Sayfa 13 Toplam 17 Sayfadan BirinciBirinci ... 391011121314151617 SonuncuSonuncu
Toplam 501 adet sonuctan sayfa basi 361 ile 390 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Geri Dönmeyi Düşünmeyenler için

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hic sorma, o iki yil kuralini kaldirmak ayri bir dert Dextro. Sunu dusunuyorum, eger vizemi bir sekilde uzatabilirsem, uzattiktan sonra iki yil kuralini kaldirmayi dusunuyorum.cunku simdi kaldirirsam ve vize uzatma gibi bir durumda olursa o zaman bir kere daha ugrasmak zorunda kalacam ayni seyle.Bir sirketle konustum, eger mezuniyetimden bir yil gecmis olsaydi 18 aylik staj programina katilabiliyormusum ama ben mezun olduktan iki uc ay sonra basvurdum . Evlenip yesil kart alabilmek icin bile iki yil kuralini kaldirmak gerekiyormus. Ekonsolosluk a mail attim, vize statement letter verebilmeniz icin hangi durumlarin olmasi gerekiyor diye, adamlar cvp vermedi.Amerikada herhangi bir kuruma mail at ertesi gun geri donuyorlar.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hic sorma, o iki yil kuralini kaldirmak ayri bir dert Dextro. Sunu dusunuyorum, eger vizemi bir sekilde uzatabilirsem, uzattiktan sonra iki yil kuralini kaldirmayi dusunuyorum.cunku simdi kaldirirsam ve vize uzatma gibi bir durumda olursa o zaman bir kere daha ugrasmak zorunda kalacam ayni seyle.Bir sirketle konustum, eger mezuniyetimden bir yil gecmis olsaydi 18 aylik staj programina katilabiliyormusum ama ben mezun olduktan iki uc ay sonra basvurdum . Evlenip yesil kart alabilmek icin bile iki yil kuralini kaldirmak gerekiyormus. Ekonsolosluk a mail attim, vize statement letter verebilmeniz icin hangi durumlarin olmasi gerekiyor diye, adamlar cvp vermedi.Amerikada herhangi bir kuruma mail at ertesi gun geri donuyorlar.
    evet green kard ıcın bıle kaldırman grekıyor ne yap et kaldır sonra kacak kalırsın birsey olmaz.10 sene kacak kalan tanıdıklarım var benim.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Orda Amerikan vatandaşı türkle evlenebilir miyiz?
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

herkezle ewlenebilirsin.
    Peki.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Herkesle evlenilir mi azu Bizimde belli kriterlerimiz var yahu

ayrıca senin imza safeway in propagandası mı? onu bir yerden hatırlıyorum
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

denize dusen yilana sarilir wall martin slogani. ayrica dun televizyonda gosteriyordu, wallmart ta ayni isi yapan erkek kadindan bir dolar ddaha fazla aliyordu, esitlendi simdi.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

herkesle evlenılır benım kıstasım yok insan olsun yeter.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Iste, bu da benim demek istedigim. Zenci-beyaz farketmez, DEXTRO affetmez.Birsuru yeni polis alacaklarmis, polisligi seviyorsan dene istersen.Sartlar uyarmi bilmem ama.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Iste, bu da benim demek istedigim. Zenci-beyaz farketmez, DEXTRO affetmez.Birsuru yeni polis alacaklarmis, polisligi seviyorsan dene istersen.Sartlar uyarmi bilmem ama.
    sartlarım uymuyor ona gozluk numarası 2den yuksek oldumu hıcbı sekılde olmuyor ve benım kı 4 .bıyologluga gırmek amacım.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

simdi internship'mi daha iyi yoksa training program?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

internle gidipte amerikada kalan arkadasiniz,tanidiginiz,akrabaniz varmi ?
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar Q1 programı internshiple aynı mı oluyor?
    Konu marty tarafından (02-06-2010 Saat 07:41 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar merhaba, 19Haziranda bende WAT programına katılacağım.. Vizemde şöyle bir ibare var "NOT SUBJECT TO 212(E) TWO-YEAR RULE"

Bunun anlamı 2 yıl ülkemde ikamet etme gerekliligim mi ? yoksa böyle bir kuralın bana uygulanmadıgını vurgulayan bir cümlemi ??

(buraya yazdım çünkü son sınıfım ve bende dil okulu veya master düşünüyorum.. ona göre waiver muhabbetleriyle ugraşacağım)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı cakotr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, 19Haziranda bende WAT programına katılacağım.. Vizemde şöyle bir ibare var "NOT SUBJECT TO 212(E) TWO-YEAR RULE"

Bunun anlamı 2 yıl ülkemde ikamet etme gerekliligim mi ? yoksa böyle bir kuralın bana uygulanmadıgını vurgulayan bir cümlemi ??

(buraya yazdım çünkü son sınıfım ve bende dil okulu veya master düşünüyorum.. ona göre waiver muhabbetleriyle ugraşacağım)
    2 yıl ulkende ikamet etme kuralı sana uygulanmıyo demek. zaten uygulansaydı herkes 2. wat'ı bir sonraki sene yapamazdı.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@Giden Arkadaşlar, Amerika da asgari yaşam için harcanan tutar ne kadar ?? Her eyalet için bu miktarın farklı olduğunun farkındayım ama en azından bu konu hakkında tecrübelerinizi yazar mısınız. Tşkler

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cakotr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Giden Arkadaşlar, Amerika da asgari yaşam için harcanan tutar ne kadar ?? Her eyalet için bu miktarın farklı olduğunun farkındayım ama en azından bu konu hakkında tecrübelerinizi yazar mısınız. Tşkler
    İlk gittiğim yer için söyleyebilirim ki eğer tek başına bir dairede yaşayacaksan asgari harcama için 1500 dolar yeter aylık.. 650 dolar 2+1 dairenin aylık kirası, üstüne faturalar yiyecek içecek derken 1500ü bulur.. Ev arkadaşı bulursan kenara para atıp 5-6 aya bir araba alırsın

Ama tabi Türkiye'den kalkıp da orada kaçak kalıp, aylık 1500 dolara gününü yaşamanın hiç anlamı yok. Ama GC falan olduktan sonra ve iyi bir işin olduktan sonra ayda 7-8bin dolar civarlarında kazanacak durumda olduktan sonra da Türkiye'de kalmanın anlamı yok
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk gittiğim yer için söyleyebilirim ki eğer tek başına bir dairede yaşayacaksan asgari harcama için 1500 dolar yeter aylık.. 650 dolar 2+1 dairenin aylık kirası, üstüne faturalar yiyecek içecek derken 1500ü bulur.. Ev arkadaşı bulursan kenara para atıp 5-6 aya bir araba alırsın

Ama tabi Türkiye'den kalkıp da orada kaçak kalıp, aylık 1500 dolara gününü yaşamanın hiç anlamı yok. Ama GC falan olduktan sonra ve iyi bir işin olduktan sonra ayda 7-8bin dolar civarlarında kazanacak durumda olduktan sonra da Türkiye'de kalmanın anlamı yok
    Gc karti olupta ayda 7 8 bin dolar kazanan varsa tanismak isterim Kacak kalarak bile 1500 dolar yapmak mumkun degil. Eger yeni kacaksaniz tabiki..... 650 dolara mezbele gibi bi 2+1 bulursunuz anca. Studio daireler daha ucuz ve kullanislidir. Ev arkadasi her zaman mantikli ama onunda iyisini bulmak cok zor. Ben her halukarda 1500 2000 dolar kazanacaksam abd de kalmayi tercih ederdim. Sonucta kuru cevirince 2400-3200 tl arasi para yapiyor. Bu parayida kimse vermiyor tr de yeni ise baslayana. Dersenizki hayat abd de cok pahali. kesinlikle katilmam bu goruse. Tamam evler pahali kira pahali ama araba, benzin, gida, giyecek ne kadar derim???

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

internle gidipte amerikada kalan arkadasiniz,tanidiginiz,akrabaniz varmi ?
    Bir tanidigim internle geldi. Master icin bi okula kaydoldu. Master yaparken is buldu. Calisma iznini aldi. Master i bitirdi. Yani internden calisma izni olan bi calisan haline geldi.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

polislik, itfaiye gibi mesleklerde aranan ilk sart amerikan vatandasi olmak. Ondan da ziyade bu tur islerde calisacak insanlari daha onceden askerde gorev almis kisilerden secmeye dikkat ediyorlar ( US Army'de)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı thepassenger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir tanidigim internle geldi. Master icin bi okula kaydoldu. Master yaparken is buldu. Calisma iznini aldi. Master i bitirdi. Yani internden calisma izni olan bi calisan haline geldi.
    abi f-1 vizesi varken nasıl çalışma izni aldı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı marty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi f-1 vizesi varken nasıl çalışma izni aldı?
    Yesil sermaye diyim sen anla. Arkanda birileri varsa abd de her seyin de yolu yordami var.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Yesil sermaye diyim sen anla. Arkanda birileri varsa abd de her seyin de yolu yordami var.
    doğru tabii işin bir de bu yönü var

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Sagol yazdiklarin icin ama bende ne master yapacak para,zeka ne de dil var.Calisma iznini almak icin gereken yesil sermayeyi saymiyorum bile.Tam takir kuru bakir anlayacagin

polislik, itfaiye gibi mesleklerde aranan ilk sart amerikan vatandasi olmak. Ondan da ziyade bu tur islerde calisacak insanlari daha onceden askerde gorev almis kisilerden secmeye dikkat ediyorlar ( US Army'de)
    Ben orda Turkiyeden bahsediyordum.Uye arkadasin kendisi Amerikada degil.Gerci siteyede girmez oldu kac zamandir ama.

Bunu biraz daha aciklayabilirmisin.Biliyorum ne kadar kuralci bir ulkede olsa adamlar kuralina uydurarak donduruyorlar carki.Bizimkiler gibi acikca degil.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Sagol yazdiklarin icin ama bende ne master yapacak para,zeka ne de dil var.Calisma iznini almak icin gereken yesil sermayeyi saymiyorum bile.Tam takir kuru bakir anlayacagin

Ben orda Turkiyeden bahsediyordum.Uye arkadasin kendisi Amerikada degil.Gerci siteyede girmez oldu kac zamandir ama.

Bunu biraz daha aciklayabilirmisin.Biliyorum ne kadar kuralci bir ulkede olsa adamlar kuralina uydurarak donduruyorlar carki.Bizimkiler gibi acikca degil.
    Bence sende msater yapacak her turlu yetenek vardir Intern yapiyosun sonucta. Para konusuna gelince onu bilemem tabiki. Olmayabilir ya da yeterli olmayabilir cunku sen benden daha iyi biliyosun belkide okullarin ne kadar pahali oldugunu. Yesil sermaye konusunda yazmakla yazmamak arasinda kararsizim. Msn den konusmayi tercih ederim bu konuda. Umarim cozumlenir isin. Intern uzatmak degilde gercek bir is felan alabilirsen eger cok daha iyi olur. Yanas iste yesilcilere

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Anladim yesil olayini.Benim jeton bazen koseli,dusmuyor O yollardan gectim merak etme
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

arkadaslar turist vizesini H2B'ye cevirmek mumkun biseymi?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

sorunu dağıtmayayım ama bize her türlü vizei h2b ye çevirmenin cevabı lazım
    f-1, h2b ye çevrilebiilinir mi?
    J-1, h2b ye çevrilebiilinir mi?

( Bu noktada alayımız farkında olduğu için yazmaya bile gerek yok ama, h2b'dense hepimiz h-1 tercih ederiz ama zahir ki o hepimize daha imkansız görünmekte )
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Amerikadayken J1 den H vizesine gecebilirsin fakat J1 vizende iki yil kurali varsa ilk once onu kaldirman lazim.Turist vizesine cevirmek icinde avukat lazim sanirim.Cunku gercekten bir neden belirtmek gerekiyor.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Amerikadayken J1 den H vizesine gecebilirsin fakat J1 vizende iki yil kurali varsa ilk once onu kaldirman lazim.Turist vizesine cevirmek icinde avukat lazim sanirim.Cunku gercekten bir neden belirtmek gerekiyor.
    J-1 dan H ye geçmek için iş verenin seni manager statüsünde mi göstermesi gerekiyor?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Su konuya ne zaman birsey yazilsa heyecanlaniyorum Sitedeki en sevdigim konu ama daha bana yarar bir fikir cikmadi ortaya.H vizesinin cesidine gore gostermesi lazim.Cunku birtanesi sezonluk isci alimi digeri dedigin gibi manager duzeyinde h vizesi.Bir de sana bagli insanlar olmasi lazim,yani emrinde calisan insanlar olmasi.Dedigine geliyor,sen mudursun ve bes alti kisi herneyse isletmenin buyuklugune gore elemanin olmasi lazim
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)