Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 75 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 110v-220v olayı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

tamam teşekkür ederim bende yeni başlık açtım nasıl bişey diye merak edenlere kolaylık olsun ben zorlandım bütün yazılanları okurken

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı seytane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam teşekkür ederim bende yeni başlık açtım nasıl bişey diye merak edenlere kolaylık olsun ben zorlandım bütün yazılanları okurken
    Ama başka başlıkta yine dönüştürücü ile ilgili bilgiler toplanırsa seneye gidecek olanlar için farklı iki başlık olur daha kötü olur..O yüzden daha önce açılmış ve aktif bi konu varsa ordan devam edilmesi daha faydalı oluyor..Şahsi algılamayın yani bu mesaj taşıma işlemlerini

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

olsun napalım ben aklıma geleni yaptım gerisi adminlere kalmış enazından bu sene için yardımcı olmuş olur şimdi herkes harıl harıl arıyodur ne de olsa

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaslar priz donusturucu almayanlar icin bir tavsiyem var. Besiktas ta bir elektrikcide universal converter diye bir donusturucu var. 3 cesit prize giren kismi var . (dugmelerle sonradan acilacak sekilde) ustunden de istediginiz tarzda fis sokabiliyorsunuz cok guzel bir alet fiyati 10 lira. Bu aleti hem orda kullanip hem de ordan buraya getirdigim aletler icin kullanacagim. Besiktas carsida balikcilarin arka tarafindaki elektrikcide.... Almadiysaniz tavsiye ederim. Sonra dua edeceksiniz bana =)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı captain89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar priz donusturucu almayanlar icin bir tavsiyem var. Besiktas ta bir elektrikcide universal converter diye bir donusturucu var. 3 cesit prize giren kismi var . (dugmelerle sonradan acilacak sekilde) ustunden de istediginiz tarzda fis sokabiliyorsunuz cok guzel bir alet fiyati 10 lira. Bu aleti hem orda kullanip hem de ordan buraya getirdigim aletler icin kullanacagim. Besiktas carsida balikcilarin arka tarafindaki elektrikcide.... Almadiysaniz tavsiye ederim. Sonra dua edeceksiniz bana =)
    Senin dediğin düğmelerle uçları kapanıp açılandan aldım ancak evdeki duvara takınca ağırlığından dolayı yuvayı tutmayıp düşüyordu ve yerdeki 3'lü prize takınca 3 gözden 2 gözü kapatıyordu hacminden ötürü.Bu yüzden çok faydalanamadım.Amerikan Fiş Çevirici bu yazdığım ürünü aldım 2.sene ve hiçbi sorun çıkmadı.Fiyatıda 1 lira.bide bunun Tr-giriş USA yuva çıkışlısını alırsanız ordan aldığınız laptop vs burda rahatlıkla kullanabilirsiniz..Ben öyle yapıyorum..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

1 adet 3'lu priz (normal TR'dekiler) ve Ugur'un soyledigi aparati alirsaniz hicbir zorluk cekmezsiniz. Telefon, Laptop gibi elektroniklerinizi ayni anda sarj edebilirsiniz.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Senin dediğin düğmelerle uçları kapanıp açılandan aldım ancak evdeki duvara takınca ağırlığından dolayı yuvayı tutmayıp düşüyordu ve yerdeki 3'lü prize takınca 3 gözden 2 gözü kapatıyordu hacminden ötürü.Bu yüzden çok faydalanamadım.Amerikan Fiş Çevirici bu yazdığım ürünü aldım 2.sene ve hiçbi sorun çıkmadı.Fiyatıda 1 lira.bide bunun Tr-giriş USA yuva çıkışlısını alırsanız ordan aldığınız laptop vs burda rahatlıkla kullanabilirsiniz..Ben öyle yapıyorum..

ondan vardi zaten bende daha once... Uclu prizi ben de goturcem kesin zaten olmazsa olmazlarim arasinda...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok pahalı değil arkadaşlar elektrikçilerde bulmak mümkün ancak yanlış veriyorlar bazen ona dikkat edin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Burdan amerikadan gelen telefonların içinden çıkanları kullanmak mantıklı. mesela kardeşim i5 almıştı amerikadan gelen şarj adaptörü usb çıkışı sağlıyor ama burda kullanılamıyor tabii ben onu götüreceğim mesela. Bu tarz amerikadan ürün almış insanlardan ucuza belkide bedavaya alabilirsiniz sonuçta pekte işe yaramıyor.

Yada isteyenler dealextreme.com dan söyleyebilir. tracking code ekleyince 3-5 dolara alırsınız her şeyi beklemek istemezsenizde sahibinden gittigidiyor kullanabilirsiniz tabii.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ARkadaşlar AMERKAN PRZ EVRC Mykablo, Kablo ve daha fazlas.. burdaki gibi topraklı dönüştürücü aldım.Sorun çıkmaz dediler. ancak prizler 3 girişli mi 2 girişli mi abd de ?TRK-AMERKAN EVRC Mykablo, Kablo ve daha fazlas.. burdaki gibi 2 girişli ucu köşelilerden mi almalıyız ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yeniliyim
    Eminönünde ptt binasından caddeye çıkarken erdoğn elktrikmi ne var ordan aldım bu ürünü 10tl bilginiz olsun .Bahsi geçen üniversal çoklu bağlatı içime sinmedi çok büyük çünkü .Amerikan Universal Fiş Çevirici (Universal Adaptör) - Universal Fiş Çeviriciler - upTech - Elektrik Market - Türkiye'nin En Ucuz Elektrik Marketi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

istanbulda yaşıyan arkadaşlar tahta kaleden alabilirler çevirici derseniz herkes anlıyor merak etmeyin 2 3 tl den fazla vermeyin.. kolay gelsin.

11 Haziran 2014 Texas, Galveston Island!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Amerika'ya gittiğinizde Walmart'tan alırsınız.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bir uyarimiz olacak. Amerika'dan kesinlikle sac kurutma makinasi gibi 1500 WAT ile calisan alaetler kesinlikle almayiiz cunku Turkiye'de onlari kullanmaniz mumkun degil. Fise taktiktan 15-20 saniye sonra yuksek voltaj nedeniyle motoru yanacaktir.

Amerika'dan alacaginiz laptop ve telefon, kamera sarjlarinda sorun olmaz cunku adaptorlerinin uzerinde 110-230 vat ta calisir diye yazar. Bu yuzden akim duzenleyiciye gerek yoktur. Basit adaptor / donusturucu isinizi gorur.

Araştırmacı Watçı IgorStravinsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Arkadaşlar Türkiye'den aldığınız cihazlar ABD'de de çalışır, sadece prizi dönüştürmek için 1-2 liralık başlık almanız gerekiyor. Zaten adaptörlerde 110-240V yazıyor gördüyseniz. Fakat ABD'den alırken adaptörlere-kutulara bakın bizim ülkede çalışır mı diye. Bizim ülkede 220V kullanılır.
    Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%100 İng.)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks