Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 156 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikada Staj ve Internship

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

18 + 18 aralıksız internship düşÃ¼nüyorum.görüştüğüm şirketler var.tavsiyelerinizi bekliyorum.ayrıca florida new york arasında kaldım?birde lagoon park'ta kazanç çalışma saatinden dolayı yüksek galiba.sonuçta nerde fazla mesai yapsak yüksek kazanırız galiba.
    Pearl Jam ,....,.....,.....,....,Blind Pilot
    Ibanez ART120
    Juno,...,....,...,....,Blindness

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

interne gidip vizesini waive yaptiran varmi.artik waive in turkce karsiligi neyse.
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı yazinalaska Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerika’da Staj programına 1 ila 18 ay arasında katılabilirsiniz. J-1 vizesi kapsamında, programa 2 ayrı sefer de katılmak da mümkündür; ancak bu sürenin 18 ayı aşmaması gerekir.

Staj kategorileri, katılımcıların yaş gruplarına göre ikiye ayrılır.

1. Internship USA

Programa üniversite üçüncü sınıf öğrencileri, yeni mezunlar ve mezuniyetinin üzerinden en fazla bir yıl geçmiş kişiler katılabilir.

1. Professional Career Training (PCT)

Programa herhangi bir alanda en az 2 yıllık profesyonel deneyimi olan, yaşı 30’u geçmemiş genç profesyoneller katılabilir.

Staj Programının Avantajları Nelerdir?

Staj programı, sıradan bir iş deneyiminden çok daha ötedir. Staj sırasında geçireceğiniz zaman, önceden planlanmış bir eğitim şeklinde olacaktır. Geri döndüğünüzde ise, uluslararası bir iş deneyimi edinmiş olarak iş hayatına atılmış olacaksınız.

Kimler Başvurabilir?

Kariyerine Amerika’da iş deneyimi katmak isteyen, ileri düzeyde İngilizceye sahip, üniversite 3. sınıftan itibaren tüm öğrenciler ve 30 yaşını aşmamış tüm genç profesyoneller katılabilir.

Hangi Sektörlerde İş Bulabilirim?

Eğitim gördüğünüz ya da minimum bir yıl deneyiminiz olan her alanda Amerika’da staj yapabilirsiniz.
    Örneğin:

* Sanat ve Kültür
    * Medya ve İletişim
    * Eğitim, Sosyal Bilimler, Danışmanlık ve Sosyal Servisler
    * İşletme, Ticaret ve Finans
    * Mühendislik, Mimarlık, Matematik ve Endüstri Alanları
    * Turizm Otel İşletmeciliği
    * Kamu İdaresi ve Hukuk
    iyi düzeyde ingilizce sart mı ? bu duzey cok mu yuksek ? program ucretı ne kadar pekı?
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar Internship ile ilgili aklıma takılan bir soru var. Arkadaşımın arkadaşı abd ye daha önce iki kez wat ile gitmiş hemde aynı şirkete çalışmaya sonra yine aynı yere internship olarak gitmiş işinde de yükselmiş program bitincede gel burda kal full time çalış demişler. Fakat burada ailevi nedenlerden dolayı gitmeyecekmiş. Şimdi benim soracağım soru şu; Internship yaptıktan sonra 2 yıl ülkeye girememe kuralı var bunu nasıl kaldırıyorlar? Ya da bu full time çalışma vizesi olunca ordaki şirket isteyince yani elemanı bu kural geçerli olmuyormu? Biliyorum biraz karışık oldu ama yanıtlarsanız sevinirim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben daha soruma yanıt alamadım ki sen alasın
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı marty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Internship ile ilgili aklıma takılan bir soru var. Arkadaşımın arkadaşı abd ye daha önce iki kez wat ile gitmiş hemde aynı şirkete çalışmaya sonra yine aynı yere internship olarak gitmiş işinde de yükselmiş program bitincede gel burda kal full time çalış demişler. Fakat burada ailevi nedenlerden dolayı gitmeyecekmiş. Şimdi benim soracağım soru şu; Internship yaptıktan sonra 2 yıl ülkeye girememe kuralı var bunu nasıl kaldırıyorlar? Ya da bu full time çalışma vizesi olunca ordaki şirket isteyince yani elemanı bu kural geçerli olmuyormu? Biliyorum biraz karışık oldu ama yanıtlarsanız sevinirim

