Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 90 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Florida

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı ssservet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kardeş bilmiyorum bana şirketten universal studios'u sölediler,bi nevi şirket oyunumudur bilmem,ama şu dil olayına kafam takılmaya başladı orlandoda çok ispanyolca konuşuluyomuş ya ondan yan,bide şu eyaletin pahalı olması falan filanda eklenince ben daha mütevazi bi tatil yöresi düşlemeye başladım.Ama iş konusunda kararım kesin eğlence parkında bi görev isityorum.Pensylvania hershey park nasıl??
    ya pensylvania benim ilk gitmek istedigim yerlerden biriydi ve de hershey park o kadar ii seyler duymustum ve de gidenler cok memnunlardi ama olmadi iste florida oldu sonunda ben yinede pensylavania derim hem eyalet olarak guzel new york a new jerseye yakin bi daha gidecek olsam sanirim hic tereddutsuz oraya giderdim

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

pennsylvania da philedelphia var tanıdık şehir olarak. oranın da havası ne tesadüftür bilinmez genellikle kapalı olduğu zamanlar karşıladı beni. Yani pennsylvania güzel olabilir belki ama sana tavsiyem Amerika'nın sahil kesimlerini seçmen olur.
    admin (at) turkishwat.net

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı gezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pennsylvania da philedelphia var tanıdık şehir olarak. oranın da havası ne tesadüftür bilinmez genellikle kapalı olduğu zamanlar karşıladı beni. Yani pennsylvania güzel olabilir belki ama sana tavsiyem Amerika'nın sahil kesimlerini seçmen olur.
    Kardeş zaten pensyllavania'nın sahil tarafındaki hersheyparka gitmeyi düşünüyorum.Ama florida'ya gidip gelmiş deneyimli bir arkdaşın bir daha gitsem bu penssylvania olurdu lafından bayağı bit etkilendim yani.Bu arada pensylvania'daki konaklama hakkında bilgi sahibi kimse varmı???

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cadionur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum süperr orlando bence gidebileceğin en güzel yerlerden bi yer, bi arkadaş orda mariott ta çalışıyor.
    Mariot nasıl bi yer kardeş,ne yapıyomuş orda,ayrıntılı bi şekilde bilgilendirsen!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

orlando ya gitmis biri olarak o kadar emin deilim gidilebilecek en ii yerlerden birinin orlando olduguna asiri sicak bi eyalet ve herkesin arabasi var yuruyen sadece turklerdi o sicagin alninda onun disinda ispanyolcadan gina gelmisti zaten ve de su social security number bayaa gec cikio bu eyalette ve de yaz oranin ölu sezonuymus (buna katilmiyorum ben aslinda ama bugun armada grandee ye gittim ordaki adamda ayni seyden soz etti ama tam olarak da oyle degil aslinda benim calistigim yerde bayaa bi para kazandirdik restaurant dolup tasiyodu yani hatta sezon bitti artik dedikleri gunler olurdu bizim patronun ama yine de ii kazandirdik onlara) hey gidi gunler)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar burada konaklamayla ilgili hiçbirşeye değinmemişsniz??biraz kaldığınız yerde kiralar nasıldı hayat standartları nasıldı onları da anlatın bari de bizde bişeler öğrenelim?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kardeş benim bi şirketin job fair listesinden baktığım kadarıyla floridadestindeki hostellerin aylık 440 dolar+110 dolar depozito olduğunu okumuştum,Orlando'dakinde ise aylık 300 dolar depozitosuz.Tabiiki bunlar yaşamış arkdaşlarınd eneyiminden değil,yazılı veriler bir defa daha altını çiziyim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaslar bende kaldigim evin resmini koymustum siteninde resmini koydum sanirim iste o eve ilk ay 300dolar vermistik kisi basi ama sonradan anladik ki evin gercek degeri o kadar deilmis sirketin ordaki adamlari geri kalan parayi cebe indirmisler ikinci ay 180 dolar ucuncu ay 175 dolar verdik gitmeden 150dolar depozito denildi ama hic bi si vermedik depozito olarak

onun disinda ev cok guseldi iki katli 4 odali 3 banyolu 4 tele******lu ki tele******unda resmini koydum ve icinde terturlu alet vardi kurutma makinasindan mutfak robotuna ekmek kizartma makinasina kadar unutmadan bizim banyoda jakuzide vardi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

