Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 75 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Polis Durdurursa ne yapacaksınız?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ahahah, soyleseydinya bukadar vatanseversin, bu ogrencileri niye bedava okutmuyorsun diye.allah akil fikir versin ne diyim ... ee ne yapmayi dusunuyorsun ? bir wat daha yap bari ... zenci beyaz farketmez, dextro affetmez ...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahahah, soyleseydinya bukadar vatanseversin, bu ogrencileri niye bedava okutmuyorsun diye.allah akil fikir versin ne diyim ... ee ne yapmayi dusunuyorsun ? bir wat daha yap bari ... zenci beyaz farketmez, dextro affetmez ...
    Artik wat yapamam ama bir green olayi yapacam insaallah.kadin turkiyeye gelip seni alacam falan diyor ona kalkacagim da.ailem cok kizacak bu ise.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

nerden buluyorsun bunlari yaw , bana da ogret , varmiymis ablasi, kiz arkadasi felan single olanindan.bir arkadasim amerika kiza zormustu manitan yoksa benle birlikte ol diye, kiz var ben erkek arkadasim dedi.o zaman single arkadasin varmi dedi.yuzsuzlugun de bu kadarigerci amerikali kizda bir o kadar yuzsuz...olur bakarim dedi,eger varsa soylerim sana dedi ,ciddi ciddi ... ailen kizacak ama yas geliyor otuza, sana yarari dokunacak en iyi seyi yapmak zorundasin, gerci kapkaranlink bir sey...o karti alsan ne olacak, is bulabilecekmisin, hayati devam ettirebilecekmisin ...bussuru sorun ... butun bu sorunlari polis durdurursa ne yapacagiz konusu altinda tartisiyoruz, o da ayri bir sorun
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nerden buluyorsun bunlari yaw , bana da ogret , varmiymis ablasi, kiz arkadasi felan single olanindan.bir arkadasim amerika kiza zormustu manitan yoksa benle birlikte ol diye, kiz var ben erkek arkadasim dedi.o zaman single arkadasin varmi dedi.yuzsuzlugun de bu kadarigerci amerikali kizda bir o kadar yuzsuz...olur bakarim dedi,eger varsa soylerim sana dedi ,ciddi ciddi ... ailen kizacak ama yas geliyor otuza, sana yarari dokunacak en iyi seyi yapmak zorundasin, gerci kapkaranlink bir sey...o karti alsan ne olacak, is bulabilecekmisin, hayati devam ettirebilecekmisin ...bussuru sorun ... butun bu sorunlari polis durdurursa ne yapacagiz konusu altinda tartisiyoruz, o da ayri bir sorun
    green kart olsun ne karanligi olacak haci.iyi kotu bir is muhakkak bulurusn onunla.en azindna ogretmen olabilirim ki cok acik var oda olmadi markette calisirim.yani green gelse karanliklar ortadan kalkar kesinlikle.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Artik top sende, karar verecen ...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

greeni alabilecekmiyim o yollari gecebilecekmiyim o onemli.kadini eve cagircam bir suru sorun ama ama ama green card icinm deger.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Polis Durdurursa ne yapacaksınız?

Eğer araba kullanıyorsanız hiç kıpırdamadan ellerinizi direksiyona koyun ve polis size gelip yapmanız gerekenleri söyleyene kadar o şekilde bekleyin. arabadan çıkmamanızı tavsiye ederim çünkü arabdan çıkıp türkiye deki gibi polisin yanına giderseniz sizi vurma hakkı var

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı DEXTRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    green kart olsun ne karanligi olacak haci.iyi kotu bir is muhakkak bulurusn onunla.en azindna ogretmen olabilirim ki cok acik var oda olmadi markette calisirim.yani green gelse karanliklar ortadan kalkar kesinlikle.
    Green kart risk ama getirisi de kesin olur. Olsa olsa 2-3 sene markette, burgercıda calısırsın sonra iyi bir is tutturdun mu yaşar gidersin. Mühendis olarak mezun olup 3 sene burgercıda calısmaya razıyım, ardından biriken parayla bi master caktım mı gelsin money money Amerikalılarda hic kafa basmıo kazandıklarını direk harcıolar biriktirip de okula gideyim olayı yok. Tough yollardan gecmeyene ekmek yok. Bizim prof hoca bile doktora ögrencisiyken pompacılık, gazete dagıtıcılıgı, burgercılık her haltı yemis onu anlatıo sınfıta

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Bu arada evlilik yoluyla green almanında ABD de inanılmaz kontrolleri olduğunu artık söylemeden geçemicem.İnsanları hayatlarından soğutuyolar,her eyalette evlilikle green card alabilme durumları farklı yasalarla işliyor.Oturduğunuz yerde görülüyor mahkemeleriniz,soruşturmalarınız,ha bide anlaşmalı evlilik veya gerçek anlamda karınızı tanımadan evlilik olayına girerseniz vay halinize imkansız nerdeyse almanız karınızın uyurken ne yaptığından veya çocukluk hikayelerinden,babasına son babalar gününde ne aldığından..aynı zamanda ortak cevap verebileceğiniz son yıldönümünüzde ne yaptınız,tanışma gününüz vs ..Gerçekten kabus yaşatıyorlar,ayrıca çıkıcak sorunlar için çok ciddi avukatlarada ihtiyacınız olabilir ve bu süreç çok uzunda olabilir.ABD den hala konuştuğum 2 arkadaşım var hepsi farklı ülkelerden 1 i güney amerikalı biri afrikalı ve bu süreçleri yaşadıkları için paylaşayım dedim sizde biliyorsunuzdur belki bu mevzuları ama bilmeyenler için abd li bir hatun buldum alayım green i değil onu anlatmak istedim
    Konu kerempi tarafından (15-01-2010 Saat 02:09 PM ) değiştirilmiştir.
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı kerempi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada evlilik yoluyla green almanında ABD de inanılmaz kontrolleri olduğunu artık söylemeden geçemicem.İnsanları hayatlarından soğutuyolar,her eyalette evlilikle green card alabilme durumları farklı yasalarla işliyor.Oturduğunuz yerde görülüyor mahkemeleriniz,soruşturmalarınız,ha bide anlaşmalı evlilik veya gerçek anlamda karınızı tanımadan evlilik olayına girerseniz vay halinize imkansız nerdeyse almanız karınızın uyurken ne yaptığından veya çocukluk hikayelerinden,babasına son babalar gününde ne aldığından..aynı zamanda ortak cevap verebileceğiniz son yıldönümünüzde ne yaptınız,tanışma gününüz vs ..Gerçekten kabus yaşatıyorlar,ayrıca çıkıcak sorunlar için çok ciddi avukatlarada ihtiyacınız olabilir ve bu süreç çok uzunda olabilir.ABD den hala konuştuğum 2 arkadaşım var hepsi farklı ülkelerden 1 i güney amerikalı biri afrikalı ve bu süreçleri yaşadıkları için paylaşayım dedim sizde biliyorsunuzdur belki bu mevzuları ama bilmeyenler için abd li bir hatun buldum alayım green i değil onu anlatmak istedim

ben bu olaylari direkten biliyorum.eger gercekten evliysen hic ve hci zor degildir.sana birlikte yasmanla ilgili sorular sorar.eger gercekten evli isen ikna etmesi hic zor degil.hatta memurlar biz girer girmez anliyoruz diyorlar.\

ha egewr sahte ise o zaman isin cok cok zor.

kesinlikle o dedinin gibi sorular sayok.ben cok kisiyle konustum ve o dedigin turden sorularin efsane oldugunu biliyorum.evlenip green card almis bir arkadasim yok dis macunu ne kullaniyor gibi sorularin tamamen uydurma oldugunu soyledi.

