Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ankara Amerikan Konsolosluğu'ndan yeni açıklama

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Standart Ankara Amerikan Konsolosluğu'ndan yeni açıklama

İki gün önce konsoloslukta yapılan toplantı sonucu, daha önce WAT programına katılmış bir öğrencinin tekrardan vize görüşmesine girmesine gerek görülmemiştir. Dolayısı ile belgelerinizi sadece konsolosluğa göndermeniz yeterli olacaktır. Ayrıca bu öğrenciler vize almak için Şubat ayını da beklemek zorunda değiller. Şu anda bile belgeleriniz gönderilebilir.

Bu bilgiler vizesini daha önce ANKARA 'dan alan öğrenciler için geçerlidir. İstanbul için şu an elimde kesin bir bilgi yok. Daha önce İstanbul'un da aynı uygulamaya gittiğini duymuştum. En kısa zamanda net bilgi geçeceğim buraya.

Ayrıca pasaport sürelerini ücretsiz olarak uzattırmak için şirketinizin vereceği belge ile birlikte Pasaport Şube müdürlüklerine başvurmanız yeterli olacaktır.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

harika bir haber bence
    paylasım için cok tskler

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca pasaport sürelerini ücretsiz olarak uzattırmak için şirketinizin vereceği belge ile birlikte Pasaport Şube müdürlüklerine başvurmanız yeterli olacaktır.
    Emniyet yapmıyor artık işlemleri Defterdarlıklar yapıyor .Pasaport Şubesi neresi?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

@watken,

Bizim şehirde ayrı bir pasaport şube müdürlüğü mevcut işlemler ordan yapılıyor. Her yerde farklı olabilir haklısın.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ayni sey istanbul icinde dile getirilmisti..ama kesin bi sonuc cikmadi
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sagol arkadasım bu bilgi icin ama nasıl yapacağımızdan da bahsedebilirmisin biraz, teşekkürler şimdiden

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı S-pectacuLar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayni sey istanbul icinde dile getirilmisti..ama kesin bi sonuc cikmadi
    gecen sene bir arkadasim vize gorusmesine gitmeyip sadece sirketi vasitasiyla evraklarini gondererek vizesini almisti...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bu sadece Ankaradan J1 vizesi alan ogrenciler icin mi gecerli aceba? Ankaradan almis oldugum B2 vizem var bu durumda da sadece belgeleri gonderebiliyor muyum?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı apollon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sadece Ankaradan J1 vizesi alan ogrenciler icin mi gecerli aceba? Ankaradan almis oldugum B2 vizem var bu durumda da sadece belgeleri gonderebiliyor muyum?
    arkadaşım bildiğim kadarıyla bu durum aynı vize türüne yani J-1 vizen vardı geçen sene ve bu senede aynen wat'a yani J-1 e başvuruyorsun o zaman okey, ama B vizen var şimdi J-1 e bu olmaz diye biliyorum.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben sirkete sordum bu durumu onlar dogruladilar ancak gecen yilki not ortalaman bu yilkinden yuksekse boyle birsey yapalim dediler.Bende garanti olsun die kendim bizzat gorusmeyi tercih ettim sonucta yuz yuze konustugumuzda bi sekilde derdimizi anlatabilirz sorun varsa orada cozeriz..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhabalar,

Şirketim geçen seneden J1 vizem olduğu için bu sene sadece evrak göndermem gerektiğini söyledi. Ve benim vize olayım İstanbul konsolosluguyla alakalı. Yukarıda sadece Ankara büyükelçiliği için demişsiniz. Acaba Istanbul için de aynı şey yürürlülüğe girdi mi? Yoksa benim şirketim olayı yanlış mı yorumladı?

Bunun haricinde, bu sene sadece evraklarım gönderileceği için 131 dolar vize ücreti ve diğer ödemeleri yapmayacağım zannediyordum, sonucunda amerikan konsoloslugundan 131 dolar karşılığı randevu almama gerek yok diye düşündüm çünkü randevuya gitmicem, sadece evraklarım gönderilcek. Şirketimse bu sene tekrar bu parayı ödeyeceğimi söyledi. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadasim 131 dolar vize randevun icin degil bizatihi vizenin kendisi icin odemis oldugun bir tutar. Sadece 20 dolar vize randevu ucretini yatirmayacaksin. Ama fortis e yatirmis oldugun paranin makbuzunu yollayacagin belgelere ekleyeceksin.
    Tesekkurler.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

$20'da iyi para bugünkü kurla.
    Nerden azaltsak kârdır.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

konuyla ilgili bir gelisme varmi Istanbul icin?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

istanbul da bu uygulama kapsamindadir arkadaslar.

Herkese tekrar bol sans vize surecinde.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

tesekkurler tough

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Yeni bir duyuru daha yapıldı ve 4. sınıflar, 2.kez dahi olsa vize görüşmesine gitmek zorundalar...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

malesef bu benim icin cok sikici bir durum, daha 2 gun once sirketim belgelerimi konsolosluga yollamisti ama onlar belgeleri geri yollayarak benim tekrardan vize gorusmesine gelmem gerektigi soylemisler...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Merhaba arkadaşlar bende konuyla ilgili durumumu anlatmak istiyorum.Ben 2008yazında work and travale katılmıstım bu senede 2009 yazında gıtmeyı dusunuyorum.Fakat soyle bır durum var.Şirketim bana gecen sene vıze gorusmesıne gıttıgımden dolayi bu sene konsolosluğa sadece belgelerini göndermen yeterli demişti bana.Bende gecen sene bana guvenlık sorusturması cıkmıstı bu senede aynı sıkıntıyı yaşamam için uyarmıstım erken başvuru yapalım diye uyarmıştım fakat onlar bana ds formun geldikten sonra belgelrini konsolusluğa göndericeğiz dediler soruşturma içindede geçen sene çıktığı için bu sene tekrar çıkmayacağını ve bir sorun olmayacağını söylediler bana.Bende ds formum geldikten sonra evraklarımı konsolosluğa geçen hafta yolladım ve bugün 8 mayısda ups ile pasaportum elime ulaştı birde poşeti açtım ki ne göreyim tekrar pasaportun içinde koyu yeşil kağıt tekrar güvenlik soruşturması açılmış.Beyaz kağıtta zımblanış kagıtta numaranızı takıp ediniz diyo ayriyeten bu süreç 4-6 hafta sürer diyor.Bende hemen Şirketi aradım şimdi evraklarımın erken gonderılmesı durumunda sızı uyarmıstım tekrar isim soruşturmasina takılabılırım dıye. Durumu aynen anlattım onlara.Onlarda bana evraklarını erken gondersekde sonuçta ds formun gelmediği için sonuçta aynı sürece geleceğimi söylediler.Sonuç olarak benım 1 haziranda işbaşı yapmam lazım ve benım mayıs 30 unda gitmem lazım ve yeşil kağıttada bu soruşturma en az 4-6 hafta sürer diyor.Şimdi bana vize ne zaman çıkacak ki onu bırakın vize çıktıktan sonra pasaportu ups ye verdikten sonrada 1 hafta geçiyor.Yani 1 hafta-10 gün gibi bir sürede soruşturma bitcek sonra pasaportu göndercereğim ups ile 5-7 gün içinde pasaportta elime ulaşması lazım ki işime yetişeyim .İki sene üst üste bana güvenlik soruşturması açıldı.Şimdi nasıl yapcam bilmyorum.Açıkcası umudum Çok az benim.Amerikaya gitmekten vazgeçmeyide düşünüyorum bir yandanda.Benim sormak istediğim benim gibi 2 sene üst üste soruşturma açılan arkadaşlar var mı ? Varsa tecrubelerini anlatabilirler mi lutfen ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı turist17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende konuyla ilgili durumumu anlatmak istiyorum.Ben 2008yazında work and travale katılmıstım bu senede 2009 yazında gıtmeyı dusunuyorum.Fakat soyle bır durum var.Şirketim bana gecen sene vıze gorusmesıne gıttıgımden dolayi bu sene konsolosluğa sadece belgelerini göndermen yeterli demişti bana.Bende gecen sene bana guvenlık sorusturması cıkmıstı bu senede aynı sıkıntıyı yaşamam için uyarmıstım erken başvuru yapalım diye uyarmıştım fakat onlar bana ds formun geldikten sonra belgelrini konsolusluğa göndericeğiz dediler soruşturma içindede geçen sene çıktığı için bu sene tekrar çıkmayacağını ve bir sorun olmayacağını söylediler bana.Bende ds formum geldikten sonra evraklarımı konsolosluğa geçen hafta yolladım ve bugün 8 mayısda ups ile pasaportum elime ulaştı birde poşeti açtım ki ne göreyim tekrar pasaportun içinde koyu yeşil kağıt tekrar güvenlik soruşturması açılmış.Beyaz kağıtta zımblanış kagıtta numaranızı takıp ediniz diyo ayriyeten bu süreç 4-6 hafta sürer diyor.Bende hemen Şirketi aradım şimdi evraklarımın erken gonderılmesı durumunda sızı uyarmıstım tekrar isim soruşturmasina takılabılırım dıye. Durumu aynen anlattım onlara.Onlarda bana evraklarını erken gondersekde sonuçta ds formun gelmediği için sonuçta aynı sürece geleceğimi söylediler.Sonuç olarak benım 1 haziranda işbaşı yapmam lazım ve benım mayıs 30 unda gitmem lazım ve yeşil kağıttada bu soruşturma en az 4-6 hafta sürer diyor.Şimdi bana vize ne zaman çıkacak ki onu bırakın vize çıktıktan sonra pasaportu ups ye verdikten sonrada 1 hafta geçiyor.Yani 1 hafta-10 gün gibi bir sürede soruşturma bitcek sonra pasaportu göndercereğim ups ile 5-7 gün içinde pasaportta elime ulaşması lazım ki işime yetişeyim .İki sene üst üste bana güvenlik soruşturması açıldı.Şimdi nasıl yapcam bilmyorum.Açıkcası umudum Çok az benim.Amerikaya gitmekten vazgeçmeyide düşünüyorum bir yandanda.Benim sormak istediğim benim gibi 2 sene üst üste soruşturma açılan arkadaşlar var mı ? Varsa tecrubelerini anlatabilirler mi lutfen ?
    dostum sen nerelerdeydin bugüne kadar
    Benim durumda aynennnn senin gibi şu an 10 gün oldu vizeye gireli ve 2.soruşturmayı geciriyorum bu senede..Gecen yıl 3.5 ay gibi bir sürede bitmişti..
    Bu yıl da bekliyorum işte..DS gelmeden işlemeriizi başlatamıyoruz demişti konsolosluk aynen..benim ds de nisan ilk hafta gelmişti..

Şu an beklem modundayımmBana söylenen ve araştırdığı Bir kez takıldıysan her başvurunda tekrar takılacağındır Soruşturmaya..Görüşmede o kadar dil doktum bayana Jesus dedi prophet demedi

kısacası Allah sabır versin ..Senin gecen yıl kaç günde açıklanmıştı ve bu sene ne zaman başladı soruşturman

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Dostum benim pasaportum bu oglen elime ulasti acar acmaz sok oldum vizeyi beklerken ne cikti..Bana bu sene sorun olmaz dediler gecen seneki gibi.
    Bende gecen sene 13 martta girmistim gorusmeye 7 mayisda aciklanmisti sorusturma yani yaklasik 2 ayi bulmustu.Bu senede subat, mart aylarinda ben sirketimede defalarca soyledim benim evraklari erken yollayin gorusmeye ben yine sorusturmaya takilabilirim diye.Onlar bana ds ini beklemen lazim ds in gelmeden gidersen yine simdi ki gibi surec olur dediler yani ha simdi ds inle gondermissin evraklarini hada daha once ds siz evraklarini gondermissin dediler ayni surec.Acaba dogru mu tam dedikleri bilemiyorum ? simdi benim 1 haziranda ise baslamam lazim bakalim bu sorusturma ne zaman bitcek ! Benim anladigim sen ds siz girmissin gorusmeye ama benim sirket naptim ne ettiysem illa ds formuyla gondertti evraklari mi.Bu arada ben gorusmeye gitmedim sen gitmissin galiba gorusmeyede.Bana bu sene gitmene gerek yok dediler.Acaba benim sirket hata mi yapti ? Daha once evraklari mi gonderseydi daha mi iyi olurdu ? Sorusturma gunu icinde dedigim gibi arkadasim ben gorusmeye gitmedim ups ile pasaportumu yolladim 30 nisanda bugun 8 mayista geldi pasaport.Sorusturma gunu hangi gun basladi bilemiyorum.. Valla allah sanada sabir versin nediyim.Su an moralim cok bozuk.. bitsin kisa surede bu sikinti..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Bende DS ile girdim görüştürmeye hem ortalamamın 2.00 altı olması hemde kayıtlarında son sınıf gözüküyor olmamdan dolayı..Anacak okulum gelecek yıl bitiyor.Ve Namecheck isterlerse tekrar orada elimden geldiğince itiraz etmeye ve vazgecirmek gibi bi düşüncem vardı..Bayagı bir dil doktum ama işe yaramadı orası ayrı
    Görüşme ile garanti altına almak istedim durmumu yani.

senin sorışturma 2-3 mayıs gibi başlamıştır tahminim..
    şirketi ise salla artık olan olmuş..Ama gec kalırsan bu yıl paranı söke söke alırsın.
    Seni yanlış bilgilendirmişler..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bana gore belgelerimi daha once gonderseydim konsolosluga bu sorusturmada onceden acilir simdiye kadar biterdi.Fakat dedgin gibi olan oldu artik.Sirketten bana 1 hafta da aciklanananda var dediler ama sanmam o kadar surede.Vazgecmeyide dusunmuyom degil. Bakalim dostum ya nolcak sonu..Hayirlisi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iyiymiş)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

güzel haber

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

asparagas...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)