internshipten sonra iki yil kuralini kaldirman gerekiyor.su an benim ugrastigim iste bu iki yil kuralini kaldirmak.eger isyeri arkadasin amerikadayken bu teklifi ettiyse intern bitmeden j1 waiver a basvurmasi lazim.waive ettirdikten sonra uzun sureli calismasi icin h vizesine gecmesi lazim.eger calistigi yer h vizesine sponsor oluyorsa sen yada arkadasin cok sanslisiniz demektir.h vizesini aldiktan birkac yil sonrada zaten green carda basvurabiliyorsun isyeri destekli olarak.tabi isyeri seni hala elinde tutmak istiyorsa.sorun hic de karisik felan degil.j1 vize waiver burda bulabilecegin bir sey degil , baska yerlerde bakman lazim. j1 waiver a basvurman icin turkiyede herhangi bir borcun olmamasi lazim, vergi,kyk vs. birkac kisinin dedigine gore bazilarina kyk borcu olmasina ragmen waive vermisler.bu islem uc aydan fazla suruyor.

bu soruyu benden baska soran ilk kisisin.bravo.
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

azuhazu bu program çok ılerı duzeyde ınglzce ıstıyor mu ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sucre soyle durum var iyi ing istiyorlar ama isi nerden nasil bulduguna bagli.. yani isi sirket bulur da gorusmeyi webcam araciligiyla yaparsan iyi ingilizce gerekir anlamak icin bu gorusmeyi.. ama isini kendin bulur ya da isveren turkiye ye gelirse yuzyuze gorusme imkanin olur,,o zaman sadece yuzyuze karsindakini anlaman yeterli..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bu staj olayının, work and travelın uzun dönem versiyonu olduğunu dyumuştum. aslı var mıdır?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

malıyetı ne kadar pekı bu programın? .. 2.sınıftayım bu sene wat yapcam ama seneye belkı staj yapmam daha cok ısıme yarayabılır..işletme okuyorum..inglzcem kötü seneye kursa baslıycam ama ben tam tersını yapıyorum once wat sonra kurs ...inglcemı gelıstırebılırsem bı sonrakı yaz olabılır staj

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bu program cok pahali 3000 dolar dan basliyor sirket fiyatlari..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    internshipten sonra iki yil kuralini kaldirman gerekiyor.su an benim ugrastigim iste bu iki yil kuralini kaldirmak.eger isyeri arkadasin amerikadayken bu teklifi ettiyse intern bitmeden j1 waiver a basvurmasi lazim.waive ettirdikten sonra uzun sureli calismasi icin h vizesine gecmesi lazim.eger calistigi yer h vizesine sponsor oluyorsa sen yada arkadasin cok sanslisiniz demektir.h vizesini aldiktan birkac yil sonrada zaten green carda basvurabiliyorsun isyeri destekli olarak.tabi isyeri seni hala elinde tutmak istiyorsa.sorun hic de karisik felan degil.j1 vize waiver burda bulabilecegin bir sey degil , baska yerlerde bakman lazim. j1 waiver a basvurman icin turkiyede herhangi bir borcun olmamasi lazim, vergi,kyk vs. birkac kisinin dedigine gore bazilarina kyk borcu olmasina ragmen waive vermisler.bu islem uc aydan fazla suruyor.

cevabın için teşekkürler peki oradayken h vizesine geçiliyor anladığım kadrıyla statü değişikliğinden dolayı Türkiye'ye gelip tekrar ABD'ye dönerken bir sorun çıkmasın?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

azu iki yıl kuralı burda 90 gün kaldıkdan sonra kaldırabiliyorsun. Bunu biliyorum.Bunun yanınada bazı işletmeler manager düzeyinde direk eleman alıyorlar.Bunlarada başvurabilirsin. Ayrıca çalıştığın işletme seni tutduysa management düzeyde vize alman için yardım eder sana ve orda kalabilirsin. vize alman için senin emrinde çalışan 3 kişi gösterir ve vizesini alırsın.Arkadaşım vardı Colorado da intern olarak önbüroda başlamıştı işe ve yükseldi ve orda kaldı ama daha sonra sıkıldığından geri geldi

Tabi burda bence en büyük problem ASKERLİK o nasıl olcak? 3 yıl çalıştıkdan sonra bedelli mi yapcaz??

