim inş. hakkında konuşamayacağımız saçma sapan sorular gelmez

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yuh tani çok saçma abi bence seni ikiz kulelere mühendis olarak filan almasınlar abi iyi baktınmı işine

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bence inşaat müh. bilgisi yada ilgisi var seninde ingilizceni beğendi ise muhabbet etmek istemiştir diye düşünüyorum
    ben gittiğimde görüşmeye vardı öle sohbet ettikleri (ist.)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks