Sayfa 1 Toplam 20 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu
Toplam 574 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: giderken ne götürülür

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart giderken ne götürülür

arkadaşlar giderken ne götürülür ne götürülmez bilgi verirseniz sevinirim

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

en az 600-700 dolar para al yanına. gitmeden döviz bürolarında 1 dolarlık bozukluklar temin et, bunun yararı olacak sana. daha sonra eklemeler yaparım
    admin (at) turkishwat.net

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

giyecek olarak çok bir şey götürme yeter...Giyilmiyor,hatta ikinci işi bulduğun zaman hiç giyilmiyor...boşuna yük oluyor. Ben 80litrelik bir bacpack le gitmiştim,düşün o bile çok geldi. Bir çocukla tanışmıştım adam sanki halı sahaya maça geliyormuş gibi gelmişti ama yetti adama.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hımm hakkat ne götürülür ben alaskaya gidecegim inş. yanıma uzun kollu giysıler almam lazımmı bos yerede tasımak istemıyorum

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

ya arkadaşlar bu 1996 serisi 100 dolarlık banknotlar geçerli mi hala?eski 100lükler yenilerden farklı baya.döviz bürosundaki adam araya 1 adet sıkıştırmış sonra gördüm onu.bi sorun olur mu ki?bi de yiyecek vs götürebiliyor muyuz ya.?
    Konu fatih26 tarafından (26-05-2007 Saat 01:43 AM ) değiştirilmiştir.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

gerçekten isabetli bir konu olmuş. aslında ben daha çok ne götürülür dışında ne getirilir kısmıyla ilgilendiğim için çok büyük bir valiz aldım onunla gidip içini doldurp gelmek istiyorum. yani sadece işime yarıcak temel şeyleri götürsem yeter. daha çok neye ihtiyaç olur bunları seyahat tecrübesi olan arkadaşlr sıralarsa çok faydsı olur...

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı fatih26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar bu 1996 serisi 100 dolarlık banknotlar geçerli mi hala?eski 100lükler yenilerden farklı baya.döviz bürosundaki adam araya 1 adet sıkıştırmış sonra gördüm onu.bi sorun olur mu ki?bi de yiyecek vs götürebiliyor muyuz ya.?
    dert etme fatih aynı şey benim de başıma gelmişti. sorun olmuyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaşlar hazır topic kızışmışken bu paycheckleri sormak istiyorum. Orda para olarak kullanmak için burda paralarımızı paychecke dönüştürmemiz gerekiyomuş zannedersem; bunu Türkiye'de nerden halledicez ve Amerika'da nasıl paraya dönüştürcez?

Tecrübe Puanı
    10

lusid paycheckleri orda alıyorsun orda bozuyorsun burdan herhangi birşey almıyorsun. Bank of America biz oradayken komisyon almadan ya da çok alarak ama biraz uzun süren işlemlerin ardından bozuyor. Sen buradan normal amerikan doları götürüyorsun saat 4:00 a geliyor acaba sorunu mu anlayamadım ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar peki yiyecek olarak ne goturmemizi tavsiye edersiniz?neler goturebilirz?bi de uçuşu cok uzun sure olacak olanlar için yanlarındaki el bagajında birşey goturmelerini tavsiye edermisinz?havaalanlarında bayağı pahalıymış yiyecekler de

Tecrübe Puanı
    10

uçakta sana iyi bakıyorlar onu merak etme de, ilk günler amerikada kahvaltı yapmak tr'yi aratıyor. İlk birkaç gün kellog's ürünleri ile idare edersiniz. Grup oluşturunca normalleştirirsiniz hayatınızı. Biz ilk bir iki hafta sabah hatta öğle vakitleri dahi kellogs yediğimiz olmuştur. onun dışında genelde pizza yerdik ya da hamburger. yok başka birşey napalım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sıcak yemek evyemekleri tarzı yemeklerin cok pahalı oldugunu duydum dogrumudur.Gidenlerin cogu pizza hamburger türü fast food yiceklerle ıdare edıyormus bünye bozulmasın 3 kurus para kazanalım derken

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Yemek konusu benimde aklımı karıştırıyor gerçekten hergün pizza hamburger olmaz ki nereye kadar yani 3 ay.Menemen fln yapıcaz artık