hayat standartlari acisindan baktigimda ise genel olarak cok ucuz bi eyalet deildi ama yinede idare eder iste ama iklim olarak cok felaket asiri sicak ve arabasi olmayan adam yok normal olarak bizse mecburen o sicagin alninda yurumustuk bayaa bi gun yine de guseldi ii ki yapmisim ii ki gitmisin pisman deilim yine olsa yine yaparim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı seymusum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayat standartlari acisindan baktigimda ise genel olarak cok ucuz bi eyalet deildi ama yinede idare eder iste ama iklim olarak cok felaket asiri sicak ve arabasi olmayan adam yok normal olarak bizse mecburen o sicagin alninda yurumustuk bayaa bi gun yine de guseldi ii ki yapmisim ii ki gitmisin pisman deilim yine olsa yine yaparim
    peki bu anlattığın yeri şirketmi ayarladı yoksa siz orda kendi başınızamı tuttunuz?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

sirket ayarlamisti saolsunlar (!) bi onu dogru duzgun yaptilar zannettik ki kaziklaniomusuz ilk ay kaldik orda mecburen ikinci ay ayni site icinde ayni eve hic bi farklari yok iste o eve tasindik ve 180 dolar odemeye basladik yani normal fiyatini

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Talking

arkadaslar bende kaldigim evin resmini koymustum siteninde resmini koydum sanirim iste o eve ilk ay 300dolar vermistik kisi basi ama sonradan anladik ki evin gercek degeri o kadar deilmis sirketin ordaki adamlari geri kalan parayi cebe indirmisler ikinci ay 180 dolar ucuncu ay 175 dolar verdik gitmeden 150dolar depozito denildi ama hic bi si vermedik depozito olarak

onun disinda ev cok guseldi iki katli 4 odali 3 banyolu 4 tele******lu ki tele******unda resmini koydum ve icinde terturlu alet vardi kurutma makinasindan mutfak robotuna ekmek kizartma makinasina kadar unutmadan bizim banyoda jakuzide vardi

ARkdaşım BAna ÖZelDen bi MAilini VEririmisnn Sen benim HAYaLLerimi yaşamssnn sanırmm

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

florida eyaletinde günlük yemek+su masraflarını öğrenebilirmiyim?mümkünse seymusum cevaplasın o bizzat geçen sene orda olduğu için..

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

ben de geçen sene florida daydım,hatta bu soruya cevap verdim forumda olması lazım...
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

su cok da ucuz deildi ama kola sudan ucuzdu bence kola icin sanirim teneke kolalar turk parasiyla 400 binliraya geliooo nihahhahahha yemek de ortak alisveris yapar evde yapardik ama calisirken arada yerdim bisiler bi cafeterya vardi bize ozel calisanlara patetes kizartmasi 1 dolar ekmek arasi tavuk hindi falan 2bucuk 3 dolar arasiydi onun disinda macdonalds calisanlar icin olan bolumune de girerdik ordaki fiyatlrda normalin biraz altindaydi onun disinda ekmekten ornek veriyim
    turkiyede kantinlerde satilann kucuk ekmeklerden vardir belki bilirsiniz onlardan bi posete doldurmuslar ama kac tane var icinde bilmiodum 2 dolar para verioduk iste o posetteki ekmege baska da aklima gelmio ama sebze hic yiyemedik bol bol muz yedik bi de kola tabii ki))

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

su cok da ucuz deildi ama kola sudan ucuzdu bence kola icin sanirim teneke kolalar turk parasiyla 400 binliraya geliooo nihahhahahha yemek de ortak alisveris yapar evde yapardik ama calisirken arada yerdim bisiler bi cafeterya vardi bize ozel calisanlara patetes kizartmasi 1 dolar ekmek arasi tavuk hindi falan 2bucuk 3 dolar arasiydi onun disinda macdonalds calisanlar icin olan bolumune de girerdik ordaki fiyatlrda normalin biraz altindaydi onun disinda ekmekten ornek veriyim
    turkiyede kantinlerde satilann kucuk ekmeklerden vardir belki bilirsiniz onlardan bi posete doldurmuslar ama kac tane var icinde bilmiodum 2 dolar para verioduk iste o posetteki ekmege baska da aklima gelmio ama sebze hic yiyemedik bol bol muz yedik bi de kola tabii ki))
    muzun kilosu ne kadardı abi?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

abla demek istedin sanirsam tam hatirlamiyorum ama her gidisimizde en az dolu dolu 3 poset muz alirdik verdigimiz para 2 dolari gecmezdi yerdik yerdik bitmezdi))

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

peki bu eyalet içerisindeki bizden istenen vergiiyi veya vergilenmenin nasıl olduğu ve amerikadaki diğer eyaletlerle karşılaştırdığında yüksekmi düşükmü olduğu hakkında bi bilgi alabilirmiyim seymusum abla?

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

ssservet,

sorduğun soru ile ilgili yararlanabileceğin bir kaç web sitesi vereyim sana:

Eyaletlere göre asgari ücretler:

http://www.infoplease.com/ipa/A0930886.html

http://www.dol.gov/esa/minwage/america.htm

İki eyaletin yaşam masraflarını karşılaştırmak için

http://www.bestplaces.net/col/

http://cgi.money.cnn.com/tools/costo...tofliving.html

http://cgi.money.cnn.com/tools/costofliving/

ayrıca hangi eyaletlerde vergi ödenmez başlığı altında da eyaletlere göre vergi oranlarını bulabileceğin web siteleri yazdım,bir bak istersen

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yaa arkadaslar mesajlarima bakiyorumda pek gusel anlatmisim floridayi tamam asla yalan yok ama bence bu eyalete gitmeyin yani ben ikinci kez gidecek olsamm burayi secmezzdim
    ilk neden asiri sicak olmasi
    ikincisi ingilizce konusan insan sayisi cok az ki benim ilk nedenim ingilizceydi
    ucuncusu bana pek ii seyler hatirlatmio ilk ay resmen issizdik cebimizdeki para bitti bes kurus kazanamadik neyseee yaa iste boleee... katilin bu programa work and travel yapin ama sirketi ii arastirin...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

floriada yı çıkardık hocam listeden daha kuzeyden biyerler bakalım en iisi
    Konu fatih26 tarafından (16-11-2007 Saat 04:19 PM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

yanlız florida gibi güzel bi yeri hayatında bir daha göremeyebilirsin...çünkü bana çok farklı gelmişti.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yaa arkadaslar mesajlarima bakiyorumda pek gusel anlatmisim floridayi tamam asla yalan yok ama bence bu eyalete gitmeyin yani ben ikinci kez gidecek olsamm burayi secmezzdim
    ilk neden asiri sicak olmasi
    ikincisi ingilizce konusan insan sayisi cok az ki benim ilk nedenim ingilizceydi
    ucuncusu bana pek ii seyler hatirlatmio ilk ay resmen issizdik cebimizdeki para bitti bes kurus kazanamadik neyseee yaa iste boleee... katilin bu programa work and travel yapin ama sirketi ii arastirin...
    kardeş bu ilk ay işsiz kalma meselesini biraz açarmısın?yani şirketin azizliğimiydi neydi biraz açıklarsan sevinirim..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar bende floridaya gidiorm orlandoya işh hersey beklediimiz gibi olur..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

seymusum kaldığın yer westwood muydu??eğer değilse nerde kaldın ben de burdan ayarlamak istiyorum şimdiden 3 aylık..orlando hakkına ben de bi kaç bilgi veriyim..florida eyaletinin tam ortasında olması avantaj miamiye yaklaşık 4-5 saat arası mesafede ama 1 saat gibi bi yol çekip okyanustada yüzebilirsiniz..orlandoda çok watçı oluyor genellikle ispanyolca ve türkçe konuşuluyor ingye nazaranişin şakası bi yana eğer universal gibi bi yerde çalışırsanız ing konuşçaksınız tabiki çünkü orlandoya gelen turistin haddi hesabı yok bi de o açıdan düşünün..bende ne ucuz ne pahalı bi şehir..wall-mart bulunduktan sonra gerisi kolay

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar selam, benim wat amacım kursa gittiğim ispanyolcamı geliştirmek, miami düşünüyorum, ne tavsiye eder acaba tecrübeli arkadaşlar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı istanbulmusty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam, benim wat amacım kursa gittiğim ispanyolcamı geliştirmek, miami düşünüyorum, ne tavsiye eder acaba tecrübeli arkadaşlar
    miamide işin ne ispanyaya gitsene

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ceza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    miamide işin ne ispanyaya gitsene
    hehe cok dogru bi karar
    Konu skyline26 tarafından (30-12-2007 Saat 03:00 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iyi de ispanya da wat olsa gitcem, aynı zamanda para kazanmak lazım beee )

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Florida - Fort Lauderdale de iş önerilenler bana ulaşabilir. Gerekli bilgileri ayrıntılarıyla birlikte A dan Z ye alabilirler..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)