Alıntı 41.Harami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu staj olayının, work and travelın uzun dönem versiyonu olduğunu dyumuştum. aslı var mıdır?
    Dışardan bakıldığında öyle düşÃ¼nülebilir fakat farklılıkları var. Work&Travel e göre biraz daha uzmanlık gerektirir. WAT da her işte, her yerde çalışabilirsin ama intern de uzman olduğun alanlarda çalışabilirsin. Örneğin ben turizm alanında eğitimimi aldım ve stajlarımı yaptım turizm alanında çalışabilirim. Muhasebe alanında öğrenim gören biri muhasebe alanında çalışır. WAT a göre daha iyi ingilizce ister. Mülakatları sıkı geçer.
    Konu beysin tarafından (12-04-2010 Saat 04:48 PM ) değiştirilmiştir.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

para konusu tutturabildiklerine 3000 den basliyor, ben kendim bulmustum.4000 dolar diyeni bile vardi.intern watin uzun donemlisi olan ewet ama okul bittikten sonra gidiyorsun, ara siniftayken gidemiyorsun.eger amerikada h vizesine gectiysen, turkiyeye dondukten sonra amerikaya tekrar gidemiyorsun cunku vizen amerikada verilmis oluyor ve giris izni diye birsey yok wat j1 deki gibi. ama intern den sonra turkiyeye gelirsin h vizesine basvurursun calisacagin isyeri araciligiyla o zaman pasaportuna cok girisli vizeyi basarlar.istedigin zaman girer cikarsin.iki yil kuralini kaldirmak icin 90 gun kalma diye birsey yok, iki yil kalman gerekiyor.o 90 gun dedigin olay belki sudur.waive suresi ortalama uc ay suruyor belki budur.amerika devletinin sitesinde yaziyor.Ayrintili Bilgi icin Bakiniz. Exchange Visitors ) ayrica o senin arkadasini h vizesiyle almis isveren.cunku onun altinda uc kisi gostermis, bu h vizesi kuralidir.kisi yonetici olarak gosterilecek ve onun emrinde calisanlar olacak.Ve bir insan h vizesini almak istiyorsa veya almissa, Turkiyeye daha donmek istemiyor demektir.bu artik profesyonel bir vizedir.h vizesini aldiktan sonrada green carda basvurabiliyorsun.green cardi aldiktan sonrada 38 yasina kadar askerligini erteletebiliyorsun.zaten yasal olarak amerikadaysan, konsolosluk senin askerligini hep erteliyor.
    Peki.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

evet ben şöyle sormuştum çünkü şimdi son sınıftayım ve ben interne tek ders bırakarak gidebiliyorum. Şirketin yetkilisi öyle dedi. ! yıl kaldıkdan sonra bütün dersleri veriyosun ve bu sefer mezun durumunda gidiyorsun. yetkili bunu yapabileceğimi söyledi bu aradaki bekleme süresi de 90 gün dedi aynı şeyden bahsediyo olabilirsiniz???

Arkadaşım dönmek istemiyodu ve sonra kararından vazgeçti döndü yani yapcak bişe yok...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

okulu dondurman gerekecek bir yil boyunca, birde sen okul bittikten sonra vizeye basvurdugunda adamlar sana sorarlar herhalde konsoloslukta ilk gidisini felan.hic duymamistim senin dusundugunu yapan birisini.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

azuhazu tam da dediğin gibi manager olarak gösterilecekmiş zaten ama şu çok önemli gerçekten de h vizesine buradan geçmek yoksa yine problem olacak oradaki statü değişikliği.

Bu arada internde çalışılan süre askerlik süresine sayılıyor mu yani yurtdışında 3 yıl çalışınca bedelli hakkı doğuyor diye biliyorum diyelim waive süresi kaldırıldı ve 1.5 1.5 iki kere internship yapıldı sayılıyormu acaba bedelli askerlik süresi için?
    Konu marty tarafından (12-04-2010 Saat 05:44 PM ) değiştirilmiştir.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

okulu dondurman gerekecek bir yil boyunca, birde sen okul bittikten sonra vizeye basvurdugunda adamlar sana sorarlar herhalde konsoloslukta ilk gidisini felan.hic duymamistim senin dusundugunu yapan birisini.
    bu sene yapılabileceğini söyledi ama ben karar veremiyorum. 2 yıl ABD de geçirebilir miyim? burda düzenli bir hayat kurmak istiyorum. Karar verseydim yapılırdı zaten olmayacak bie şeyi neden bana deyip okulumu uzatsın ki ? kaldı ki benim yakın tanıdığımdır kendisi. Hatda bizde tez var tezi teslim edip savunmasına girmesen istediğim zaman savunmaya girdiğimde diplomayı alabiliyorum. Hocam bile dedi yurtdışına gitmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz diye. Ama ben karar veremiyorum.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

amerikada j den h vizesine gecmenin tek problem yani turkiyeye gittiginde amerikaya tekrar isine donmen icin konsolosluga vize basvurusu yapman lazim. bu durumda sana vize verirlermi vermezlermi orasi sorun.yada daha onceden turist vizen varsa ne ala.

beysin sana bu isin yalan oldugunu felan soylemedim, belki olmustur ben duymamisimdir.herseyi bilemem o kadar.ama daha once hic duymadim.eger amacin iki kere internse okulunu bitir ilk internden sonra isverenin uzatir, olmadi sen arada turkiyeye donerim diyorsan, ilk intern bittikten sonra turkiyeye gel turkiyeden tekrar basvur cok girisli vize almak icin.yerinde olsam okulu bitirirdim, arkada birsey birakmazdim ki benim yaptigim sey.bende son siniftayken ilk once wata gideyim sonra interne gideyim diye dusunuyordum, bitirme odevinden kalarak ama yapmadim.
    Peki.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

tavsiyelerin için teşekkürler azu bende seninle aynı görüşteyim. geldiğimde hem Türkiye de en azından sınavlara filan girerim, bir yerlere başvururum. Bende düşÃ¼nmüyorum ders bırakmayı.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

şu var bide waive ettirdikten sonra abd de tekrar intern yaparken gc ye başvuramazmıyız j-1 ile?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

okul bittikten sonra iki kere ust uste intern yapiliyormu vize uzatilailiyormu , tanidiginiz birisi yada bir yerde okumuslugunuz varmi ?
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

intern kuralı mezun olduktan sonra 1 yılı doldurmamış kişiler için geçerli...onn için olmaz sanırsam...ama orda uzatma gibi bişey olumuş...o da ne kadara kadar uzuyo bilmiyorum..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

kimisi uc yila kadar uzatiliyor diyor, uscise iki defa farkli zamanlarda mail attim birisinde uzatamazsin dedi digerinde vizeni waive ettirdikten sonra uzatabilirsin dedi, sponsor sirkete mail attim onlar da uzatamazsin dedi.nasil bulacam bu sorunun cevabini.
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

başka sponsor firmalarla mailleş..green card başvurusu falan yapsana...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

istemiyorum green card.baska firmalara da mail attim ama devletin kendisi bile farkli farkli cevap veriyorsa sponsor sirketler ne yapsin.
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

o zaman süren dolmadan sana evet diyen bi sponsor şirketle şansını dene...başka ne yapılır bilmiyorum..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

askerligi yapmis olmam vize de sikinti yaratir mi? ya da sirketler bu konuyu onemsiyor mu? askeri aradan cikarip gitmek istiyorum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

internship ile alakali firmalari bulabilecegimiz bi site warmi acaba?? yoksa kendimiz firmalarla irtibata gecerek mi buluyoruz??

benim okulum nisan da bitiyor diyelim ne kadar sure onceden firmayla anlasmamiz yada irtibata gecmemiz gerekir??

asil onemli sorum nisanda okulum bitiyor ve amerikada calismak istiyorum.. oncesinde internship yapmam gerekir mi?? yoksa direkt olarak is bulabilir miyim??

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu arada bolumum elektrik-elektronik muh.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)