Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'den yeni gelecek birisi hangi alışverişlerini Türkiye'den yapmalı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Post Türkiye'den yeni gelecek birisi hangi alışverişlerini Türkiye'den yapmalı

Türkiye'den yeni gelecek birisi hangi alışverişlerini Türkiye'den yapmalı, hangi alışverişlerini ABD'ye bırakmalı? ABD'de ne ne kadar ucuz,neler Türkiye'ye göre çok pahalı?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

söyelenilene göre telefon filan türkiyele aynı dıolar o yzuden telefon almaucagımı bılıyorum ) ama dıgerını bılmıyorum kıayfet ordan alcam bı de ))

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı spekaslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'den yeni gelecek birisi hangi alışverişlerini Türkiye'den yapmalı, hangi alışverişlerini ABD'ye bırakmalı? ABD'de ne ne kadar ucuz,neler Türkiye'ye göre çok pahalı?
    Telefondan kasit iphone olursa oda Amerika 'dan alinir . Hicbir alis-verisinizi TR 'den yapmayin hersey ucuz orada .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yo normal bıldıımzı cep telefonu olarak ordan alamya gerek yok dediler ama senın de dedıgın gıbı ıphone yada ıtouch alıp gelecem ve ek olarak ps ve laptop ) hepsı yakslık oalrak 1500 fılan olcak .. bırazda kıyafet aldım mı tamam ) cok mu sey ıstedım acaba ??? pekı bılgısı olan avr mı acaba gelırken bunlaral sorun yasarmıım ?????

Tecrübe Puanı
    10

Yok hicbir sorun yasamazsin zaten 2 valiz hakkin olucak 23 kg. yakindi KLM Royal Dutch 'ta .

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

turkiyeden giderken kucuk bi valiz alin ilk once.sonra bu valizin icine bi muddet sizi idare edicek giysilerinizi abartmadan koyun..tabi bu giysileri koyarken , gidiceginiz yerin iklimini de goz onunde bulundurun..simdi gidiceginiz yer havsi yagmusrlu olur siz gidersiniz hep yazlik ince seyler alirsiniz..velhasil, abd deye varinca orda 2 hafta sonra alis verise baslayin..orda maller shop lar her marka ucuza bulunur..doldurun ne alabilyorsaniz..tel konusuna gelince, wall marta gidin 10 dolara telefonlar var..20 lik 30 luk 50 lik vs kontorler var..toplam 30 dolara bi telefonuzuz hattiniz ve limitiniz olmus oluyor..tabi bunlar basit telefonlar ama biz watcilar icin yeterli orda bulundugumuz muddet icnde..fakat!!!gelme ye yakin artik i phone veya blackberry ler alabilirsiniz tabi paraniz varsa..paraniz varsa herseyi alabilirsiniz
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Çok teşekkürler cwplarınız için; ama özellikle kıyafet, ayakkabı gibi ürünler kalitesiz oluyo dediler.. i phone'un burada kırdırılması gibi bir sorunu olur mu? Tabi laptop'un klavye meselesi...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Çok teşekkürler cwplarınız için; ama özellikle kıyafet, ayakkabı gibi ürünler kalitesiz oluyo dediler.. i phone'un burada kırdırılması gibi bir sorunu olur mu? Tabi laptop'un klavye meselesi...
    klavye meselesi fln bunlar halledilecek seyler..bilgisayardan ayarlamalr yapabilirsin..mesela ben suanda amrkandan aldigim labtob ile yaziyorum..farkindaysan turkce karkterler yok yazimda..ama lazm oldugunda hemen ayarlari degistiriyorum ve turkceye donuyor..ek klavyede alirsan rahat edersin tabi..
    kiyafetler kalitesiz derken ,muhakkak kalitesizlerde vardir..cesit cok marka cok..kaliteli birsuru urun var..i phone kilit kirma isine gelince..unutmaz biz turkler her kilidi kirariz..bizim hackerlar hazirda kilid kirilmak icin herseyin..senin icin rahat olsun yani i phone konsunda..
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

türkiyeden kıyafet olarak hiçbişey götürmeyin ben 20 kilo götürdüm 10 kilosu yiyecekti hazır çorba ton balığı lavaş bile götürmüştüm

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

lavas gusel olmus
    S-pectacular

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

turkiyeden alınacaklar:
    PARA
    +
    Bavul seti
    ing elektronik sözlük

Amerikadan alınacaklar:
    işte orasını arkadaşların kendilerini ispatlayacak yer olarak görüyorum
    gerek bagaj konusunda gerekse gümrükten ürünleri geçirme konusunda
    3laptop,3 foto mak,-∞...+∞ kıyafet.................

giderken alın bir 3 lü bavul seti boyutları iç içe geçecek şekilde olsun..
    en küçüğünü doldurun yeter sanırım.dönüşte tüm bavul setini tıka basa doldurarak dönersiniz inş.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

genel olarak her sey amerikada daha ucuz (meyve ve sebze haric) ayrica dedigin gibi burda marka olmayan cogu sey kalitesiz (walmart urunleri gibi) turkiyeden gelirken raki, incir, kayisi ve kolonya getirebilirsin mesela

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

genel olarak walmart, bestbuy gibi alışveriş yerlerinin sitelerine şimdiden bakın. neler gerekli neler pahalı ya da ucuz amerikaya gider gitmez hemen ne almalıyım (mesela arkadaşlarınız varsa 20-30 dolara 300 dakika konuşma süresi yüklenmiş dandik sayılabilcek nokia telefonlar gibi) acil olan şeyleri planlayın. gerisini zamanla zaten hallediyorsunuz. bu mağazalar çoğu yerde bulabileceğiniz yerler olduğu için dedim artık çalışacağınız yerde neler varsa araştırmak gerek.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar herkes 3 laptop 3 iphone diyo ama
    ben okadar kanamıyacagım galba =(
    BEN iphone ve MAC BOOK pro derdindeyim ama saati 8.50 $ benim sadece ordaki yeme, içme, seyahatime yeticekmiş gibi geliyor :S
    Giden arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim birde bavul limiti sorun oluyo mu ??
    BLACK IS COMING...

Tecrübe Puanı
    10

Donerken 2 valiz 23 kg. kadar yapabilirisiniz . El bagajinizda 10 kg olabilir .

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

valizlerde kılo sorunu tamamen o gunku gorevlıye yedırmenıze baglı bazı arkadaslar 2 3 kılo fazla ıcın bıle para odeyıp dondu ben 11 kılo fazlaya bır kurus para odemedım thy ıle bıraz konustum ettım tmm gec dedıler..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

turkiyeden buyuk bi bavul ile %40 ini minimum giyecek geri kalan% 60 ini ise bolca kuru bozulmayacak yiyecek ile ayrilin. kraker biskuvi 3u 1 arada vs vs. boylece amerikada ki ilk gunlerinizde yiyecek konusunda sikinti cekmezsiniz.hatta ben sadrazam sucugu bile goturmustum. hemde cantanin buyuk bi kismi bosaldigi icin ordan alacaginiz laptop giyecek vs ler icibyer acilmis olur.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

hic gitmeyen arkadaşlar yazmış galiba 3 laptop 3 iphone alacam falan diye o biraz zor arkadaşlar size anlatayım, 1) iphone un nekadar oldugunu sanıyorsunuz?? ben amerikadayken ebayden 650 dolara kırılmış olarak aldım , sözleşmeli alırım ben sonra nasıl olsa türkiyeye dönecem kalan parayı ödemem die düşünüorsanız, bidaha amerikaya giremezsiniz bunun karşılıgında. 2) laptoplarda okadarr ucuz deil 1000 dolardan başlıor kaliteli markalar ve imac almayı düşünenler odaha pahalı oyüzden oraya gidince hayal kırıklıgı yaşıcagınıza şimdi yaşayın daha iyi bide playstation3 499 dolardı ben ordayken sevgiler saygılar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı memetcetinkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hic gitmeyen arkadaşlar yazmış galiba 3 laptop 3 iphone alacam falan diye o biraz zor arkadaşlar size anlatayım, 1) iphone un nekadar oldugunu sanıyorsunuz?? ben amerikadayken ebayden 650 dolara kırılmış olarak aldım , sözleşmeli alırım ben sonra nasıl olsa türkiyeye dönecem kalan parayı ödemem die düşünüorsanız, bidaha amerikaya giremezsiniz bunun karşılıgında. 2) laptoplarda okadarr ucuz deil 1000 dolardan başlıor kaliteli markalar ve imac almayı düşünenler odaha pahalı oyüzden oraya gidince hayal kırıklıgı yaşıcagınıza şimdi yaşayın daha iyi bide playstation3 499 dolardı ben ordayken sevgiler saygılar
    dogru soluyorsun cogu kisi elektronik bedavaymis gibi dusunuyor En fazla 2 laptop alabilirsiniz ki o da iyi bir ise sahipseniz mumkun tabi cogu seyden vazgecmek gerekir bunun yaninda..Ayrica giderken kesinlikle fazla kiyafet goturmeyin birkac parca esya yeterli olacaktir.. Burdan cep telefonu goturecekseniz (bence hic gerek yok) sadece msg atmak icin kullanin cunku orada bisuru telefon karti mevcut burayi rahatca ucuza arayabilirsiniz,bavulunuza birkac gun idare edecek kadar kuru gida koyabilirsiniz tabi bunu abartmaya gerek yok,priz donusturucuyu unutsaniz da endiselenmeyin orada her markette mevcut,laptop goturmek yerine iki uc kisi ordan ucuz bisey alabilir kullanip daha sonra kosulsuz iade edebilirsiniz ozellikle walmartta cok fazla yapiliyor boyle seyler,tabak bardak gibi seyler dollar tree denilen ne alirsan bir dolar tarzi yerlerde satiliyor cok kaliteli urunler olmasa da sizi idare eder 3 ay..Aklima gelenler simdilik bu kadar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mr_usa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dogru soluyorsun cogu kisi elektronik bedavaymis gibi dusunuyor En fazla 2 laptop alabilirsiniz ki o da iyi bir ise sahipseniz mumkun tabi cogu seyden vazgecmek gerekir bunun yaninda..Ayrica giderken kesinlikle fazla kiyafet goturmeyin birkac parca esya yeterli olacaktir.. Burdan cep telefonu goturecekseniz (bence hic gerek yok) sadece msg atmak icin kullanin cunku orada bisuru telefon karti mevcut burayi rahatca ucuza arayabilirsiniz,bavulunuza birkac gun idare edecek kadar kuru gida koyabilirsiniz tabi bunu abartmaya gerek yok,priz donusturucuyu unutsaniz da endiselenmeyin orada her markette mevcut,laptop goturmek yerine iki uc kisi ordan ucuz bisey alabilir kullanip daha sonra kosulsuz iade edebilirsiniz ozellikle walmartta cok fazla yapiliyor boyle seyler,tabak bardak gibi seyler dollar tree denilen ne alirsan bir dolar tarzi yerlerde satiliyor cok kaliteli urunler olmasa da sizi idare eder 3 ay..Aklima gelenler simdilik bu kadar

nasıl yani laptopu alıp orda kulalnıp daha sonra iade etmek olur mu

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet cogu magazada 15 gun bazilarinda bir ay icerisinde urunu iade edebiliyorsunuz..sana hesap soramiyorlar yani sorsalarda memnun kalmadim demen onlar icin yeterli bir sebep..Tabi urune asiri sekilde zarar verirsen ozmn is degisir ..Hatta bazi magazalar bu iade edilen urunleri fabrikaya yolluyor onlar tekrar paketleniyor ve cok ucuz fiyatlara satiliyor..O tarz urunlere bir isim veriliyordu ancak tam hatirlayamadim simdi..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hadi yaa gidip öle bişi mi yapsam acaba. Burda gül gibi laptopum var gidip orda ziyan etmöek istemiyorum ama orda da laptopsuz olmaz napçam acaba

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Haklısın aynı dert bende de var... Bazıları tlf bile götürmüyor ama emin olamıyorum...
    Nereye gideceğime bir de karar verebilsem... Konaklama, güvenlik, ucuzluk ve tabi ki tatil....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Haklısın aynı dert bende de var... Bazıları tlf bile götürmüyor ama emin olamıyorum...
    Götürdüğünüz cep telefonun orda çekip cekmeyecegini öncelikle araştır gittiğin eyalete göre. Örnek verirsek ben dandik bir nokia telefonumu götürmüştüm boston da yer yer çekiyordu, ocean city de ve alaska da sinyalin S'ini bile almadı. Band genişliği yetmiyormuş yada bazı modelleri çekmiyormuş telefoncuların acıklaması böyle olmuştu. Ordan nokia n82 aldım her delikte çekiyor telefon yani tr den götürdüğünüz telefon bütün evrensel band genişliğine sahipse götürün sanırım 4 band oluyordu bu da yada 5 band filan.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

nokia 7610 çeker umarım...Bunu ilk kez duydum. bilgi için teşekkürler.
    Nereye gideceğime bir de karar verebilsem... Konaklama, güvenlik, ucuzluk ve tabi ki tatil....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

eger sigara kullanıyosanız kesinlikle istanbuldan duty free den alın. burda cok pahalı.. daha dogrusu newyorkta..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sigara kullanmıyorum, sağlıklı yaşama devam...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

içkileri freeshop tan mı alsak yoksa amerika da ucuz mu biliyor musunuz?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bende giderken dizüstü bilgisayarı alacağım ordan gelirken almam için gezme ve tozma derdinden para kalacağını sanmıyorum...

Gelirken alacağım tek şey sanırım Nikon D70 yada d90 Olacak...D
    Birde kıyafet falan alırızz sanırım...

Buarada şu ne alırsan 1 Dolarcıların olmasına sevindim,, Türkiyedekii gibiii yanii...D

Gelirken getirebileceğimiz toplam ağırlık 23 el + 23 normal bagaj toplam 46 kg değil mi??

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende giderken dizüstü bilgisayarı alacağım ordan gelirken almam için gezme ve tozma derdinden para kalacağını sanmıyorum...

Gelirken alacağım tek şey sanırım Nikon D70 yada d90 Olacak...D
    Birde kıyafet falan alırızz sanırım...

Buarada şu ne alırsan 1 Dolarcıların olmasına sevindim,, Türkiyedekii gibiii yanii...D

Gelirken getirebileceğimiz toplam ağırlık 23 el + 23 normal bagaj toplam 46 kg değil mi??
    hocam benim forumdan okuduğum kadarıyla yanılmıyorsam 23kg lik 2 tane bagaj hakkın var. 10kg de el çantası hakkın oluyo toplamda 56 kg gibi olması lazım.dorudur inş yanlış bilgi vermek istemem.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)