Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 75 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 110v-220v olayı

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Standart 110v-220v olayı

arkadaşlar bildiğim kadarıyla abd de voltaj 110v olarak kullanılıyor.oraya gittiğimizde cep telefonu şarz aleti,pil şarz aleti vs. çalıştırmak için bir aparat gerekliymiş bunu en ucuz nerden alabiliriz?
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ELEKTRİKÇİLERDe veya ELEKTRONİKCİLERDE çevirici varmı dersen alırsın 2-3 ytl en fazla. durumunu da ızah edersen daha ıyı anlarlar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

anlamıyolar işte biz baya uğraşmıştık.istanbuldakiler karaköyden bulabilir..ama adamlara iyi anlatın biraz sorunlular..burdan götüreceğimiz bişeyi amerikada kullanmak için istiyoruz diye bas bas baarın yani..genelde ordan getirilenleri kullanmak için fiş veriyolar da

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı gskapun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlamıyolar işte biz baya uğraşmıştık.istanbuldakiler karaköyden bulabilir..ama adamlara iyi anlatın biraz sorunlular..burdan götüreceğimiz bişeyi amerikada kullanmak için istiyoruz diye bas bas baarın yani..genelde ordan getirilenleri kullanmak için fiş veriyolar da
    du bakiym yarın sorcam ben eskişehirde bakalım bana ne vercekler??
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar merak etmeyin ordan alırsınız. sadece tel inizi goturun.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

orda 40 dolar radioshackten almıştık biz..adaptörden bahsediyosan yani ehueh
    tabi şarj aleti almak da bi seçenek olabilir telefon için

Tecrübe Puanı
    18

evet ordan alıcam galiba ben.burdakiler de öyle dediler.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar merhaba cep telefonu götürülmesi mantıksız gibi şeyler duydum doğrumu acaba çekmiyor gibi söylentiler war bilgisi olan varmı ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

cep telefonlarının bandları oluyomuş dual band triband flan pek anlamam onlardan da ama en az triband olması gerekiyo amerikada çekmesi için onu biliyorum telefonunuzun özelliklerine bakın ona göre götürün

Tecrübe Puanı
    18

benimki triband.çekip çekmemesi çok çnemli değil aslında.çekerse iyi olur tabii ama çekmezse çalar saat olarak kullanırız artık.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gskapun sen emin misin 40 dolar olduguna?Şimdi arkadaslar laptop+cep telefonu şarj aletleri 100v/240v arası çalışır onda problem yok ayrıca bi şarj aletine fln gerek yok!benm bildiğim amerikada prizler 2 girişli ama ince dikdörtgen şeklinde 2 girişli size lazım olan sadece fişinizin kafasına böle bi aparat almak!Bana da denilen amerikada Radioshack'tan alabilirsin,bikaç dolarlık bişey dediler.Gskapun sen 40 dolara yeni şarz aleti fln mı aldın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu arada 2-3 senelik cep tel.leri %90 oranında tri-banddır.Triband 900-1800-1900Mhzlerde telefonun çalışması demektir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar cep telefonunuz yaninizda olsun ama orada onu kullanmaniza gerek yok icinde hattiyla 30dolar yuklu cep telefonunu 50 dolaraveriyorlar.at&t veya t mobileden bu sekilde alabilirsiniz.ama yolculuk esnasinda yaninizda bir cep telefonu olsun.bu bahsettigim telefonlarida her markette bulabilirsiniz orada

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende donusturucuyu ordan almaya calismistim 27 dolar istemislerdi.bide tras makinelerinin bazilari donusturucu taksaniz bile duzgun calismayabilyor benimki coook yavas calisiyordu volt az oldugu icin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

[QUOTE=venom86;2897]arkadaşlar merhaba cep telefonu götürülmesi mantıksız gibi şeyler duydum doğrumu acaba çekmiyor gibi söylentiler war bilgisi olan varmı ? [/QUOT

telefon ceker o triband ozelligi sayesinde. ancak cok pahaliydi.goturen biri vardi da. bi msjin fiyati 75 kurus. ayrica arama da cok pahali. ve burdan sizi aradiklarinda sizdende bayagi bi ucret gidiyodu yani..
    if you`re good at something , never do it for free.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaslar bu donusturucu konusunda son bılgılerı vermek ıstıyorum bu donusturuculerı amerıkada bulabılırsınız yer yer 30 40 $ ısteyenler olsada almanız gereken cıhazı 7 yada 8 dolara bulabılırsınız marketlerde kolaylıkla bulabılırsınız.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar fotoğraf makinası için olan şarj cihazında 230v - 50hz 10w yazıyor
    ve cep telefonumun şarj aleti var
    sadece 2si elektronik alet olarak
    bunlara sadece priz dönüştürücü yeter mi?
    orda nokia şarj aleti bulabilirim şimdi düşündüm de şarj cihazı için ne yapayım sizce yeni bir cihaz almayı düşünüyordum bu biraz eskidi 4-5yıllık alet
    yenisini ordan alırsam dönüştürücüye ihtiyaç duymam ne yapayım sizce

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Vize süreci bitiyor Yavaş yavaş ve artık diğer ayrıntı ama önemli konulara dikkat etme zamanı...

Türkiyeden giderken teknosa' dan bir tane almıstım. fakat çok kullanamadım amerikaya varınca yeni bir tane daha aldım..neden derseniz, Teknosa' nın çeviricisinde 2-3 ülkede kullanabilmeniz için birden fazla priz vardı ve bunlar iç içe geçmeli..İç içe geçmeli olduğu için priz delikleri 2-3 cm kadar içte kalıyor ve benim samsung telefonun sarj cihazının ucları cihaza girmiyordu...sonrasında lap top' u sarj etmek istedim, bu kezde lap topun prizinin ucunda bulunan topraklama hattı teli, benim çevirici prizdeki imalat çıkıntısına denk geldiği için tam oturmadı falan..sonrasında mecburiyetten ceviriciyi yotmak zorunda kaldım biraz....amman dikkat edin bunlara...

içiçe geçmeli olan çeviricilerden almak yerine, direkt bir ane usa kullanımlı priz girişi düz olanlardan alın derim...probleme dair fotografları bulursam ekleyeceğim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bir tane cevirici (ana hatta baglamak icin) bir tane de uclu priz alirsak sorun kokten hallolur hemen hemen...her alet icin ayri almak zorunda kalmayiz. iki uc aleti ayni anda sarj etmek acisindan yararli olabilir. bu sene gidebilirsem sahsen ben oyle yapacagim. bilgisayar kullnirken ayni zamanda telefonunuzu da sarjetmeniz gerekebilir...
    kolay gelsin...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Usatraveller 'ın her prize uygun çeviricisi vardı,
    herkese tavsiye ederim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar daha 2 ay önce 180 tl ye fön makinesi aldım.üzerinde 230V 50-60 Hz yazıyor.dönüştürücü felan işe yarar mı o kadar para verdik.ben onu orda kullanamıcak mıyım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı serhat_21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar daha 2 ay önce 180 tl ye fön makinesi aldım.üzerinde 230V 50-60 Hz yazıyor.dönüştürücü felan işe yarar mı o kadar para verdik.ben onu orda kullanamıcak mıyım
    evet ya benim de düzleştiricim aynı durumda voltaj aralığı tutmuyor.Gidip de orada yakmak istemiyorum makineyi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Yanmaz makinen merak etme. Aksine 110V ile çalışmaz bile ya da tam güç çalışmayabilir.

Alıntı deep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet ya benim de düzleştiricim aynı durumda voltaj aralığı tutmuyor.Gidip de orada yakmak istemiyorum makineyi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı speedygonzalez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanmaz makinen merak etme. Aksine 110V ile çalışmaz bile ya da tam güç çalışmayabilir.
    teşekkür ettim ben götüreyim de artık çalıştığı kadar.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Giderken amerikan priz dönüştürücünü de yanında götürmeyi unutma.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

teşekkür ettim ben götüreyim de artık çalıştığı kadar.
    ondan verim alabileceğini sanmıyorum.Benden söylemesi...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

onun bi çözüm yolu yok mudur ki arkadaşlar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı erhanozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ondan verim alabileceğini sanmıyorum.Benden söylemesi...
    hadi ya tühh... Aslında öyle saçımın tamamını pek düzleştirmiyorum kakül kısmını düzleştirse yeter verim alabilirsem hepsini de düzleştiririm değişiklik olur

alacağım converterı speedy...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hadi ya tühh... Aslında öyle saçımın tamamını pek düzleştirmiyorum kakül kısmını düzleştirse yeter verim alabilirsem hepsini de düzleştiririm değişiklik olur

alacağım converterı speedy...
    ben orda aç kalıyım ama yinede saç baş on numara olmalı.çarşıya cıkıyorum 110 V luk bi makine alıyım bari yoksa olmaz böle

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı serhat_21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben orda aç kalıyım ama yinede saç baş on numara olmalı.çarşıya cıkıyorum 110 V luk bi makine alıyım bari yoksa olmaz böle

aç gezmeyelim de saç baş da kötü olmasın...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks