Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: !!!her firmayla alasaka olmaz!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arrow !!!her firmayla alasaka olmaz!!!

2 yıldır alaskya gidiyorum ve orada birçok madur kişi ile karşılaşıyorum. gidecekseniz çok dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. bunlardan 1. si şirketinizin sizi yollayacagı fabrikanın potansiyeli. fabrikanın size sunduğu hizmetler. bence en önemlisi bu çünkü bazı fabrikalar oyle konaklama veriyorki tam bir miğde bulandırıcı be bunun gibi birçok şey var. alakskada iyi balık işleyen ve uzun saat çalışan birçok fabrikada bulundum. bilgi almak isterseniz yardımcı olurum arkadaşlar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hocam wala cok ii olur ya bilgilendirsen bizi. hangi sirketle gittin mesela. hangi fabrikalara ve hangi sehirlere...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

wallaha kardeş aslında bütün firmalar alaska yapıyor ama gönderdikleri fabrikalar proccees olduğu için işleri çok ağır ve iğrenç bir kokusu var. eğer çalıştığınız şirket size fileto fabrikası ayarlayabiliyorsa hiç arkanıza bile bakmadan gidin. bu arada size yumurta odasında veya konservede çalıştıracaklar derlerse sakın inanmayın çünkü bu ne şirketin nede sizin elinizde yani sizin isteğiniz üzerine bir bölüme yerleştirilmiyorsunuz. direk fileto ilk tercihiniz olsun. ben 2 yıldır alaska da fileto fabrikasında çalışıyorum bu yıl 3 olacak inşallah

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Valla process fabrkasında çalıştım tek kokan yengeçti . Oda kırılan yengeçlerin beklemiş kabukları kokuyordu . Başka rahatsız edici koku olmadı açıkçası . Fileto fabrikasnda çalışan duymadım daha önce ondan yorum yapmayacağım . Bence Alaska değil Amerika içi olsun ilk tercihiniz !!
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

firma önerebilirmisiniz bu sene için

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ve bu sene gideceklere sitede ulaşabiliceğim bir yer varmı

Tecrübe Puanı
    10

Alaska icin yeni konu acabilirsin orada toplanip giden kisilerle irtibat kurabilirsin!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bilgi için teşekkürler gidesiye kadar seni baya rahatsız edicem break k. bkma şimdiden

Tecrübe Puanı
    10

Onemli degil elimden geleni yaparim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

alaska gercekten guzel bir tercih
    Konu metilfenidat tarafından (14-12-2009 Saat 11:44 PM ) değiştirilmiştir.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben bu sene alaskaya gidicem ins.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar ben daha önce Alaska da bulundum ve bu sene bir daha Alaska düşÃ¼nüyorum gidecek arkadaşlarla beraber gidelim haberleşip

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

@Alaskan nickli arkadasim,
    Kimligini, neden burada oldugunu ve seni ve ekurini daha once banladigimi adim gibi bilirim.
    Baska forumlarda guttugunuz reklam politikasi Ise yariyor olabilir AMA burada tam tersi etki gosterir
    haberin olsun.. Gercekten alaskaya gidecek (!)(specific bir lokasyonda belirtmemissin) arkadaslarla tanismak istiyorsan,
    "tanisalim" adli kategoriden bunu yapabilirsin.. Ama bilirim ki bu senin isine gelmez..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar ben Alaska'ya gitmeyi düşünüyorum bu sene.WAT program bedeli 2300 TL uçak bilet ive dier masraflar ile tam olarak 5000-5500 lirayı bulacak gibi.Sizce değermi yaklaşık ne kadar gelir elde edebilirim? Giden arkadaşlar ne önerirler ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı ccandan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben Alaska'ya gitmeyi düşünüyorum bu sene.WAT program bedeli 2300 TL uçak bilet ive dier masraflar ile tam olarak 5000-5500 lirayı bulacak gibi.Sizce değermi yaklaşık ne kadar gelir elde edebilirim? Giden arkadaşlar ne önerirler ?
    değmez hocam yaz tatiliin ve paranı riske atma
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aynı zamanda bu balık mevsimi olursa para kazanılır yoksa kazanılmaz olayını iyice açıklayacak bir arkadaş var mı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Aynı zamanda bu balık mevsimi olursa para kazanılır yoksa kazanılmaz olayını iyice açıklayacak bir arkadaş var mı?
    bence o olay işin rast giderse ve insan dışı yeteneklerinle çalışırsan belki kazanabilirsindir

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değmez hocam yaz tatiliin ve paranı riske atma
    balık mevsimi olmadığından mı yoksa başka birşeyden mi dolayı az kazandı arkadaşın? Ben her kimden duyduysam Amerika içinden daha fazla kazandığı oluyor..Sorun tam olarak ne Alaskadaki?Sağol cevap verdiğin için arkadaşım

