Sayfa 4 Toplam 17 Sayfadan BirinciBirinci 1234567814 ... SonuncuSonuncu
Toplam 501 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Geri Dönmeyi Düşünmeyenler için

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

@ tesekkurler Neo!

insallah hepimiz icin en iyisi olur.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı aCHeRoN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet okul Boston'da tam olarak downtown crossing yani merkezde..ben 4 aylik 3200 dolar odedim haftada 20 saat..baska bir dil okulunada gidebilirdim ama burasi ortami cok iyi cok fazla sosyallesmanin oldugu bir okul..ben parayi cash verdim kafam rahat simdi.Is konusuna gelince 1 aydir bostayim is yok boston cevresinden hic bir yer bulamiorum o kadar cok pizzaciya sordum ama yok yok yok bilmiorum ne yapicam
    f1'la calisamazsin ztn.seni ise alsalar bile sosyal guvenlik numarani isveren sistemde kontrol ettigi zaman calisma izninin verification'i olmaz.sonra kacak calisiyor diye ihbar edilebilirsin falan filan... chinese,indian ya da turkish restaurantlara fln git.oralarda cash calisabilirsin.ama saatlik 7$ olur maximum.belki de olmaz bile... ya da baby sitter ol en kolayindan.haftalik 200 $ falan.
    there is nothing stopping me...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

kesinlikle degmez abd de cok zenginde olursun ama ailen olmadiktan sonra inan hepsi bos

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı jetgiller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    f1'la calisamazsin ztn.seni ise alsalar bile sosyal guvenlik numarani isveren sistemde kontrol ettigi zaman calisma izninin verification'i olmaz.sonra kacak calisiyor diye ihbar edilebilirsin falan filan... chinese,indian ya da turkish restaurantlara fln git.oralarda cash calisabilirsin.ama saatlik 7$ olur maximum.belki de olmaz bile... ya da baby sitter ol en kolayindan.haftalik 200 $ falan.
    Bebek bakıcılığı bulursan eger 15 günde yani 1 paycheckte 500$ kazanırsın ki buda az bir rakam değil hayatını kolaylıkla idame ettirebilirsin eğer çok büyük ve pahalı bir şehirde yaşamazsan.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

geri donmemek icin en kolay yol evlenmek baska yol yok.
    Şirket Seçim Yönergesi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

vizeni amerika sinirlari icinde uzatinca tr ye gidersen amerikaya tekrar geri donmek icin konsolosluga tekrar gidip amerikaya giris izni alinmasi gerekiyor en azindan ben boyle biliyordum.dun romanyali bir kiz bana kendi ulkelerinde boyle birsey olmadigini soyledi.bu sadece hangi ulkeden olduguna bagli oldugunu soyledi.kendisi 3 kere statu degistirdi burda.ve romanyaya girip cikabiliyorum bizim ulkede boyle birsey yok diyorr...

amerikada kalmak icinde ewlenmekten baska care yok.en kolay yolu bu herhalde.is sadece kizi tavlamaya kaliyor.yada erkegi kandirmaya.bir kizla tanistim h2b vizesi var patronuyla anlasmis green card parasini bu kiz odeyecek ama patronu oduyormus gibi gorukecek green card sahibi olacak.kurallar kanunlar hakkinda bilgin olunca hersey daha kolay oluyor.bir avukat kadar bilgin olmasada birsey bilmen yetiyor...
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Okulda son senem. Bitince direk abd ye gitmeyi dusunuyorum. 2 yl egitim sertifika programlari falan ondan sonra is bulabilirsem kalacagim. BUlamazsam da bi 2 yil tutunmaya calisacagim. Tek sikinti is zaten. Isimi bulunca donmeyi dusunmuyorum bende.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geri donmeyen forum uyesi wat'ci oldumu acaba,merak ediyorum
    bende mezun olmustum gıttıgımde, 29 ekimde yurda geri dönüş yaptım simdi tekarardan nasıl kacarız dısarıya diye onu kovalıyoruz...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı nicola_34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende mezun olmustum gıttıgımde, 29 ekimde yurda geri dönüş yaptım simdi tekarardan nasıl kacarız dısarıya diye onu kovalıyoruz...
    sende mi bilader son sene gidenler dönmesin kardeşim
    tekrar gitmek sıkıntı, ama azimle duvar delinir
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