yani hikaye bunlar.uydurma ben direk biliyorum.ama sahte ise anliyorlar o ayri

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

eger gercek bir evlilik yaptiysaniz sahte degil bir kac ay icinde aosa girersiniz ve conditional green cardi alirsiniz.90 gun icinda zaten work permit geliyor.bu boyledir ve vallahi gercegin kendisidir bunu kesin olarak biliyorum cunku gozlemledigim bir olay.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Valla bende efsane olmadıklarını gayet yakinen biliyorum hani efsanelerle konuşmam ben dextro bilirsin az çok Güney amerikalı arkadaşım 2 senedir bu konuyla uğraşıyodu verdiği uçak paralarının ordan oraya gitmelerin ve avukat masraflarının haddi hesabı yok,birgün bütün belgelerini getirdi işyerine ve nerdeyse 3 cilt ansiklopedi eder.Afrikalı arkadaş ise bu işe colorado da başlamıştı yani green card başvurusuna ama iş nedeniyle eyalet değiştirmeleri gerekti ve yasaların farklı olması nedeniyle süreç tam sona gelmişken tekrar başladı..Ayrıca green card ı almak için sürecin başlamasından itibaren ABD den çıkıp tekrar gelme gibi olayları yapamaman da cabası.2 sene 5 sene bile uzasa,sonuçlanana kadar, gidip aileni Tr de görüp gelemiyosun yani. vs vs..neyse ben ikna etmek için konuşmuyorum kimseyi zaten ama gördüğümü dinlediğim aktarmaya çalışıyorum tabi sizinde gördüğünüz bu işin çok kolay olduğu ,gerçekse evlilik tamamdır şeklinde olabilir işin içine girince sanırım gerçek anlaşılır ha o work permitte hemen çıkıyor zaten ona kimsenin kuşkusu olmasın ama green card sahibi olman ve peşinden koşturman senelerini +elinde avucunda ne varsa alabilir fazlada uzatmak istemiyorum work&travel la ilgili olmadığı için bu konuyu.
    Kolay Gelsin.
    Konu kerempi tarafından (15-01-2010 Saat 07:21 PM ) değiştirilmiştir.
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı kerempi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bende efsane olmadıklarını gayet yakinen biliyorum hani efsanelerle konuşmam ben dextro bilirsin az çok güney amerikalı arkadaşım 2 senedir bu konuyla uğraşıyodu verdiği uçak paralarının ordan oraya gitmelerin ve avukat masraflarının haddi hesabı yok,birgün bütün belgelerini getirdi işyerine ve nerdeyse 3 cilt ansiklopedi eder.afrikalı arkadaş ise bu işe colorado da başlamıştı yani green card başvurusuna ama iş nedeniyle eyalet değiştirmeleri gerekti ve yasaların farklı olması nedeniyle süreç tam sona gelmişken tekrar başladı..ayrıca green card ı almak için sürecin başlamasından itibaren abd den çıkıp tekrar gelme gibi olayları yapamaman da cabası.2 sene 5 sene bile uzasa,sonuçlanana kadar, gidip aileni tr de görüp gelemiyosun yani. Vs vs..neyse ben ikna etmek için konuşmuyorum kimseyi zaten ama gördüğümü dinlediğim aktarmaya çalışıyorum tabi sizinde gördüğünüz bu işin çok kolay olduğu ,gerçekse evlilik tamamdır şeklinde olabilir işin içine girince sanırım gerçek anlaşılır ha o work permitte hemen çıkıyor zaten ona kimsenin kuşkusu olmasın ama green card sahibi olman ve peşinden koşturman senelerini +elinde avucunda ne varsa alabilir fazlada uzatmak istemiyorum work&travel la ilgili olmadığı için bu konuyu.
    Kolay gelsin.
    green card ıslemlerın basladıgı anda advance parole alırsın ve bu sure ıcınde bununla gırıs cıkıs yapabılırsın.ozel durum olabılır sahte oldukları seklınde suphe olursa uzayabılır ıs ama benım 3 ayda alan 3 arkadasım var.

Bu ısın ıcınde olan benım gıbı bırısııde zor bulunur 3 senedır takıp edıyorum ben bu mevzuyu.eger gercek evlılıkse ve bunun kanıtları varsa cok rahat alırsın.senın o guney amerıkalıda suphelendırıc bırseyler vardır yoksa benım bıldıgım cok kısı var zorlnamda aldılar.

Ve yıne dıyorum kı green card alana kadar advance parole ıle cıkıp gelebılkırsın turkıyeye bunu amerıkan sayfasından da ogrenebılırsın.

Ha ne zaman cıkamazsın eger ulkede kaxak kalmıssan.ıste o zaman advance parole ıse yaramıyor.eger kacak kalmamıssa sorun yok.senın o guneylı kacak kalmıs olabılır.VE EGER KACAK KALMISSA ADJUSTMENT OF STATUS O ZAMAN ZOR OLABILIR.YOKSA HERKES ICIN AYNI SEKILDE ZOR OLACAGI DUSUNCESI HIC DE GERCEKCI DEGIL VE DOGRU DEGIL.BENIM TAKIP ETTIGIM KADARIYLA COGU ILK GORUSEMDE ALIYOR.

Eger yınede ınanmazsan lınklerını bulup ısptalayacagım artık.
    Konu metilfenidat tarafından (15-01-2010 Saat 08:08 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Advance Parole
    Advance Parole is a document that allows certain aliens to re-enter the United States without an immigrant visa or non-immigrant visa after traveling abroad. Such aliens must be granted Advance Parole before leaving the United States. If they have not obtained Advance Parole prior to traveling abroad, they may not be permitted to re-enter the United States upon their return without obtaining some kind of visa.

There are two main functions of an Advance Parole: 1) It enables an alien to come back to the U.S. after traveling abroad without having to obtain a visa to enter the U.S., 2) It preserves the pending Adjustment of Status or certain protected status that the alien has filed. Indeed, if an alien files for Adjustment of Status and then enters the U.S, on a visa instead of an Advanced Parole, the pending I-485 or a protected status may be considered as abandoned. For instance, an applicant for Adjustment of Status who leaves the U.S. and re-enters on a non-immigrant visa such as F-1 will generally be considered to have abandoned his/her adjustment application. The single exception to this rule applies to H-1 and L-1 holders, and will be discussed in a chapter below.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ben de boyle seylerin efsane oldugunu dusunuyorum.calistigim yerde ispanyol kiz amerikaliyla ewlenmis.kiz dedi bize gelecekleri gunu bildiriyorlar diyor.ve bize ewlilik nasil gidiyor felan diye sordular dedi.bazilari anlatiyor, yok aniden baskin yapiyor denemek icin felan filan ... belki suphelendikleri birilerine boyle yapabilirler ama herkezze yaptiklarini sanmiyorum ...
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bookmarks