Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İsrail'e kim dur diyecek?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Standart İsrail'e kim dur diyecek?

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği Dökme Kurşun operasyonu 5. gününe girdi. Ölen kişi sayısı yaklaşık 400. BM açıklamasına göre bunların 4te 1 i sivil.. Bana göre çok daha fazla sivil öldü ve ölenlerin büyük bir kısmını çocuklar oluşturuyor. İsrail'in zulmü Hitler'i aratmıyor.. Tevrat öldürmeyeceksin diyor.. bunlar kadın çoluk çocuk demeden katliam yapıyorlar.. Ortadoğuda çatışma ortamı ne zaman bitecek.. İsrail nasıl duracak ? Yada nasıl durdurulacak?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

ne zaman Domatesin tohumunu,Savunma sitemlerini vs.......... onlardan almayı bırakırıp kendi yerli ürünlerimi geliştirip sahip çıkarsak işte o zamn dur demeye gerek bile kalmayacak.
    Hep derim ufak görünen ayrıntılar hep büyük önem arz eder..
    bunu diğer ortadoğu ülkelerininde yapması tabii ki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dünyaya hükmeden bir avuç insan topluluğu
    kulağa çok mantıksız geliyor
    onlara dur demek için o 5milyon kadarcık insan tarafından yönetilmemek lazım

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Heryerde çok güçlü lobileri var.. Ekonomik ve teknolojik anlamda aşırı gelişmiş bir topluluk. Birbirlerine aşırı bağlı bir millet. Aralarında bir tane fakir görmedim. (Biz müslümanlar olarak şunların yarısı kadar olamadık malesef..)Buraya kadar herşey güzel.. ama ne yazıkki tüm bu pozitif özelliklerini siyonizm uğruna harcıyorlar... Aralarından bir kaç deha çıktı ve siyonizmi, siyasi siyonizme dönüştürmek için ilk adımı attı. Başarılı da oldu.. Siyasi siyonizm destekli yaptıkları bu katliamların faturasını masum insanlar ödüyor..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

acikcasi adamlarin tarihine baktigimizda , oyle temeller atmislarki planli bir sekilde, gelegee dair her plani sanki 2-3 kere kurgulayarak ve her planin bir alternatifi olarak bugnlere kadar gelmisler..dunyanin her ulkesinde faaliyet gosteren lobileri var..israilli her insanin parca parca toprak satin alarak bir israil devleti kuruldugu kimi tarafindan bilinmeyen bir gercek..zamaninda nazilerin yahudilere yaptigi soykirimi cok iyi bir sekilde kullanarak bati dunyasinda ''masulmlari ,ezilenleri koruyan devlet'' olarak bilinir..gel gorki doguda nasil bilirler..israil iskencesi , ozellikle arap ulkelerinde bilinir..siyonizmi tarih boyunca en iyi sekilde kullanmislardir..anlatilcak okadar cok sey varki bunlar hakkinda..
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

İsrail'in en büyük koruyucusu Amerika ne zaman batarsa İsrail'de o zaman yıkılışa doğru gider.

Sonuçta ABD hem mali hem askeri açıdan tek ve en büyük koruyucusu İsrailin. Heryıl milyarlarca dolar yardım yapıyorlar.

ABD gittikten sonra bu kadar rahat nüfuz edebilecekleri başka bir ülke bulmaları imkansız.

Dünyanın kalanı zaten ulus-devlet modeliyle yönetiliyor. Yabancıların sisteme dahil olmaları çok zor.
    Ama Amerika'da herkes yabancı olduğu için kimin parası varsa rahatlıkla hükümeti kontrol edebiliyor.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