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

valla her zaman derim kuru gıda fazla sorun yaratmaz yanınıza almanızda fayda var. yani hazır çorba (ordakiler acayip dondurulmuş şeylerdi anlamadım gitti) beyaz peynir halal sucuk bunlar bence götürülmeli. bunları bulmak zor bulsanız bile beyaz peynir kilosu 15 dolara kadar çıkıyor. el bagajlarınıza yiyecek almak gereksiz. uçakta yemek sıkıntısı olmuyor. elektronik eşya (cep tel vs) götürüyorsanız bir fiş çevirici alın ilk birkaç gün uğraşmazsınız en azından. ayrıca uluslararası bir arama kartı alın yanınıza. vardığınızda ya da aktarmalarda sevdiklerinizi haberdar etmiş olursunuz. giyecek konusunda terlik şort tişört bunlar yeterli ince bir hırka yanınızda olsun yinede...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gökhanjan dediklerin mantıklı ama bu yıcekleri havaalanında x rayden gecerken görduklerınde rezil olmayalım komik duruma düşmüş olmayızmı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı kaplannn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gökhanjan dediklerin mantıklı ama bu yıcekleri havaalanında x rayden gecerken görduklerınde rezil olmayalım komik duruma düşmüş olmayızmı
    hazır çorba getiren arkadaşlar vardı.. diğerleri de bir Türk'ün vazgeçilmezleri. ne rezil olacaksın ki. ne anlar elin amerikalısı tam yağlı beyaz peynirden. varsa yoksa amerikan cheese ve mozzarella..ilk 3 sabah kahvaltıda tatlı çörek ve kahve içmekden mide spazmı geçirecektim. yemek seçen arkaşlar biraz sıkıntı çekecek. bi kız arkadaşım ilk 72 saat boyunca sıvı gıdalar alarak hayatta kalabildi. ondan sonra ağır kokan yağlı fastfoodlara alışmak zorunda kaldı.
    Konu gokhaNJan tarafından (26-05-2007 Saat 02:01 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hadi yabu bakımdan cok kötü dogru farklı bir kultur farklı yemekler farklı lezzetler ama güzel yemekleride vardır eminim onları keşfetmek güzel olacakdır eminim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

elbette özellikle deniz ürünleri sevenler için mükemmel restorantlar var. ha birde açık büfe restorantlar çok iyi oluyor. 10-12 dolara ''all you can eat'' 3-4 kez gittik 10-12 tabak yemek salata tatlı dondurma yediğimizi hatırlıyorum. açık büfede bazı akşamlar karides ve somon balığı çıkıyordu ya...ahhh eski günler....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gokhaNJan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elbette özellikle deniz ürünleri sevenler için mükemmel restorantlar var. açık büfede bazı akşamlar karides ve somon balığı çıkıyordu ya...ahhh eski günler....

o desene yasadık o zaman balık benim favorımdır 3 ögün yesem banamısın demem

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Bi de bu yemek olayına günde ortalama ne kadar öderiz acaba?
    Kelimeler yetse..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar kahvaltıda corn flakes iyi gidiyor ucuzda

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

aksam yemegide alırsınız bi tane elektrıklı ocak 30 dolara bide tava uzerınde sucuk tan melemene makarnadan ton balıklı makarnaya pişir yersınız olmadı beceremıyorsanız supermarketlerdekı dondurulmuş mıkrodalga bekleyen urunlere saldırcaksın emın olun fast foodtan soguyacaksınız mc donalds burger pizza hut kfc nereye kadar dimi...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı umut1905ua Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aksam yemegide alırsınız bi tane elektrıklı ocak 30 dolara bide tava uzerınde sucuk tan melemene makarnadan ton balıklı makarnaya pişir yersınız olmadı beceremıyorsanız supermarketlerdekı dondurulmuş mıkrodalga bekleyen urunlere saldırcaksın emın olun fast foodtan soguyacaksınız mc donalds burger pizza hut kfc nereye kadar dimi...
    cok haklisin baska yapabildigimiz yemekte yohk zaten bunlardanda SIKLIRsak napacagiz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Türkiye'ye dönersin.
    Daha ne istiyon?
    Kelimeler yetse..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı LusiD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'ye dönersin.
    Daha ne istiyon?
    oldu nie gidiyorum oleyse

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

konservelik şeyler götürülmesi mantıklımıdır acaba? ton balığı pilaki vs gibi şeyler..bunlar orada pahalı mıdır yoksa götürdüğümüze değmez mi?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya abartmayın arkadaşlar konserve plaki falan siz boş gidin en iyisi o . çorba falan da götürmeyin ya da isterseniz 1 kilo hamsi alın orda hamsi yok hahah iyi güldürdünüz beni

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar olurda canınız dürüm filan çekerse şoyle acılı filan taco bell diye meksıkan bir fast food tarzı biyer heryerde rahatlıkla bulabılırsınız azda olsa ozlemınızı giderirsiniz

Tecrübe Puanı
    10

mexico luların damak tadları bizimkine benziyor tavsiye ederim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet hatta dahada ağır diyebliriz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks