Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: work and travel nedir...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Standart work and travel nedir...

internette buldugum work and travel a yonelik bazı tanımlamaları ekledım. okumanızı oneririm..

1-güz döneminde "abi bu yıl kesin yapıyoruz" cümlesine metamorfoz geçirterek bahar döneminde "abi yaz okuluna kaldım bu yıl kesin yapmıyorum" şeklini veren. içimde ukte olarak kalmış, çalışırken gezme fırsatıda yaratan yapılası program

2-kendi basının çaresine bakma içgüdüsüyle gidilmesi gereken, gidilen sirketlere asla güvenilmeyecegini ögreten, süründüren ana aynı zamanda eglendiren tatlı macera. bir de kesinlikle para kazanmak için gidilmemeli depresyon sebebidir

3-gidildiginde yogun bir türk güruhunun içine düsülmesi yüksek olasılıktır. herkes birbirine kıl olur ama aynı zamanda muhtaçtır da o yüzden kimsenin sesi çıkmaz herkes kendi kendisine sinir küpü olur. ama arada güzel dostluklar çıkmaz mı tabiki çıkar.

4-seni görünce gözlerim dolar, gezer dururum koyboyun diyarında temalı bir macera ve o maceraynan dolu amerika, bilibinliler, türkler, katolik ailelerin yoksul çocukları, bud light, ucuz benzin, road trip, inn, çok aktarmalı ucuz uçak bileti, eksik bilgilendirici acentalar, country, yalnizlik, dostluk, internetli kütüphaneleri, wal mart, ucuz pizza, poor boy's lunch, şehir içi beleş telefon konuşmasi, dr pepper, rodeo öncesi sonrası ve perde arkası.

5-abd hükümetinin ucuz iş gücünü yazın karşılamak için ortaya çıkarttığı güzel bir uygulama. çalış ve gez değildir. çalış ve seyahat ettir. zaten türkiye'den oraya gittiğinizde seyahat bitmiş olur. pekçok genç hayal kırıklığıyla, pekçoğu da nişan yüzüğüyle geri döner. dili geliştirmek bahanedir.

6-bu imkani kullanan kisilerin arkadaslarinin uzun bir istek listesi verebilecekleri güzel durum!!*

7-amerika'da boncuk satarak bile türkiye'deki bir mühendisten, muhasebeciden daha fazla para kazanılabileceğini bize acı bir şekilde gösteren program...

8-ortalamaniz 2.00 in altindaysa yaşiyamiyacaniz macera..

9-2008 yılında 3 tane kafadarla birlikte katılacağım program... eşşek gibi çalışmamıza sebep olurken aynı zamanda sanırım bize hayatımızın en güzel 3 ayını yaşatacak eğlenceli program olacak... haftada bir de olsa amerikayı karış karış gezmeme ve newyork un göbeğinde uzun eşek oynamamıza imkan sağlayacak æ programdır aynı zamanda...

work and travel e gidip artistlesen tipler

uzun uzun gözlemlediğim bir durumdur . söz konusu elemanlar parayı bastırıp, üniversitede okumanın avantajı ile work and travel programına kayıt yaptırırlar herkes gibi. burada bir sorun yok zaten.

lakin daha gitmeden, vize almadan, bilet ayırtmadan hava atmaya başlarlar. msn iletileri bir anda ingilizceye dönüşüverir, x days to usa gibi ultra yaratıcı ve okuyana sövdürme güdüsü aşılayan iletilerle aklı sıra amerika'ya gideceğini cümle aleme ilan eder, havasını atar.

daha gitmeden bu kadar velvele yapan tipler, çalıştıkları mekanlarda abuk subuk fotolar çekip facebook'a da eklerler. altlarında şu tarz yorumlar okursunuz;

"ayyh bak burda johnny'le boşları topluyoruz, çok yakışıklı dimieee?"

ya da

"şu jessica, süper kız baksana. az asılmadı bana aşüfte ama ben yüz vermedim koçum" gibi.

bir de ayrıyeten herhangi bir trafik tabelasının, herhangi bir binanın, okulun, parkın, bahçenin velhasıl amerika'da bulunduğunu ispatlayan bir manzaranın önünde durup mal mal poz verenler, zafer işareti çekenler, sırıtanlar, memlekete selam gönderenler vardır ki onları da allah'a havale etmekteyim.

alt tarafı work and travel lan. ne bu artistlikler? *

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı stephen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    work and travel e gidip artistlesen tipler

lakin daha gitmeden, vize almadan, bilet ayırtmadan hava atmaya başlarlar. msn iletileri bir anda ingilizceye dönüşüverir, x days to usa gibi ultra yaratıcı ve okuyana sövdürme güdüsü aşılayan iletilerle aklı sıra amerika'ya gideceğini cümle aleme ilan eder, havasını atar.

daha gitmeden bu kadar velvele yapan tipler, çalıştıkları mekanlarda abuk subuk fotolar çekip facebook'a da eklerler. altlarında şu tarz yorumlar okursunuz;

"ayyh bak burda johnny'le boşları topluyoruz, çok yakışıklı dimieee?"

ya da

"şu jessica, süper kız baksana. az asılmadı bana aşüfte ama ben yüz vermedim koçum" gibi.

*
    gerçekten bir çok kişide bende gözlemledim durumun böyle olduğunu.Sanki insanların şunu demsinde hoşlanıyorlar ..
    "bak şu var ya amerika ya gitmiş". gibi

ve klasik şu cümleyi kurmak isyteyenlerinde sayısı yadırganamayacak kadar fazla
    "Ben Amerikadayken......."
    Ama olsun o kadarda yani dimi.. biraz abartıyorlara ama

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

guzel tespit:d

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

zuhahaha

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bölüm terimlerinde de çok kullanıldığından ben buna Wear And Tear diyorum.yani eskime ve yıpranmaya yol açan faktörler
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

iki karsi ciktigim nokta var. birincisi ortalamasi 2.00 in altinda olanlarin da gidebilecegi program ki ben gittim , ikincisi amerikada orayi anlatan tabela veya binalarin onunde foto cektirmek cok normal bir sey sonucta her insan gittigi ve zaman gecirdigi yerlerden kendisine ani kalmasini ister ki bunun en guzel yoludur orayi anlatacak sekilde fotograf cektirmek sonucta new york a gidip de times meydaninda veya ozgurluk heykelini icine alan foto cektirmeyen var mi oralari gezip de? valla gece gece biraz killik yapayim dedim canim cok sıkıldı da

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iki karsi ciktigim nokta var. birincisi ortalamasi 2.00 in altinda olanlarin da gidebilecegi program ki ben gittim , ikincisi amerikada orayi anlatan tabela veya binalarin onunde foto cektirmek cok normal bir sey sonucta her insan gittigi ve zaman gecirdigi yerlerden kendisine ani kalmasini ister ki bunun en guzel yoludur orayi anlatacak sekilde fotograf cektirmek sonucta new york a gidip de times meydaninda veya ozgurluk heykelini icine alan foto cektirmeyen var mi oralari gezip de? valla gece gece biraz killik yapayim dedim canim cok sıkıldı da
    kıllıkla alakası yok haklısın, bol gezilecek bir eyalete gidersek ilk işimiz fotoğraf makinesi almak olacak

"Ben amerikadayken..." sözünü de tuttum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

E tabi oraya gidince oluşabilecek normal davranışlar bunlar yani bunu söyleyen de gitse ya da gitmişse o da aynı şeyleri yapacaktır ya da yapmıştır eminim.Çünkü insan tekrar gelemeyeceğini düşünerek bol bol fotoğraf çekinmek ister.Belki abartabilir ama sonuçta çoğumuzunda gitmek için 1 yaz zamanı olabilir.Şahsen benim tekrar gitmek için ne zamanım ne param olacak.Stajlardır şudur budur vakit yok 2 kez 3 kez gitmeye.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)