Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 81 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: adim adim USA

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ohio için verdigin bilgilerden dolayı tşk ler ...:=

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

onemli diil arkadaslar ,yardimci olmaya calisiyoruz elimizden geldigi kadar..
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende bu yaz VA da best western otellerinden olan oceanfront otelde calsıcam virginia hakknda pek fazla bilgim yok bu da ilk gidişim olcak nelere dikkat etmeliyim gidip sakata gelmeyelim sonra

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

virginia bir eyalet sonuçta gidenler de sadece şehirlerinden bir kaç tanesini görmüşlerdir aslında genelleme yapmamak lazım..ben virginia da richmond merkez doswell ve virginia beachte bulundum onun dışında yorum yapamıyacağım,,richmond güzeldi sakin ama gece hayatı çok kısıtlı otobüsle ulaşım imkanı var,beach ise bizim türkiye plajlarının eline su dökemez acıkcasıben virginia,washington,philedelphia,new yok,boston ve floridayı gezdim,,favorim boston....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu arada florida çok sıcak millet gidecek olanlara duyrulur hele açık havada çalışacak olanlar çok dikkatli olsun nem oranı çok yüksek..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

valla,bravo sana, En guzel amerikan sehri BOSTON
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Tuh be Boston 'a gidemedik . Philadelphia ve Boston 'a gitmek istiordum ama olmadi .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

bu yil ins gidersin,new hampshire'da is ayarlarsan sik sik boston'a gidersin
    Şirket Seçim Yönergesi

Tecrübe Puanı
    10

Insallah Roma ya . Sen naptin San Francisco isini ? Tmm mi kalicak yer falan ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

henuz karar vermedim, evler cok pahali..
    Şirket Seçim Yönergesi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

new york batavia hakkında birşeyler var mı acaba))

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ya arkadaşlar ben herkes kıyı şehirlerini ister diye düşünüyodum ilkbaşlarda,baktım americanın tabiri caizse en dandik yerlerine gitmek isteyen arkadaşlarda var.Ya tabi sonuçta ilk defa gidicez heryer güzel sayılır ama florida(miami,virginia beach)gibi yerler daha çok tercih edilmiyo ben onu anlamadım parası mı az millet güneşi doğayı falan mı sevmiyo yani benim bilmediğim dezavantajlarımı var çözemedim bide bu iş konusuna gelirsek;lifeguardlık beach attendant gibi zevkli işler varken bazı arkadaşlar fabrikada çalışmayı tercih ediyo yoksa bu işler göründüğü gibi deil mi ? Sadede gelecek olursak florida eyaleti hakkında birileri bilgi yazabilir mi ?Ben lifeguardlık beach attendant veya oyun parklarında stand görevlisi olarak çalışmak istiyorum biraz bilgi verir misiniz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Colarado ,Vail hakkında bilgi...var mı acaba

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı circassian1864 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar ben herkes kıyı şehirlerini ister diye düşünüyodum ilkbaşlarda,baktım americanın tabiri caizse en dandik yerlerine gitmek isteyen arkadaşlarda var.Ya tabi sonuçta ilk defa gidicez heryer güzel sayılır ama florida(miami,virginia beach)gibi yerler daha çok tercih edilmiyo ben onu anlamadım parası mı az millet güneşi doğayı falan mı sevmiyo yani benim bilmediğim dezavantajlarımı var çözemedim bide bu iş konusuna gelirsek;lifeguardlık beach attendant gibi zevkli işler varken bazı arkadaşlar fabrikada çalışmayı tercih ediyo yoksa bu işler göründüğü gibi deil mi ? Sadede gelecek olursak florida eyaleti hakkında birileri bilgi yazabilir mi ?Ben lifeguardlık beach attendant veya oyun parklarında stand görevlisi olarak çalışmak istiyorum biraz bilgi verir misiniz
    her ogrenci farkli amaclar icin gidiyr abd ye..bazilari cok para kazanmka ister ve fabrika isleri onlar icin cazip gelebilri...bazilarida ben gezim bana yetr der ve normal kaznabilecegi bolgelere gidebilirrler..virginia icin herkes tatilini orda yapmak ister..ama on gurulen sirketler de cok para kazanmak isteyenler icin uygun olmayabilir , bu durumda deha degisik eyaletlerde gidebilirler..yani cesitlilik bol..dil icin , eglence icin , travel icin, herseye gore yer ve is tanimi degisebilri
    S-pectacular

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

mınnesota hakknda bılgı werırsn ck sewınırm ya

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Minnesota

Minnesota ya da Minesota, Amerika Birleşik Devletleri'ne katılan 32. eyâlet. Birliğe katılma tarihi 11 Mayıs 1858'dir. ABD'nin ortabatı bölümünün en büyük eyâletidir. 5 milyon nufusu ile ABD'deki en kalabalık 21. eyâlettir. Eyâlet nüfusunun yarıdan fazlası, bölgenin sanayi, endüstri ve ulaştırma merkezi olan Twin Cities olarak da anılan Minneapolis-St. Paul bölgesinde yaşar. Eyalette yaşayanların çoğu Kuzey Avrupa'dan göçen beyazlar olsa da, son yıllarda Afrika'dan (Özellikle Somali ve Sudan) gelen Afrika kökenli halkın nüfusu da hızla artmaktadır. Minnesota ABD'deki en iyi sağlık hizmetlerine sahip olan, eğitim ve okur yazarlık oranı en yüksek eyâletlerden biridir. Eyâletteki en büyük eğitim kurumları The University of Minnesota ve Minnesota State Colleges and Universities grubuna bağlı okullardır.

http://www.state.mn.us/portal/mn/jsp...ency=NorthStar

bu sitede, saglik sigortasnda ulasima sehr turuna kdra hersey var ayrica..

http://www.greyhound.com/home/Ticket...s.asp?state=mn

otobus seferlerini burdan kontrol edebilrisin

baska neler ariyosun mesela..aklima sadce bole klasik seyler geliyor..ayrinti istersen hallderiz onuda
    S-pectacular

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Los Angeles pls
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Los Angeles

Güney Kaliforniya'da bulunan bir metropoldür. Amerika Birleşik Devletleri'nin batısında bulunur. Şehir, vilayet yöntemiyle yönetilmektedir ve Los Angeles vilayetinin bir parçasıdır.Los Angeles Kaliforniya'nın en büyük şehridir, Amerika Birleşik Devletleri'nin de en kalabalık ikinci şehridir (2002 sayımına göre 3.798.981 kişi).1876 yıllarına kadar nüfusu on bin dolaylarında olan Los Angeles, petrol yataklarının keşfedilmesi, Kaliforniya kuzeylerindeki altın madenlerinin bulunması, ve de gerek doğal güzelliği açısından birçok insanın rüyalarını süsledi.1920'li yıllarda sanat ve eğlencenin de tüm ülke genelinde öncüsü olmaya başlamıştır. New York'un klasik Broadway'ine karşı Hollywood sineması gelişen yıllarda da çok daha güçlü olur ; günümüzde de Broadway'in büyük bir geliri Hollywood'dan gelmektedir.Los Angeles'ın da büyümesiyle komşusu olarak gelişen ilçeler de vardır.

Venice Beach, Marina del Rey, Beverly Hills, Santa Monica ve Hollywood gibi dünyaca meşhur ilçeleri içinde barındıran Los Angeles'ın içinde bulunduğu Kaliforniya'nın valisi de ünlü film yıldızı Arnold Schwarzenegger'dir.

genel olarak burdan greyhounlari bulabilirsin..nasil kullanilacagini daha onceki linklerimde yazmistim .
    http://www.greyhound.com/home/

yinede ben otobus satlerini gosterim
    http://www.greyhound.com/home/Ticket...sp?city=892001

losangeles icin gezilecek okadar cok sey varki bir ornek alinti verelim mesela:
    Los Angeles ya da Melekler Şehri... yüksek binalar, sarayları anımsatan villalar, ışıl ışıl reklam panoları, dünyaca ünlü plajları, sayısız müzeleri, sinema salonları, Hollywood, Bewerly Hills, Disneyland ve daha bir çok özelliği ile kendi başına marka olan bir şehirdir.

Beverly Hills: Aslında Los Angeles'in her bölgesi için şan, şöhret ve zenginlik simgesi denilebilir, ancak Beverly Hills bu konuda diğer bütün bölgeleri geride bırakabilmiştir. Bu bölgede bulunan lüks villalar ve bu villalarda oturan ünlü isimler, bu sokaklarda gezerken, Palmiye ağaçlarının sokaklara kattığı değişik hava, son model arabalar, tasarım harikası binalar, sanat eseri konumunda yapılan bahçe düzenleri ile Bewerliy Hills, LA gelen bir çok insanın gezmek istediği yerlerden bir tanesidir.

Hollywood: Burası bir rüya gibidir. Film karelerinden görmeye çok alışık olduğunuz Hollywood tabelasını ve kaldırımda bulunan ünlülerin el ve ayak izlerini görmek için Los Angeles'i ziyarete gelen binlerce insan Hollywood'a akın etmektedir. Ancak Hollywood'da sadece ünlülerin ayak izlerinin bulunduğunu söylemek biraz haksızlık olur. Burada Hollywood bulvarının bulunduğu yerde yeniden onarılmış olan, Grauman's Chinese Theatre-Çin Tiyatrosu, El Capitan sineması, ve hemen yakınlarında kırmızı halısı ile Oscar törenlerinin yeni mekanı olan Kodak Tiyatrosu vardır. Hollywood'da yerlerde ünlülerin ayak izlerine baktığınız kadar biraz da çevrenize bakmalısınız.

Marina Del Rey: Los Angeles'in en büyük marinasıdır. Bu marina şehrin kalabalığından ve gürültüsünden kaçıp güzel saatler geçirebileceğiniz bir yerdir. Burada bulunan balık restoranlarında enfes balıklar yiyebilir, okyanus havasını derin derin içinize çekebilirsiniz.

Disneyland: Eğlencenin ruhu burada yaşıyor. Los Angeles'e gelip de buraya uğramadan dönmemeniz gerekmektedir. Burası sıradan bir eğlence parkı olmanın sınırlarını çoktan aşmış 7'den 70'e herkesin gözde mekanı olmuştur. Rengarenk bir dünya, bir yanda dünyanın en ünlü çizgi film kahramanları, bir yanda ışıklar... bölüm bölüm ayrılan eğlenceli ve şaşırtıcı alanlarıyla, Disneyland hayal edebileceğiniz gibi bir yer.

Malibu: Los Angeles'da bulunan en duru ve temiz denize sahiptir. Burada genellikle yıl boyunca bir çok sörfçü ile karşılaşabilirsiniz. Malibu'da sörf yapmak bir yaşam kuralı gibidir. Bir çok ünlünün evlinin burada bulunması Malibu'yu Los Angeles'da ayrı bir yere koymuştur.

Santa Monica : Okyanus kenarında, geniş yürüyüş parkurunda paten yapanlar bisiklete binenler, uzun ve geniş iskelesi ile Los Angeles'da oldukça ilgi çeken yerlerin arasında yer alır. Özellikle sıcak Los Angeles günlerinde diğer bölgelere göre 5-6 derece daha serin olmasıyla burası sıcaktan bunalıp serinlemek isteyenlerin gözdesi olmuştur.

Universal Studios: İyi bir sinema izleyiciyseniz, Los Angeles'in her köşesinden fırlayan bir filmin sahnesine tanıklık edebilirsiniz. Ama siz bu filmlerin bir de nasıl stüdyolarda çekildiğini merak ediyorsanız, Los Angeles'a gelen her turist gibi, Universal Stüdyolarında bir gezi turu yapmalısınız. Bu stüdyoları gezmek size oldukça eğlenceli gelecektir. Ancak, bu gezinin sonunda filmlerde yapılan bir çok hileyi öğreneceğiniz için, Amerikan filmleri gözünüzde eski inandırıcılıklarını kaybedecektir.

Venice Beach: Bu sahili bir çok filmden hatırlayacaksınızdır. Minik bikinileriyle paten yapan genç kızlar, üstü açık arabalarla gezen gençler, sahilde uzanıp güneşin keyfini çıkaranlar, okyanusun dalgalarında sörf yapanlar... işte size bir Los Angeles klasiği daha, dedirtecek bir yer.

Griffith Park: Bu park belki size New York'da Central Park kadar ilgi çekici gelmeyebilir ancak, yürüyüş parkurları, golf sahaları, içinde bulunan hayvanat bahçesi ile yeşillikler içinde güzel saatler geçirebileceğiniz bir yer. Ayrıca burada bulunan gözlem kulesi ile Los Angeles'ı kuşbakışı izleyebilmek size ayrı bir keyif verecektir.

son olarakda haritasini koyalim:
    http://www.laalmanac.com/LA/lamap2.htm
    S-pectacular

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

çok güzel bilgiler. paylaşım için saol ..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

geçen sene Los angeles'ın Los encılıs deil los encıliis olarak okunduğunu öğrenmeiştim
    tıpkı new hempshire'ın niu hemşayır değiş neu hempşır olarak okunduğnu öğrendiim gibi

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı YETO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen sene Los angeles'ın Los encılıs deil los encıliis olarak okunduğunu öğrenmeiştim
    tıpkı new hempshire'ın niu hemşayır değiş neu hempşır olarak okunduğnu öğrendiim gibi
    Neu dogru fakat Amerika 'da yasayan dostumda hemsayir demisti . Ingilzcem pek iyi sayilmaz fakat bu konuya kim aciklik getirecek ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

muhtemelen sondaki 'r' harfinide soylemiyolardir
    S-pectacular

Tecrübe Puanı
    10

Onu birak Hemsaya gibi bisey soylemisti .

@S-pectacuLar
    Selamimi aldin mi Mustafa 'dan ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@break

yanimda suan bilgisayarina format atio..
    onunda sana slmi var suan
    S-pectacular

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

yok baba bilgi sağlam yerden
    niu hempşır doğrusu

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

North Carolina - bald head ısland hakkında biLqisi oLan varmı ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

maryland ocean city?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar peki bu 21 yaş sınırı çok mu katı bununla ilgili bilgi ve tecrübeleri olanlar varsa?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı BkT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar peki bu 21 yaş sınırı çok mu katı bununla ilgili bilgi ve tecrübeleri olanlar varsa?
    Club lara gırıosun sadece alkol alamıosun.Sınırlama bu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks