Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 75 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Polis Durdurursa ne yapacaksınız?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı YETO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sırf macera olsun die abd de polise yakalnmak istiorum:P
    allah belamı versin benim. aylar önce yazmışım bu cümleyi buraya şimdi okudum valla pişman oldum yaw nyc times'da bizi polis durdurdu hem de zenci
    abi nefes alma şeklim değişti adamlar resmen terörist muamelesi yaptılar. hatta ehliyetiniz burda geçmez falan dediler allah dedim tamam burdan bizi kimse kurtaramaz. sonra dedik uçağımız var biletlerimizi falan gösterdik öyle saldılar yoksa happy thanksgiving olacaktik : ee neyimizi verceğimiz belliiydi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sakat işler derdini de anlatamassın dinlemezler

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

nedense her türlü meacera da watçıları buluyor, gittiğimiz yerde 1 hafta kaldıktan sonra tamam çözdük diyoruz heralde, hani şeydeki gibi "abi 3 ay kalsam derdimi anlatcak kadar öğrenirim igilizceyi" cümlesindeki mantık heralde. 1 veya birkaç haftadan sonra resident oluyoruz. sonra meacera üzeri meacera.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya korkmayın bu kadar
    salak ayağına yatın inglizce bilseniz de bilmeyin!
    i am sorry i didnt know anything about limit, i am student. demeniz yeterlidir

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polisler iyi güzel de kurala uyarsan. Ama nedense Abd liler polislerden bıkmısO yüzden giden arkadaslar polislere karsı gayet kibar olursa onların yararına Ayrıca Sir/Mam degil de Officer diye hitap edilmesi gerekiyor diye duymustum.
    Son olarak cok kötü bir vaka olmasa da benim de polisle bir muhattabım oldu bu sene. Los Angelesta Hollywood bulvarında kalacagım oteli ararken kırmızı ısıkta arkadan arabama carptılar, saolsun süzme Amerikalı gencin biri. Hatta sadece bana degil 4 arac birden zincirleme girdi birbirine. Olayın sokuyla ve yorgunlukla aractan cıktım ve basladım önce Türkce sonra biraz İngilizce carpan arkadasa sevgi sözcüklerini iletmeye Neyse Ambulans, Polis vs geldi trafik sıkıstı falan derken baslasık insurance belgeleri doldurmaya polisle. Aracın kiralık oldugunu ve turist oldugumu belirttim ve sürücü belgemi istedi. Verdim ve numarasını aramya basladı, ama tabi bulamıyor Gösterdim tabi sonra, kazaya sebep olan ve karısanlarla ilgili sigorta ve kaza formu doldurdu kartını verdi ve hadi gidin dedi sonra. Araba sigortalı oldugu ve hasar ufak cizik ve göcükten ibaret oldugu icin biraz rahattım ama eger biraz büyük bir sey olsaydı o zaman hapı yutmustum tabi. Ama gelen polisler kibar davrandı ve yardımcı oldu tabi saolsunlar, bir de onlara laf anlatmadık bir sürü.
    araba cok hasarli bile olsa,sigorta karsilamiyormu hepsini???...gerci bazilari tam kasko sigorta yapmiyor.maliyeti dusurmek icin ufak tefek seylere kasko yapiyorlar

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya korkmayın bu kadar
    salak ayağına yatın inglizce bilseniz de bilmeyin!
    i am sorry i didnt know anything about limit, i am student. demeniz yeterlidir
    tabelayi okuyacak kadar aptalsan ne isin var burda diyecek akilli bir polis cikmazsa karsina, bu numarayi belki yutturabilirsin

Bugun otelde arabayla odalarda geziniyor birseyler birakiyordum, otel resort otel...arkamdan bir polis jeepi ve bir mudur geldi arabasiyla.dedim ne oluyor aynen filmlerdeki gibi...polisin yaninda , mudur sordu, bu binaya girdinmi hic dedi. hatirlamiyorum dedim.sonra bir musteri bir odadan cikti geldi. mudur musteriye sordu bu mu dedi, beni gosterdi bilmiyorum olabilir dedi.Bu otel calisani merak etmeyin dedi.musteri bunu soylerken de bir adim geriye cekildi boyle tirstimi ne yapti, saldiracagimi felan sandi sanirim ona : D.hala anlamis degildim olayi.sonra sordum polise ne oluyor ? dedi, seni hirsiz sanmislar binalarda odalari felan gezdigin icin dedi, nametagini ve armayida gorememisler elbisendeki dedi cok tirsmistim.tutuklaniyordum az kaldi bugun musteride newyorkluymus.Newyorkta cok hirsizlik kapkac vs, oldugu icin hemen polisi ariyorlarmis en ufak seyde....Allah amerikada kimseyi polisin ve doktorun eline dusurmesin....
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

polislerin beni kaç defa durdurduğunu ben unuttum ayrı ayrı eyaletlerde ama cevabım hepsine aynı oldu
    hiçbir sorun da olmadı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    polislerin beni kaç defa durdurduğunu ben unuttum ayrı ayrı eyaletlerde ama cevabım hepsine aynı oldu
    hiçbir sorun da olmadı
    Biz de aynı şekilde salağa yattık. DC'de ufak bir 'pay more attention' azarıyla atlattık. Ama diğer yakalanışımızda ticket'ı yiyiverdik

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

@ azuhazu
    Araba full sigortalıydı da, agır hasarlı olsa benim gezi yalan olucaktı yani ondan. Orda Avis bulur yeni araba alırdım belki ama bir sürü is uzar giderdi.
    Zaten Abd de sigortasız arac kiralamak delilik, sen carpmazsın baskası gelir vuruverir sonra bilmem kac bin $ lık araba üzerine kalır yanarsın. Bizim arkadaslar sigortasız kiraladıkları arabanın motorunu yakmıslar ama sanslı cıkmıslar ki arac kiralama sirketi olay aractan kaynaklandı sanmıs. Nerden bilsinler aracı süren salak gaz+frene aynı anda basıp da sürdü
    Speed Ticket yiyecek arkadaslara öneri, hız limitini 20-30 mil üzeri asarak yiyin de para cezası degil de mahkemeye cagırsınlar, böylece mahkeme zamanı nasılsa Tr de olur yırtarsınız

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

polise denk geldiğinizde araba kullanıyosanız arabayı sağa çekin ve arabadan inmeyin polis yanınıza gelene kadar ve polis uzaklaşana kadar da arabadan inmeyin silah çekerlerse şaşırmayın paniklemeyin bunlar doğal şeyler oralarda

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

beni 1 kez borderda durdurup sorguya almislardi.hic sorguya alinan var mi aranizda
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

beni sorguya cektilerdi ama ayribiryere felan goturmediler. pekte sorgu sayilmazdi zati.karsi apartmanda kalanlar para odemeden ewi terketmis.sivil polis ve resmi polisler ewin onundeydi.isten gelmistim.binaya giriyordum.polis durdurdu sivil olani.armasini gosterdi aynen filmlerdeki gibi.polisim dedi.hangi apartmanda felan yasiyorsun.ne zamandir yasiyorsun.cikanlari felan taniyormusun diye bayagi bir soru sordu.korkudan yarim yamalak bildigim iniglizceyide unutmustum.demistim ne oluyor
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ azuhazu

Speed Ticket yiyecek arkadaslara öneri, hız limitini 20-30 mil üzeri asarak yiyin de para cezası degil de mahkemeye cagırsınlar, böylece mahkeme zamanı nasılsa Tr de olur yırtarsınız
    Biz 55 olan yerde 82'yle girdik dediğin gibi mahkeme günü verdi O tarihtede arkadaş döndü. Ama erken dönüş yapmış olmasaydı mahkeme günü abdde olacaktı. 2 hafta sonrasına verdi günü.

Ayrıca "Speed Ticket yiyecek arkadaslara öneri" de güzel cümle olmuş

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Akan orta yogunlukta trafigin icersinde 130 mil i gördüm, kaptırmısım kendimi. Ama tabi polis görmedi o kadar hızlı gittigimi, yoksa direk mahkeme degil hapse yallah Ben de tek söför olunca sıkılıp zaman zaman zorladım arabayı ama fortunately trafik polisiyle karsılasmam olmadı.

Sorguya gelince 1-2 defa sorguladılar beni de. İlki 2007 de dönüs ucusunda vizem bitmisti, ama DS deki 30 gün gezme süresinden dolayı anlattım bir sey olmadı, 5 dk tuttu. İkincisinde ise bu yaz Abd giriste oldu. DS im eskiydi, o yüzden homeland securitydeki memur bir 15 dk bekletti 2 burun kıvırdı sonra I-90 formuna bir seyler yazdı salıverdi. Baska napabilirdi ki. Anca göz korkutuyorlar Bir keresinde de bisikletimin tekeri patlamıstı, eve bisikletim yanımda yürüyerek gidiyordum. Polis cekti ekip otosunu yanıma neden yürüyosun dedi. Ben de bomba var ondan dedim Cok meraklılar her seye maydonuz olmayı seviyorlar. Tekeri gösterdim patladı dedim, sonra güldü hee der gibi yüzüme baktı ve götüreyim istersen falan dedi, ben de ev yakın dedim ve gitti tabi.

Altın kurala gelirsek, soguk kanlı sakin davranıp düzgün cevaplar verdikten sonra bir seycik olmaz, eger paniklerseniz %1500 haklı da olsanız ugrasır sizle, o yüzden polislerle konusurken sogukkanlı olun yeter.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

beni hakli bulunca adam no violation dedi ben bir sevindim adamalr sevincimi gorunce hep birden kahkaha attilar.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bende arabayı yeni aldıgım zmanlarda bi polis tarafından durdurulmustum gece saat 2 civarıydı bi arkadası eve birakmak icin ciktim arkadasın evde 500 m ileride,neyse cıktık gidiyoruz baktım bi araba yapıstı arkama tabi ben orada hız limitlerine birbirine uyuyorum hızlanmadım limitte devam ettim sonra arkadasın evine geldigimizden dolayı sinyal verip saga donuyordumki sinyali verir vermez srenler yanmaya basladı tabi ben donup park ettim.buraya kadar hersey ok fakat ben arabayı 3 hafta once almısım arabada insurance yok arka stoplar bozuk,bende de sadece Tr ehliyeti var onlada ancak bir ay kullanabiliyorsun daha uzun sure kullanmak icin usa ehliyeti lazım neyse adam geldi arka stoplar bozuk dedi bende hemen bilmemezlige verdim hadi ya yeni aldık falan haberimiz yoktu,sonra evrakları ıstedi bende pasaportla benim ehliyeti verip dedim insurance yok su anda da yeni aldım falan,tabi eger cezayı yersek saglam ceza olacagını biliyoruz.benim arkadasın agzı biraz laf yapıyodu once memurdan izin istedi inmek icin daha sonra iste ogrenciyiz yeni aldık falan iste sole bole sonra memur gelipbana dediki simdi iki secenek var ya sana birincicisi insurance icin ikincisi taillight ve ucuncusude ehliyet icin 3 tane ticket yazabilirim,ikinci bi secenekte arabayı eve goturup bırak ve insurance alana kadar kullanma taillight tamir ettir ve usa ehliyetine basvur neyse bende tabi hemen ikinci yolu sectım.anlayacagınız ticket falan almadım sanslı gunumdeydım sanırım bu olaydan sonra ertesi gun taillightı yaptım 2 gun sonrada insurance aldım ama ehliyete hıc basvurmadım.bu alaydan sonra 4 gun boyunca 2500 km yol yaptıgım bi trip e cıktım bi allahın kuluda durdurmadı gece gunduz de surdum bu ilk ve son polisle karsılasımdı...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz 55 olan yerde 82'yle girdik dediğin gibi mahkeme günü verdi O tarihtede arkadaş döndü. Ama erken dönüş yapmış olmasaydı mahkeme günü abdde olacaktı. 2 hafta sonrasına verdi günü.

Ayrıca "Speed Ticket yiyecek arkadaslara öneri" de güzel cümle olmuş
    ileride girerken amerikaya sorun cikartabilir bu olay arkadasina haci.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Panik etmeyin, amerikanlar rahat adamı severler...
    Polisler çok naziktir, kaba olanları bir şeylerden huylanmıştır yoksa kabalık ettiği için şikayet ederseniz tazminat alma hakkınız bile var sanırım.
    Bir araba kiralamıştım, cedar point'in ana otoparkı bize serbest ama bizim kaldığımız yurtlara yakın olan otoparklar yanıbaşımızdaki marinaya ait. gece 3 gibi parka vardım ve sabah 7'de geri almak üzere yurda yakın olan marinanın otoparkına bıraktım. 3 saat için bir şey olmaz zannettim
    sabah 7'de bir vardım ki bir polis aracı yanına çekmiş biri araçta diğeri dışarda bekliyor.
    arabaya yaklaşınca diğeri de dışarı çıktı. bu araba senin mi dedi. evet kiraladım şimdi de teslim etmeye götürüyorum dedim. baktı şöyle tipime (biraz memur tipliyimdir ve giyimim biraz yaşlı kaçar aslında) özür dilerim rahatsız ettim dedi (yuh dedim bu kadar mahcubiyet) geri parka döndüğümde aynı polisle karşılaştım. meğerse beni marinadan biri sanmış. sonra kanka olduk polisle birlikte yemek yediğimiz bile oldu
    FOREVER TCDD Smile For AMTRAK
    CEDAR POINT RESMI E-MAIL: international@cedarpoint.com

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i am sorry,sir,i am a summer student here,i don't know the rules around here
    kesinlikle verilecek cevap budur

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

İş yerine bisikletle gidip geliyorduk. Bazen işten gece çıkıyorduk.Neyse bilmiyorum gitdiğimiz şehirde mi öyle Heryerde mi, bir sokak sadece gidiş bi sokak sadece gelişti bizde gece 2 arkadaş kestirme olsun diye arabaların geliş yönüne doğru gidiyorduk (ters şerit ) olay gece 11 sularında oluyor, karşıdan siyah kamyonet geliyordu sivil,,,yanımızdan geçerken """You guys, you are on the wrong way...""" gibi bişiler dedi nasıl tırstıysam direk kaldırıma vurdum bisikleti...Lanet olsun Amerikalı polislerden hepsi zebellak gibi...adama tepeden bakıyolar...
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

zebellak gibi olmasa kimse kurala uymaz.sozum genel olarak degil, sadece birkac olaya sahit olmustum...Tr de polisler hicbirsey.kimse takmiyor polisi felan.adam polisi dovuyor, gecen bir video izlemistim.poliste aval aval bakiyor.amerikada polise dokunmak bile suc.adamlarin oldurme yetkileri var.Trdeki polislerde de var ama uckagitciliga, dolandiriciliga , fettosculuga calisiyor kafalar...Amerikadaki polisler cokmu iyi sanki, yokmu kotusu, elbet var ama at gozlugunu cikarmak lazim...
    Peki.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

İllaki canım... Bizim polisler kendisinden korkuyor. ee sonuçda yetkileri yok ki? ne olcak kime güvencekler?... Ama yine de genellememek gerek, Görevini hakkıyla yapan türk poliside vardır. Zira Karakolda neler oluyor kimse bilmiyo
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Bende anılarımı polislerle yaz yaz bitiremem heralde çünkü ABD de her watımda kaç tane farklı araba,kaç insurance sız araba,kaç plakasız araba kullandığımı hatırlamıyorumFakat hiç beklenmeyen bi anda arkadan gözünüzü kör edici ışıklarıyla gelebilirler.Yapılması gereken tabi ki yazılmıştır ama camınızı yarıya kadar açıp belgeleriniz hazırlayıp eller direksiyonda veya masum bir pozisyonda polis memurunu beklemektir.En önemlisi ben yabancıyım 4 aylığına burdayım çalışıyorum türküm vs yi anlatmak.Böyle böyle kurallar vardır bir daha lütfen uyun diyip belgeleriniz tamsa sizi yollayacaklardır.Ayrıca çalıştığınız yerinde force u olabilir ben ymca denen bir kuruluşta çalışıyodum ve hristiyanlar için önemli biryer.Orda çalıştığımı söyleyince akan sular duruyordu eyalet polisleri için.Küçük yerlerde yakalanma şansınız daha yüksek en az 10 kere yakalandım denver ve civarında fakat san francisco da bi kere bile yakalanmadım bir trafik ihlali vs dolayısıyla.Arabanızın register ı ,insurance ı varsa hata yapsanız bile saygılı,ne diyeceğini bilirseniz hiçbir sorun yaşamazsınız onlarda zaten ceza yazmaya meraklı diyiller size.Benim münasebetim hep trafik mevzuları dolayısıyla olduğu için bu tarz yazdım.İşinize yarar kullanabileceğiniz bilgiler çıkarsa ne mutlu.
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zebellak gibi olmasa kimse kurala uymaz.sozum genel olarak degil, sadece birkac olaya sahit olmustum...Tr de polisler hicbirsey.kimse takmiyor polisi felan.adam polisi dovuyor, gecen bir video izlemistim.poliste aval aval bakiyor.amerikada polise dokunmak bile suc.adamlarin oldurme yetkileri var.Trdeki polislerde de var ama uckagitciliga, dolandiriciliga , fettosculuga calisiyor kafalar...Amerikadaki polisler cokmu iyi sanki, yokmu kotusu, elbet var ama at gozlugunu cikarmak lazim...
    azuhazum canim yine agzindan bal damliyor fazla canini sikma alisirsin gecer, biz maasi alamadik ayrildik dersaneden sen yine maas aliyorsun haci...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart :)

Alıntı el_edebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    panik etmeyin, amerikanlar rahat adamı severler...
    Polisler çok naziktir, kaba olanları bir şeylerden huylanmıştır yoksa kabalık ettiği için şikayet ederseniz tazminat alma hakkınız bile var sanırım.
    Bir araba kiralamıştım, cedar point'in ana otoparkı bize serbest ama bizim kaldığımız yurtlara yakın olan otoparklar yanıbaşımızdaki marinaya ait. Gece 3 gibi parka vardım ve sabah 7'de geri almak üzere yurda yakın olan marinanın otoparkına bıraktım. 3 saat için bir şey olmaz zannettim
    sabah 7'de bir vardım ki bir polis aracı yanına çekmiş biri araçta diğeri dışarda bekliyor.
    Arabaya yaklaşınca diğeri de dışarı çıktı. Bu araba senin mi dedi. Evet kiraladım şimdi de teslim etmeye götürüyorum dedim. Baktı şöyle tipime (biraz memur tipliyimdir ve giyimim biraz yaşlı kaçar aslında) özür dilerim rahatsız ettim dedi (yuh dedim bu kadar mahcubiyet) geri parka döndüğümde aynı polisle karşılaştım. Meğerse beni marinadan biri sanmış. Sonra kanka olduk polisle birlikte yemek yediğimiz bile oldu
    sakin ol ve derdi neymiş dinle.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı DEXTRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    azuhazum canim yine agzindan bal damliyor fazla canini sikma alisirsin gecer, biz maasi alamadik ayrildik dersaneden sen yine maas aliyorsun haci...

hadi hayirlisi olsun.dershandeki butun hocalarmi ayrildi yoksa sadece senmi ? hepiniz birlikte ayrilsaydiniz bari, o zaman bayagi bir koyardi herhalde dershane sahibine birde sunu merak ettim, dershane ogrencilerinden wat meraklilari varmi.senin gibi hocayi bulmuslar ve farkinda degillerse, is kotu... benim maasa gelince, bana dort gun izin vermisler bu hafta ikinci ise bakacam ama calisma saatleri her zaman degisiyor.daha dogrusu gunler hep degisiyor ... zaten isde yok.otobusler 7 den sonra calismiyor... haydi hayirli traslar herkeze
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hadi hayirlisi olsun.dershandeki butun hocalarmi ayrildi yoksa sadece senmi ? hepiniz birlikte ayrilsaydiniz bari, o zaman bayagi bir koyardi herhalde dershane sahibine birde sunu merak ettim, dershane ogrencilerinden wat meraklilari varmi.senin gibi hocayi bulmuslar ve farkinda degillerse, is kotu... benim maasa gelince, bana dort gun izin vermisler bu hafta ikinci ise bakacam ama calisma saatleri her zaman degisiyor.daha dogrusu gunler hep degisiyor ... zaten isde yok.otobusler 7 den sonra calismiyor... haydi hayirli traslar herkeze
    dersane ilan veriyor ertesi gun hemen hocayi buluyor onlarda benim gibi cok seviniyorlar ama sonuc sifir olacak tabi.

haci ayda 1000 kazaniyormusun onu soyle bana

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

maalesef hayir ... yiyecek cok pahali burda, birde simdi otel saglik sigortasi yapti bana ordan da kesmeye basladilar ... ohhhh sefam olsun...belki yaza dogru bini gecer.dedimya haftanin yarisi izin ... senin parayi ne zaman vereceklermis peki? senet felan yapsaydin adamlarla.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

maalesef hayir ... yiyecek cok pahali burda, birde simdi otel saglik sigortasi yapti bana ordan da kesmeye basladilar ... ohhhh sefam olsun...belki yaza dogru bini gecer.dedimya haftanin yarisi izin ... senin parayi ne zaman vereceklermis peki? senet felan yapsaydin adamlarla.
    18inde gidip konusacam.adamalr caresini bulur vermezler.eski ogretmenler kac dersaneden kazik yemisler.adam uzerine haciz koyduruyomus mesela davayi kazansada parayi alamiyorsun.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

iki kisi haciz koyduramiyormu Turkiye burasi, herturlu is doner ... bir muhasebeciye ,vergi kacakciligi nasil yapiyorsunuz diye sormustum, demokrasi de care tukenmez dedi bana, bende dedim bu yaptigin sey demokrasiye uyuyormu peki !!! bu is de oyle ... sozde suleyman demirel hakli ...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

adam bir de azarliyor vatan icin yapacaksiniz fedakarlik lazim diyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks