Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 75 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 110v-220v olayı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı deep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aç gezmeyelim de saç baş da kötü olmasın...
    2si bi arada olsa zaten daha ne isterim malesef uygun voltaj da bi alet bulamadım burda giderken öle bi fön çekiyim ki orda 2-3 gün yetsin bana.banyo felan da yapmam bozulmasın die.sonra ordan yeni bi tane alurum artık

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bende priz donusumu icin aparat aldim ama daha ABD ye gitmeden deniyim dedim.tr deki ucu girmedi bile

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bugün gidip 220V-110V converter aldım.yarın aldıgım yere gidip fön makinemi denices bakalım çalışıyor mu 110 voltta.adam sorun olmaz dedi ama olsun ben getiririm yine dedim deneyelim götürmeden önce

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ya peki bu 220 v u 110 v a düşüren adaptör ne kadardır? ve nerelerde satılır ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bütün elektronikçiler de bulunur.12 tl ye aldım adaptörü.yarın denices.sonucu yazarım buraya

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kısa bi bilgi veriym o zaman, elektrik cihazlarının çektiği güç miktarı belli bir range arasında sabittir arkadaşlar (ampüllerin üzerinde yazdığı watt miktarı gibi) 220V luk bi cihazı 110/220V luk bir converterla kullanırsanız sorun yaşamazsınız, çünkü cihazınızın çektiği akım santralin akım değerlerinde bir sıkıntı yaşamaz ona uygun miktarda yeterli akım çekecektir. ama direnç bazlı cihazlar (ütü, saç maşası, fön makinası) gibi cihazlar yüksek miktarda akım istediğinden, bir de 110V converterla çalıştırırsanız istediği akımın 2 katını prizden çekmesi gerek bu da bazen santral sınırlarını geçmekte olabileceğinden tam performansla kullanamayabilirsiniz.

yani özetle: cep telefonu, bilgisayarda sorun yok

saç maşası, ütü, ampül vs. tam performansla çalışmaz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

vay arkadaş tam da bunun finaline giricem yarın :/

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

saç maşası, ütü, ampül vs. tam performansla çalışmaz[/QUOTE]

Tebrik ederim... Ben bunu çözene kadar forumda milyon tane yorum okudum Herkes bir şeyler söylemiş yaşadıklarına göre. Sen çok güzel özetlemişsin. En azından bizden sonrakiler uğraşmasın.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı mcbk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kısa bi bilgi veriym o zaman, elektrik cihazlarının çektiği güç miktarı belli bir range arasında sabittir arkadaşlar (ampüllerin üzerinde yazdığı watt miktarı gibi) 220V luk bi cihazı 110/220V luk bir converterla kullanırsanız sorun yaşamazsınız, çünkü cihazınızın çektiği akım santralin akım değerlerinde bir sıkıntı yaşamaz ona uygun miktarda yeterli akım çekecektir. ama direnç bazlı cihazlar (ütü, saç maşası, fön makinası) gibi cihazlar yüksek miktarda akım istediğinden, bir de 110V converterla çalıştırırsanız istediği akımın 2 katını prizden çekmesi gerek bu da bazen santral sınırlarını geçmekte olabileceğinden tam performansla kullanamayabilirsiniz.

saç maşası, ütü, ampül vs. tam performansla çalışmaz
    arkadaş haklısın.Fön makinem 110V de doru düzgün çalışmıyo.az bişi üflüyo direk çöpe yolladım adaptörü

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Maksimum Güç: 100 Watt
    10x7x6 cm ölçülerindedir.
    Dikkat:
    100 Watt güç ile çalışan ancak motoru olan saç kurutma makinesi,
    elektrik motoru gibi ürünler için daha yüksek güçlü konvertör kullanın.

diye yazmış bir sitede bu daha güçlü sünü nerden bulucaz tavsiye edilir mii? bilen arkadaşlar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı LaL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maksimum Güç: 100 Watt
    10x7x6 cm ölçülerindedir.
    Dikkat:
    100 Watt güç ile çalışan ancak motoru olan saç kurutma makinesi,
    elektrik motoru gibi ürünler için daha yüksek güçlü konvertör kullanın.

diye yazmış bir sitede bu daha güçlü sünü nerden bulucaz tavsiye edilir mii? bilen arkadaşlar

hocam bilgisayarlar genelde 90-100Watt aralığında çalışır yani yeterli o converter. ancak fön makinası falan gibi aletler 1500 watt'tan başlar güç değerleri, yani 1 saatlik 1 fön makinası kullanımıyla 15 tane bilgisayar çalıştır aynı parayı ödersin

bi özet daha: Ucuz aletler için, (fön makinası, saç maşası vs.) türkiyeden converter almayın, kaliteli transformatör içeren converterlar gerektirir, paranıza yazık olur. siz yukarıdaki gibi 100Watt'lık ucuzu alın bilgisayar ceptelefonu falan bununla kullanın. fön makinası gibi aletleri de direk amerikadan alın derim ben.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben saç düzleştiricisi kullanıyorum mesela. amerika'da da kullanmam lazım, ne yapmam gerekir?
    Hollywood Smile Killer

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Şimdi sonuç olarak,mesela bende nokia 5800 var amerikaya götrcm bunun amerikadaki prizlerle uyumlu şarz aletini amerikaya gitmeden önce türkiyede bulabilir miyim? umarım çok saçma bir soru olmamıştır

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

kimse bunu sormamış valla sormadan edemiycem
    soru şu: erkekler için traş makinesi bayanlar için de epilasyon cihazları orda çalışıyo mu acaba ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı deniss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimse bunu sormamış valla sormadan edemiycem
    soru şu: erkekler için traş makinesi bayanlar için de epilasyon cihazları orda çalışıyo mu acaba ?
    en önemlisini yazmışın bencede yaaa tam bende düşünüyodum ki yazsammı yazmasammı ayrıca düzleştiricide çok büyük sıkıntı yani

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı pınar4551 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en önemlisini yazmışın bencede yaaa tam bende düşünüyodum ki yazsammı yazmasammı ayrıca düzleştiricide çok büyük sıkıntı yani
    Kız arkadaşımla gittiğim için sizlerin sorularına cevap verebilicemvoltaj farkından dolayı makinenin dönme hızı değişeceğinden epilatör ve traş makineleri direk fişten çalışıyorsa büyük sıkıntı olur.Çok yavaş çalıştığından işe yaramaz.Ama şarjlı ise şarj süresi uzun olur o kadar.Yine normal çalışır.Eğer sıfırdan alacaksanız Amerikadan ebay gibi sitelerden de alabilirsiniz ilk hafta içinde.Birde kız arkadaşımın dediğine göre Amerikada 10 dolara aldığı saç düzleştiricisi Türkiyede 150 liraymış..Aynı kalitede saçı yakmayan teflon kaplamaymış..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben buradan alıp gidecegim burada daha ucuzmus

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kız arkadaşımla gittiğim için sizlerin sorularına cevap verebilicemvoltaj farkından dolayı makinenin dönme hızı değişeceğinden epilatör ve traş makineleri direk fişten çalışıyorsa büyük sıkıntı olur.Çok yavaş çalıştığından işe yaramaz.Ama şarjlı ise şarj süresi uzun olur o kadar.Yine normal çalışır.Eğer sıfırdan alacaksanız Amerikadan ebay gibi sitelerden de alabilirsiniz ilk hafta içinde.Birde kız arkadaşımın dediğine göre Amerikada 10 dolara aldığı saç düzleştiricisi Türkiyede 150 liraymış..Aynı kalitede saçı yakmayan teflon kaplamaymış..
    direkt fişten çalışıyor dediğim sonuçta bir adaptörü var yani şarj aleti gibi prize taktıgımız yer bi adaptör onun dışında şarjlı deil malesef fişten çalışıyor. verim alamayız mı dersiniz? wallmarttan baktım da baya bi ucuz fiyatları orda ama niye halihazırda varken ordan geri döndüğümüzde işe yaramıycak bişi alıp müsrüflük yapalım ki :/

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bir de ilgi alanım deil ama ilgilenenler olucaktır mutlaka 10 $ lık saç düzleştiricisi orda mükemmel çalışırken buraya getirildiğinde prize takılır takılmaz yüksek gerilimden yanmaz mı :S

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni ürkütecek kadar bilgilenmişsin bu konuda Uğur

bir de ilgi alanım deil ama ilgilenenler olucaktır mutlaka 10 $ lık saç düzleştiricisi orda mükemmel çalışırken buraya getirildiğinde prize takılır takılmaz yüksek gerilimden yanmaz mı :S
    Sac kurutma makinası,Sac düzleştirici veya traj makinalarını seninde dediğin gibi fişin tam takıldığı yerde kücük bir adaptör barındırır.O adaptör üzerinde de genelde kac voltta calışacağı yazar ki genelde o voltaj düzeyi bizim Türkiye dekine uyumludur yani 110v-220v arası o yüzden bir sıkıntı yaşanmaz.Ama almadan önce kontrol etmek gerekiyor.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni ürkütecek kadar bilgilenmişsin bu konuda Uğur
    İlk gittiğimde fön götürmüştüm bide traş makinası götürdüm burdan tabi bi işe yaramadı ikiside çünkü dönüş hızları o kadar azki anca dönmeye yetiyor sankiİkinci sene şarjlı traş makinası götürdüm kız arkadaşımda ordan kendine aldı lazım olan cihazları.Ordan alınanlardaki tek sorun hız sorunu.Burda çok hızlı çalışıyor.Ama 3 kademeliyse ilk kademede çalıştırınca normal hızda çalışıyormuş gibi oluyor.Saç düzleştiricide durum daha avantajlı anında ısınıyor.Tecrübe bazen çok şey katıyor insana

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben elektriğe takılan masa saati getirmiştim 1 gün çalıştı bir gün sonra çalışmadı devreleri yandı herhalde ugur un dediği gibi şarjlılarda sorun çıkmıyor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bu bazı cihazlarda laptop'da gördüm daha doğrusu adaptöründe 110v-220v yazıyordu.Oradada böyle bir ibaresi olan cihazda problem çıkarmı burada ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı TheDante Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bazı cihazlarda laptop'da gördüm daha doğrusu adaptöründe 110v-220v yazıyordu.Oradada böyle bir ibaresi olan cihazda problem çıkarmı burada ?
    laptop tarzı ürünlerin adaptöründe 110v-220v yazar her yere uyumlu anlamında
    sorun çıkmaz bende 4 telefon adaptörü , 1 traş makinasi adaptörü ve 1 laptop adaptörü var hiç birinde sorun çıkmadı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

benim laptopun adaptörüne baktım da üzerinde ınput:100-240 V
    output: 19V yazıyo.. lıteon marka sanırım çin maliymış ama made in china yazıyo
    epilatörün kablosunda da input 100-240 V output 12 V diyo.

bunları sadece priz ucu dönüştürücüyle sorun yaşamadan çalıştırabilir miyim orda?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

benim laptopun adaptörüne baktım da üzerinde ınput:100-240 V
    output: 19V yazıyo.. lıteon marka sanırım çin maliymış ama made in china yazıyo
    epilatörün kablosunda da input 100-240 V output 12 V diyo.

bunları sadece priz ucu dönüştürücüyle sorun yaşamadan çalıştırabilir miyim orda?
    aynen calisir sorun yasamazsin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar priz dönüştürücü bu linkteki ise alıcam hemen. bilgisi olan??

UNİVERSAL ÇEVİRİCİ PRİZ AMERİKAN İNGİLİZ FİŞ GittiGidiyor'da 56759470

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı seytane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar priz dönüştürücü bu linkteki ise alıcam hemen. bilgisi olan??

UNİVERSAL ÇEVİRİCİ PRİZ AMERİKAN İNGİLİZ FİŞ GittiGidiyor'da 56759470
    Bunu alabilirsin ancak bu biraz büyük kaçar.Yani evde 3'lü 5'li prize takamazsın bunu.2 soketlik yer kaplar ve duvardaki prizede takınca sorun olur,ağırlığı yüzünden kayıp düşüyor.Bende giderken bundan almıştım çok sıkıntı çektim ilk yıl.Sana önereceğim aşağıdaki resimdekini bulman..

Amerikan Fiş Çevirici

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bundanda buldum tamam ozaman bunu alıyorum.. bir de cihazlarıma baktım hepsi 110-220V uyumlu. öyleyse bu dönüştürücüye burdan bitane 3lü kablolu priz götürüp taksam kullana bilir miyim??

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks