Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456
Toplam 171 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 171 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize bitiş tarihi ve maksimum kalma süresi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı sniff17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beni ds2019 da pasaportta 3 eylul diyor. o zaman kesin olarak 3 ekime kadar hakkım var öylemi ? zaten ekim 1 gibi donmeyi dusunuyordum.
    Şu an öyle gözüküyor.Eğer sıkıntı olur diyosan Sponsorunla görüşüp DS-2019 bitiş tarihini uzatabilirsin 1-2 hafta.Eğer uzatırsan sana e-mail ile yenisini gönderirler onuda yanında taşımayı unutma normal ds ile birlikte..Eğer yaparsan tabi..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar işten erken çıkarsak ne gibi şeyler olabilir yanı ıstedıgımız zamna cıkabılırmıyız

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an öyle gözüküyor.Eğer sıkıntı olur diyosan Sponsorunla görüşüp DS-2019 bitiş tarihini uzatabilirsin 1-2 hafta.Eğer uzatırsan sana e-mail ile yenisini gönderirler onuda yanında taşımayı unutma normal ds ile birlikte..Eğer yaparsan tabi..
    bakalım şirketime sordum oyle bi durum varmı diye ama cok kafamı karıstırdı ya 30 gun varken neden 20 gün kalayım ki ?
    I may not be totally perfect but some parts of me are excellent.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Pasaportumda expiration date 30 eylül,ds formumda ise 1 eylül yazıyor. Geçenlerde sponsoruma e-mail attım ds formumdaki tarihi iki hafta kadar daha uzatır mısınız diye,maalesef kabul edilmedi.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

evet bende soyledim ds belgesi kesnlikle uzatılmıyormus bu sefer vizede sıkıntılar cıkıyomus

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı sniff17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet bende soyledim ds belgesi kesnlikle uzatılmıyormus bu sefer vizede sıkıntılar cıkıyomus
    Hocam şu anda senin uzatmana gerek yok zaten arada 2 gün fark var dönüş tarihin ile max kalma zamanın arasında.Ben sadece kendini riske atmak istemezsen yani belki tatil planında değişiklik yapmak istersen diye DS-2019 bitiş tarihini uzatabilirsin dedim.Ve kendim 2009 yılında uzatmıştım.Hala bende mailleri duruyor uzattığıma dair.Kesinlikle olmuyor diye bişey yok.Şirket senin onları uğraştırmanı istemediğinden direk önünü kapatmaya çalışmış.Ben sana kesinlikle uzat demiyorum.Uzatmak istersen,planında değişiklik yapmak istersen ordayken bile(Amerikadayken) uzatabilirsin.Önemli olan ds-2019 tarihidir.Vize tarihi ds-2019 formuna göre belirlenir.Vizede de bi sıkıntı olmaz..

Ayrıca bu işi şirketin yapmıyorsa sponsor firmanın mail adresi vardır sende oraya durumunu açıklayan ve tarih değiştirme isteğinde olduğun bi mail atabilirsin eğer böyle bişeye gerek kalırsa..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı Night terror Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pasaportumda expiration date 30 eylül,ds formumda ise 1 eylül yazıyor. Geçenlerde sponsoruma e-mail attım ds formumdaki tarihi iki hafta kadar daha uzatır mısınız diye,maalesef kabul edilmedi.

Ben sizin durumunuzu bilmiyorum ancak muhtemelen okul başlangıç zamanıyla alakalı bi sorundur uzatmama nedenleri.Çünkü bende Eylül sonuna kadar uzatmak istemiştim 22 Eylüle kadar uzattılar okul 22 Eylülde açıldığı için.Her sponsor buna dikkat etmiyor ayrıca..Bazıları ise katı kurallar koyabiliyor.Ama kesinlik diye bişey yok..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

@ugur cok sagol bilgilendirmeler için, biraz kurcaladım bu işi şirketten bana 20 gun icinde donersen hiç bi sıkıntı olmayacagı ama 20 gunden sonra donsemde sıkıntı cıkacak diye bir kaide olmadıgını soylediler. tedbir amaclı 20 gun denmiş anlaşılan daha once 20 gunu geciren arkadaslar bir sorun yaşamadıysa bende yaşamam herhalde 20 gunu gecirmeyi dusunuyorum cunku kesinlikle

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Şirketin çok kasıyor bence durumuAslında dedikleri doğru 20 gün içinde dönersen hiçbir sıkıntı olmaz.Ama 29 gün içinde dönersende hiçbir sıkıntı olmaz

Bak ben sana konsolosluktan aldığım bilgiyi yazıyorum

30 günlük Hibe Süresi ne anlama gelir?
    İç Güvenlik Bakanlığı (DHS) J-1 programının bütün katılımcılarına, programlarının tamamlanmasının ardından 30 günlük bir turist statüsü sağlar. Bu dönem DS-2019 formunda yazılı olan program tarihlerine dahil DEĞİLDİR. Hibe süresinde katılımcıların ülke içinde seyahat etmesine ve ABD’den ayrılmak için gerekli hazırlıkları yapmasına olanak tanınır. Bu dönem başka amaçlarla kullanılamaz. Hibe süresi dahilinde ABD sınırları dışına çıkan katılımcılar bu süreçte geçerli J-1 statüsünde olmayacakları için, DHS bu katılımcıların ABD’ye tekrar girmesine izin vermeyebilir. Bu sürede çalışmak yasaktır.
    Yani 20 gün diye bi sınırlama yok.unut onu30 Günlük Hibe süresi buda linki direk ordan okuyabilirsin.

Ve ayrıca bu linki okumanda fayda var.Aklına takılan ve sormayı unuttuğun sorulara cevap bulabilirsin..
    Work and Travel - SSS | A.B.D.'nin Diplomatik Temsilcilikleri, Türkiye

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

@ugur cok sagol dostum icim biraz daha rahatladı zaten kafaya koydum 20 gunu gecircem ben

eylul sonuna alırım donusu ozmn bi sıkıntı olmaz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

teşekkuler ins hepimiz sorunsuz bi wat geciririz (Polyanna )

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben sizin durumunuzu bilmiyorum ancak muhtemelen okul başlangıç zamanıyla alakalı bi sorundur uzatmama nedenleri.Çünkü bende Eylül sonuna kadar uzatmak istemiştim 22 Eylüle kadar uzattılar okul 22 Eylülde açıldığı için.Her sponsor buna dikkat etmiyor ayrıca..Bazıları ise katı kurallar koyabiliyor.Ama kesinlik diye bişey yok..

Şimdi şöyle bir durum var siz bundan 3 sene önce ds formu ile ilgili değişiklik yapmışsınız galiba. Bu sene yeni bir kısıtlama gelmiş olabilir. Sponsorlar ds formunda değişiklik yapılmayacak gibi bir karar da almış olabilirler. Şirket politikalarını bilmediğimiz için olaylara sadece yorum yapabiliriz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Şimdi şöyle bir durum var siz bundan 3 sene önce ds formu ile ilgili değişiklik yapmışsınız galiba. Bu sene yeni bir kısıtlama gelmiş olabilir. Sponsorlar ds formunda değişiklik yapılmayacak gibi bir karar da almış olabilirler. Şirket politikalarını bilmediğimiz için olaylara sadece yorum yapabiliriz.
    durum itibariyle cok meşakatli ve bi o kadar da zor bi durum, cunku tek bi yerle alakalı degil , vizeyle ,sponsor şirketle , çalıştıgımız yerle vb. bircok baglantıya dokunuyor ds uzatma işlemi. Imkansız degildir muhtemelen ama ugur un da degidigi gibi sirketim beni bu ugraşın içine sokmak istemedigi icin "o konuya girmesen iyi olur" gibisinden bi uyarı yaptı
    yine de yardımlarını icin tesekkurler @ night terror

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Haklısın bu sene prosedür farklı olabilir.Ama ben bu senede ds-2019 formumun başlama tarihini değiştirmek istedim,danışmanlık şirketim sorun değil hallederiz dedi.Yani olmasa yok derlerdi diye düşünüyorum.O yüzden bu yıl içinde olur şeklinde konuştum.Sponsorum CSB.bunun dışındaki sponsorlarda durum nedir bilmiyorum.Bu arada 2009 da değişiklik yaptırdığım sponsor WISE idi..Birde bilet konusundaki mesajınızdan anladığım kadarıyla Alaska'ya gidiyosunuz.Ordaki işlerde bi sıkıntı olduğu açık.Belki sizin durumunuzu kısıtlayan sebep bu sıkıntılar olabilir diye düşünüyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Evet,bu sene Alaska işleri için birçok şey söylendi hepimizin bildiği gibi. Mesela Avrupa'daki öğrencileri hala bekletiyorlar Alaska için. Sponsor bulmakta zorlanıyorlar. Bu sene Geo Visions ile çalışıyorum ben de.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation Vize bitiş tarihi

Merhaba arkadaşlar, 27 haziranda BRİTİSH AİRWAYS ile amerikaya gidiyorum(LONDRA AKTARMALI). Ve 20 ekimde dönüyorum fakat vizem 1 ekimde sona eriyor. 30 eylülden sonra amerikan hükümeti 1 ay travel hakkı tanıyor, yasal olarak belgelerde yazıyor bu. Fakat döner iken (LONDRA AKTARMALI) ingiltere hükümeti uçağa bindirmiyormuş yasal olarak vizen bitiyor vs.diye ne yapmam gerekir sizce?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

10 haziran salı günü istanbulda vize görüşmem vardı. fakat amerikadan ds formum zamanında gelmediği için gidemedim ve görüşmem no show'a düştü. 18 haziran günü ankarada tekrar vize randevusu aldım. fakat sorun şu. ds formunda iş başlangıç tarihim 16 haziran gözüküyor ama ben 18 haziranda vize görüşmesi yapacağım. bu yüzden bir sıkıntı çıkar mı? lütfen acil cevap kafayı yiyeceğim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

06-08-2014, 03:12 PM yazmış olduğum soruya cevap alamamışım..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

aynı soruyu sorduğun ayrı bir konu olduğu ve orda cevabını aldığın içindir bence

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı fahriuye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 haziran salı günü istanbulda vize görüşmem vardı. fakat amerikadan ds formum zamanında gelmediği için gidemedim ve görüşmem no show'a düştü. 18 haziran günü ankarada tekrar vize randevusu aldım. fakat sorun şu. ds formunda iş başlangıç tarihim 16 haziran gözüküyor ama ben 18 haziranda vize görüşmesi yapacağım. bu yüzden bir sıkıntı çıkar mı? lütfen acil cevap kafayı yiyeceğim
    Sorun olmaz merak etmeyin. Zaten su an vizenizi almis ve hatta gitmissinizdir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)