hakkaten arkadaslar ,dusunun nasil bi daha gide biliriz usaya?
    intern bulmak'da kolay degilmis
    Şirket Seçim Yönergesi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sende mi bilader son sene gidenler dönmesin kardeşim
    tekrar gitmek sıkıntı, ama azimle duvar delinir
    ya sıkıntılı tabi ama ben ıngıltere ye gıtme hayali ile geri dondüm hatta usadayken tam j1 den h2b ye geçiyordum direkten dondüm son anda,bana kontejan kalmamıştı...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Bu sene bnm de bitiyo, ögrencilik bitince wat ve Abd hayali de bitiyo dolaylı olarak. Bir green kart da bize cıksa da bir daha abd ye nasıl gideriz kalırız düsünceleri icinde kaybolmasak En kolay yol gercekten de evlenmek gibi görünüyor. Abd de iken meksikalı arkadaslar saolsun baya bir bilgim oldu bu konuda. Evlendikten 2-3 ay sonra belgeler ve gecici kimlik geliyormus, yanlıs hatırlamıyorsam da 3 sene sonra pasaportunu falan alabiliyormusuz. Bana cok kolay dediler, tabi Türkler icin kesin bir kıllık vardır. Wat ile evlenip geri dönmeyen arkadasımın bir arkadası da 3 seneden beri pasaport alabilmek icin cırpınıyor diye de duymustum. Ögrencilik bitince baya bir zor yani. Su anki düsüncem okul bitince TR de yüksek lisansa basvurup yazında wat ile gidip büyük ihtimalle evlenmek usulüyle geri gelmemek. Tabi su an sadece plandan ibaret, uygulamaya gelince peder falan kim bilir ne diycek Para olsa dil okulu veya mastera direk yazılmak var ama o da cok zor, TR de kazanıp Abd de harcamak kadar zor bir sey olabilecegini düsünmüyorum. Hadi hayırlısı...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

amerikali kizlar nasil tavlanir bir bilginiz varmi acaba hazir amerikadayken bulmak istiyorum birilerini cidden...yalniz bende biraz cekingenlik mi desem utangaclikmi desem boyle bir sorun var.tanismasina tanisiyorumda gerisi gelmiyor

nicola
    j1den h2b ye nasil geciliyor biraz bilgi verirmisin sen direkten donmussun bildigin birseyler vardir.ben sponsor bulamiyorum nasil olacak bu is acaba.yada ilk once is bulup sonrami sponsor bulunuyor.yada isverenmi sponsor oluyor.amerikadaki sponsor sirketlere mail attim biz hikib ye sponsor olmuyoruz diyorlar.anlamadim gitti nasil oluyor bu is...az once taksici bir turk le tanistim.adam paraya para demiyor...en kisa yoldan ewlen diyor.nasil bulcam ben hatunn Allahimm...
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

@azuhazu burgerking'de guzel sisman hatunalar calisiyor sen onlara bak
    Şirket Seçim Yönergesi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

wat'a katilan bi suru turk gordum hepsi amerikali kizlarla takilacagiz geliyorlar,sonda ya rus yada ukraynali bi hatun arkasinca gidiyorlar. eger evlenmek icin gidiyorsaniz rus yada ukraynalilara sakin bakmayin
    Şirket Seçim Yönergesi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

wat'a katilan bi suru turk gordum hepsi amerikali kizlarla takilacagiz geliyorlar,sonda ya rus yada ukraynali bi hatun arkasinca gidiyorlar. eger evlenmek icin gidiyorsaniz rus yada ukraynalilara sakin bakmayin
    oyle diyosunda şişko amerikalılarla güzelim rus ukraynalıları yanyana getirrince insanın ıcınden amerikalıyı secmek gelmıyor ha ha...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nicola
    j1den h2b ye nasil geciliyor biraz bilgi verirmisin sen direkten donmussun bildigin birseyler vardir.ben sponsor bulamiyorum nasil olacak bu is acaba.yada ilk once is bulup sonrami sponsor bulunuyor.yada isverenmi sponsor oluyor.amerikadaki sponsor sirketlere mail attim biz hikib ye sponsor olmuyoruz diyorlar.anlamadim gitti nasil oluyor bu is...az once taksici bir turk le tanistim.adam paraya para demiyor...en kisa yoldan ewlen diyor.nasil bulcam ben hatunn Allahimm...
    valla benım şirket sponsor olarak j1 den h2b ye gecırıyordu şirket HCMS bende basvurdum ama gec kaldıgım icin kontenjan kalmadı bana.adamların 800 tane ogrencısı var usa da sadece 30 kişilik h2b kontenjanı var.daha sonra bende senın gibi j1 den h2b ye gecmek icin ınternet te buldugum heryere mail attım ama bir sonuc alamadım.yanlız içlerinden biri telefonla bana donmustu onlarda o sıralar calıştıgım şirketin bana sponsor olması durumunda işlemlere başlayabileceklerini söylemişlerdi ama oda bayagı çileli bi yol avukatlarla falan işlemlere devam edıyorsun masraflar falan hic ugrasmadım yani.
    US Immigration Lawyer Services - Apply Online: H-1B, K-1 Fiancee Visa, US Citizenship, and More.
    buradan aramıslardı ama burası status degiştirmek için yardımcı olan ve yonlendiren bi şirket wat sponsorları gibi degil yani, ama sen yinede sansını dene...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Amerikan kızları, daha dogrusu bnm gördüklerim, filmlerde vs görüldükleri kadar oynak, ucuk degiller de ondan bizim erkekler direk rus veya ukraynalılarla kaynasma geregi duyuyorlar

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerikan kızları, daha dogrusu bnm gördüklerim, filmlerde vs görüldükleri kadar oynak, ucuk degiller de ondan bizim erkekler direk rus veya ukraynalılarla kaynasma geregi duyuyorlar
    ucuk olanlarının da ortamlarına girmek zor oluyor aslında hepsinin belli bir cvresi var ve onlarla takılıyorlar sende gelip gecici olunca zor oluyor usa lı hatun bulmak,sende sezonu bos gecmemek için buluyorsun bi tane rus kokenli abla...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

amerikalilarda ancak zenciler kolay
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bizim burda zenciler ingilizce konusmuyor ne dediklerini bir turlu sokemiyorum.su anda yanimda iki tane amerikali var.soylemesi ayip biraz ciplak gelmisler o yuzden kisa yazicam size. tanimiyorum ama kendilerini sadece yan masada oturuyorlar ....

o ucuk olanlarin aralarina girmek biraz zor oluyor.dediklerini gibi kendi cevreleri var.gecen gun ya binada parti vardi.ewe girerken kizlar cagirdi.gittim.kucuk ewi disko haline getirmisler.iceri adimimi attim.bi zenci abi karsiladi beni.dostum bu public party degil dedi.geri vitese takmak zorunda kaldim.icinizde amerikaya gelmemis olanlar varsa,sozum size amerika filmlerdeki gibi degil.amerikaya gelmis olanlar az cok bilirler.yada belki aramizda o arkadas grubuna girebilme sansina sahip olmus kisiler vardir.kimbilir...

geri donmemek icin hala planlari olan varsa paylasalim lutfen ...
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı nicola_34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla benım şirket sponsor olarak j1 den h2b ye gecırıyordu şirket HCMS bende basvurdum ama gec kaldıgım icin kontenjan kalmadı bana.adamların 800 tane ogrencısı var usa da sadece 30 kişilik h2b kontenjanı var.daha sonra bende senın gibi j1 den h2b ye gecmek icin ınternet te buldugum heryere mail attım ama bir sonuc alamadım.yanlız içlerinden biri telefonla bana donmustu onlarda o sıralar calıştıgım şirketin bana sponsor olması durumunda işlemlere başlayabileceklerini söylemişlerdi ama oda bayagı çileli bi yol avukatlarla falan işlemlere devam edıyorsun masraflar falan hic ugrasmadım yani.
    US Immigration Lawyer Services - Apply Online: H-1B, K-1 Fiancee Visa, US Citizenship, and More.
    buradan aramıslardı ama burası status degiştirmek için yardımcı olan ve yonlendiren bi şirket wat sponsorları gibi degil yani, ama sen yinede sansını dene...

