Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 112 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ABD'de Kredi Kartı Kullanımı {Ana Başlık}

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bir keresinde posta kulubesinde telefonla konuşken bir zenci tarafından rahatsız edilmiştim.

Neyseki öğrenci olduğumu ve parasız olduğuma ikna edene kadar canım çıktı.

Bir keresinde de, Washingtonda , bir zenciye adres sordugumda benden zorla para istedi.

Gene Türklük inadıyla vermemiştim

O yüzden
    Dikkat !!!

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

hesap açtırayım bari o zaman
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

card finans ve maximum kartın herhangi bir sorunu oluyor mu arkadaşlar yurtdışında?bende onlar varda...

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı consider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir keresinde posta kulubesinde telefonla konuşken bir zenci tarafından rahatsız edilmiştim.

Neyseki öğrenci olduğumu ve parasız olduğuma ikna edene kadar canım çıktı.

Bir keresinde de, Washingtonda , bir zenciye adres sordugumda benden zorla para istedi.

Gene Türklük inadıyla vermemiştim

O yüzden
    Dikkat !!!
    NewYork'a ilk gittiğimizde yol yordam bilmiyoruz. Halinden fakir olduğu belli olan bir zenci bizi gördü. Biz de turist gibi geziyoruz ortalıklarda dağ çantaları, sırt çantaları vs. Yardım etti bize. Ne iyi adam falan derken 10 dolar istedi . Yanımdaki arkadaş Türk usulü pazarlık etti 8$ yeter dedi verdik 4'er dolar sonra yola koyulduk.
    admin (at) turkishwat.net

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı cellman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    card finans ve maximum kartın herhangi bir sorunu oluyor mu arkadaşlar yurtdışında?bende onlar varda...
    Onlar Visa veya MasterCard falandır. yani farkeden birşey yok
    admin (at) turkishwat.net

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

hani ek ücret geliyor filan demiş ya arkadaşlar ondan sorduydum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar gökhanjan arkadaşımızın dediği gibi banka kendi kur fiyatı üzerinden ytl ye çevirip o şekilde yansıtıyor extramıza.buda ne demek oluyo hepimizin bildiği gibi banka döviz kurları serbest piyasa döviz kurlarından 2-4 kuşur(eski parayla 20bin ile 40 bin) fazladır bu her bankada bu şekildedir.yani sizden ayrıca extra bir para almıyorlar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı mj_turk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de Citibank'ta hesap açtırmayı düşünüyorum. Hesap açtırırken minimum yatırılması gereken para var mı ?
    birlikte gittiğim arkadaşımın hesabı vardı. minimum bir miktar yatırılması diye birşey duymadım. para lazım ettikçe arada citibanktan çektik. ya vadesiz hesapta öyle bir şey olmaz bence. genellikle hesap açılırken içine biraz para konması talep edilebiliyor. boş hesap açmak istemiyor bankalar..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

10 milyon flandır heralde..çok bişi diildir

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

şimdi arkadaşlar parayı saklamak/yatırmak için hangi bankadan hesap açtıralım?amerikadan mı hesap açtıralım yoksa gitmeden türkiyeden açtırmak nasıl olur?bu işleri pek bimiyorum yardımcı olursanız sevinirim..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Bence Amerika da ki weels fargo bankasından hesap açtır 6 ay hesap ücreti almıyorlar.Dönerken kapattır ama

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı cellman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi arkadaşlar parayı saklamak/yatırmak için hangi bankadan hesap açtıralım?amerikadan mı hesap açtıralım yoksa gitmeden türkiyeden açtırmak nasıl olur?bu işleri pek bimiyorum yardımcı olursanız sevinirim..
    elbette amerikadan açtır. gittiğin gibi başvur sen ilk paycheckini alıncaya kadar kartın gelir. paranı da hesabına yatırırsın. lazım ettikçe çekersin. parayı sağlama almak lazım....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

hesabınızı amerikadan ayrılırken kapattırmayı unutmayın sakın!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

peki arkadaşlar çok sağolun oraya gidince açtırcam artık..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar bence limiti düşük olan şöyle 500 750 ytl olan bir kredi kartının yanınızda bulunması daha doğru olur..ve alışverişlerde ektra bir ücret eklenmeyip sadece oandaki dolar kuru üzerinden hesap ekstrenize ekleniyor o kadar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Aaa benim konum

Bari kendi soruma kendim cevap vereyim. Kredi kartını götürdüm ama hiç lazım olmadı. Ordan bi banka hesabı açtırdık SSN aldıktan sonra. Onun verdiği debit kartla yaptık bütün harcamaları. Kredi kartıyla falan kasmayın. Biraz para götürün yetiyo

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

peki abd de hesap açtırması kapatması vb.. sorun oluyor mu? yani kolaylıkla,yardıma gerek duymadan halledebiliriz değil mi bu işi?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar ben bank of americadan hesap açtırdım..Öncelikle sizden para kesicez filan diolar 6 dolar ay başına ama benden hiç kesmediler.Zaten öğrenciyim dedinizmi kesmiolarmış biz onradan öğrendik bunuççSize bi tane bankamatik bi tanede ufak bi kart veriyoırlar anahtarlık için..O karttan sadece alışveriş yapabiliyorsunuz.Ayrıca alışveriş yaptıgınız yerlerde wallmart olabilir siz alışverişinizi yaptıktan sonmra kasada ödeme yaparken nakit istermisiniz diye bi şecenek çıkıyor yani anlıcanız oralardanda nakit çekebiliyorsunuz..Neden bank of america dedim walla ismi güsel geldi bana

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

ben de bank of america dan hesap açtırdım,çok da işime yaradı walla...özellikle internetten uçak bileti alırken banka kartı çok işe yarıyor.bi de türkiyeden kredi kartı da çıkartın,araba kiralarken çok lazım,benim kredi kartım yoktu araba kiralayamıştım,yalnız türkiye ye dönerken abd deki banka hesabını kapattırın,ben destin de açtığım hesabı new york city de kapattırmıştım.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet arkadaşlar fatih çok önemli bi konuya değinmiş. amerikalılar peşin paradan ziyade kartla işlem görmeye bayılıyor. en önemlisi ise araba kiralama olayı. cebinizde paranız olsa bile kredi kartınız yoksa arabayı kiralayamıyosunuz...türkiyeden yanınızda limiti düşük bir kart götürmeniz fena olmaz... her ihtimale karşı... çünki zaten orda çalışmaya başladıktan sonra paranızı bankaya yatırıp hesap açtırabiliyosunuz..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Banka hesabını chase de açtırdık. Orda Sevim Teyze ile tanıştık
    Hesabın her ayrıntısını konuştuk, zaten Türk olduğumz için yardımcı oldu.
    Döneceğim gün hesapta $2720,10 vardı. $2720 çektim, 10 cent kaldı içinde. Hesap hâlâ aktif ve 10 cent duruyor. Bakıyorum ara sıra banka çalmasın diye

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben de giderken babamın worldcard ekkartını götüreceğim acil durumlarda onu kullanırım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

öyle bişe olmuo faiz fln yok arkadaslar orda ne harcadıysan dolar olarak geçio ekstreye faiz fln yok hsbc öyle en azından

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

sakin orda kredi karti kullanmayin gerekmedikce ben araba kiralamak icin kullanmistim senin kartin gecerli degil dedi serefsiz visa karti ustelik hsbc nasil gecerli olmaz dedim cek dedim post makinesinden gecirdi yok dedi gecerli degil ulan dedim nasil gecerli degil wall-mart da o kadar alisveris yaptim yok gecersiz diyor ded hay ben senin dedim tabi tukce olarak turkiyeye geldim bi baktim serefsiz 2 gunluk araba kirasi cekmis 120 dolar icimden bi kufur saydim ama is isten gecti tabi o yuzden kredi karti na filan gerek yok hemen bir banka hesabi actirin o bankanin kartini alin buna debit kart deniliyor o heryerde gecer kredi karti filan sakat yani benden demesin

uyarilarim devam edecek

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu sene gideceksen sen de ona geçir artık yoksa ben olsam içimde kalırdı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı loveronur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sakin orda kredi karti kullanmayin gerekmedikce ben araba kiralamak icin kullanmistim senin kartin gecerli degil dedi serefsiz visa karti ustelik hsbc nasil gecerli olmaz dedim cek dedim post makinesinden gecirdi yok dedi gecerli degil ulan dedim nasil gecerli degil wall-mart da o kadar alisveris yaptim yok gecersiz diyor ded hay ben senin dedim tabi tukce olarak turkiyeye geldim bi baktim serefsiz 2 gunluk araba kirasi cekmis 120 dolar icimden bi kufur saydim ama is isten gecti tabi o yuzden kredi karti na filan gerek yok hemen bir banka hesabi actirin o bankanin kartini alin buna debit kart deniliyor o heryerde gecer kredi karti filan sakat yani benden demesin

uyarilarim devam edecek
    eğer dolandırıcılık meselesine gireceksen, bunu debit kartla da yaşayabilirsin. Sonuçta adam çekmiş parayı. Okuttuğu kart debit de olabilirdi.
    Ben benzincide çalışırken reddedilen kartları, çıkan fiş ile birlikte gösterirdim. Senin de orada fişi görmen lazımdı. Kart reddedilse bile bir fiş çıkartır veya otomatik çıkmadıysa bile ayrıca istemen gerekirdi.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

fıs fılan cıkmadı kardes sadece kart gecerlı degıl dedı okumuyor dedı...kredı kartı olayına gırmeyın derım yanı 2 saat bu hangı kredı kartı hangı banka dıye ugrasıyorlar soruyorlar alın amerıakn bankalarından debıt kartlarınızı rahat edın rısk almayın derım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ekstra para falan almıyolar birçok yabancı internet sitesinden alışveriş yaptım tecrübeyle sabit

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

haa bu arada kartlar advantage ve american express diğer kartları bilmiyorum bunu da söleyeyim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ama arkdaslar 25 yas altındaysanız araba kiralarken debit kart kabul etmiyor sadece kredi kartı kabul ediyo!!!neden bilmiyorum araba kiralama sirketinin altında kucuk olarak yazıyoondan dolayı bzm gibi uzak bi yere incekseniz ve ulasım için araba lazımsa ilk gunden yanınızda bi kredi kartı bulundurun derim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)