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

balık mevsimi olmadığından mı yoksa başka birşeyden mi dolayı az kazandı arkadaşın? Ben her kimden duyduysam Amerika içinden daha fazla kazandığı oluyor..Sorun tam olarak ne Alaskadaki?Sağol cevap verdiğin için arkadaşım
    amaerika içinden fazla para kazanabilirsin ama ne kadar fazla 500 dolar için o çile çekilirmi 3 ay tmm kazananlar var alaskada ama sayısı çok az bu kişilerin ben programa 5 6 milyar para verecem sonra gidip alaskada 5 bin dolar yapıyım diye soğukta deliler gibi uyumadan gezmeden eğlenmeden çalışacam bence çok mantıksız.heleki hayatında hiç çalışmamış bi sürü öğrenci var ve hiç düşünmeden gidiyor bence çok gereksiz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

amaerika içinden fazla para kazanabilirsin ama ne kadar fazla 500 dolar için o çile çekilirmi 3 ay tmm kazananlar var alaskada ama sayısı çok az bu kişilerin ben programa 5 6 milyar para verecem sonra gidip alaskada 5 bin dolar yapıyım diye soğukta deliler gibi uyumadan gezmeden eğlenmeden çalışacam bence çok mantıksız.heleki hayatında hiç çalışmamış bi sürü öğrenci var ve hiç düşünmeden gidiyor bence çok gereksiz
    Tabiki haklısın ama 5.000 TL programa harcayıp 5000 dolar kazanmak gayet güzel.Cünkü 5.000 $ 9.000 lira yapar.Buda sanırım overtime'sız yada çok az overtime alınarak yapılacak bir meblağ diye düşünüyorum.Gözümüzü karartıp sadece eşek gibi çalışmak için gideceksek Alaska iyi bir tercih mi arkadaşım?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Tabiki haklısın ama 5.000 TL programa harcayıp 5000 dolar kazanmak gayet güzel.Cünkü 5.000 $ 9.000 lira yapar.Buda sanırım overtime'sız yada çok az overtime alınarak yapılacak bir meblağ diye düşünüyorum.Gözümüzü karartıp sadece eşek gibi çalışmak için gideceksek Alaska iyi bir tercih mi arkadaşım?
    bence değil şartlar ağır sezonun iyi geçmeme ihtimali var başka yere gitsen günde 8 saat çalışsan yine bu parayı yaparsın ve o eziyeti çekmessin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende bu sene ilk defa katılıcam wat a.Açıkçası bende ilk olarak alaskayı düşünmüştüm çünkü çok fazla para kazanma ihtimali war. ama gerek giden bi arkadasımın memnun kalmaması (kodiak adasına gitmiş) gerekse sitede yazılanlar, tawsiyeler beni bu fikirden soguttu.doğunun sahil kesimlerindeki eyaletleri tercih etmeyi düşünüyorum, umarım herkes için hayırlısı olur..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bence değil şartlar ağır sezonun iyi geçmeme ihtimali var başka yere gitsen günde 8 saat çalışsan yine bu parayı yaparsın ve o eziyeti çekmessin
    Başka yerlere gidip çlaışma durumunu gözden geçirdim.Ondada Amerika için 40 saat haftalık oda 8$ dan 320 dolar yapıyor onuda 12 ile carpınca 3840$ yapıyor.Birde orda konaklama yeme içme ve gezme gibi unsurlar çıkınca parayı heba edip geliriz diye düşünüyorum.O yüzden Alaska daha iyi gibi duruyor gözümde kardşeim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı blackeagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bu sene ilk defa katılıcam wat a.Açıkçası bende ilk olarak alaskayı düşünmüştüm çünkü çok fazla para kazanma ihtimali war. ama gerek giden bi arkadasımın memnun kalmaması (kodiak adasına gitmiş) gerekse sitede yazılanlar, tawsiyeler beni bu fikirden soguttu.doğunun sahil kesimlerindeki eyaletleri tercih etmeyi düşünüyorum, umarım herkes için hayırlısı olur..
    Walla bende bilmiyorum arkadaşım ama her koşulda Alaska'da daha fazla para kazanılıyor anladığım kadarıyla.Dediğim gibi diğer yerlerde kalma yeme içme masrafları en az 3 misli Alaskadan.Tabi Alaska'da işverenin yemek ve kalmayı karşılayabiliyor bazen.Bu şansta mevcut..Benim brkaç arkadaşım AMerika içindeydi bu sene.Program bedelini çıkarmayı bırakın birde ceplerinden 3 milyar harcadılar.Çok gıcık bir durum.Benim 1. amacım ingilizce geliştirmek degil.İngilizcem çok iyi seveiyede.Sadece para artırmak amacıyla gidicem WAT'a

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hocam ingilizcen çok iyiyse ingilizce isteyen saatlik ücreti yüksek işler mevcut cebinden 3 milyar yiyen insan çalışmamıştır gezmiştir ben o parayla 2 ay gezerim amerikada alaskaya gidenlerin çok az bir kısmı para kazanıyor risk almaya değmez eğer her giden para yapsaydı emin ol her yaz alaskaya bi ton adam giderdi bu program para yapma programı değildir bence aklınızdan bunu çıkarmayın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alaska'da sezonun iyi geçmeme ihtimali balık yönünden var araştırdığım kadarıyla. Balık varsa tamam ama balık yoksa iş yok iş yoksa para yok para yoksa güle güle diyorlar sanırım. Bunu göze alıyorsanız gidin. Şahsen alamıyorum çünkü.

Tecrübe Puanı
    10

Bu programin amacini iyi kavramak lazim. @matador arkadasin dedigi gibi program para kazanma programi degil.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iyi hoşda para kazanmak için gitmeyen adam niye alaskaya gitsin buzul görmeye mi?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)