saol cvbin icin. HCMS sirketi sadece saglik sigortasi yapan bir sirket sanirim.hani vize islerine felan bakmiyor sanirim.googledan adresine girince h1n1 sayfalari ve diger medicare zimbirtilar cikiyor...baska bildigin seyler varsa plzz
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saol cvbin icin. HCMS sirketi sadece saglik sigortasi yapan bir sirket sanirim.hani vize islerine felan bakmiyor sanirim.googledan adresine girince h1n1 sayfalari ve diger medicare zimbirtilar cikiyor...baska bildigin seyler varsa plzz
    HCMS catering yani buradaki katering firmaları gibi otellere ve restorantlara eleman yollayan bi şirket

Home

adresi bu ama onlarında birsey yapacagını zannetmiyorum.baska da bi bilgim yok artık birazda sen arastır ama zor biraz bu gecis olayları...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ok tesk ederim yardimin icin.walla uc gundur off tum.ucgundur hic bilgisayarin basindan kalkmadim orayi ara burayi ara.heryere mail attim.ama elde var sifir .hayirlisi olsun.doneriz bizde tr ye. "vatan saolsun"
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

yazin bizim orda gurcu bi watci vardi,adam gitti ne yapti green card verdiler

soylediklerine inansak, avukat bulup gurcistandaki durumu anlatmis gecen yilki savas'tan sonra gocman oldugunu kanitlamis. ama aslinda gocmen falan degildi,savasin icindede olmamisdi.tiflisde yasayan bi gurcuydu. ama green card almagi basardi
    Şirket Seçim Yönergesi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

bizim bilmediginiz cok sey var arkadaslar....

bide forum'a bi kitap eklemistim, forum yoneticileri kaydirmis
    orda hersey detayli sekilde anlatilmisdi
    Fiorex efendi izin verse eger yeniden ekleye biliriz
    Şirket Seçim Yönergesi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Bizim de orda Lübnanlı bir adamla tanısmıstık. Nerelisin derken Lebanon Lebanon falan sizin ordanım falan dedi, biz de haaa Lübnan mı demistik Arkadasla biraz arapca falan konustu vs. Bir tane de slovak abiyle tanısmıstım, önceden wat ile gelmis sonra da green kard kazanmıs. Vay ballı demeden edememistim. En son Las Vegasta yapısan taksicilere yok abi arabamız var trafikten kacmak icin yürüyoruz diye laf anlata anlata yürürken bir tanesi lan ben de Türküm demisti. Sasırdık ve tanıstık sonra. Taksici abi Las Vegasın kurdu olmus cıkmıs, bizle ilginip gezdirmisti saolsun. Ne yaptın ne ettin derken ögrenciyken gelip anlasmalı evlenmis, simdi LV da keyf sürüyor H2B, green kart vs yalan gibi gözüküyor, 10-15k $ a anlasıp evlenicen en kolay yol Son olarak Roma o kitabı bi okusak ii olur, merak ettim simdi. En olmadı rapid mapid bir siteye yükseyip linkini özel mesajdan atarsan veya direk ismini falan verirsen torrentten bulabiliriz belki...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ewet bizim bilmedigimiz ama avukatlarin bildigi cok sey var...ama adamlar dunyanin parasini istiyor yarim saatlik gorusme icin.bazi avukatlar ilk yarim saat ucretsiz diyor.zati o ilk ytarim saatte seni oyle bir gaza getiriyorkii...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

zencielri anlamam 2 yilimi aldi artik anliyorum.arkadslar green kart icin en iyi yol evlilik diger yollar cok uzun ve zor tavlayin bir tane yaa...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

kiz tavlamak icin bir kitap vs. bisi varmi acaba. amerikalilari tavlama sanati...
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)