ABD 'mi Israile muhtac yoksa Israil mi ABD 'ye ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

antik çağda şuan ismini hatırlayamadığım bir imparator veya komutan yahudilere soykırım ypamış ve o zamanki nüfus a göre 300 bin yahudıyı öldürmüştü..mısırlılar ında antık çağda yahudılere karşı bir soykırım girişimi oldu..hitler'i bilmeyenimiz yoktur zaten..atamayana atarlar felsefesi..zamanında iyi kırsalarmış bu soysuzların soyunu şimdi böylesine zulm edemeyeceklerdi...dedelerini fırınlarda yakan filistinliler değil almanlardı..ama gücü yeten yetene bu dünyada..
    bok vardı keşfettiniz şu kıtayı..şimdi uğraş dur vize ,uçak bileti vs..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum beni yanlıs anlamayacagını bilerekten oncelikle sunu belirteyim bi yanlısın war... 10 emir den biri öldermeyeceksin diyor ama kimi ? once bunu dusunmemiz lazım... onların eski ahitlerine gore buyuk israil "devletinin" sınırları içinde bulunan ve yahudi olmayan herkes in katli meşrudur... oncelikle israil bir devlet degildir... sistemlestirilmiş, kurumları olan bir teror orgutudur... yani israil in PKK dan tek farkı kurumsallaşmıs olmasıdır... ayrıca ben İSRAİLE kızmıyorum. niye diyecek olursanız cevabım sudur... onlar inandıkları seriatte yollarına devam ediyorlar. yani gorevlerini yapıyorlar. gorevleri ney TEROR ve KATLİAM!!! sorulması gereken soru israili kim durduracak degil, biz(butun islam alemi olarak) israili ve İsrail gibileri durdurmak için ne yapıyoruz olmalı... affınıza sıgınarak soylemek istiyorum kimse beni yanlıs anlamasın lutfen ama bugun türkiye sokaklarında bile dolassanız HAMAS kimdir deseniz... insanların verecegi tepki bellidir... ya "bilmiyoruz", ya "teror orgutur" diyecekler...peki kaç kişi bölüştürülmüş filistin topraklarının(1947'den beri) GAZZE deki HALKIN oyuyla tekrar ediyorum HALKIN oyuyla seçilmiş MEŞRU BİR HÜKÜMETTİR" diyecek... sakın yanlıs anlamayın bu konuda en cok da kendime kızıyorum...cunku ilk once kendimi bi sorgulamam lazım... peki ben napıyorum sadece dua... bu kadar... sadece dua...dogrudur Rasulallah s.a.v. "dua müminin silahı buyurmustur" ama sunu unutmamalıyız dua istemek degildir... istedigin seyin Allah ta oldugunu bilmektir... Allah ta oldugunu bildegin bir seyi de istemen lazım... onun içinde ibadet gerekli... peki su anki katliam ve soykırım durumunda yapılacak en onemlı ibadet nedir... affınıza sıgınarak nacizane fikrimi soylemek istiyorum... CİHADDIR!!! peki cihad nedir...Allah ugruna, Allahın yarattıgı en serefli mahlukat olan insanlar ugruna HAKKIN VE HAKLININ YANINDA OLMAKTIR!!! nası yapılır... burda da affınıza sıgınarak soylemek istiyorum ki CİHAD 2 şekilde olur.. Ayeti kerime soyle buyurur "...mallarınız ve canlarınızla Allah yolunda cihad edin" Tevbe-41... yani isteyen malıyla isteyen de canıyla cihad eder... işte burada tekrar en bastaki soruma geciyorum... "biz ne yapıyoruz, özele inersek BEN NE YAPIYORUM" demeliyiz... işte kendime kızmamın sebebi insanlar gazzede meşru olan savunma haklarını kullanırken "BEN" hem onlara terorist damgasını vuruyor hem de onları terorist ilan eden "takım elbiseli teroristlerin” mallarını hiç çekinmeden alıp onlara bir kurşun da "BEN" hediye etmiş oluyorum..."BEN"den ve "BEN"im yaptıklarımdan bu kadar... Affedin "BEN"i GAZZE’dekiler,GROZNİ'dekiler,BOSNA'dakiler,HERSEK' tekiler,KEŞMİR'dekiler,MOGADİŞU'dakiler,DARFUR'dak iler,BAGDAT'takiler...Ve ismini sayamadıgım bircok yerde zulme ugrayan musluman kardeslerim, size yaptıgım bunca seye ragmen affedin beni...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı gokhan28bjk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum beni yanlıs anlamayacagını bilerekten oncelikle sunu belirteyim bi yanlısın war... 10 emir den biri öldermeyeceksin diyor ama kimi ? once bunu dusunmemiz lazım... onların eski ahitlerine gore buyuk israil "devletinin" sınırları içinde bulunan ve yahudi olmayan herkes in katli meşrudur... oncelikle israil bir devlet degildir... sistemlestirilmiş, kurumları olan bir teror orgutudur... yani israil in PKK dan tek farkı kurumsallaşmıs olmasıdır... ayrıca ben İSRAİLE kızmıyorum. niye diyecek olursanız cevabım sudur... onlar inandıkları seriatte yollarına devam ediyorlar. yani gorevlerini yapıyorlar. gorevleri ney TEROR ve KATLİAM!!! sorulması gereken soru israili kim durduracak degil, biz(butun islam alemi olarak) israili ve İsrail gibileri durdurmak için ne yapıyoruz olmalı... affınıza sıgınarak soylemek istiyorum kimse beni yanlıs anlamasın lutfen ama bugun türkiye sokaklarında bile dolassanız HAMAS kimdir deseniz... insanların verecegi tepki bellidir... ya "bilmiyoruz", ya "teror orgutur" diyecekler...peki kaç kişi bölüştürülmüş filistin topraklarının(1947'den beri) GAZZE deki HALKIN oyuyla tekrar ediyorum HALKIN oyuyla seçilmiş MEŞRU BİR HÜKÜMETTİR" diyecek... sakın yanlıs anlamayın bu konuda en cok da kendime kızıyorum...cunku ilk once kendimi bi sorgulamam lazım... peki ben napıyorum sadece dua... bu kadar... sadece dua...dogrudur Rasulallah s.a.v. "dua müminin silahı buyurmustur" ama sunu unutmamalıyız dua istemek degildir... istedigin seyin Allah ta oldugunu bilmektir... Allah ta oldugunu bildegin bir seyi de istemen lazım... onun içinde ibadet gerekli... peki su anki katliam ve soykırım durumunda yapılacak en onemlı ibadet nedir... affınıza sıgınarak nacizane fikrimi soylemek istiyorum... CİHADDIR!!! peki cihad nedir...Allah ugruna, Allahın yarattıgı en serefli mahlukat olan insanlar ugruna HAKKIN VE HAKLININ YANINDA OLMAKTIR!!! nası yapılır... burda da affınıza sıgınarak soylemek istiyorum ki CİHAD 2 şekilde olur.. Ayeti kerime soyle buyurur "...mallarınız ve canlarınızla Allah yolunda cihad edin" Tevbe-41... yani isteyen malıyla isteyen de canıyla cihad eder... işte burada tekrar en bastaki soruma geciyorum... "biz ne yapıyoruz, özele inersek BEN NE YAPIYORUM" demeliyiz... işte kendime kızmamın sebebi insanlar gazzede meşru olan savunma haklarını kullanırken "BEN" hem onlara terorist damgasını vuruyor hem de onları terorist ilan eden "takım elbiseli teroristlerin” mallarını hiç çekinmeden alıp onlara bir kurşun da "BEN" hediye etmiş oluyorum..."BEN"den ve "BEN"im yaptıklarımdan bu kadar... Affedin "BEN"i GAZZE’dekiler,GROZNİ'dekiler,BOSNA'dakiler,HERSEK' tekiler,KEŞMİR'dekiler,MOGADİŞU'dakiler,DARFUR'dak iler,BAGDAT'takiler...Ve ismini sayamadıgım bircok yerde zulme ugrayan musluman kardeslerim, size yaptıgım bunca seye ragmen affedin beni...
    hocam madem bunları biliyorsun israilin ortağı olan amerika ya neden gitmek için uğraş veriorsun?10.bin kişi bugün istanbul da israil bayraklarını yaktı lanet okudu..e hadi atlayı gidin filistine destek verin...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşalar ben her gün bu olaylara baktığımda içim acıyor ama sadece ölen çocuklar ve kadınlar için. bizim başımızda yıllardır terör var yıllardır ülkemize saldırı ve kötü emeller var. dergilerde sürekli çıkan bütün dünyada sembol olan kurşun yemiş bebeklerimiz var bunlar olurken filistin bizim yanımızdamıydı ırak yanımızdamıydı hangi birisi bize destek verdi yada şu anda hangisi bize destek oluyor ben israilin yaptıklarını doğru bulmuyorum ama bunca şehidimiz varken ve kimse bize üzülmezken bu kadar çaba niye

tekrar ediyorm çocuklara ve kadınlara çok üzülüyorm ama keşke başkalarıda bizim çocuklarımıza bizim üzüldüğümüz kadar üzülse

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadasım bunu soyleyerek cahilligini belli ediyosun... lutfen ithamlı konusmalardan kacınalım... burda yapılan bir oz eleştiridir... ben oz elestirimi yaptım istersen sende vicdanınla bu oz eleştiriyi bi yap... o zaman boyle ithamlarda bulunmayacagına eminim kardesim. ayrıca beni ne kadar tanıyosun. destek vermedigimi nerden biliyosun, bayrak yakmadıgımı, FİLİSTİNE veya CECENİSTANA GİTMEK istemedigimi nerden biliyosun...nu yolda bedel odemedigimi, nezaretlere dusup dayaklar yemedigimi, hakaretlere ugramadıgımı nerden biliyosun... ben en yakın arkadasımı GROZNİ de sehit verdim!!! Rabbim bana da nasib eder inşallah. lakin sorun bayrak yakmakta degil, sorun kendimizi bu yolda YAKAMAMAKTA, bu aşkla YANAMAMAKTA... soruna da soyle cevap vereyim. 1. si ticarette asla DİN AYRIMI yoktur... herkesle ticareti serbest bırakmıstır ALLAH c.c. ama asla onları dost edinmeyin demiştir. 2. si ben şimdi amerikaya giderek orada CALISARARAK onlarla DOSTMU olmus oluyorum... ben mcburger almıyorum ariel kullanmıyorum ya da ne bilim marlboro vs.vs. urunlerini almıyorum. nie? cunku ALTERNATİFLERİ war. ticarette de boyle. Alternatifi warsa serbest olmasına ragmen ASLA bu kosullarda onların urunlerini almam!!! daha dogrusu sana soyle soyliiim onlara destek veriyor diye oraya gitmemek lazımsa TÜRKİYE dede yasamamak lazım...cunku acık destek veren ulkelerden biriyiz. Ama ben senin gibi dusunmuyorum. orada yasıyor olmak veya orada RIZK peşinde kosmak aynı zamanda da su anki dunya da gecerliligini en yuksek seviyede koruyan ve dunya milletlerine sesini en kolay sekilde duyurmanı saglayan ingilizceyi (inşallah ilerde degişir) içinde bulundugum statude daha ii ogrenme sansım yok!!! yani alternatifi yok... ve sunu bilmeni isterimki arkadasım filistine giderek filistinli olunmaz yasayabildigin surece, yasayabildigin kadar onların acısını yasamak ve yasadıgını faaliyetlerinle belli etmek insanı filistinli bosnalı cecenyalı darfurlu veya dogu turkistanlı yapar...yine de dusuncelerini onemsiyor ve degerlendirecegime soz veriyorum.. saygı ve selametle...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadasım bunu soyleyerek cahilligini belli ediyosun... lutfen ithamlı konusmalardan kacınalım... burda yapılan bir oz eleştiridir... ben oz elestirimi yaptım istersen sende vicdanınla bu oz eleştiriyi bi yap... o zaman boyle ithamlarda bulunmayacagına eminim kardesim. ayrıca beni ne kadar tanıyosun. destek vermedigimi nerden biliyosun, bayrak yakmadıgımı, FİLİSTİNE veya CECENİSTANA GİTMEK istemedigimi nerden biliyosun...nu yolda bedel odemedigimi, nezaretlere dusup dayaklar yemedigimi, hakaretlere ugramadıgımı nerden biliyosun... ben en yakın arkadasımı GROZNİ de sehit verdim!!! Rabbim bana da nasib eder inşallah. lakin sorun bayrak yakmakta degil, sorun kendimizi bu yolda YAKAMAMAKTA, bu aşkla YANAMAMAKTA... soruna da soyle cevap vereyim. 1. si ticarette asla DİN AYRIMI yoktur... herkesle ticareti serbest bırakmıstır ALLAH c.c. ama asla onları dost edinmeyin demiştir. 2. si ben şimdi amerikaya giderek orada CALISARARAK onlarla DOSTMU olmus oluyorum... ben mcburger almıyorum ariel kullanmıyorum ya da ne bilim marlboro vs.vs. urunlerini almıyorum. nie? cunku ALTERNATİFLERİ war. ticarette de boyle. Alternatifi warsa serbest olmasına ragmen ASLA bu kosullarda onların urunlerini almam!!! daha dogrusu sana soyle soyliiim onlara destek veriyor diye oraya gitmemek lazımsa TÜRKİYE dede yasamamak lazım...cunku acık destek veren ulkelerden biriyiz. Ama ben senin gibi dusunmuyorum. orada yasıyor olmak veya orada RIZK peşinde kosmak aynı zamanda da su anki dunya da gecerliligini en yuksek seviyede koruyan ve dunya milletlerine sesini en kolay sekilde duyurmanı saglayan ingilizceyi (inşallah ilerde degişir) içinde bulundugum statude daha ii ogrenme sansım yok!!! yani alternatifi yok... ve sunu bilmeni isterimki arkadasım filistine giderek filistinli olunmaz yasayabildigin surece, yasayabildigin kadar onların acısını yasamak ve yasadıgını faaliyetlerinle belli etmek insanı filistinli bosnalı cecenyalı darfurlu veya dogu turkistanlı yapar...yine de dusuncelerini onemsiyor ve degerlendirecegime soz veriyorum.. saygı ve selametle...
    evet ben cahilim kabul de sen amerika ya gıdıp adamlara dolaylı yoldan para kazandıracaksın hizmet edeceksin...sonra ben ariel almıyorum falan dıyeceksın..bende sana bunları bi geç diyeceğim..bu kadar öfken varsa amerikaya gidip hizmet etme bence...ticarette din ayırımı yoktur ama gavurlarla dost olma diyorsun..ben sana söyleyeyim önce insanı diniyle değil insanlığıyla değerlendireceksin...yoksa ne farkın kalır tüm müslümanları el kaide sanan amerikalıdan???

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

diger arkadasıma da bir dipnot olarak sunu belirtmeliyim... evet bizim şehidlerimizde en az onlar kadar kutsaldır... ve Allah hepimizi PKK kursununa sehit giden bebeler kadar serefli ve onurlu ihsan eyler inşallah... ama dostum sunu da bilmeni isterim ki 1984 den beri biz sehit verirken filistinliler 1947 den beri hatta israilin kurulma asamısını ele alırsak 2. abdulhamitin dususunden beri sehit veriyorlar... soyledigin seyler cok dogru bizim yanarken onlar neredeydi demene hak veriyorum ama ornek verdigin yerler yanlıs. cunku biz sehit verirken onlarda sehit veriyor veya saddam gibi diktatorlerin zulmunde yasıyorlardı... ama arap seyh bozuntularını veya krallarını ornek gosterirsen yani devleti temsil yetkisi olanları kesinlikle sana sonuna kadar katılıyorum... ama sunu da bil ki bizim sehitlerimize onem vermeyenler filistinlilere de bagdattaki olen mazlumlarada onem vermiyorlar... yani bu; orda zulme ugrayanlarla bizim ortak kaderimiz gibi bişey... bunları degistirme kudreti oldugu halde degistirmeyen herkesin Allah belasını versin!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum galiba senle farklılıgımızı buldum...senin hayata ve olanlara bakıs acınla benimki tamamen farklı... cunku yazdıklarımdan beni hic anlamıssın... sana da bunları anlatmakla ugrasıcak hic vaktim yok... ben insanları insanlıklarıyla degerlendiririm. ve benim bu kriterimin ozunde HAKTAN mı BATILDAN oldugu inancı yatar... yani adalettenmi zulumdenmi... lakin lafı fazla uzatmayacagım... ama illa ki maksadın birini kapaklamaksa veya empoze ise tamam kapaklandım... sen haklsın ve galipsin... Allah yolunu acık etsin... sana soyleyecek fazla sozum yok... ne yazarsan yaz sana cevap vermeyecegim...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

ya arkadaslar benim anlamadigim tek sey.
    savas baslamadan bikac gun once israel'in dis isleri bakaninin misirda husnu mubarekle gorusmesi?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

dostum galiba senle farklılıgımızı buldum...senin hayata ve olanlara bakıs acınla benimki tamamen farklı... cunku yazdıklarımdan beni hic anlamıssın... sana da bunları anlatmakla ugrasıcak hic vaktim yok... ben insanları insanlıklarıyla degerlendiririm. ve benim bu kriterimin ozunde HAKTAN mı BATILDAN oldugu inancı yatar... yani adalettenmi zulumdenmi... lakin lafı fazla uzatmayacagım... ama illa ki maksadın birini kapaklamaksa veya empoze ise tamam kapaklandım... sen haklsın ve galipsin... Allah yolunu acık etsin... sana soyleyecek fazla sozum yok... ne yazarsan yaz sana cevap vermeyecegim...
    eminim vaktin yoktur...ama benim sana açıklayacak vaktim var..senin anlamama problemin olduğunu düşünerek çamurculuğa gitmiyorum eminim ben anlatamıyorumdur kendimi.insanalrı insanlıklarıyla değerlendiririm diyorsun ama ben amerikalıyla(kendi dinimden olmayanla) ticaret yaparım arkadaş olmam diyorsun..rabbim böyle emrediyor diyorsun..aynı şey mi?adaletten yanaysan eğer,amerikanın,ırağa ya da israil in filistin e saldırılarını kınadıgın kadar el kaidenin amerika ya ingiltereye duzenlendiği saldırıları da lanetlemıssındır umarım..sonuçta olan sivillere olur bu tür savaşlarda...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum bu acık bişey... mısırda ki hukumette bu siyonistlerle işbirligi yapıyor...husnu mubaregi oraya getiren onlardır... cunku mısırın NASIR donemindeki gibi sosyalist bi akıma dusup kendilerine rakip olmalarını istemiyor... husnu mubarekte onların kuklalıgını cok guzel yapıyor... tıpkı diger bicok arap ulkesi yoneticisi olan işbirlikçiler gibi... malesef bu butun dunya muslumanlarının ortak kaderi...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar siz birbirinize sinirle bazı şeyler söylemişsiniz ama amerikaya gitme konusunda şu şekilde katılıyorum eğer ki amerikan malları almayarak amerikayı protesto ediyosan yardım yapmadığını düşünüyosan amerikaya work and travel programıyla giderek aslında en büyük yardımı yapıyosun çünkü amerikan insanı çalışmayı ayak işlerini yapmayı sevmiyor yapsalarda bu işler inanlılmaz yavaş işliyor işkembeden atmıyorum gördüklerimi söylüyorum ve bizler bu işlerde hem ucuza çalışıyoruz hemde verimle çalışıyoruz. bu programa gitmeden önce uçak bileti dahil amerikan şirketlerine para ödüyoruz sonra bununla kalmayıp orda kazandığımız parayı oranın piyasasında döndürerek ekonomilerine katkıda bulunuyoruz amerikan ekonomisine bu şekilde en az 6000 dolar sokuyoruz her birimiz inan hayatın boyunca ariel alsan bu kadar kazandıramazsın amerikaya yanlış anlama seni yermek için söylemedim ama çelişki olmasın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

seni anlıyorum zaten burdaki çelişkiyi inkar ediyorum demiyorum... evet haklısın belli bir buyuklukte sermaye donugusu saglanıyor... ama benim yazdıklarımda onemle vurguladıgım nokta "ALTERNATİF"... yani baska bi alternatifi olmadıgı için gidiyorum... elimde olsa, daha ii bi ogrenme fırsatım baska yerde olsa emin ol gitmem... inşallah sende beni anlamıssındır saygıdeger dostum...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tabiki anladım kardeş saygılar sanada ama amaç sadece ingilizce öğrenmekse bunun amerikadan başka bir çok alternatifi var inan zaten ingilizce öğrenmek için amerikadan bi dil okulu seçtiğinde amerikanın konsolosluğunda ilk sorulan soru ne biliyomusun amerikaya niye ingilizce öğrenmeye geliyosun ingiltereye neden gitmiyosun orası daha yakın diyorlar. onun haricinde sanane ulan diyosan artık oda kabulüm

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

walla dostum kurs dahil heryere gittim... ama maddi durumlar kısıtlı oldugu için en azından amorti hesabı geri donebilmek istiyorum. ve bu dil denen meret oyle bişi ki yasanıldıgı yerden baska bi yerde ogrenmen cok zor... saygılarla...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ayrıca ben kimseye sanane demem hele bide burda bişiyler yazıyo olan birine yani en azından duyarlı olan birine asla DİYEMEM,kendimde boyle bir hak gormuyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart selam

bjkgokhan arkadaşım açık yureklılığınden dolayı, samimiyetinden dolayı kutluyorum. Bende aşağı yukarı senin halindeyim. Anlıyorum.
    Dunyaya sorumlu, vicdanlı, islamlı bakarsan garipsenirsin.Faklı olduğun için yargılanırsın, sorgulanırsın. İlkelerin varsa...Birileri senin bir açığını, günahını bulur bak işteeee der. Sen onu biliyor ve bir gunah veya hata olarak kabul edip, üzüldüğün halde.... ve kendisi bir kenarda sutte leke var bende yok pozisyonunda.
    Bu toplumda zihninde: kopruyu gecene kadar ayıya dayı dıyeceksin, salla başı al maaşı, memleketı sen mi kurtaracan, karışma hukumet işine evden işe işten evine vs. vs. sözler yereden insana farklı gelirsin.
    Ve ben amerikan devletini sevmem ama halkıyla bi problemim yok. Gittim, gayet iyi insanlardı.
    Bugun terorist, radikal, fundamentalist, modern, terör, vb. kavramlar, yaftalar batıdan, israilden gelmektedir. Kendi tanımlarımızı yapmalıyız.
    Bu arada ben wat a gittim geldim. sen red mi yedin?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ataraksia ne dediğini sen biliyor musun
    büyük ihtimalle tahmin ettiğim siyasi düşüncenin izindesin
    ama o ideolijinin önderleri nerede savaştı biliyor musun?
    hangi halkın özgürlüğü için savaştı?
    Konu hellguard tarafından (03-01-2009 Saat 02:44 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ataraksia ne dediğini sen biliyor musun
    evet gayet iyi biliyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesajımı yeniledim
    ben kimin ne için savaştığını çok iyi biliyorum..kim neyi bilmiyor onuda anladım..o kadar şey yazdım içinden çekip aldğın şey buysa zaten...herkes kendince haklı zaten...wat forumunu da bunlarla doldurmanın manası yok...herkese iyi kandiller

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

fıorexın sordugu soruya olumlu cvb vermek ısterdım...
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Konu çok farklı noktalara taşınmış ve biz yine birbirimizi üzmüşüz..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks