Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Stowe-Vermont

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Stowe-Vermont

gidip gören bilen varmı arkdşlar bilgi verebilcek olan bu şehir hakkında?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

güzel, yeşil, sakin ve güvenli bir kasabadır.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eğlence yerleri falan nasıl yani öğrenciler için eğlenebilecek yerler mevcut mudur?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bizzat stowda çalışmış biri olarak yardımcı olabilirim ) Vermont'un en büyük şehri Burlington'dur. Stowe'a uzaklığı ise arabayla 40 dakikadır. Toplu ulaşım yok denecek kadar azdır. Çok sakin bir eyalettir. Stowe daha çok yaşlı insanların uğradığı tatil kasabasıdır. )

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

peki bactery stovdaki Green Mountain Inn de biliomusn orası nasıl olur ücrt acsndnda ii gelir gider dengesi nasıl?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Green Mountain inn in saatlik ne kadar verdiğini bilmiyorum. Ama bize 25 dakika uzaklıkta çalışan türk arkadaşlar vardı smugglers notch da çalışıyordu bi de Stoweflake die bi otel vardı ordaki çalışanlardan daha fazla para kazanıoduk. Sanırsam sizde ortalama haftada 200-250 arası birşey kazanırsınız. Biz de ortalama 250 kazandık sayılır. Arada ekstra işler çıkıyordu haftada 400 dolar kazandığımızda oluodu. Kendinizi sevdirirseniz bir de işçi açığı olursa iş veriolar zaten

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

normalde saatlik ücreti 12 dolar görünüo green mountain in ordada 8 sat çalşma falan yokmu ozmaan 250 dolar az olmuomu?bu rakama göre konuşuorum...senin wat genel olarak nasıl geçti vermontta?birşey daha duydum diger eyaletlere göre 2.iş olayı varmş sanrm dogrumu:S

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Mesela bizde 8 dolar gözüküyordu sözleşmede ama oraya gittiğimizde 8.5 dolar verdiler. Ayrıca çalıştığımız otelde farklı bölümler vardı gene housekeeper lıktı ama farklı yerleri temizliyorduk otelde Villa bide Guest House denilen devre mülk tarzı yerlerdi. Guest house Housekeeper lık 10 Villa house keeperlık 11 dolardı. Ama saatlik ücret arttıkça çalışma saatin düşüyordu. En iyi parayı ben 8.5 dolar olarak otelin odalarını temizlerken kazandım sayılır. Ayrıca otelde düğün, yemek vs. gibi etkinliklerde de bulaşıkçı olarak çalıştım saati 10 dolara ayrıca 50 dolar da bahşiş vardı o gün için. Bizim çalıştığımız otelin iş vereni ve çalışanları çok iyiydi. Kazandığımız para program ücretini çıkarttı ama onu da orda harcadım Toplam 4800 kazandım ben 3 ay 1 hafta sürede. ama 5000 doları geçen arkadaşımda vardı. Bizim yaz çok güzel geçti baya bi macera yaşadık. Elektronik eşya almaya NH ye giderdik. 1 buçuk saatti arabayla hemen VT NH sınırında bitane Best Buy var oraya gittik hep. West Lebonan die geçio. Birde bizim arkadaşlar kafa dengi olduğu için zevkli ve güzel yaz geçirdik diyebilirim İkinci iş olayına gelince ikinci işte çalışabiliosun çalışan arkadaşlarım oldu çünkü.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

saol bactery verdigin bilgiler için 2 yer var kafamda dieri içinde farklı bi başlk açtım colorado oda rockport ama orası için kmse bişe demedi=) bakalım bu sene giderim inşlah vizeyi alıp

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

İnşallah gidersin. Stowe da bizim gibi gençlerin eğleneceği bir yer yok açıkçası. Bi tel Burlington da var bi de Barre de varmış ama oraya gitmek nasip olmadı. Vermont gerçekten çok sessiz bir eyalet. Yazları bahar gibi geçiyor. 25 derecenin üzerinde sıcaklık görmedim. Bi de yazın çoğu zaman yağmurlu olur. Eğlenmeye Burlingtona gidersiniz ancak. Aklına takılan soru olursa sorabilirsin seve seve yanıtlarım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bende bir iki ekleme yaparak, olaya dalayım.
    Arkadaşım benimde kanaatim bu wat taki iş sözleşmesinde yazanlar bilgi amaçlı-tvsiye nitelikli falan. Benim sözleşmede 9,5$ saatlik ücret yazıyodu orada 8,5 oldu. Stowe da arabasız olmaz, aranızda ehliyetli biri bulunsun, sağolsun bizim bactery_6 vardı da ayağımız yere basmadı. Otobüs falan yok. Biz haftada 3-4 kez burlıntona giderdik.
    İkinci işte çalıştım. İş bulmak çok kolay, her hafta kütüphaneden alabileceğin stowe-report gazeteseinde yeni iş ilanları çıkıyor sürekli.
    bye

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Vayyy neo-kimyagercim hoş geldin ikimizde aynı iş yerinde çalıştık ama sözleşmelere güven olmuyor tabi .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Burdanda Stowe la ilgili çektiğim fotoğrafları görebilirsiniz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

verdiginiz bilgiler için saolun arkdşlar sormak istedigim birşey olursa burdan devam ederim ben teşekkürler sizlere...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Rica ederiz Firster.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bahsedilen stowe daki green mountain inn oteli hakkında bilgisi olan var mı daha önce çalışan??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Stowe da türk bulamazsın en son benim çalıştığım otelde bir kız çalışmış ama ne zaman çalışmış tam olarak bilmiyorum. Stowe da çalışan en son watçı bizleriz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı HECTOR50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bahsedilen stowe daki green mountain inn oteli hakkında bilgisi olan var mı daha önce çalışan??
    green mountain inn de bizim şirketle giden 2 kişi var
    biri bulaşıkçı diğeri housekeeper

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

www.greenmountaininn.com
    slm, burasının 2008 yazında gazetede iş ilanlarını görmüştüm.onlara da başvurucaktım da sıra gelmedi, housekeeper falan arıyordu, belki geçen sene eleman bulamadığından bu sene eleman alıyordur wat la. zira geçen sene orda çalışan watçı en azından türk olanlarını duymadım. buranın yanında bunlara ait bruch (kahvaltı neyim) denilen olay için restoran (whip bar-grill) gibi yer var. dinner için falan.
    bu otel stowe koyunun merkezinde.ana caddede, yani kütüphane, banka, postane, tiyatro herşey yürüme mesafesi 1 dakka.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dediğin gibi olabilir daha kasımda doldu o işler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar işe kaydımızı yaptırdık wala 2 ark. green mountain inn e housekeeper ve dishwasher olarak inş. patlayamayız oraya gidipte...yakında arkadaşımız olduğu için o bölgeyi seçtik ama şirketin vermonta gönderdiği ilk öğrenciler bizler olacakmışız..bakalım nasıl olucakk......

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Pek fazla eğlence aramayın stowe da. Çok sakin ve çok güvenilir bir yer açıkçası. Evinizin kapısını açık bıraksanız kimse girmez. Zaten sokakta da festivaller dışında insan görmek çok zor ) Ama tam kafa dinlemelik bir yer. Yazları bahar gibi geçiyor. 30 derecenin üzerine çıktığını görmedim 30 u bile zor gördüm. Bizim gittiğimiz ilk iki hafta nerdeyse yağmur yağdı. Ve her hafta en az 1 kere yağmur yağardı. Sabahları hep sisli olur. Hatta eylül ayında don bile gördük Size de hayırlı olsun umarım memnun kalırsınız. Oraya yakın türk arkadaşlarda bulursunuz smugglers notch die bir otelde çalışıyorlar work and travel öğrencisi onlarda. Bu yaz yaklaşık 40 tane türk vardı orda

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Green Mountain 'e gidecek arkadaşlardan bahsetmedim. Geçen sene Smuggler's Notch otelinde çalışanlardan bahsettim. Biz Trapp Family Lodge da çalıştık bu yaz. Seneye yaz ne olur bilmiyorum. Ama bildiğim tek şey sizin gelecek yaz Stowe a gitmeniz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    green mountain inn de bizim şirketle giden 2 kişi var
    biri bulaşıkçı diğeri housekeeper
    bu yaz mı gidicekler yoksa gittiler mi bu arkadaşlar??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben de bana sordun sardım kusura bakma

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı bactery_6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bana sordun sardım kusura bakma

olur mu kardeşim ne kusuru sayende zaten stowe a gitmiş kadar oldum bilgilendirdiğin için sağol..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Aklınıza gelen her soruyu sorun valla zorluk çekmenizi istemem. Biz pek fazla zorluk çekmedik. Turkishwat sağolsun. Herşey çok güzel gitti. Hatta New Yorktan Havalimanından alınmamız bile turksihwat sayesinde oldu. Bize kattığı bu kadar değerden sonra bizde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ayrıca bir şey daha söylemek istiyorum. Eğer araba alırsanız ki muhakkak alcaksınız. Kesinlikle bi GPS cihazı alın derim. Hem zamandan kazanırsınız hem de yakıttan. Biz bostonda kaybolduktan sonra GPS almıştık o günden sonra gitceğimiz her gezinin süresini hesaplayarak gittik hiç kaybolmadık

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eğer global visionsla gidiyosanız onlar sizsiniz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla biz taliptik bu işe kız arkadaşımla
    2kişilik kontenjan vardı dolduğu söylendi biz de çektik elimizi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)